Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
[#2587936] 21.03.16 17:06
Odgovori   +    21
Ne me jebat.

Za kaj takega sploh ni dokazov.

Ko sem bil mlajši (tam okoli leta 1980) je bilo okoli toplarne vse črno. Sneg, ki se je stopil v roki je pustil za sabo črno vodo.

Zdaj se pa hočete spraviti na okoličane, češ, da onesnažujejo najlepše mesto na svetu.

Smrad, ki pa veje z magistrata vas pa ne moti?
prerok sporočil: 3.248
[#2587941] 21.03.16 17:25
Odgovori   +    13
Pomoje je edina rešitev, da TEOL in Energitka Ljubljana oskrbujeta celo Slovenijo s štromom in daljinskim ogrevanjem. Ni druge, de.
anon-2977 sporočil: 286
[#2587949] 21.03.16 18:05 · odgovor na: 0513ANITO (#2587936)
Odgovori   +    8
ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?
petercek99 sporočil: 268
[#2587950] 21.03.16 18:06
Odgovori   +    9
To je uvod v nove davke ali pa zaslužke monopolistov.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2587954] 21.03.16 18:29 · odgovor na: anon-2977 (#2587949)
Odgovori   +    12
[XIDOO]
ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?
Verjamem, da je tako in da je še vedno prisote ptah in saje od TE-TOLa.

Problem je zelo lahko detektirati. MOL Hoče denar od meščanov za vsako ceno, zato si izmišlja vse mogoče dajatve, davke, prispevke, obvezne priklope, itd.

Dejstvo je, da je industrijslkih porabnikov čedalje manj, tisti, ki so še priklopleni na daljinsko ogrevanje in parovode, so racionalizirali porabo, bloki in indivudualne hiše so večinoma dobili izolacijo v zadnjih letih, veliko uporabnikov je zamenjalo energente, (Toplotne črpalke, plin, biomasa).

Tako posatajajo mestne toplarne predimezionirane, saj so bile grajene v nekih drugih časih za neko drugo porabo energentov, svoje dodajajo še relativni mile zime.

Ker pa je župan neizmerno pohlepen posega po nezakonitih dejanih kot so prepoved Toplotnih črpalk, kurišč na biomaso, (ni subvencij-zato ker potem on ne more prodajat topote), višanje stroškov priklopov in omrežnin, prepoved hranilnikov toplote (ja to niža konično moč, ki se zaračunava), .....

Zgleda da se je s poločjo proferosja s Strojne fakultete v Ljubljani poslužil tudi manipulacije s podatki iz merilne postaje.

Skratka ni, da ni, samo, da je za nas oz. zame župana. Za ostale se mi/mu pa gladko jebe.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2587956] 21.03.16 18:46 · odgovor na: anon-2977 (#2587949)
Odgovori   +    2
[XIDOO]
ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?
Ne pretiravat, sam tudi živim v Fužinah, še prej pa sem bil krajši čas v Štepanjcu. V 80 so res bili problemi, še posebej ko je na začetku obratovanja enkrat crknil filter... Je bilo kot da bi snežilo....

Že kakšnih 10 let pa ni opazne/prekomerne kontaminacije okolja, razen če mi kdo dokaže da sem slep na obe očesi... Sicer so pa na voljo tudi javni podatki o emisiji TE-TO. Toda nekateri bodo spet rekli, da so ponarejeni...... Vsekakor je pa škoda za pano, sem lahko vsako jutro preveril situacijo....

Od kod so pa saje je pa vprašanje, lahko so od toplarne, lahko so od prometa, v veliki meri posledica priliva okoličanov, lahko so pa tudi iz bolj ali manj okoliških kurišč, kakor trdi avtor. In pogled na okolico pokaže kar precej neprimernih kurišč... Sicer bi pa podrobna analiza lahko povedala, kakšna je sestava saj, ali gre za rjavi ogljik (brown carbon), ali za črni ogljik (black carbon) in to bi od avtorjev človek pričakoval.
Endimion sporočil: 10.312
[#2587958] 21.03.16 18:59
Odgovori   +    1
Huh..... Jaz kot Ljubljančan ne bi bil tako pogumen..

Ja, daljinsko ogrevanje na karkol znižuje emisije znotraj prostora... Da pa bi ga hiše ki se ogrevajo na al pelete al na drva al na karkol pa v zadnjem času zviševale pa mal dvomim.

Ne vem. Pozdravljam ideje MOL okoli ogrevanja in zniževanja emisij. Vedno dobro. Ampak po mojem mnenju v denimo mostah kjer je TE-TOL same peči na drva al peleta... Niso težava.. Prej kaj drugega.

In nenazadnje... Zaradi IZREDNIH VREMENSKIH RAZMER? Hmmmm ok... Naslednjic bomo zarad izrednih vremenskih razmer... Zapirali ceste?
anon-2977 sporočil: 286
[#2587959] 21.03.16 19:12 · odgovor na: anon-178149 (#2587956)
Odgovori   +    2
[MarijanMacek]
> [XIDOO]
> ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?

Ne pretiravat, sam tudi živim v Fužinah, še prej pa sem bil krajši čas v Štepanjcu. V 80 so res bili problemi, še posebej ko je na začetku obratovanja enkrat crknil filter... Je bilo kot da bi snežilo....

Že kakšnih 10 let pa ni opazne/prekomerne kontaminacije okolja, razen če mi kdo dokaže da sem slep na obe očesi... Sicer so pa na voljo tudi javni podatki o emisiji TE-TO. Toda nekateri bodo spet rekli, da so ponarejeni...... Vsekakor je pa škoda za pano, sem lahko vsako jutro preveril situacijo....

Od kod so pa saje je pa vprašanje, lahko so od toplarne, lahko so od prometa, v veliki meri posledica priliva okoličanov, lahko so pa tudi iz bolj ali manj okoliških kurišč, kakor trdi avtor. In pogled na okolico pokaže kar precej neprimernih kurišč... Sicer bi pa podrobna analiza lahko povedala, kakšna je sestava saj, ali gre za rjavi ogljik (brown carbon), ali za črni ogljik (black carbon) in to bi od avtorjev človek pričakoval.
kako pa ti veš ali kontaminacija je ali ni? Kot berem, celo MOL priznava da zrak onesnažen je. Sicer pravijo da ni kriva toplarna, amapk povečanje karbonskih delcev v zraku priznavajo. Ergo.. očitno si res slep.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2587990] 22.03.16 07:21 · odgovor na: anon-2977 (#2587959)
Odgovori   +    0
[XIDOO]
kako pa ti veš ali kontaminacija je ali ni? Kot berem, celo MOL priznava da zrak onesnažen je. Sicer pravijo da ni kriva toplarna, amapk povečanje karbonskih delcev v zraku priznavajo. Ergo.. očitno si res slep.
Recimo, da zadeve spremljal nekoliko pol-profesionalno saj sem naravoslovno tehnične smeri. Kontaminacija zraka je, je pa mnogo nižja kot pred leti. In ko je bilo govora o TE-TO in njenem svinjanju je zadeva dokaj vzorno pošlihtana, vsaj relativno na prejšna deseteletja. In s težavo pristajam na stališče, da je črn prah na balkonu izključna posledica toplarne. Včasih je bil prah bolj svetle barve.....
Od kod je kontaminacija ni tako preprosto trditi, že ločevanje med rjavim in črnim ogljikom bi marsikaj povedalo, sicer ti je pa mnogo povedal že predhodnik.
Sicer pa ni vse v udarnem blebetanju.
anon-391350 sporočil: 230
[#2588007] 22.03.16 08:27
Odgovori   +    0
Nova študija kaže, da onesnaženost zraka v Ljubljano prinašajo zračni tokovi iz naselij okoli Ljubljane.
Hecna študija. Ko sem 6 let živel zraven obvoznice, se mi je v 1 tednu nabralo na policah toliko prahu, kot sedaj v 3 mesecih, ko živim le malce dlje od AC, a na podeželju. In ne, res ne pretiravam, sedaj komaj kdaj brišem prah.

Ne vem sicer, iz katerega podeželja je takrat v LJ nosilo ves ta material, ga depozitiralo ravno na obvoznico, od koder so ga nato tovornjaki dvigali nazaj v zrak...

Jaz vam napišem kakršnokoli študijo, ki bo podprla karkoli, samo ne se smejat predpostavkam in zaključkom.
anon-192167 sporočil: 467
[#2588040] 22.03.16 09:58
Odgovori   +    2
Za zaćetek naj povem, da župan za čisti zrak v Ljubljani ni naredil ničesar, ker promet onesnažuje samo 10 %, vse ostalo so klasična kurišča na drva in premog. Zapreti Center in postavljanje količkov, spomenikov in mozaikov je samo gradnja spomenika županu, ki je dejansko najslabši od vseh, saj je Ljubljano zadolžil in zadušil za več generacij. Kar se tiče kurišč pa bi morali le te predelati na plin (kjer je možno) ali elektriko, vse to subvencionirati, ker obstaja sklad za predelavo v EU za tista mesta, ki so slabo prevetrena, Ljubljana pa to je. Dimnikarji bi morali popisati vsa klasična kurišča, potem je potreben ustrezen odlok in tako bi se začelo. Sedaj ni nobenega nadzora ali sankcioniranja, tako, da lahko vsak dela in kuri kar hoče. Očitno je potreben drug župan(ja), ki bi naredil red, ker ta, onesnažen zrak dihamo vsi. Na leto v Ljubljani ugasne zaradi tega med 200 in 300 življenj. Je komu vseeno, pe še "zelena" prestolnica smo???

Strani: 1