Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2596766] 18.05.16 15:12
Odgovori   +    2
To je najvecja dvorana, ki jo premoremo. Upam, da zaradi tega ne kaksne hude krvi, se je udelezencem pred zacetkom opravicil vodja drazbe
Tega problema ne bi imeli, če bi dražbo izpeljali elektronsko. Ponavadi se na ta način tudi iztrži največ, ker dražitelji ne motijo drug drugega.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2596786] 18.05.16 16:49 · odgovor na: anon-204390 (#2596766)
Odgovori   +    1
in tudi odpade opcija raznoraznih izsiljevanj, dogovarjanj in grozenj...

:-)

LpA
najobj sporočil: 31.920
[#2596871] 19.05.16 09:42 · odgovor na: (#2596843)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.05.2016 09:49
[kajulci]
>Izklicne cene so povsem realne, ampak končne cene so previsoke," so pred vrati dražbene dvorane negodovali nekateri kupci.
To mene vedno znova fascinira, kaj so to realne cene, realne glede na kaj? In kaj so to previsoke cene? Kaj pa je merilo previsokih cen? In še, kako je lahko cena previsoka, če kupci pri neki določeni ceni razgrabijo nepremičnine? In kaj naj bi naredil prodajalec, umetno držal cene dol, ne bi dovolil draženja in izbral kupca za posamezno stanovanje kako? Na lepe očke?
... OK, sicer obstaja ena zadeva, ki se ji reče dumping, ampak ta zadeva ima z nerealno nizkimi cenami točno določen namen, ki je uničenje konkurence in kasnejši dvig cen svoje (= edine) ponudbe v nebo ...
najobj sporočil: 31.920
[#2596879] 19.05.16 10:00 · odgovor na: (#2596873)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.05.2016 10:03
[jezdec666]
Se vidi, da nimaš za fižol. Kakšen dumping neki, tle se je šlo za ekscese v smislu, vse kar ma štiri stene se proda za 4000 na meter in več na kredo. Take orgije se morajo končat. Ti pa če misliš, da so cene prenizke, urno se postavi v vrsto za celovške dvore, ki bodo kmalu naprodaj.
... čuj, tebi se sicer ne vidi, če imaš za fižol, karkoli že to pomeni, definitivno pa se ti vidi, da si funkcionalno nepismen ...

P.S.: zgoraj sploh ne pišem o cenah na konkretni dražbi, ampak pišem o cenah, ki v svetu obstajajo in so nerealno nizke ...
najobj sporočil: 31.920
[#2596941] 19.05.16 13:40 · odgovor na: (#2596919)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.05.2016 13:41
[jezdec666]
Ne vem kje ti živiš, vendar ostala večina na tej spletni strani smo v svetu deflacije. Navkljub prebliskom, cene bodo šle gotovo še navzdol.
... čuj, ne vem, kaj ti bereš, ampak jaz sploh ne pišem o cenah, ki bodo v svetu inflacije šle gor ali v svetu deflacije dol, ampak pišem o cenah, ki so glede na stroške nerealne in služijo dumpingu oziroma uničenju konkurence, da potem lahko en sam ponudnik zavlada na "trgu", ki ostane ... alzo noh ajn mal, moj post tukaj zgoraj nima absolutno nobene zveze z dražbo apartmajev v Ankaranu ali katerokoli drugo dražbo, kaj šele z deflacijo ali inflacijo ...
najobj sporočil: 31.920
[#2597165] 20.05.16 18:37 · odgovor na: (#2597151)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.05.2016 18:41
[kajulci]
> [najobj]
> > [kajulci]
> > >Izklicne cene so povsem realne, ampak končne cene so previsoke," so pred vrati dražbene dvorane negodovali nekateri kupci.
>
> > To mene vedno znova fascinira, kaj so to realne cene, realne glede na kaj? In kaj so to previsoke cene? Kaj pa je merilo previsokih cen? In še, kako je lahko cena previsoka, če kupci pri neki določeni ceni razgrabijo nepremičnine? In kaj naj bi naredil prodajalec, umetno držal cene dol, ne bi dovolil draženja in izbral kupca za posamezno stanovanje kako? Na lepe očke?
> ... OK, sicer obstaja ena zadeva, ki se ji reče dumping, ampak ta zadeva ima z nerealno nizkimi cenami točno določen namen, ki je uničenje konkurence in kasnejši dvig cen svoje (= edine) ponudbe v nebo ...
Tukaj si me izgubil. Sicer razumem kaj govoriš, ne vidim pa nobene povezave med mojim komentarjem in tvojim odgovorom?
... eh, ti zgoraj govoriš o cenah, ki so zaradi sklenjenih poslov takrat seveda realne, čeprav so stroškovno lahko nerealne, jaz pa sem se spomnil na dumping, ko prodajalec umetno nekaj cajta drži cene dol, da uniči konkurenco in potem te cene kasneje lahko svobodno potisne gor, ker ob uničeni konkurenci na "trgu" ostane sam in so potem tudi astronomske cene zaradi sklenjenih poslov seveda spet realne, čeprav so stroškovno kompletno nerealne ...

P.S.: tole nima absolutno nobene zveze z dražbo apartmajev v Ankaranu, ampak sem samo razložil možnosti manipuliranja cen ... evo, in če malo pogledaš na gibanje cene nafte v zadnjih nekaj letih, potem vidiš, da manipuliranje cen niti ni tako redek pojav, ampak je to pojav, s katerim Američani s svojimi podrepniki lahko dosežejo dobesedno vse, pa s tem "vse" ne mislim samo na denar, ampak na primeru Rusije mislim na vse drugo ... khmm, če zdaj o Venezueli in posledično sprovociranih tektonskih (vojna?) političnih spremembah v pretežno "rdeči" Južni Ameriki niti ne govorim, ker to že rahlo presega debato o dražbi apartmajev v Ankaranu ...

Strani: 1