Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ah, ti višegrajci, ah, ti »Čehi«!

Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#2595457] 10.05.16 08:20
Odgovori   +    32
To jaz ljudem že nekaj časa govorim, pa številni tega ne morejo sprejeti in me potem grdo gledajo.

Medtem pa številna podjetja v Sloveniji, ki so v lasti tujcev, iz tujine upravljajo prav Čehi. Ker so pač znotraj številnih korporacij prav oni zadolženi za Srednjo in Jugovzhodno Evropo.

Ker Sloveniji vladajo idioti in barabe tudi ostala podjetja selijo regionalne sedeže ven iz Slovenije. V Zagreb, Beograd itd. Tako da Slovenija kmalu tudi na Balkanu ne bo igrala nobene vloge več. Ne samo v Srednji Evropi.
Gustl sporočil: 13.629
[#2595461] 10.05.16 08:41
Odgovori   +    24
Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.

Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2595463] 10.05.16 08:51 · odgovor na: Gustl (#2595461)
Odgovori   +    32
[Gustl]
Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.

Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
Po mojem je problem to, da Slovenci na Sever sploh nočejo hoditi. Večina še vedno prisega na Hrvaško in Jugo. Nekaj jih gre še v Severno Italijo ter Avstrijo, potem se pa že kar konča, ok, še Tunizija in Egipt.

In potem pridejo nazaj v Slovenijo, si pa rečejo, da je pa v Sloveniji še vedno fletno. Da tudi v Avstriji in Italiji ni tako zelo bolje kot v Sloveniji.

Nočejo pa videti napredka, ki ga je naredila Češka v teh 25 letih, Poljska je za Slovence tako kot bi bila v Afriki.

Sedaj še za Nemce privoščljivo rečejo, ja saj so bogatejši od nas, ampak poglejte probleme, ki jih imajo z begunci in kriminalom.

Ok, potem imaš pa manjšino, ki se tega zaveda. Ki gre ven, ki vidi te spremembe in jim je jasno, kako zelo je Slovenija zaspala. Amapk ti ljudje so v svojem okolju nerazumljeni. Zato jih veliko spakira kovčke in gredo tudi sami v tujino. In krog je sklenjen.
novica sporočil: 5.397
[#2595465] 10.05.16 09:05 · odgovor na: Gustl (#2595461)
Odgovori   +    7
[Gustl]
Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.

Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
ne samo varšava, tudi druga poljska mesta se noro razvijajo...ne vem, koliko je to povezano z vračanjem mladih visoko usposobljenih ljudi, ki so x let delali na zahodu in zdaj pomagajo s svojimi izkušnjami državo dvigniti na noge. mogoče bo tudi pri nas tako, ko se bodo mladi gastarbajterji začeli vračat.
novica
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595467] 10.05.16 09:06 · odgovor na: novica (#2595465)
Odgovori   +    17
[novica]
> [Gustl]
> Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
>
> Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)

ne samo varšava, tudi druga poljska mesta se noro razvijajo...ne vem, koliko je to povezano z vračanjem mladih visoko usposobljenih ljudi, ki so x let delali na zahodu in zdaj pomagajo s svojimi izkušnjami državo dvigniti na noge. mogoče bo tudi pri nas tako, ko se bodo mladi gastarbajterji začeli vračat.
novica
Slovenci se ne vračajo, vsaj ne tisti v aktivni dobi.
anon-316054 sporočil: 125
[#2595468] 10.05.16 09:06
Odgovori   +    22
Češko dobro poznam in primerjave s Slovenijo kmalu ne bodo več smiselne, ker se razvijajo v eno gospodarsko najbolj razvitih držav v Evropi, mi pa capljamo na mestu. To se vidi tudi v čeških časopisih, kjer smo bili pred 10 - 12 leti Slovenci redno omenjejni, ko so primerjali razne gospodarske in ekonomske kazalce, danes nas ni nikjer. Čehi se radi primerjajo z Nemci in Avstrijci. Njihovo razmišljanje je globalno, po celem svetu prodajajo svoje izdelke, gradijo tovarne, elektrarne ipd. Posebej dobre gospodarske odnose imajo poleg držav EU tudi z ZDA, Rusijo, Korejo, Kitajsko in Vietnamom.
Nenazadnje imajo v Marcu 2016 statistično najnižjo nezaposlenost v EU,to je 4,1%, pod 5 % so potem še Nemci, Malta in Velika Britanija, med 5 in 6% pa Danska, Madžarska in Avstrija.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595469] 10.05.16 09:10 · odgovor na: sopranos (#2595463)
Odgovori   +    4
[sopranos]
> [Gustl]
> Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
>
> Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)

Po mojem je problem to, da Slovenci na Sever sploh nočejo hoditi. Večina še vedno prisega na Hrvaško in Jugo. Nekaj jih gre še v Severno Italijo ter Avstrijo, potem se pa že kar konča, ok, še Tunizija in Egipt.

In potem pridejo nazaj v Slovenijo, si pa rečejo, da je pa v Sloveniji še vedno fletno. Da tudi v Avstriji in Italiji ni tako zelo bolje kot v Sloveniji.

Nočejo pa videti napredka, ki ga je naredila Češka v teh 25 letih, Poljska je za Slovence tako kot bi bila v Afriki.

Sedaj še za Nemce privoščljivo rečejo, ja saj so bogatejši od nas, ampak poglejte probleme, ki jih imajo z begunci in kriminalom.

Ok, potem imaš pa manjšino, ki se tega zaveda. Ki gre ven, ki vidi te spremembe in jim je jasno, kako zelo je Slovenija zaspala. Amapk ti ljudje so v svojem okolju nerazumljeni. Zato jih veliko spakira kovčke in gredo tudi sami v tujino. In krog je sklenjen.
Sindrom nebeškega naroda:
siol.net/siol-plus/k...vetu-11335
Gustl sporočil: 13.629
[#2595473] 10.05.16 09:18 · odgovor na: novica (#2595465)
Odgovori   +    1
[novica]
> [Gustl]
> Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
>
> Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)

ne samo varšava, tudi druga poljska mesta se noro razvijajo...ne vem, koliko je to povezano z vračanjem mladih visoko usposobljenih ljudi, ki so x let delali na zahodu in zdaj pomagajo s svojimi izkušnjami državo dvigniti na noge. mogoče bo tudi pri nas tako, ko se bodo mladi gastarbajterji začeli vračat.
novica
Meni je vsec njihov attitude. Precej pozitivno in podjetnisko tudi agresivno naravnani.

Je pa trenutno velika negotovost zaradi "desnih komunistov" na oblasti. Precej posla se ustavlja, ker se...caka (sounds familiar).
anon-404493 sporočil: 1
[#2595475] 10.05.16 09:20
Odgovori   +    1
čas vnosa: 10.05.16 09:12
ja itak če bi bla še juga seveda z joškotom na čelu ali vsaj približno njemu podobnim bi bla yuga zakon tako kot je bila svoje čase
novica sporočil: 5.397
[#2595477] 10.05.16 09:22 · odgovor na: Gustl (#2595473)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [novica]
> > [Gustl]
> > Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
> >
> > Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
>
> ne samo varšava, tudi druga poljska mesta se noro razvijajo...ne vem, koliko je to povezano z vračanjem mladih visoko usposobljenih ljudi, ki so x let delali na zahodu in zdaj pomagajo s svojimi izkušnjami državo dvigniti na noge. mogoče bo tudi pri nas tako, ko se bodo mladi gastarbajterji začeli vračat.
> novica

Meni je vsec njihov attitude. Precej pozitivno in podjetnisko tudi agresivno naravnani.

Je pa trenutno velika negotovost zaradi "desnih komunistov" na oblasti. Precej posla se ustavlja, ker se...caka (sounds familiar).
tile jim znajo dat vetra, ja. drugače pa se mi zdijo v poslu in v politiki precej podobni američanom, ne skrivajo samozavesti in zavedanja, da pripadajo velikemu narodu.
novica
anon-338219 sporočil: 220
[#2595483] 10.05.16 09:56
Odgovori   +    13
čas vnosa: 10.05.16 09:52
ja pametni slovensci papški naučite se kaj od čehov vam bo dobro šlo, tudi mi smo bili povabljeni v višegrajsko skupino pa niste želeli oziroma takratna LDS ,sramota
rx170 sporočil: 6.403
[#2595488] 10.05.16 10:25 · odgovor na: Gustl (#2595461)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.

Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)

Jaz pa vsem, ki tako nekritično hvalite razne Poljske/SLovaške/Češke, še priporočam, da obiščete njihovo podeželje.
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2595492] 10.05.16 10:51
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: anon-258837 10.05.2016 10:57
Grobovška vedno rada berem in se povečini z njim strinjam, vendar ne delim njegovega mnenja, da se višjegrajske države upirajo sprejemu beguncev neupravičeno oz. s trhlimi argumenti. Tukaj sploh ne gre za solidarnost, ampak za spreminjanje edintitete lastne države in tega pač oni nočejo. Tokratni begunci prihajajo iz nam čisto tujega kulturnega okolja, ki je nekaj stoletij za razvojem zahoda, kjer vlada nasilna vera, demokracija jim je pa čisto tuja in še vsi poskusi izvoza demokracije tja so se izjalovili. Ti prišleki se nimajo namena prilagajati, oni želijo, da se mi vsi njim prilagodimo, ker živijo v veri, da smo mi vsi neverniki ali nepravi verniki, da ženske in istospolno usmerjeni nimajo pravic, da jih je upravičeno pretepati in celo ubiti? Oni izkoriščajo rodnost za širjenje svoje vere in glede na to, da so demografski kazalci povsod po Evropi slabi, to pomeni, da bodo čez 20 -50 let prevladujoči v Evropi. Kam vodijo takšne migracije, je lepo pogledati v VB, kjer bodo staroselci v manjšini že v roku 10-15 let. Ne vem, zakaj je tako težko razumet, da če pride nepovabljen gost, da ga imaš pravico odkloniti - sploh, če pride jest in pit na tvoj račun in povrhu še spreminjat tvoj način življenja. Tele migracije so bile namerno izzvane, niso naravne migracije, begunci pa so sami razočarani, ker ni tako, kot so pričakovali in to je potem zelo plodno jedro za radikalizacijo. Razočarani so pa tudi ljudje, ki so jih sprva sprejeli z dobrodošlicami, danes transparente nosijo še samo skrajni levičarski aktivisti. Posledice teh vsiljenih migracij bomo še dolgo čutili. Zanimivo je to, da na negativne posledice opozarja veliko število tistih, ki so pobegnili na zahod pred preganjanjem zaradi svojih liberalnih misli. Iz fotelja je lepo govoričiti in pametovati o slidarnosti in multikulturnosti, treba je iti na teren in živeti v takih multikulturnih soseskah, kjer se v nekaj letih spremenijo v geta, saj so se druge kulture prisiljene umakniti. Lep primer je zloglasna belgijska soseska, iz katere so prišli teroristi, ki so napadli v Franciji. Preberite si pričanje novinarja, ki je tam živel 20 let, pa boste videli, kako je doživel ta multikulturizem. Na koncu se je moral izseliti, ker so ga na cesti nadlegovali, da se mora spreobrniti v islam in to v središču Evrope. Tega pač višjegrajci ne želijo, tako kot ne večino prebivalcev Evrope, kateri niso niti malo ksenofobi, samo vidijo daljnosežne posledice takih masovnih migracij, ki vodijo v nasprotno smer od demokracije - nazaj v mračni srednji vek. Politike seveda to ne zanima, oni vidijo samo potencialne volivce, posebej levica in za to so pripravljeni izdati lastne državljane. EU zna pasti prav na tem vprašanju, ker če bo EU še malo posiljevala s tem, bodo začele države izstopati in po VB, ki izstopa iz drugih razlogov, zna naslednja biti prav naša soseda Avstrija, kjer je že pred migracijami potekalo gibanje za izstop, ki je uspelo dobiti 100.000 podpisov potrebnih za obravnavo vprašanja v parlamentu...
novica sporočil: 5.397
[#2595495] 10.05.16 11:08 · odgovor na: rx170 (#2595488)
Odgovori   +    8
[rx170]
> [Gustl]
> Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
>
> Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)


Jaz pa vsem, ki tako nekritično hvalite razne Poljske/SLovaške/Češke, še priporočam, da obiščete njihovo podeželje.
jaz sem obiskal tudi podeželje. ja, je velika razlika. ampak velika razlika je tudi v srbiji, bosni, na hrvaškem, v makedoniji....ampak pri nas ljudje tako radi hvalijo recimo bosno, pa v življenju niso bili nikjer drugje kot v sarajevu in morda banja luki...enako srbija niti pod razno ni beograd, ki je veliki večini slovencev referenca za srbijo.
novica
bc123a sporočil: 48.253
[#2595499] 10.05.16 11:24 · odgovor na: Gustl (#2595461)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.

Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
Jaz sem bil v Varsavi pred 15 leti. Najbolj se mi je v spomin vtisnilo dejstvo, da je imel hotel svojega varnostnika s pistolo.

Podobno sceno sem videl samo v Ukrajini, tam sicer se ene sedem let pozneje.

Ce je sedaj primerljiva z Frankfurtom, se je res zelo spremenila.
bc123a sporočil: 48.253
[#2595500] 10.05.16 11:27 · odgovor na: anon-316054 (#2595468)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 10.05.2016 11:34
[margoo]
Češko dobro poznam in primerjave s Slovenijo kmalu ne bodo več smiselne, ker se razvijajo v eno gospodarsko najbolj razvitih držav v Evropi, mi pa capljamo na mestu. To se vidi tudi v čeških časopisih, kjer smo bili pred 10 - 12 leti Slovenci redno omenjejni, ko so primerjali razne gospodarske in ekonomske kazalce, danes nas ni nikjer. Čehi se radi primerjajo z Nemci in Avstrijci. Njihovo razmišljanje je globalno, po celem svetu prodajajo svoje izdelke, gradijo tovarne, elektrarne ipd. Posebej dobre gospodarske odnose imajo poleg držav EU tudi z ZDA, Rusijo, Korejo, Kitajsko in Vietnamom.
Nenazadnje imajo v Marcu 2016 statistično najnižjo nezaposlenost v EU,to je 4,1%, pod 5 % so potem še Nemci, Malta in Velika Britanija, med 5 in 6% pa Danska, Madžarska in Avstrija.
Seveda nikomur ne pride na pamet, da je skupno vecini teh drzav kaj ... aja, da nimajo evra.

A ne?

(isces drevesa, ne vidis gozda).

Mimogrede, ceska ni neko fino podjetnisko okolje. Imajo dolocene cisto ubijalske predpise, ki prakticno odvrnejo marsikoga da bi imel firmo.

Recimo, za vse zaposlene v podjetju mora podjetje, ce ga likvidiras, do njihove penzije arhivirati njihove arhive/kartoteke. Seveda imas specializirane firme, na katere lahko to preneses, ampak jim bos moral lepo placevati se desetletja.

Sedaj pa si predstavljaj, kaksna odgovornost je to za nek startup.

Aja, pa potujem tako na cesko, slovasko, nemcijo, avstrijo, bil sem pa tudi ze v bosni in srbiji. Ni treba biti ravno genij, da vidis, da je izven sarajeva v bosni mizerija, tu pa tam tisti blatni dol preseka samo kaksna gastarbajtersko-financirana (ponavadi arhitekturno obupna, pinktv tipa) bajta.

Ampak ceska in slovaska pa tudi nista nemcija izven velikih mest. Slovaska izgleda kot slovenija 10 let nazaj. Nic slabega, pac zelo domace, ce si slovenec.
Gustl sporočil: 13.629
[#2595503] 10.05.16 11:33 · odgovor na: rx170 (#2595488)
Odgovori   +    2
[rx170]
> [Gustl]
> Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
>
> Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)


Jaz pa vsem, ki tako nekritično hvalite razne Poljske/SLovaške/Češke, še priporočam, da obiščete njihovo podeželje.
Na Poljskem sem bil tudi v vukojebinah, je seveda razlika, ampak sem bil tudi v SLO v vukojebinah, tako da tudi SLO ni Ljubljana.

Če je pa cilj, da ni razlik, pa četudi je vse bolj podobno podeželju kot cvetočemu mestu, potem so pa res na napačni poti.
Gustl sporočil: 13.629
[#2595505] 10.05.16 11:39 · odgovor na: bc123a (#2595500)
Odgovori   +    3
[bc123a]
Ampak ceska in slovaska pa tudi nista nemcija izven velikih mest. Slovaska izgleda kot slovenija 10 let nazaj. Nic slabega, pac zelo domace, ce si slovenec.
Meni sta že München in Nürnberg 10 let narazen, Berlin pa sploh ni Nemčija :)
anon-338219 sporočil: 220
[#2595506] 10.05.16 11:39 · odgovor na: anon-338219 (#2595483)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 10.05.16 10:08
ja pametni slovensci papeški naučite se kaj od čehov vam bo dobro šlo, tudi mi smo bili povabljeni v višegrajsko skupino pa niste želeli oziroma takratna LDS ,sramota, ima pa češka tudi najnižjo stopnjo tveganja revščine v evropi, nobena država nima manj , sloveniji pa samo raste, imajo svojo valuto, so ena najmanj zapufanih držav , nizka brezposelnost,močno, konkurenčno gospodarstvo, krepko pred slovenskim,velika ekonomska svoboda, tudi mi smo dosegalo dobre rezultate ampak vse do leta 2009 potem gre samo navzdol z social demorkati na čelu
anon-55294 sporočil: 46
[#2595518] 10.05.16 12:21 · odgovor na: anon-338219 (#2595506)
Odgovori   +    8
Jaz sem zadnjih pet let vsako leto na dopustu v Višegrajskih državah ali na Baltiku (Estoija, Latvija, Litva). Mesta izjemno razvita, podeželje skromno, nikakor pa ne v stilu Balkana, katerega smo bili vajeni. Urejeno in čisto. Tu še posebej prednjači Poljska. Po čistoči izjemna. Počutje v teh državah je enostavno prijetno ja in zakaj bi lagal, tudi zaradi dejstva, da ti tudi Kebap proda domačin.
bc123a sporočil: 48.253
[#2595527] 10.05.16 12:36 · odgovor na: anon-338219 (#2595506)
Odgovori   +    4
[LukaaAabb]
ja pametni slovensci papeški naučite se kaj od čehov vam bo dobro šlo, tudi mi smo bili povabljeni v višegrajsko skupino pa niste želeli oziroma takratna LDS ,sramota, ima pa češka tudi najnižjo stopnjo tveganja revščine v evropi,
to pa kaze kako bedast kriterij je 'stopnja tveganja revscine'.

Meni je ravno kaksno leto nazaj en ceh, ki mu zaupam, razlagal, da saj da gospodarsko jim gre, ampak da to ni vse, da je tudi revscine kar veliko.

stopnja tveganja revscine je fovsijski kriterij. ce ni zelo bogatih, nisi v tveganju revscine, tudi ce si reven kot cerkvena mis.
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#2595537] 10.05.16 13:40 · odgovor na: Gustl (#2595461)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.

Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
Ja no, nad Bratislavo sem bil kar razočaran.
Budimpešta je bila že (še) v socializmu zelo impresivno mesto.
Gustl sporočil: 13.629
[#2595544] 10.05.16 13:49 · odgovor na: 0430ABAKU (#2595537)
Odgovori   +    0
[0430ABAKU]
> [Gustl]
> Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
>
> Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)

Ja no, nad Bratislavo sem bil kar razočaran.
Budimpešta je bila že (še) v socializmu zelo impresivno mesto.

V Bratislavi sem bil nazadnje kot otrok leta 86, na Slovaškem 98, tako da o tem težko sodim, slišim pa večkrat, da je Bratislava precej grda. Najbrž za razliko od Budimpešte še nikoli ni bila lepa.
joze sporočil: 674
[#2595549] 10.05.16 13:58 · odgovor na: anon-404493 (#2595475)
Odgovori   +    6
[TinePridenSine]
ja itak če bi bla še juga seveda z joškotom na čelu ali vsaj približno njemu podobnim bi bla yuga zakon tako kot je bila svoje čase
In za tak komantar si se registriral? A so te na 24ur banal?
anon-316368 sporočil: 957
[#2595550] 10.05.16 14:06 · odgovor na: anon-316054 (#2595468)
Odgovori   +    7
margoo sporočil: 105
Češko dobro poznam in primerjave s Slovenijo kmalu ne bodo več smiselne, ker se razvijajo v eno gospodarsko najbolj razvitih držav v Evropi, mi pa capljamo na mestu.
Se strinjam - Razlog: Češki je bil komunizem vsiljen oz. prinesen na bajonetih, pri nas pa je komunizem avtohton. Zato se Češka ne samo 'razvija v' ampak se hkrati tudi 'vrača med' bolj razvite evropske države. Mi pa ne samo, da 'capljamo na mestu', ampak 'zelo zaostajamo' za razvitim svetom, ker se nočemo otresti komunističnih idej in še prej komunističnih vodij in njihovih potomcev.

Komunistične ideje so čisto zabavne, dokler so v mejah 5 odstotne opozicije in razgretih mladincev. Na oblasti pa so smrtno nevarne kot vsak bojni plin. Kot pravi rek: Če nisi bil pri osemnajstih komunist, nimaš domišljije, če pa si pri tridesetih še komunist, si pa nor!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595553] 10.05.16 14:24 · odgovor na: anon-316368 (#2595550)
Odgovori   +    6
[jure1943]
>margoo sporočil: 105
>Češko dobro poznam in primerjave s Slovenijo kmalu ne bodo več smiselne, ker se razvijajo v eno gospodarsko najbolj razvitih držav v Evropi, mi pa capljamo na mestu.

Se strinjam - Razlog: Češki je bil komunizem vsiljen oz. prinesen na bajonetih, pri nas pa je komunizem avtohton. Zato se Češka ne samo 'razvija v' ampak se hkrati tudi 'vrača med' bolj razvite evropske države. Mi pa ne samo, da 'capljamo na mestu', ampak 'zelo zaostajamo' za razvitim svetom, ker se nočemo otresti komunističnih idej in še prej komunističnih vodij in njihovih potomcev.

Komunistične ideje so čisto zabavne, dokler so v mejah 5 odstotne opozicije in razgretih mladincev. Na oblasti pa so smrtno nevarne kot vsak bojni plin. Kot pravi rek: Če nisi bil pri osemnajstih komunist, nimaš domišljije, če pa si pri tridesetih še komunist, si pa nor!
Razlog je tudi v tem, da je bil real-socializem vzhodnega bloka desetkrat slabši od jugoslovanskega samoupravnega socializma. Tudi zato se ga ne moremo otresti vceloti, namreč če bi ljudje desetletja živeli kot na Poljskem ali Vzhodni Nemčiji, sedaj ne bi bilo dileme glede tega kam spadamo. Tako pa vabimo Putina na Vršič in se gremo neosocializem.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595554] 10.05.16 14:29 · odgovor na: bc123a (#2595527)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [LukaaAabb]
> ja pametni slovensci papeški naučite se kaj od čehov vam bo dobro šlo, tudi mi smo bili povabljeni v višegrajsko skupino pa niste želeli oziroma takratna LDS ,sramota, ima pa češka tudi najnižjo stopnjo tveganja revščine v evropi,

to pa kaze kako bedast kriterij je 'stopnja tveganja revscine'.

Meni je ravno kaksno leto nazaj en ceh, ki mu zaupam, razlagal, da saj da gospodarsko jim gre, ampak da to ni vse, da je tudi revscine kar veliko.

stopnja tveganja revscine je fovsijski kriterij. ce ni zelo bogatih, nisi v tveganju revscine, tudi ce si reven kot cerkvena mis.
Vse takšne kazalce je treba jemati z rezervo. In tudi občutki tvojega Čeha so subjektivni, tako kot pri vsakemu človeku. Pri Čehih vidim zadnja leta, vsaj po avtomobilih, da se jim je standard zelo popravil. Oni so nas v bistvu že prehiteli, četudi morda podatek o povprečni plači ali GDP še ne kažeta tako...
anon-338219 sporočil: 220
[#2595589] 10.05.16 16:03 · odgovor na: anon-204390 (#2595554)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 10.05.16 16:02
v sloveniji pod pragom revščine živi 290.000 prebivalcev ali 14,5 odstotni delež največ po osamosvojitvi slovenije in nikakor ne med nižjimi v evropi., privoščinm slovencev še več revščine kar imejte visoke davke
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#2595604] 10.05.16 17:34 · odgovor na: Gustl (#2595544)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [0430ABAKU]
> > [Gustl]
> > Vsakomur, ki viha nos nad recimo Poljsko, priporocam obisk Varsave.
> >
> > Ne, nisi v Frankfurtu. Res je Varsava :)
>
> Ja no, nad Bratislavo sem bil kar razočaran.
> Budimpešta je bila že (še) v socializmu zelo impresivno mesto.


V Bratislavi sem bil nazadnje kot otrok leta 86, na Slovaškem 98, tako da o tem težko sodim, slišim pa večkrat, da je Bratislava precej grda. Najbrž za razliko od Budimpešte še nikoli ni bila lepa.
V Varšavi še nisem bil, ampak pred leti (že v poskomunističnem obdobju) so govorili, da Poljska (vključno z Varšavo) nima lepih mest. Da je Varšava zelo socialistično škatlasta. Sicer je Berlin v nekih predelih tudi, ampak Berlin je tako pisano mesto, da ima tudi to svoj čar.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2595605] 10.05.16 17:38
Odgovori   +    2
Višegrajske vlade, ki zavračajo masovni prihod tujcev, kateri v popolnosti zavračjo in zaničujejo vse vrednote in kulturo nove "domovine", imajo vso moralno avtoriteto naproti EK, saj so demokratično izvoljene in predstavljajo voljo ljudstva, ki je v demokraciji suvereno, medtem ko je EK daleč najbolj nedemokratilna institucija v Evropi, saj se vanje kooptira ljudi povsem izven vseh ustaljenih pravnih in civilizacijskih norm zahodne Evrope.

Strani: 1 2