Strani: 1 2

FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2581864] 16.02.16 13:29
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: FIN-368181 16.02.2016 13:34
Sploh so danes vsi čisto tiho o Židanu razen Požarja!


DEJAN ŽIDAN (PA MIMOGREDE ŠE KARL ERJAVEC)
Dejan Židan, prvak SD, je, kot rečeno, odigral izjemno podlo igro. Magnetogram (dobesedni zapis) pa dokazuje še nekaj: da Židan, ko je frka in nervoza, ni sposoben spraviti iz sebe niti nekaj konsistentnih stavkov. Skupaj z Bratuškovo in Karlom Erjavcem (prvaka Desusa in ministra za zunanje zadeve na tej seji vlade iz previdnosti ni bilo, ker je Erjavec očitno slutil, da bo velika "pizdarija") je bil koalicijsko usklajen za seznam treh kandidatov, Bratuškovo, Tanjo Fajon in Erjavca, ki naj bi zadovoljil in pomiril vse. Ko pa je Virant s svojim nepričakovanim nastopom na vladi zrušil ta koalicijski dogovor, je Židan nemudoma začel izdajati vse po vrsti. Tudi strankarsko kolegico Fajonovo, od nekod pa privlekel še Boruta Pahorja. Na koncu je celo predlagal, kako tehnično zaobiti zakone in KPK. V Združenih državah Amerike bi ga zaradi tega celo obtožili zarote! Zunaj, pred novinarji, pa je spet razlagal nekaj tretjega.
Če objava tega magnetograma pomeni dokončni zaton politične kariere Alenke Bratušek (mimogrede, "borec proti korupciji" Bojan Dobovšek bi moral zdaj resno razmisliti, ali naj takšno Alenko Bratušek še trpi znotraj poslanske skupine neodvisnih poslancev, glede na dejstvo, da Bratuškove za formiranje poslanske skupine tudi številčno ne potrebuje več, odkar je med Dobovškove neodvisne poslance prišel nekdanji poslanec SMC Franc Laj), potem bi ta magnetogram moral povzročiti tudi politično smrt Dejana Židana.
Politik, čigar besede beremo v spodnjem dobesednem zapisu, pač ne bi smel biti niti minister, kaj šele pretendent za predsednika vlade. Če pa Socialni demokrati želijo imeti takšnega politika za šefa svoje stranke, pa naj ga kar imajo ...

Vir Požareport pozareport.si/?Id=ne...&type=tags
DrDre sporočil: 346
[#2581866] 16.02.16 13:37
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: DrDre 16.02.2016 13:50
Negativna kadrovska selekcija, mora prej ali slej obroditi sadove ... !

Aja ...a ni Upravno sodišče glihkar odpravilo akt KPK na temo Alenke B. ?

No pa še nagradno vprašanje :
Katera vlada je diplomirano tekstilno inžinirko postavila za vodjo proračuna RS? :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2581868] 16.02.16 13:57
Odgovori   +    38
Se lahko strinjam s člankom. Vseeno pa zadeva z Bratuškovo ni nedolžna. Pa ne mislim na to, da se je predlagala sama. Govorim o tem, kaj so naredili s podrejenci. Ker tam gre za veliko svinjarijo. Če upoštevamo kriterije, ki se upoštevajo za kurje tatove, potem lahko brez kančna dvoma trdim, da je šlo pri tej zadevi za kaznivo dejanje. A kaj ko je pri njej sodelovalo toliko pomembnežev, da zadeva nikoli ne bo sankcionirana.

Druga stvar, ki je zelo žalostna za Slovenijo pri sami zadevi Bratušek je to, kako je sploh možno, da taka oseba pride na mesto predsednice vlade. In tudi pri tej zadnji tiskovki poglejte, tako kot vedno. Agresiven odziv in pasivnost novinarjev.

Če bi bil nek moški tako agresiven kot je Bratuškova, bi ga Simona sesekljala na mikro koščke. Pri Bratuškovi je pa našla celo nekaj pohvalnih besed. Sploh pa si Bratuškova, glede na to, da je šla kazensko preganjati Božiča, res ne zasluži kakršnih koli odpustkov. Ker take kopulje razumejo samo golo silo. Ne moreš se z njimi civilizirano meniti.
simona2 sporočil: 2.204
[#2581870] 16.02.16 14:01 · odgovor na: sopranos (#2581868)
Odgovori   +    17
to, da je šla božiča preganjat, je blesavo; še bolj blesava pa je odločitev sodišča;
sopranos sporočil: 11.404
[#2581872] 16.02.16 14:07 · odgovor na: simona2 (#2581870)
Odgovori   +    25
[simona2]
to, da je šla božiča preganjat, je blesavo; še bolj blesava pa je odločitev sodišča;
Seveda, saj o tem govorim. Da take osebe kot je ona sploh pridejo tako visoko, da se jih upošteva in da nihče ne reče dovolj je.

Z zadevo Božič se je pa sodišče spet blamiralo. Kot že tolikokrat do sedaj.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2581874] 16.02.16 14:10
Odgovori   +    25
Povprečen Slovenec bi bil rad policaj in ovaduh vseh drugih. Drugi ne smejo biti bolj svobodni od njega samega, kar pomeni, ne pametnejši, ne bogatejši, ne spretnejši. Zato vedno zmagajo neumnosti.
:)
Res smo ena smotana in zajebana združba. Greznica je prava prispodoba in v vsaki greznici na vrhu plava drek.
sopranos sporočil: 11.404
[#2581875] 16.02.16 14:18 · odgovor na: (#2581873)
Odgovori   +    10
[rename]
> [sopranos]
> Se lahko strinjam s člankom. Vseeno pa zadeva z Bratuškovo ni nedolžna. Pa ne mislim na to, da se je predlagala sama. Govorim o tem, kaj so naredili s podrejenci. Ker tam gre za veliko svinjarijo. Če upoštevamo kriterije, ki se upoštevajo za kurje tatove, potem lahko brez kančna dvoma trdim, da je šlo pri tej zadevi za kaznivo dejanje. A kaj ko je pri njej sodelovalo toliko pomembnežev, da zadeva nikoli ne bo sankcionirana.
>
> Druga stvar, ki je zelo žalostna za Slovenijo pri sami zadevi Bratušek je to, kako je sploh možno, da taka oseba pride na mesto predsednice vlade. In tudi pri tej zadnji tiskovki poglejte, tako kot vedno. Agresiven odziv in pasivnost novinarjev.
>
> Če bi bil nek moški tako agresiven kot je Bratuškova, bi ga Simona sesekljala na mikro koščke. Pri Bratuškovi je pa našla celo nekaj pohvalnih besed. Sploh pa si Bratuškova, glede na to, da je šla kazensko preganjati Božiča, res ne zasluži kakršnih koli odpustkov. Ker take kopulje razumejo samo golo silo. Ne moreš se z njimi civilizirano meniti.

Seveda ni nedolžna, a vendar ji dajem plus, ker je:
1. razgalila Cerarjevo vlado (ukinitev magnetogramov, imenovanje Bulčeve)
2. razgalila Židanovo hinavsko kupčkanje
3. pometla z Virantom in KPK.

Še vedno pa to ne pomeni, da sem jo kdaj podpiral ali da jo kdaj bom, saj še vedno trdim, da:
1. je njen magisterij sramoten plagiat (in še večja, dvojna sramota za FDV, ki ji je magisterij v bistvu kar 2x podelila; še večja sramota za Brgleza)
2. je bilo striženje podrejencev nezakonita in sramotna svinjarija (nisem imel nobenih podrejenih obveznic)
3. se spreneveda glede sodnega pregona fotografa Božiča
4. ne bi smela nikoli postati direktorica direktorata za proračun (ajmene Bajuk, kam je gledal in kaj si je mislil???)
5. je bila tudi ona služkinja stricem iz ozadja (znameniti Kučanov obisk)
6. ...
Vidiš, na ta magisterij sem pa že pozabil. Sicer pa se jo jaz spomnim še iz časov, preden je postala poslanka in vem še za njene svinjarije na lokalni ravni. Že takrat je bila "perla".

No, kar se pa razgaljanja Cerarja tiče, te pa moram delno razočarati. Ker iz te afere se je Mirko nekaj naučil. In to je, da lahko svinjarije, ki se jih gredo na vladi, postanejo javne. Zato vlada sedaj ne shranjuje več posnetkov za več kot 20 ur.

In tukaj so recimo uspeli kar 1 leto in pol zavleči čas, ko so morali razkriti posnetke. Se pravi, da ko se Mirkota enkrat dobi s prsti v marmeladi in zahteva razkritje posnetkov, on malo zavlačuje, sklice dve ali tri seje vlada, pa posnetkov ni več.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2581876] 16.02.16 14:20
Odgovori   +    45
Zadnja sprememba: anon-247964 16.02.2016 14:27
Meni se je ob prebiranju tega magnetograma najprej postavilo vprašanje: Kaj za vraga počnejo slovenske univerze? Tam so sedeli ministri in pravni strokovnjaki, ki imajo najmanj univerzitetno diplomo, nekateri celo magisterij in doktorat. Iz zapisa je razvidno, da enostavno niso pismeni! Niso sedeli v vaškem bifeju, seveda napol pijani, temveč, baje trezni, na seji vlade, ki se je celo snemala. V času mojega šolanja ti ljudje, vsaj velika večina, ne bi končali srednje šole. Kdor v javnem nastopu, kar seja vlade je, ni sposoben tvoriti razumljivih in povezanih stavkov, pač ne more biti minister, še kaj bistveno manj ne, kaj šele predsednik vlade. Torej je povsem razumljivo, da je Cerar, preplašen kot je, ukinil snemanje sej vlade. Že ve zakaj.
Gremo naprej. Ne ni največji problem zamujen rok za pritožbo, to se ni zgodilo ne prvič in bojim se, da tudi ne zadnjič. Velik del našega javnega sektorja tako deluje , ker že desetletja ni osebne odgovornosti, da o negativni selekciji raje ne govorimo. Torej nič novega in nič presenetljivega. Pravi problem, o katerem seveda Simona ne govori, je popolna ugrabitev države s strani tovarišijskih lobijev od DUTB, SDH do NLB. O vračanju izginulih milijonov iz davčnih oaz in drugih parkirišč, v "očiiščena" podjetja tudi ni govora. O tem vsi previdno molčijo. To so resnični problemi, če ne govorimo o glavnem problemu, da vlada praktično sploh ne funkcionira več.
Alenka Bratovšek in Miro Cerar sta le simptoma te izrojene družbe, ki še danes temelji na strahu, ki očitno postaja deden, in so nam ga vcepili s totalnim terorjem tovariši, ki so ugrabili oblast in je še danes ne izpustijo iz rok. Postali smo talci starcev, ki se jim udinjajo mladi povzpetniki in dediči. Kradejo nas pri belem dnevu (vedno nižje pokojnine za nove upokojence, dokapitalizacije bank, reševanje propadlih podjetji, profesorski dodatki, honorarji za nič, ...). Davkoplačevalci pa smo mirni tihi, vdani v usodo. Razburi nas le naša zavist, pa še ta le za nekaj dni, saj potem skoči Prevec in smo spet zadovoljni.
simona2 sporočil: 2.204
[#2581877] 16.02.16 14:21 · odgovor na: 0329Softb (#2581874)
Odgovori   +    45
mene je kap, ko sem zadnjič gledala 24 ur, ko so imeli davčne blagajne; pa ta država bo slovencem rekla, da naj uporabijo razum, in se fliknejo skozi okno - in se bodo; kaj je lepšega, da jim je država rekla, kontrolirajte, a drugi delajo zakonito in a plačujejo davke; pinju, vsi se počutijo kot stasijevci; seveda da je prav, da vsi plačujemo davke, da ne bo pomote; ampak, da to nadzira, je naloga države, ne pa državljanov kot posameznikov; ni čudno, da je bila udba tako uspešna v slo; namesto, da bi rekli, it's not our business, kaj dela sosed, ne, ne -- špijuniral in ovajal ga bomo do onemoglosti; za kozlat, res...
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2581879] 16.02.16 14:37 · odgovor na: anon-247964 (#2581876)
Odgovori   +    8
[kugy]
Meni se je ob prebiranju tega magnetograma najprej postavilo vprašanje: Kaj za vraga počnejo slovenske univerze? Tam so sedeli ministri in pravni strokovnjaki, ki imajo najmanj univerzitetno diplomo, nekateri celo magisterij in doktorat. Iz zapisa je razvidno, da enostavno niso pismeni! Niso sedeli v vaškem bifeju, seveda napol pijani, temveč, baje trezni, na seji vlade, ki se je celo snemala. V času mojega šolanja ti ljudje, vsaj velika večina, ne bi končali srednje šole. Kdor v javnem nastopu, kar seja vlade je, ni sposoben tvoriti razumljivih in povezanih stavkov, pač ne more biti minister, še kaj bistveno manj ne, kaj šele predsednik vlade. Torej je povsem razumljivo, da je Cerar, preplašen kot je, ukinil snemanje sej vlade. Že ve zakaj.
Gremo naprej. Ne ni največji problem zamujen rok za pritožbo, to se ni zgodilo ne prvič in bojim se, da tudi ne zadnjič. Velik del našega javnega sektorja tako deluje , ker že desetletja ni osebne odgovornosti, da o negativni selekciji raje ne govorimo. Torej nič novega in nič presenetljivega. Pravi problem, o katerem seveda Simona ne govori, je popolna ugrabitev države s strani tovarišijskih lobijev od DUTB, SDH do NLB. O vračanju izginulih milijonov iz davčnih oaz in drugih parkirišč, v "očiiščena" podjetja tudi ni govora. O tem vsi previdno molčijo. To so resnični problemi, če ne govorimo o glavnem problemu, da vlada praktično sploh ne funkcionira več.
Alenka Bratovšek in Miro Cerar sta le simptoma te izrojene družbe, ki še danes temelji na strahu, ki očitno postaja deden, in so nam ga vcepili s totalnim terorjem tovariši, ki so ugrabili oblast in je še danes ne izpustijo iz rok. Postali smo talci starcev, ki se jim udinjajo mladi povzpetniki in dediči. Kradejo nas pri belem dnevu (vedno nižje pokojnine za nove upokojence, dokapitalizacije bank, reševanje propadlih podjetji, profesorski dodatki, honorarji za nič, ...). Davkoplačevalci pa smo mirni tihi, vdani v usodo. Razburi nas le naša zavist, pa še ta le za nekaj dni, saj potem skoči Prevec in smo spet zadovoljni.

Odlično si izpostavil verbalne sposobnosti teh intelektualcev.Pri tem sem pomislil ,poglej jih,ko se postavijo pred kamere in klobasajo naprej in nazaj,žonglirajo z besedami ,povedo nič.Ko so sami pod "šotorom tajno" pa užgejo po domače.
simona2 sporočil: 2.204
[#2581885] 16.02.16 14:49 · odgovor na: anon-149637 (#2581879)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: simona2 16.02.2016 14:51
mene niti ne moti, kako govorijo; mene moti, kakšne traparije govorijo; lahko ti preklinjaš in pizdiš, ampak fuck govori vsaj pametno :); mene ne moti, da reče erjavec, boli me džoko, še dobro, da ni blo slišat, da je rekel boli me k****; na teh pozicijah nimaš kaj, to moraš biti utrgan, da greš to delat, isto kot novinarstvo :) btw... preklinjanje, plehkost, ogabne šale v bistvu, infantilni dovtipi, narcisizem - it's the name of the game; ampak povej kaj pametnega vsaj kdaj vmes - ne pa sami kretenizmi -- pusti slog, če je pametna vsebina; kaj, ko sta tu slog in vsebina abotna...
bigl sporočil: 18.363
[#2581888] 16.02.16 15:02
Odgovori   +    0
"Mi ne delamo pametnih stvari, mi delamo neumne stvari, samo da imamo službo." Vtis, Simona. Tudi delanje vtisa je delo, kar pogledat žar in naročene goste:-).

Prebral sem objavljen pogovor v vladi in tam piše kot piše. Precizno. Ostalo je stvar interpretacije. Vemo kako je, torej, ni pa videt kako iz tega. Če sam nekaj predlagam in to piše črno na belem, ne more to predlagat nekdo drug, sicer bi to pisalo, da je predlagal drug in da ta predlog nato predlagam drugim. (Ko gre za zapis pogovora se to lahko tudi reče in zapiše, pa se ni). Piše pa izrecno. Al mogoče narobe vidim????? Popravte me, če se motim. Po slišanem danes je predlog dala njena stranka, (gospa, ki je to povedala, je povedala tudi, da je sedela poleg nje in da je povedano resnica), nato pa je ona ta predlog predlagala vladi, piše pa, da je predlog sama oblikovala, vlada pa je nato ta njen predlog itd.....kar se ve, poslala naprej. Tako sem jaz razumel vse skupaj, da tudi zapisniki sej vlad ne veljajo brez dodatkov na zapisnik. Saj imamo miljon drugih problemov. Lep dan.

P.S. Bogve kakšni dialogi se sicer odvijajo na sejah vlad, da je stanje kot je.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2581889] 16.02.16 15:03
Odgovori   +    0
" Slovenci si v bistvu ne želijo svobode - ne ekonomske ne družbene. Povprečen Slovenec bi bil rad policaj in ovaduh vseh drugih. Drugi ne smejo biti bolj svobodni od njega samega, kar pomeni, ne pametnejši, ne bogatejši, ne spretnejši."
Hmm, je bila narejena kdaj kakšna raziskava v zvezi s temi trditvami? Bi rekel, da ne.
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2581891] 16.02.16 15:13 · odgovor na: DrDre (#2581866)
Odgovori   +    7
Boljša bi bila vlada s 5 inženirkami kot je Cerarjeva s profesorji in ostalim.....
anon-7972 sporočil: 382
[#2581895] 16.02.16 15:18
Odgovori   +    7
Simona zopet klatis neumnosti:
1. Delati paralelo med volitvami v Clintonove ZDA in glasovanjem Bratovskove je neumnost, pomisli kaj pomeni en glas ki ga bo sebi dala Hillary Clinton v skupni masi vec sto milijonske volilne baze v ZDA in kaj je pomenil en glas predsednice vlade, ki je zasedala v okrnjeni sestavi.
2. Ce se je ze sama predlagala za komisarko, bi bilo eticno in moralno cistejse ce bi se izlocila iz glasovanja.
anon-69812 sporočil: 5
[#2581896] 16.02.16 15:23
Odgovori   +    12
čas vnosa: 16.02.16 15:18
Že dolgo vem, da javni uslužbenci hodilo v službo samo zaradi plače. če temu ne bi bilo tako, bi imeli najboljšo zakonodajo daleč naokrog, ki bi jo prepisali od najboljših na svojem področju, recimo delno od švicarjev, nemcev, nizozemcev itd., jo brezhibno in hitro implementirali, kar si mala država kot naša lahko privošči. Ne, mi sami pišemo zakonodajo, po znančevem zagotovilu iz pravne službe nekega ministrstva, zato da imajo delo pravne službe, svetovalci, agencije, pravne pisarne in tudi poslanci. Poden od podna.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#2581897] 16.02.16 15:24
Odgovori   +    36
Sem porabila žeton, ne zato, ker bi me zanimal članek, ampak zato, da povem svoje mnenje:

Upam, da bo kmalu prišel dan, ko bodo mediji pozabili na to ženšče (blago povedano)in nas ne bodo več posiljevali z novicami o njej. Arogantna, naduta, brez sramu, mojstrica sprenevedanja. Spomnite se na njeno izjavo, "da se državljani počutijo varne, če plačujejo visoke davke". Da o škodi, ki jo je naredila z dvigom DDV, ne govorim. Še sreča, da smo v EU in za izvoznike velja obrnjena davčna obveznost. Tudi sama se sprašujem: kako lahko taka oseba zasede najbolj pomembno funkcijo v državi?
moon sporočil: 1.623
[#2581905] 16.02.16 15:58
Odgovori   +    6
Nisem bral vsega, ker je čisto BV...

Slovencem pomeni etika in morala isto, kot našemu PM.. NIČ.

In ne zdaj, kaj nas več stane. Ali je to milijonkrat 10 EUR krompirja ali pa 10 milijonov zlate ceste. Izgubili ste čisto naravni, biološki kompas.

Še dobro, da prihajajo kameltrajberji s svojo neandertalsko logiko..
bigl sporočil: 18.363
[#2581907] 16.02.16 16:03 · odgovor na: simona2 (#2581885)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 16.02.2016 16:04
[simona2]
mene niti ne moti, kako govorijo; mene moti, kakšne traparije govorijo; lahko ti preklinjaš in pizdiš, ampak fuck govori vsaj pametno :); mene ne moti, da reče erjavec, boli me džoko, še dobro, da ni blo slišat, da je rekel boli me k****; na teh pozicijah nimaš kaj, to moraš biti utrgan, da greš to delat, isto kot novinarstvo :) btw... preklinjanje, plehkost, ogabne šale v bistvu, infantilni dovtipi, narcisizem - it's the name of the game; ampak povej kaj pametnega vsaj kdaj vmes - ne pa sami kretenizmi -- pusti slog, če je pametna vsebina; kaj, ko sta tu slog in vsebina abotna...
Spoštovana Simona, vsebine se izogibajo, saj lahko ogrozi njihove razmere, ki pa jih ne želijo ogrožat. Vsebina pa so spremembe, ne gre za hec kaj kdo reče ampak, da se nekaj spremeni zares, kar pa jim ne paše, ker ne vedo kaj jim bo to prineslo ali odneslo. Zato raje igrajo humoriste in takšne stvari odložijo na ministrstvo za razmišljanje. Lep dan.

P.S. Tole z Jako Elikanom pa je za prebolet.
rx170 sporočil: 6.403
[#2581908] 16.02.16 16:19 · odgovor na: simona2 (#2581885)
Odgovori   +    8
[simona2]
mene niti ne moti, kako govorijo; mene moti, kakšne traparije govorijo; lahko ti preklinjaš in pizdiš, ampak fuck govori vsaj pametno :); mene ne moti, da reče erjavec, boli me džoko, še dobro, da ni blo slišat, da je rekel boli me k****; na teh pozicijah nimaš kaj, to moraš biti utrgan, da greš to delat, isto kot novinarstvo :) btw... preklinjanje, plehkost, ogabne šale v bistvu, infantilni dovtipi, narcisizem - it's the name of the game; ampak povej kaj pametnega vsaj kdaj vmes - ne pa sami kretenizmi -- pusti slog, če je pametna vsebina; kaj, ko sta tu slog in vsebina abotna...
Ko bo po mojem, bo pisanje brez velikih začetnic kaznivo dejanje. In to urednica.

Ni čudno, da so Finance nizkokvaliteten časopis.
anon-110342 sporočil: 162
[#2581911] 16.02.16 16:32
Odgovori   +    2
Simona, zelo dobra diagnoza, vendar jaz menim, da pravega vzroka opisane slovenske bolezni nisi navedla. Pravi vzrok ni v neinteligentnosti Slovencev. Vprašati se moramo torej, kaj povprečnega Slovenca tako poneumlja, da dejansko lahko govorimo že o epidemiji. Kaj je torej vzrok za to bolezensko neumnost, ki jo učinkovito izkoriščajo oblastniki?

Anatole France je zapisal: »Kaj lahko stori hladna in gola resnica proti blestečim lažem?«

Prepričan sem, da je laž pravi bolezenski vzrok narodove neumnosti.
Laž je sovražnik naše družbe, ki je močnejši od vseh zunanjih in notranjih sovražnikov skupaj. Laž, kot družbeni rak, je torej temeljni vir vsega družbenega zla.

Ker so mediji najboljša orodja za širjenje laži ali zamolčanje resnice, so pomembnejši od vseh treh formalnih vej oblasti. To psihologijo trenutni oblastniki pač zelo dobro obvladajo.

Že večkrat sem ponovil in bom še sledečo hipotezo:
»Vsaka trgovina je na nek način umazana.
Trgovina z belim blagom je zelo umazana.
Najbolj umazana pa je trgovina z javnim mnenjem.« (ker mentalno pohablja večino državljanov).

UPRIMO SE LAŽI IN JO IZOBČIMO, SAJ JE LE Z ZATIRANJEM LAŽI MOŽNO ZAGOTAVLJATI PRAVNI RED (ki je najbolj deficitarna dobrina), V KATEREM BO DOVOLJ PROSTORA IN MOŽNOSTI ZA USPEŠNO IN DRUŽBENO KORISTNO DELOVANJE svobodnega podjetništva.

Kako?

1. Najprej REANIMACIJA:Vsak dan bi bilo smiselno v medijih vsaj desetkrat ponoviti naslednjo tvojo javno izrečeno izjavo (mislim da v TARČI):

»Ne moreš z zakonom predpisati poštenosti ljudi. Poštenost ljudi in podjetništva bo vedno odvisna od tega, kako bo to podjetništvo nadzirano. Zato morajo biti pač pošteni nadzorniki«.

Slovenci moramo spoznati, da noben sistem brez povratne zanke ne deluje,da si, na primer, vsi ne moremo zaračunavati dvojnih potnih stroškov in verižiti s podjetji v izogib plačila davkov.
Ko je Miro pred volitvami govoril in ugotavljal, da smo družba kraje in laži, zase ni nikoli trdil, da ne laže in krade. Torej s tem v zvezi ni lagal oziroma dajal lažnih obljub.
O etiki in morali SMC je dejal (Brglez namreč), da “nam je bila podoba etičnosti bolj pripisovana od zunaj, sploh zato, ker je bil vodilna oseba novonastale stranke Miro Cerar, ki je v svojem predpolitičnem času poudarjal pomen etike v političnem življenju države. In bolj ko je Miro Cerar med kampanjo govoril o vsebinskih vprašanjih, bolj so mu pripisovali dileme etike in morale, kar naj bilo izhodišče njegove stranke".
Dvojno zaračunavanje potnih stroškov in veriženje podjetij zaradi izogibanja davkom smo volilci očitno tolerirali v upanju, da bomo to lahko počeli tudi sami, ko bo Miro na oblasti.

2. Dokončna ozdravitev Slovencev oziroma odstranitev vzrokov bolezni pa je po mojem mnenju možna samo na sledeč način:
Rešitev za Slovenijo je, da Slovenci izberemo za svoje voditelje in odločevalce ljudi, ki jih presejemo skozi naslednje sito.
-da nimajo dosjeja sodelavcev ali virov SDV (UDBE) in do sedaj niso bili člani ZKS ali druge ideološke politične stranke,
-da so vztrajni, prizadevni in pogumni,
-da v zasebnem življenju nimajo očitnih podjetniških, gospodarskih ali drugih klientelističnih navez in privilegijev,
-da so ponosni na našo domovino in jim resnično ni vseeno, kaj se dogaja v naši družbi,
-da so pripravljeni javno zapriseči (pri vsem, kar jim nekaj pomeni in v kar verjamejo - ne proforma kot prisegajo ministri), da so za boljšo prihodnost družbe, kateri pripadajo tudi otroci in vnuki, po vseh svojih močeh in sposobnostih prispevati svoj delež.
Le tako presejani predstavniki ljudstva bi po mojem mnenju lahko predstavljali povezovalno in državotvorno, programsko in razumsko sredinsko politično skupino, ki bi Slovenijo usmerila k švicarskemu HARMONIZMU.
Že večkrat sem zapisal: ČE ČLOVEK LJUBI IN SOVRAŽI S SRCEM, POTEM BI MORAL SVOJE VODITELJE IZBIRATI Z GLAVO.
Le takšni odločevalci bi bili sposobni izvajati boj proti laži.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2581912] 16.02.16 16:51
Odgovori   +    13
Danes nam bodo ti moralno in etično pohabljeni politiki povedali kaj je sovražni govor in da to ni obuditev zloglasnega 133. člena KZ bivše crknjene države.

LP
Tupamaros
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2581914] 16.02.16 17:13 · odgovor na: tupamaros (#2581912)
Odgovori   +    7
[tupamaros]
Danes nam bodo ti moralno in etično pohabljeni politiki povedali kaj je sovražni govor in da to ni obuditev zloglasnega 133. člena KZ bivše crknjene države.

LP
Tupamaros
Svoboda govora je absolutna. Ali pa je NI.
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2581918] 16.02.16 17:32
Odgovori   +    7
čas vnosa: 16.02.16 16:49
Kdor ne zna, ne zmore, noče, ali kuruptivno opravlja svoje delo, mora dobiti odpoved. Dokler ne bo odgovornosti, dokler nihče ne bo odgovarjal za slabo ali sploh ne opravljeno delo, toliko časa bomo plačavali vsako sranje davkoplačevalci sami, boljše pa nam ne bo šlo nikoli.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2581922] 16.02.16 17:58 · odgovor na: 0513ANITO (#2581914)
Odgovori   +    6
[0513ANITO]
> [tupamaros]
> Danes nam bodo ti moralno in etično pohabljeni politiki povedali kaj je sovražni govor in da to ni obuditev zloglasnega 133. člena KZ bivše crknjene države.
>
> LP
> Tupamaros

Svoboda govora je absolutna. Ali pa je NI.
Tako je, ni dvoma.
LP
Tupamaros
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2581956] 16.02.16 22:41 · odgovor na: simona2 (#2581877)
Odgovori   +    1
[simona2]
mene je kap, ko sem zadnjič gledala 24 ur, ko so imeli davčne blagajne; pa ta država bo slovencem rekla, da naj uporabijo razum, in se fliknejo skozi okno - in se bodo; kaj je lepšega, da jim je država rekla, kontrolirajte, a drugi delajo zakonito in a plačujejo davke; pinju, vsi se počutijo kot stasijevci; seveda da je prav, da vsi plačujemo davke, da ne bo pomote; ampak, da to nadzira, je naloga države, ne pa državljanov kot posameznikov; ni čudno, da je bila udba tako uspešna v slo; namesto, da bi rekli, it's not our business, kaj dela sosed, ne, ne -- špijuniral in ovajal ga bomo do onemoglosti; za kozlat, res...
mene vsak dan dvakrat zadane kap, prvič, ko prebiram, berem in poslušam druge medije in drugič, ko prebiram Finance.
v neki zakotni državici, ne moldaviji, makedoniji, že deset let spodbujajo zbiranje računov in imajo žrebanja, celo stanovanja podarjajo za prve nagrade, pa jim nihče ne očita stasijevstva in udbaštva; saj lepo, da ne tožariš, špecaš in se ne obnašaš kot udbaš, tudi za davke in državo se ne brigaj, naj to dela država sama, s svojimi agentnimi uslužbenci, ki so za to plačani, kwa za vraga ima pošten državljan s tem; naj država raje pošteno pove svojim državljanom, naj se zase brigajo in da oni nimajo nič skupnega s to državo, če kaj grdega ali smrdečega doživiš, glavo obrneš stran in to je to, res.... da te kap
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2581957] 16.02.16 22:46 · odgovor na: anon-110342 (#2581911)
Odgovori   +    0
[rancigaj]
Simona, zelo dobra diagnoza, vendar jaz menim, da pravega vzroka opisane slovenske bolezni nisi navedla. Pravi vzrok ni v neinteligentnosti Slovencev. Vprašati se moramo torej, kaj povprečnega Slovenca tako poneumlja, da dejansko lahko govorimo že o epidemiji. Kaj je torej vzrok za to bolezensko neumnost, ki jo učinkovito izkoriščajo oblastniki?

Anatole France je zapisal: »Kaj lahko stori hladna in gola resnica proti blestečim lažem?«

Prepričan sem, da je laž pravi bolezenski vzrok narodove neumnosti.
Laž je sovražnik naše družbe, ki je močnejši od vseh zunanjih in notranjih sovražnikov skupaj. Laž, kot družbeni rak, je torej temeljni vir vsega družbenega zla.

Ker so mediji najboljša orodja za širjenje laži ali zamolčanje resnice, so pomembnejši od vseh treh formalnih vej oblasti. To psihologijo trenutni oblastniki pač zelo dobro obvladajo.

Že večkrat sem ponovil in bom še sledečo hipotezo:
»Vsaka trgovina je na nek način umazana.
Trgovina z belim blagom je zelo umazana.
Najbolj umazana pa je trgovina z javnim mnenjem.« (ker mentalno pohablja večino državljanov).

UPRIMO SE LAŽI IN JO IZOBČIMO, SAJ JE LE Z ZATIRANJEM LAŽI MOŽNO ZAGOTAVLJATI PRAVNI RED (ki je najbolj deficitarna dobrina), V KATEREM BO DOVOLJ PROSTORA IN MOŽNOSTI ZA USPEŠNO IN DRUŽBENO KORISTNO DELOVANJE svobodnega podjetništva.

Kako?

1. Najprej REANIMACIJA:Vsak dan bi bilo smiselno v medijih vsaj desetkrat ponoviti naslednjo tvojo javno izrečeno izjavo (mislim da v TARČI):

»Ne moreš z zakonom predpisati poštenosti ljudi. Poštenost ljudi in podjetništva bo vedno odvisna od tega, kako bo to podjetništvo nadzirano. Zato morajo biti pač pošteni nadzorniki«.

Slovenci moramo spoznati, da noben sistem brez povratne zanke ne deluje,da si, na primer, vsi ne moremo zaračunavati dvojnih potnih stroškov in verižiti s podjetji v izogib plačila davkov.
Ko je Miro pred volitvami govoril in ugotavljal, da smo družba kraje in laži, zase ni nikoli trdil, da ne laže in krade. Torej s tem v zvezi ni lagal oziroma dajal lažnih obljub.
O etiki in morali SMC je dejal (Brglez namreč), da “nam je bila podoba etičnosti bolj pripisovana od zunaj, sploh zato, ker je bil vodilna oseba novonastale stranke Miro Cerar, ki je v svojem predpolitičnem času poudarjal pomen etike v političnem življenju države. In bolj ko je Miro Cerar med kampanjo govoril o vsebinskih vprašanjih, bolj so mu pripisovali dileme etike in morale, kar naj bilo izhodišče njegove stranke".
Dvojno zaračunavanje potnih stroškov in veriženje podjetij zaradi izogibanja davkom smo volilci očitno tolerirali v upanju, da bomo to lahko počeli tudi sami, ko bo Miro na oblasti.

2. Dokončna ozdravitev Slovencev oziroma odstranitev vzrokov bolezni pa je po mojem mnenju možna samo na sledeč način:
Rešitev za Slovenijo je, da Slovenci izberemo za svoje voditelje in odločevalce ljudi, ki jih presejemo skozi naslednje sito.
-da nimajo dosjeja sodelavcev ali virov SDV (UDBE) in do sedaj niso bili člani ZKS ali druge ideološke politične stranke,
-da so vztrajni, prizadevni in pogumni,
-da v zasebnem življenju nimajo očitnih podjetniških, gospodarskih ali drugih klientelističnih navez in privilegijev,
-da so ponosni na našo domovino in jim resnično ni vseeno, kaj se dogaja v naši družbi,
-da so pripravljeni javno zapriseči (pri vsem, kar jim nekaj pomeni in v kar verjamejo - ne proforma kot prisegajo ministri), da so za boljšo prihodnost družbe, kateri pripadajo tudi otroci in vnuki, po vseh svojih močeh in sposobnostih prispevati svoj delež.
Le tako presejani predstavniki ljudstva bi po mojem mnenju lahko predstavljali povezovalno in državotvorno, programsko in razumsko sredinsko politično skupino, ki bi Slovenijo usmerila k švicarskemu HARMONIZMU.
Že večkrat sem zapisal: ČE ČLOVEK LJUBI IN SOVRAŽI S SRCEM, POTEM BI MORAL SVOJE VODITELJE IZBIRATI Z GLAVO.
Le takšni odločevalci bi bili sposobni izvajati boj proti laži.
Za tole zadevico z UDBO lahko kar Leljaka zaposlimo, kako bi ugotovili, da so ponosni na našo domovino in jim ni vseeno, kaj se dogaja in podobno; to ostaja še nekoliko nedorečeno .....
anon-200682 sporočil: 2.095
[#2581992] 17.02.16 08:26
Odgovori   +    10
Simona ni res, da nas (vsaj mene ne) komisarska zgodba zanima in njena samo kandidatura, briga me, edino kar se sprašujem je "how is this still a thing?"
Težava je ker novinarji to pogrevate vsakokrat, ko se daleč od oči javnosti in ljudstva delajo ali skrivajo kakšne druge veliko bolj obremenilne zadeve vezane na proračunski denar. Vsakič, ko se v javnosti pogrevajo take brezzobe zgodbe se to vprašam. Tako kot sem se spraševal, kaj hudiča je to z dodatki sedaj, mi je kasneje kapnilo ja seveda v NLB se je kadrovalo celotno staro skorumpirano garnituro, zato je bilo treba Mramorja totalno osramotiti, da se lahko z našim denarjem hara naprej,...
To so zgodbe, ki naj bi jih novinarji pisali, posledice medijskih linčev in odmevnih zgodb ter njihovo ozadje. Tega pa ni, je samo vedno znova Janša in Patrija, Alenka in Bruselj, migranti, migranti, migranti,...Nič pa o Sloveniji, o zamujenih priložnostih, o spremembah,o povezovanju,.....
Glede Alenke pa samo to, že to da je sploh sedla na letalo za Bruselj ti da za mislit, da je nemogoče mogoče, drugače ne gre! Če samo pomislim na kriterije, ki vladajo za službo v državni upravi, je to da je bila ona PV samo po sebi nemogoče, čeprav mislim, da ima daleč največ jajc in odločnosti od vseh njenih moških kolegov, ki so dobesedno po Ruglovo mamini sineki in pezdeti!
bigl sporočil: 18.363
[#2582083] 17.02.16 13:31
Odgovori   +    2
"Ni lepšega kot prebrati denimo elektronsko pošto Hillary Clinton, ali pa slišati Victorio Nulandovo - Fuck the EU, ali pa se zabavati nad pogovori med Drenikovo in Sekolcem, da ne govorim o boli me džoko Karla Erjavca."

Je še veliko lepših stvari za prebrat kot takale bučke. Enim je pač takšna regresija okusa všeč:-). Lep dan.
anon-131555 sporočil: 1.422
[#2582124] 17.02.16 16:31
Odgovori   +    7
Zato vedno zmagajo neumnosti.

Neumnost, ni res. Vedno zmaga močnejši. Pri nas je to še vedno udbopartija, ki ima veliko podpornikov v vseh inštitusijah. Vsi dnevni mediji ji zvesto služijo.

Strani: 1 2