Strani: 1

0329Softb sporočil: 3.757
[#2592295] 14.04.16 20:09
Odgovori   +    33
Ta "stavka na zalogo" je samo še en dokaz več, da v Sloveniji ne bi smelo biti v državnih rokah nič.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2592301] 14.04.16 21:01
Odgovori   +    15
Kaj v Sloveniji ni FARSA?

Če bi izdali belo knjigo energetike, bi tudi spoznal, da je farsa.

Drugi tir je tudi farsa. Neskončna farsna natega.

www.rtvslo.si/gospod...sla/390571

Kaj v Butalah ni farsa!?

TojemožnosamovButalah.
0531Agenc sporočil: 254
[#2592303] 14.04.16 21:59
Odgovori   +    6
Statistika je super zadeva. Vzameš 100+ direktorskih in ostalih fotelj plač med 100.000 in 150.000 letno ter sešteješ s plačami delavcev in dobiš super povprečje :)
Sicer pa, zakaj bi morali pristajati na tezo, da morajo biti vsi delavci na minimalcu, medtem ko je panoga profitabilna, cene elektrike pa med najnižjimi v EU? Položnice bi bile še nižje, če ne bi reveži subvencionirali sončnih elektrarn bogatih državljanov.
elsup sporočil: 365
[#2592304] 14.04.16 22:32 · odgovor na: 0531Agenc (#2592303)
Odgovori   +    11
Dobro ves,da govoris neumnosti. Place pac so dobre,to celo sindikat priznava.pa sej ni problem,ce firme delajo dobro,ampak zal ne.o profitabilnosti se boste morali pa idlociti-a vodstva nacrtno prikazujejo slabe rezultate,kar trdi sindikat,al je vse ok (ampak to spet pomeni,da razloga za stavko ni). Seveda pa dobro ves,da tes niti pod razno ni profitabilen in ob takih cenah tudi nikoli ne more biti;)
anon-378647 sporočil: 1
[#2592310] 15.04.16 06:29 · odgovor na: 0531Agenc (#2592303)
Odgovori   +    20
čas vnosa: 15.04.16 04:27
[0531Agenc]
Statistika je super zadeva. Vzameš 100+ direktorskih in ostalih fotelj plač med 100.000 in 150.000 letno ter sešteješ s plačami delavcev in dobiš super povprečje :)
Sicer pa, zakaj bi morali pristajati na tezo, da morajo biti vsi delavci na minimalcu, medtem ko je panoga profitabilna, cene elektrike pa med najnižjimi v EU? Položnice bi bile še nižje, če ne bi reveži subvencionirali sončnih elektrarn bogatih državljanov.
Kot ti je že nekdo napisal se sprenevedaš. Če bi nekdo odpru kolektivno pogodbo energetike, bi takoj videl, zakaj stavka. Ravno slednja je zadnje leto na udaru in tudi pravi razlog te stavke. Ko je 30 dni dopusta zelo začetna številka, ki z leti in raznimi dodatki naraste na 45 dni in več, kup nekih dodatih ugodnosti o kateri ostali realni sektor le sanja, potem veš, da je ta pogodba še iz nekih drugih časov.
To da v teh firmah parkirani razni odsluženi, in to na svetovalskih ali direktorskih mestih vsi vemo, pozabil pa s povedati da nepotizem v teh firmah seže do zadnjega delavca po hierarhiji. Tako kot se krade na višjih položajih, se krade tudi na nižjih. Poznam primere, ko so si zaposleni cisterne z kurilcem, namenjene na razne izpostave, preusmerjali domov, ko so bile za nekatere službene avte čudežno naročene nekaj kompletov gum, ki na tak avto sploh ne pašejo itd. Vsi vemo tudi, da če hočeš kak poseg na elektro omari in nočeš, da te elektro dist. podjetje dobesedno ne oskubi, pač terencu iz tega podjetja namigneš in bo uletel z službenim avtom in materialom ter ti brez računa naredil za tretino(še vedno svinsko drago) cene.
Kar hočem reči, barabije tam so na vseh nivojih...samo domet je različen.

Seveda so tudi izjeme...
anon-383066 sporočil: 68
[#2592313] 15.04.16 06:30 · odgovor na: anon-333107 (#2592301)
Odgovori   +    20
čas vnosa: 14.04.16 21:29
Poln kuhac jih imam. Danes dobil račun za elektriko. Od 158€ je bila elektrika le 69€.Ko zagrmi ni elektrike.Ko pada sneg in piha burja ni elektrike.Od E3 sem ušel, ko so si izmislili, da mora biti elektrika za malo večje porabnike (cca.1400kWh) dražja. Pri Gen-i mi ni pustilo 2 meseca vpisati stanja števca, ko mi je elektroprimorska menjala števec in je to presenetilo njihovo aplikacijo, ki je zopet rekla, da prevelik skok kWh ur ni normalen.Poleti sem se sprehajal po trasi daljnovoda, kabli so viseli skoraj do dreves, izolatorjev nikjer. Kličem rajonskega električista, naj popravijo, da ne bo pozimi mrka. Uganete, kdaj so štukali kable?
Sredi zimske burje, pa še huda krivica se jim je zdela..
anon-198677 sporočil: 345
[#2592337] 15.04.16 09:52
Odgovori   +    4
Zakaj stavkajo? Ker se ljudje bojimo sprememb, ker nočemo sprememb, ker želimo obdržati vse privilegije, ker se je nekdo spomnil, da je dobro preventivno stavkati, ker se je del politike odločil, da bo pomeril mišice...
GV-3786 sporočil: 234
[#2592343] 15.04.16 10:21
Odgovori   +    2
5+1 elektrodistribucija:
5+1 kompletov uprav=5+1 lokalno državbno politični peskovnik
5+1 komplet šefov in nabavno koruptivnih služb
5+1 komplet vodstva vzdrževanja
5+1 komplet računodvodskih šefov
5+1 komplet.........
Združitev je edino smiselna za znižanje stroškov!!!
Tisti, ki polagajo kable in varovalke menjajo ter preklapljajo trafo postaje na terenu bo do ostali zaposleni na lokalnih izpostavah sedanjih sedežev in ni strahu za službe. Lopove šefe pa je lahko strah!!
anon-367132 sporočil: 6
[#2592396] 15.04.16 14:47
Odgovori   +    2
čas vnosa: 14.04.16 18:03
Privatizacija takoj!!!!!!
anon-231042 sporočil: 159
[#2592426] 15.04.16 21:26
Odgovori   +    2
Običajno se pri storitvah zavarujejo kupci z garancijami, ki so povezane z dobavo. V primeru, da dobave ni, se plačujejo penali. Pozabili so na tiste milione, ki jih je treba plačati hrvatom, ker ni bila izdobavljena dogovorjena elektrika iz NEK. Enako ali podobno pogodbo imajo danes v TEŠ 6. Kdo bo odgovarjal za izpad dohodka in plačilo penalov? Morda gospodi iz sindikata, ki imajo še malo višje plače?
S stavkami se pridobi le, če so res upravičene. Koliko je upravičena sedanja, le Bog ve. Če so trditve direktorja Koritnika, da bodo imeli odpuščeni delavci možnost zaposliti se drugje, potem ni taka tragedija. Pripomba, ki jo je bilo slišati, da bodo manjvredna delovna mesta, je nekako skladna z današnjim časom. Ob tem spomnimo, da imajo mnogi zaposleni bistveno višjo izobrazbo od zahtevane, pa vseeno vztrajajo na takih delovnih mestih.
Zakaj že stavkajo v energetiki? Ali zato, ker se jim maje status svetih indijskih krav?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2592735] 19.04.16 17:06 · odgovor na: anon-383066 (#2592313)
Odgovori   +    0
Poln kuhac jih imam. Danes dobil račun za elektriko. Od 158€ je bila elektrika le 69€.Ko zagrmi ni elektrike.Ko pada sneg in piha burja ni elektrike.Od E3 sem ušel, ko so si izmislili, da mora biti elektrika za malo večje porabnike (cca.1400kWh) dražja.
Seveda je sama elektrika samo del stroškov. Ostalo je omrežje in drugo. Omrežnina se ti zaračunava po pkiključni moči varovalk. Po domače, po njihovi amperaži. Lahko greš en razred amperaže niže, če ti biodo elekrični stroji to prenesli in s tewm boš tudi zmanjšal račun.
Pri Gen-i mi ni pustilo 2 meseca vpisati stanja števca, ko mi je elektroprimorska menjala števec in je to presenetilo njihovo aplikacijo, ki je zopet rekla, da prevelik skok kWh ur ni normalen.
Vidiš, ni vse v aplikacijah. :)) Zato pa imajo, tudi pri gen-i brezplačno telefonsko številko, na katero lahko javiš take zadeve. Če vse stare mamce to zmorejo, ni hudiča, da tudi bolj računalniško pismeni od njih ne bi tako mogli rešiti svojih problemov. :)

To, da obstajajo tudi načini izven aplikacij, si velja zapomniti tudi za vse bodoče primere, ko se `aplikacije` ne bodo ravno odzivale po pričakovanjih. :)
Poleti sem se sprehajal po trasi daljnovoda, kabli so viseli skoraj do dreves, izolatorjev nikjer. Kličem rajonskega električista, naj popravijo, da ne bo pozimi mrka. Uganete, kdaj so štukali kable?
Sredi zimske burje, pa še huda krivica se jim je zdela..
Da. To je pa že težji primer. Tudi meni bi se zdela krivica, če bi me sredi zimske burje takole izpostavili..... Katrei člen/i so (je) tukaj zatajil, je težko reči. To je tipični slovensko-butalski problem.

Ne verjamem ravno, da so `terenci` to svoje delo preložili na sile razmer, ... predhodno pa se samo s pijačo nacejali :)

Strani: 1