Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2592156] 14.04.16 03:03
Odgovori   +    7
Če bi birokratje na ministrstvu za delo razmišljali podjetniško bi poskrbeli, da bi več delavcev z višjimi plačami polnilo pokojninsko blagajno. Za začetek bi predlagali, prvič, da država proda deleže v vseh gospodarskih družbah (telekom, železnice, dars, triglav, teš...), kajti vemo, da so tuji zasebni lastniki boljši upravljavci in delavci imajo višje plače, drugič, morali bi privleči tuje investitorje in dobiti več delovnih mest tako, da bi znižali davek na dobiček na 5%....Seveda, umsko omejeni birokrati, ki celo življenje živijo od proračuna, vlada, erjavci in židani ter štruklji in semoliči so zgroženi nad takšnimi idejami, ker raje delijo današnjo ustvarjeno revščino, namesto da bi pomagali ustvariti poslovno klimo in 50 tisočakov dohodka po glavi prebivalca.
anon-184116 sporočil: 255
[#2592159] 14.04.16 06:05
Odgovori   +    7
Imamo to smolo, da se ministrica čuti kompetentna delati pokojninsko reformo samo zato, ker je o pokojninah pisala magistrsko nalogo. Pri nas se vsak na vse spozna, le na delo, ki ga opravlja žal ne.
anon-344832 sporočil: 75
[#2592187] 14.04.16 08:21
Odgovori   +    8
14. člen Ustave RS mi "zagotavlja" enakopravnost! Kdaj ga bomo resnično začeli udejanjati pri izračunih pokojnin? Zakaj ima upokojenec, ki se je že davno upokojil, pokojnino izračunano na osnovi 80% plače 10-tih, 15-tih najbolj ugodnih letih, meni pa (danes!) obljubljajo osnovo 57% plače 23-tih zaporednih delovnih let!? Zakaj bom kaznovan, če sem se rodil 10, 15, 20... let kasneje kot Oni? Dokler se ne bodo izenačili (zbližali)) upokojitveni pogoji za vse (tiste ki so že in tiste, ki nekoč bodo upokojenci!) mi ne klobasajte o Ustavi in kaj jaz vem o nekakšnih Belih knjigah!
anon-396719 sporočil: 1
[#2592265] 14.04.16 14:13 · odgovor na: anon-344832 (#2592187)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 14.04.16 10:46
se popolnoma strinjam! Vsaka pokojninska reforma mora narediti pod istimi pogoji izračun za vse upokojence. Moje pravice za npr. 35 let dela so enako ustavno vredne kakor nekoga, ki je šel prej v penzijo pod nespremenjenimi pogoji. To je kršenje ustavnega načela enakosti pred zakonom. Vzeli so nam JNA, pa študij, pa kaj jaz vem kaj še, kljub temu da je pravica večino zav. dobe bila (in tudi prispevki plačani). Potem pa reforma, samo za ene. In tako prihaja do anomalij, da ima delavec na istem delovnem mestu manjšo plačo kakor nekdo penzijo, ki je šel iz tega delovnega mesta v penzijo. zahtevajmo spremembo in ob tej spremembi, sploh ne bo treba delati nove reforme.

Strani: 1