Strani: 1

anon-304416 sporočil: 122
[#2578723] 30.01.16 10:14
Odgovori   +    31
Gestapovska država!
anon-394991 sporočil: 252
[#2578725] 30.01.16 10:16
Odgovori   +    31
No sedaj pa smo tam, ko ni muh. Pišeš kazni in si izmišljaš neke prekrške samo zato, da dosežeš normo je milo rečeno organiziran kriminal in korupcija posebne vrste.
ZAto je potreebno nemudoma sprejeti nujne ukrepe in nagnati vse vodje in tudi tisste, ki to delo propagirajo. Tako se z temi informacijami potrjuje dejstvo, da so bile razne pravne varnsoti samo zato, da so prikrivali kriminal v POLICIJI. Še še več. Ko gledamo prispevke vidimo, da namesto, da bi recimo zavarovali neke dokaze v nekem kaznivem dejanju na zahtevo recimo občana je po tej logiki bilo bolj donosno, da so skrili dokaze o storitvi kaznivih dejanj in so raje udarili po tem občanu.

Če gledamo kriminal vidimo, da tudi inšpektorjem ni bilo v ineteresu zavarovati varnsoti ljudem, ker potem nebi dobili nič denarja.

ZATO NISO JE VEČ KOT OČITNO, DA JIM N IV INTERESU VARNOST LJUDI IN PREMOŽENJA AMPAK KAKO ČIMVEČ NABRATI DENARJA IN JIH BRIGA ZA PRAVNO DRŽAVO. To pa lahko primerjamo z kriminalci in organiziranimi bandabi, k iizsiljujejo ljudi za zagotavljanje varnsoti.

ZAto je nemudoma potreno odsloviti 45 % teh barabinov in jih pozapreti brez sojenja ter ključe uničiti.

Ko človek gleda na neko nesrečo vidi, da so prav POLICAJI iskoriščali nesrečo ljudi za kasiranje. To početje pa je po mojem najbolj isprijeno kar jih lahko človeški um pozna.

Če se vrnemo na ekonomijo se več ne smemo čuditi, če je takšni mozaik pri pogromu pravne države toliko prispeval za pogrom. ZAto naj se zamislijo ali so še priemrni za opravljanje službe. Pravilno, da končno POLICISTI povedo resnico, katera bo pomagala k zmanjašnju sistemske korupcije in organizranega kriminala med tistimi, k ise napajajo iz proračuna.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2578727] 30.01.16 10:29
Odgovori   +    22
Problem je pri policistih v pisarnah, ministrstvu za notranje zadeve...preveč jih je, denarja primanjkuje in pritiskajo na neposredne policijske proizvajalce. Kaj se pa višjih plač tiče, naj kaznujejo profesorje, zdravnike, uradnike...za nezakonita izplačila dodatkov ne pa da pokvarjeno čakajo pred gostilnami ali na zidaniških poteh. Glede na to, da v zasebnem gospodarstvu imamo občutek, da se v javnem sektorju krade povprek in povzdolž, vlada ne sme odobriti niti centa za zvišanje plač.
bigl sporočil: 18.363
[#2578731] 30.01.16 11:12
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: bigl 30.01.2016 11:32
Mislim, da bi morali slovenci v svojo ustavo zapisati, da smo varni pred birokrati, torej pred lastno državo, da kazni za prekrške ne smejo biti nesorazmerno previsoke.
To kar berem tule in kar so kazni, po drugih upravnih ukrepih, da ne omenjam zadnjih glede davčnih blagajn, so kazne drakonske in uničujoče za "kaznovane". Če nimajo dovolj denarja za plače, si jih pa naj znižajo. Pa dodatke in podobne stvari odpravijo, ane. Lep dan.
tasilo sporočil: 9.830
[#2578732] 30.01.16 11:20
Odgovori   +    27
Torej policisti Kodeks policijske etike, h katermu jih zavezuje prisega, zavestno in načrtno kršijo. Pokvarjeno do amena!

Seveda poplnoma brez kakršnihkoli sankcij.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2578736] 30.01.16 11:26 · odgovor na: tasilo (#2578732)
Odgovori   +    18
[tasilo]
Torej policisti Kodeks policijske etike, h katermu jih zavezuje prisega, zavestno in načrtno kršijo. Pokvarjeno do amena!

Seveda poplnoma brez kakršnihkoli sankcij.
A je kaj čudno.

Vsak dan smo bolj podobni Severni Koreji.
pobalin sporočil: 14.456
[#2578738] 30.01.16 12:13
Odgovori   +    4
Shizofreno, ko primerjam pozive k drakonskim kaznim za kapitalske manipulante in elitne lopove v stilu "Srbe na vrbe" z zgražanjem nad kaznovanjem prometnih prekrškarjev v stilu "vsi smo krvavi pod kožo".

Shizofreno tudi, ker so prvi večinoma kaznovani s dolgoletnim posedanjem na sodiščih (in/ali izogibanjem sodišč) z bednimi epilogi, drugi pa promptno izterljivo opaljeni s kaznimi, ki so za mnoge prekrške nesorazmerno visoke glede na večino plač in kazni v drugih državah EU. Da bo jasno, mednje ne štejem pijanih/zadrogiranih za volanom.*

Če parafraziram: ni vsak prekršek kaznivo dejanje.

Iz originalnega članka:
Zoran Petrovič, predsednik Sindikata policistov Slovenije (SPS) je za Žurnal24 odgovoril, da so navedbe, da se na regionalnem nivoju izvajajo pritiski na zaposlene "inovativno" pristopa k povečanju glob, dejstva.
Pravijo, da policija tega ni zanikala, je pa to zanikala na državnem nivoju, kar v sindikatih niso niti zatrjevali, saj za to nimajo trdnih dokazov, pojasnjujejo. Priložili so tudi zapisnik, v katerem je po njihovem razvidno, da pomočniki komandirjev ustavljajo vozila in naročajo policistom, da preizkušajo voznike.
Uf, policisti imajo težave s pridobivanjem trdnih dokazov že znotraj svojih vrst, policije?! Mogoče so v Magajnovem računalniku na neznanem kraju.
Na GPU dodajajo, da navedene prioritete dela na področju prometne varnosti izhajajo oziroma imajo podlago v Evropskem akcijskem programu za varnost v cestnem prometu, Resoluciji o nacionalnem programu varnosti cestnega prometa in Obdobnem načrtu za zagotavljanje varnosti cestnega prometa.
Poudarjajo, da se vsi ukrepi izvajajo v smislu varovanja življenja in premoženja udeležencev cestnega prometa in ne z namenom polnjenja proračuna. Načrtovanje dela posamezne policijske enote, način doseganja zastavljenih ciljev, ocenjevanje dela, merjenje uspešnosti posameznega policista, in drugo pa je v domeni posameznega vodje policijske enote.
Če se vsi ukrepi izvajajo v pravem/dobrem/pozitivnem smislu, je vse lepo in prav, pravzaprav naravnost krasno.

Tanka in za človeško oko nevidna je črta med "Exitus acta probat" in "Il fine giustifica i mezzi".

* Koliko od trave in podobnih opojnih substanc zadetih voznikov je odkrila slovenska policija? S kakšnimi sredstvi jih lahko odkrije? Kako bi to potekalo v primeru legalizacije "rekreativne rabe" vesele zdravilne travice?
pobalin sporočil: 14.456
[#2578741] 30.01.16 12:27 · odgovor na: tasilo (#2578732)
Odgovori   +    0
[tasilo]
Torej policisti Kodeks policijske etike, h katermu jih zavezuje prisega, zavestno in načrtno kršijo. Pokvarjeno do amena!
Seveda poplnoma brez kakršnihkoli sankcij.
Imaš v mislih osmi člen Kodeksa policijske etike slovenskih policistov iz leta 2008?
Policisti varujemo poklicno tajnost in neupravičeno ne uporabljamo ter ne razkrivamo podatkov in informacij, do katerih smo prišli pri opravljanju uradnih nalog. Pri svojem delu, tudi pri obveščanju javnosti, smo ustrezno diskretni.
www.policija.si/inde...jske-etike
Ali pač prvi člen Evropskega kodeksa policijske etike iz leta 2003?
1. Glavne naloge policije v demokratični pravni državi so:
— zagotavljanje miru in javnega reda v družbi;
— varstvo in spoštovanje posameznikovih temeljnih pravic in svoboščin, zlasti kot so zapisane v Evropski konvenciji o človekovih pravicah;
— preprečevanje kriminala in boj proti njemu;
— odkrivanje kaznivih dejanj;
— zagotavljanje pomoči in storitev javnosti.
www.svetevrope.si/re...388-_1.pdf
Če prometni prekrški spadajo v prvo točko o zagotavljanju javnega reda in miru, je jasno, zakaj je slovenska policija bolj učinkovita v tem kot v preprečevanju kriminala, boju proti njemu in odkrivanju kaznivih dejanj. Pač sledijo vrstnemu redu kodeksa in mu podrejajo svoje prioritete.
sopranos sporočil: 11.404
[#2578746] 30.01.16 13:03 · odgovor na: anon-317028 (#2578727)
Odgovori   +    6
[FIN-311684]
Problem je pri policistih v pisarnah, ministrstvu za notranje zadeve...preveč jih je, denarja primanjkuje in pritiskajo na neposredne policijske proizvajalce. Kaj se pa višjih plač tiče, naj kaznujejo profesorje, zdravnike, uradnike...za nezakonita izplačila dodatkov ne pa da pokvarjeno čakajo pred gostilnami ali na zidaniških poteh. Glede na to, da v zasebnem gospodarstvu imamo občutek, da se v javnem sektorju krade povprek in povzdolž, vlada ne sme odobriti niti centa za zvišanje plač.
Tega ne bodo naredili, ker vedo, da so profesorji močni in lahko skozi parlament spravijo zakon, ki bi znižal število zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve.

Veliko lažje je izsiljevati in krasti denar navadnim ljudem. Mafija se tudi najraje spravlja na šibke in ranljive.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2578750] 30.01.16 13:26 · odgovor na: sopranos (#2578746)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-317028 30.01.2016 13:27
[sopranos]
> [FIN-311684]
> ... Glede na to, da v zasebnem gospodarstvu imamo občutek, da se v javnem sektorju krade povprek in povzdolž, vlada ne sme odobriti niti centa za zvišanje plač.

Tega ne bodo naredili, ker vedo, da so profesorji močni in lahko skozi parlament spravijo zakon, ki bi znižal število zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve.

Veliko lažje je izsiljevati in krasti denar navadnim ljudem. Mafija se tudi najraje spravlja na šibke in ranljive.
Kakšna je pravzaprav moč podjetniških združenj in zbornic (obrtna, gospodarska, trgovska, združenje delodajalcev...), ki bi morali preprečiti „pogajanja“ znotraj javnega sektorja, ker se pogajalci z vladne strani javnega sektorja kot pogajajo s sindikalno stranjo javnega sektorja in špilajo nekakšen razredni boj. Dejstva, da so vsi pogajalci zaposleni v javnem sektorju se ne da zanikati. Zasebni delodajalci in podjetja v tuji lasti bi preko parlamentarnih strank (opozicijskih?) morali doseči, da se tudi mi, kot plačniki vseh dogovorjenih javnosektorskih svinjarij, vključimo v ta pogajalski cirkus.
sopranos sporočil: 11.404
[#2578751] 30.01.16 13:33 · odgovor na: anon-304416 (#2578723)
Odgovori   +    13
[jd13211]
Gestapovska država!
Prej mafijska država. Ker mene tile policaji in njihove metode zelo spominjajo na mafijske gorile, ki pridejo vsak mesec po "zaščito" pred njimi samimi. In če te gorile niso dovolj nasilne in ne prinesejo dovolj denarja kapotu, so tudi posledice.

Pa ko kdaj berem kako recimo trgovino z drogami in prostitucijo preiskujejo. Jaz se samo še smejim. Ker poročila so nekaj v tem smislu:
-150 policistov je opravilo 25 hišnih preiskav. Zasegli so 1 pištolo, 20 gramov kokaina in 2.000 EUR gotovine
-100 policistov je izvedlo 5 hišnih preiskav. Osumljenci so opravljali trgovanje z ljudmi in silili ženske iz Ukrajine v prostitucijo. Potem je pa nadaljevanje zgodbe tako, da recimo punce na sodišču povedo, da jih nihče ni v nič silil. Da je bil spor med eno žensko in stranko, ker ji je ta posodila denar, punca ga pa ni vrnila. Potem so se policaji kao pod krinko in na naše stroške hodili kurbarit. In na koncu akcija. Ampak grozljivo je to, da sodniki takih primerov ne vržejo ven, ampak ljudi kar obsodijo.

Še danes mi ostaja v spominu, kako pompozno so izvedli preiskave na AMZS. Cela vojska kriminalistov. Nekaj dni top tema na 24ur. Na koncu se pa izkaže, da je vse to zaradi 200 EUR podkupnine.

Jasno je, da ne moreš zaupati taki skorumpirani policiji.

Mene samo še to zanima, če so podobnih prijemov deležni tudi zaposleni na FURSU in ostalih inšpekcijah? Ker to bi pojasnilo zakaj se ti ljudje obnašajo kot največje pi***.
sopranos sporočil: 11.404
[#2578752] 30.01.16 13:43 · odgovor na: anon-317028 (#2578750)
Odgovori   +    10
[FIN-311684]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> > ... Glede na to, da v zasebnem gospodarstvu imamo občutek, da se v javnem sektorju krade povprek in povzdolž, vlada ne sme odobriti niti centa za zvišanje plač.
>
> Tega ne bodo naredili, ker vedo, da so profesorji močni in lahko skozi parlament spravijo zakon, ki bi znižal število zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve.
>
> Veliko lažje je izsiljevati in krasti denar navadnim ljudem. Mafija se tudi najraje spravlja na šibke in ranljive.

Kakšna je pravzaprav moč podjetniških združenj in zbornic (obrtna, gospodarska, trgovska, združenje delodajalcev...), ki bi morali preprečiti „pogajanja“ znotraj javnega sektorja, ker se pogajalci z vladne strani javnega sektorja kot pogajajo s sindikalno stranjo javnega sektorja in špilajo nekakšen razredni boj. Dejstva, da so vsi pogajalci zaposleni v javnem sektorju se ne da zanikati. Zasebni delodajalci in podjetja v tuji lasti bi preko parlamentarnih strank (opozicijskih?) morali doseči, da se tudi mi, kot plačniki vseh dogovorjenih javnosektorskih svinjarij, vključimo v ta pogajalski cirkus.
Podjetniška združenja bi lahko bila močna, če bi resno pristopila k zadeve.

A problem je v tem, da GZS in OZS še vedno veliko denarja dobita od države. Preko razno raznih razpisov. Prav tako je v Sloveniji ogromno podjetij v državni lasti, ki so člani obeh združenj in potem seveda kot peto kolo minirajo vse resne poskuse, ki bi omogočile spremembe. Sem je seveda šteti še politična podjetja, ki so formano zasebna, a večino posla opravijo z državo.

Majhne firme tako in tako nimajo časa sodelovati v teh igricah, ker imajo preveč dela s preživetjem.

Zato je v Sloveniji žal tako, da podjetniki sploh nimajo svojih zastopnikov.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2578756] 30.01.16 14:18
Odgovori   +    2
Žurnal24 objavlja izpoved policistov: brez inkasantstva ni napredovanja
Ja itak, to vemo že nekaj časa, že lep čas kasirajo, ponavadi na kakšen lep sončni dan, na kakšnem ravnem odseku regionalke... Oni nimajo kaj dosti od tega, ta denar gre direktno v državni proračun. Pa po pameti bi se reklo..., zadnjič so me ustavili zvečer brez zadnjih luči (obe pregorele), sicer sem imel ene 2-3 pire v riti, ampak smo se lepo zmenili in sem šel lepo domov spat.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2578764] 30.01.16 15:32
Odgovori   +    3
a bi to naj bila novica?

:-)

LA
tasilo sporočil: 9.830
[#2578765] 30.01.16 15:43 · odgovor na: pobalin (#2578741)
Odgovori   +    10
V mislih imam vse tole:


2. člen
Policisti zagotavljamo varovanje in spoštovanje človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Pri zakonitem poseganju vanje spoštujemo človekovo osebnost in dostojanstvo.
Človekovo osebnost in dostojanstvo smo dolžni varovati tudi s preprečevanjem kakršnega koli nasilja, nečloveškega ravnanja in drugih dejanj, ki so ponižujoča do ljudi.
Svoje poslanstvo opravljamo z avtoriteto argumenta in ne z argumentom moči.
S policisti je zelo težko razpravljati, ker dosledno uporabljajo argument moči in ne moči argumenta (velja tudi za druge organe represivnih organov). Po potrebi prirejajo dokaze, izjave, arbitrarno in brez pooblasti določajo krivce, argumentacija, ki ne ustreza njihovi "viziji", zanje ni vredna nič, z neipodbitno in elementarno logiko so pogosto skregani.

Pred leti sem imel prometno nesrečo 1. kat. Policijo sem poklical sam. Posledica je bila, da so povzročitev obesili meni. Vse, kar sem razlagal in argumentiral na kraju dogodka, ni bilo vredno nič in tega seveda tudi niso zapisali v svoj del zapisnika. -- Kasneje mi je šele po dolgih in dragih postopkih na sodišču uspelo dokazati, da ne morem biti kriv. (V sodbi ćrno na belem ter z vsemi podpisi in štemlplji piše, da je "sodišče nedvoumno in neizpodbitno ugotovilo, da nisem kriv", saj tako govorijo stvarni, materialni in logični dokazi.)

Policaja, ki nista upoštevala mojih navedb in dokazov, sta:
-- ravnala nestrokovno, pristransko, žaljivo (za inteligenco in zame), neobjektivno, krivično, po liniji najmanjšega odpora (krivdo je bilo najbolj "komot" obesiti meni), nepošteno, nekorektno, nefer; prek svojih pooblastil sta se postavila v vlogo edinega "merodajnega in kompetentnega" arbitra ("... zato ker sta onadva tako rekla, onadva sta pa vendar policaja in onadva že vesta, saj sta vendar policaja; in tako bo, kot bosta onadva rekla, pa pika!")
-- s takim ravnanjem (in ker je zaradi njunega idiotskega in pokvarjenega ravnanja država izgubila proces proti meni) povzročila proračunu škodo cca. 1200€ in meni cca. 600€.

Zgodilo se jima ni prav nič! In dejanskemu povzročitelju nesreče tudi ne! Jaz se pa še danes zajebavam z zavarovalnico, ker me vztrajno rinejo dva razreda nižje!
Varovanje ugleda
4. člen
Policisti pri opravljanju svojega dela in v zasebnem življenju skrbimo za varovanje ter utrjevanje lastnega ugleda in ugleda policijske organizacije. Posebej skrbimo za krepitev integritete v policijski organizaciji. Pri svojem delu smo načelni, dosledni, odločni, vztrajni, pravični, strokovni, pri stiku z ljudmi, državnimi organi, nevladnimi organizacijami in drugimi ustanovami pa vljudni in korektni.
Profesionalnost, strokovnost in neodvisnost
7. člen
Policisti se za profesionalno opravljanje nalog ustrezno izobražujemo, strokovno usposabljamo in izpopolnjujemo, si širimo splošno razgledanost in razvijamo znanja, potrebna za opravljanje uradnih nalog.
Policisti se lahko združujemo v sindikalna, strokovna in druga podobna združenja v državi in tujini. Naše profesionalno ravnanje ne sme biti odvisno od političnega prepričanja in svetovnega nazora.
Spoštovanje kodeksa
10. člen
Policisti smo dolžni ravnati v skladu s tem kodeksom, zato smo z njim seznanjeni. Zavedamo se moralne odgovornosti in moralnih posledic kršitev kodeksa.
Proti dvema (drugima) policajema, ki sta na sodišču dokazljivo lagala, da bi zaščitila svojo nestrokovnost, pristranost, neobjektivnost, nekorektnost in topoumnost bodo sproženi vsi pravno veljavni postopki. Ker ju bo naš sistem bedvomno zaščitil (ker taki sistemi za vsako ceno ščitijo sebe!), bo zadeva končala na ESČP.

Zakaj meniš, da nikjer nikoli ni objavljeno poročilo, koliko primerov policija zaradi takih pokvarjenih kretenov izgubi -- in koliko vsi ti izgubljeni primeri stanejo proračun?

Toliko sem napisal le za ilustracijo, drugega je toliko, da bi lahko spisal najmanj argumentiran traktat, če že ne kar disertacije. A naj bo za ilustracijo dovolj.
anon-202018 sporočil: 8.635
[#2578778] 30.01.16 17:35 · odgovor na: anon-394991 (#2578725)
Odgovori   +    8
[tone30]
No sedaj pa smo tam, ko ni muh. Pišeš kazni in si izmišljaš neke prekrške samo zato, da dosežeš normo je milo rečeno organiziran kriminal in korupcija posebne vrste.
ZAto je potreebno nemudoma sprejeti nujne ukrepe in nagnati vse vodje in tudi tisste, ki to delo propagirajo. Tako se z temi informacijami potrjuje dejstvo, da so bile razne pravne varnsoti samo zato, da so prikrivali kriminal v POLICIJI. Še še več. Ko gledamo prispevke vidimo, da namesto, da bi recimo zavarovali neke dokaze v nekem kaznivem dejanju na zahtevo recimo občana je po tej logiki bilo bolj donosno, da so skrili dokaze o storitvi kaznivih dejanj in so raje udarili po tem občanu.

Če gledamo kriminal vidimo, da tudi inšpektorjem ni bilo v ineteresu zavarovati varnsoti ljudem, ker potem nebi dobili nič denarja.

ZATO NISO JE VEČ KOT OČITNO, DA JIM N IV INTERESU VARNOST LJUDI IN PREMOŽENJA AMPAK KAKO ČIMVEČ NABRATI DENARJA IN JIH BRIGA ZA PRAVNO DRŽAVO. To pa lahko primerjamo z kriminalci in organiziranimi bandabi, k iizsiljujejo ljudi za zagotavljanje varnsoti.

ZAto je nemudoma potreno odsloviti 45 % teh barabinov in jih pozapreti brez sojenja ter ključe uničiti.

Ko človek gleda na neko nesrečo vidi, da so prav POLICAJI iskoriščali nesrečo ljudi za kasiranje. To početje pa je po mojem najbolj isprijeno kar jih lahko človeški um pozna.

Če se vrnemo na ekonomijo se več ne smemo čuditi, če je takšni mozaik pri pogromu pravne države toliko prispeval za pogrom. ZAto naj se zamislijo ali so še priemrni za opravljanje službe. Pravilno, da končno POLICISTI povedo resnico, katera bo pomagala k zmanjašnju sistemske korupcije in organizranega kriminala med tistimi, k ise napajajo iz proračuna.
.................. pred leti bi bil skoraj soudeležen pri verižnem trčenju - ustavil sem se samo nekaj cm za zadnjim avtomobilom.Počakal sem na policijo da povem kako sem pač stvar videl!pa policista to sploh ni zanimalo - prvo kar je naredil je bilo to da je šel do udeležencev in vsakemu povedal za koliko jih bo oglobil!razlog zakaj se je verižno trčenje zgodilo pa ga sploh ni zanimal!bedno
dz1975 sporočil: 2.264
[#2578781] 30.01.16 17:47
Odgovori   +    7
Osnovna plača policista kjer jaz živim je 51.480 USD oz. 24.75 USD/uro.

Dodatno plačilo je glede na razporeditev v pet plačilnih razredov, kjer se uporablja točkovanje za izobrazbo, znanja, izkušnje ter usposabljanja, in znaša od 1.900 do 7.600 USD letno.

Dodatno za vsako uro, ko morajo govoriti špansko (zaslišanja osumljencev, pričanja) dobijo 10 USD.

Prav tako dobijo dodatke na delovno dobo in sicer 80 USD letno za vsako leto med 7. in 20. letom službe in 125 USD za vsako leto po 20. letu.

Za nočno delo dobijo 0.60 USD/uro in za 0.85 USD/ura za vikende. V kolikor delajo na enega od devetih prazničnih dni, imajo plačane dvojne ure.

Gleda na delovno dobo jim pripada od 116 do 180 ur plačanega dopusta/bolniške letno.

Policisti si morajo sami kupiti in vzdrževati uniformo in obutev, za kar dobijo 500 USD letno. Prav tako dobijo 500 UD vsakih pet let za nakup neprebojnega jopiča. Orožje, pas, značko, rokavice, lisice ipd. jim zagotovi mesto.

Delavnik je 4x po 10 ur tedensko, v tem času jim priprada plačanih 45 minut za kosilo.

Dodatno dobijo še 500 USD letno pa poljubna usposabljanja ter 6.500 USD letno v kolikor študirajo.

Ostalih dodatkov ni. Cilj policije je čim manj kriminala v mestu, število in vrednost kazni je povsem nepomembna. Tudi večina denarnih kazni je dokaj nizka (več kot 200 USD že težko dobiš), so pa zagrožene zaporne kazni visoke - če npr. pijan voziš otroka fašes 7 let zapora.
anon-154207 sporočil: 7.023
[#2578787] 30.01.16 18:17
Odgovori   +    4
Njihovega šefa Fanka, so ob nedavni priložnosti nekateri hiteli kovati med zvezde...
pobalin sporočil: 14.456
[#2578792] 30.01.16 19:01 · odgovor na: tasilo (#2578765)
Odgovori   +    1
Dragi Tasilo, ugotavljam, da imava diametralno nasprotna izhodišča, saj jaz na srečo nisem imel nobene tako slabe izkušnje s policisti. No, eno veliko manjšo, ampak še ta je bila v Franciji in je bila rešena tisti hip, ko mi je po začetni ponižnosti prekipelo, da sem se kifeljcema postavil po robu, na kar sta naduteža hitro spodvila svoja petelinja repa. Druge moje prigode s policijo so bile normalne, mnoge zelo človeške, ena ali dve pa celo zabavni.

Zaradi tega mi je seveda lažje kot tebi privzeti stališče, da niso vsi policisti slabi, da pa so tudi med njimi gnila jajca, kot v vseh drugih cehih in skupinah ljudi. Koliko je teh jajc, zakaj in kako jih sistem izboljša/izloči, je seveda zelo umestno vprašanje. Dejstvo je, da hitreje slab sistem pokvari ljudi v njem, kot lahko dobri ljudje popravijo slab sistem v katerega so vpeti. Sploh če ga tako pogosto in strokovno reformirajo, kot so npr. šolskega - z dežja pod kap. Poglavja o (nedotakljivih) ribjih glavah raje ne bom odpiral.

Upam, da sva tako razjasnila, da se je tvoj komentar nanašal bolj na osebne izkušnje kot na vsebino članka, jaz pa sem ti repliciral izključno v zvezi s člankom.

Za bolj zabaven zaključek naj te spomnim na ne tako daven herojski podvig dolenjskih policistov, ki se jim najbrž ni štel v tedensko normo glob. Prav krivično je, da kljub poročanju državne agencije in drugih medijev v javnosti ni bil bolj odmeven. :-)
Na stari hitri cesti na Otočcu so v torek sredi ceste obstale tri race in se niso nikamor premaknile, tako da je obstal tudi promet. Po telefonskem pozivu so na kraj dogodka prišli policisti in uspeli race, eno starejšo in dve domnevno mlajši, na human način odgnati oziroma pospremiti proti reki Krki, so sporočili s Policijske uprave Novo mesto.
Policisti so bili o tem, da race na Otočcu ovirajo promet, obveščeni v torek nekaj po 13. uri. Prometni policisti so zato zavarovali kraj, nato pa race usmerili proti Krki. Dvajset minut po prijavi dogodka so bili na varnem tako race kakor tudi udeleženci cestnega prometa, promet pa se je sprostil.
Ker so race upoštevale zakonite ukrepe in ukaze policistov, poškodovanih pa tudi ni bilo, drugih ukrepov ne bo, še navajajo na novomeški policijski upravi. (STA)
live.finance.si/1525...et-rešene
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2578794] 30.01.16 19:17 · odgovor na: anon-394991 (#2578725)
Odgovori   +    3
[tone30]
No sedaj pa smo tam, ko ni muh. Pišeš kazni in si izmišljaš neke prekrške samo zato, da dosežeš normo je milo rečeno organiziran kriminal in korupcija posebne vrste.
ZAto je potreebno nemudoma sprejeti nujne ukrepe in nagnati vse vodje in tudi tisste, ki to delo propagirajo. Tako se z temi informacijami potrjuje dejstvo, da so bile razne pravne varnsoti samo zato, da so prikrivali kriminal v POLICIJI. Še še več. Ko gledamo prispevke vidimo, da namesto, da bi recimo zavarovali neke dokaze v nekem kaznivem dejanju na zahtevo recimo občana je po tej logiki bilo bolj donosno, da so skrili dokaze o storitvi kaznivih dejanj in so raje udarili po tem občanu.

Če gledamo kriminal vidimo, da tudi inšpektorjem ni bilo v ineteresu zavarovati varnsoti ljudem, ker potem nebi dobili nič denarja.

ZATO NISO JE VEČ KOT OČITNO, DA JIM N IV INTERESU VARNOST LJUDI IN PREMOŽENJA AMPAK KAKO ČIMVEČ NABRATI DENARJA IN JIH BRIGA ZA PRAVNO DRŽAVO. To pa lahko primerjamo z kriminalci in organiziranimi bandabi, k iizsiljujejo ljudi za zagotavljanje varnsoti.

ZAto je nemudoma potreno odsloviti 45 % teh barabinov in jih pozapreti brez sojenja ter ključe uničiti.

Ko človek gleda na neko nesrečo vidi, da so prav POLICAJI iskoriščali nesrečo ljudi za kasiranje. To početje pa je po mojem najbolj isprijeno kar jih lahko človeški um pozna.

Če se vrnemo na ekonomijo se več ne smemo čuditi, če je takšni mozaik pri pogromu pravne države toliko prispeval za pogrom. ZAto naj se zamislijo ali so še priemrni za opravljanje službe. Pravilno, da končno POLICISTI povedo resnico, katera bo pomagala k zmanjašnju sistemske korupcije in organizranega kriminala med tistimi, k ise napajajo iz proračuna.

Tone, saj niso policisti krivi, da je tako. In tako je že desetletja dolgo, pač odkar državo vodi mafija, odkar so si izprijenci, lakomneži in lažnivci s krvavim nasiljem prisvojili oblast. Od takrat na tisoč in en način manipulirajo z ljudmi, tudi s policisti, pa z uslužbenci, novinarji, učitelji, sodniki, vse do navadnega delavca, ki se boji za svoje delo in zaslužek, od katerega lahko samo životari. Ja, tudi s policisti je tako!

Ni treba, da so v državi pokvarjeni vsi ljudje, dovolj je manjšina, ki si osvoji oblast. Kako je do tega prišlo pri nas, lahko preberemo v mnogih knjigah, ki so jih napisali pošteni ljudje. V oblastnih medijih o tem seveda ne boste slišali niti besedice in za stanje boste zapeljani obsojali poštene ljudi namesto lopovov, ki so vse skupaj zakuhali.

Na ta način se seveda nikoli ne bo nič rešilo. In prav to se nam že ves čas dogaja: poštenjaki nadrsajo, po njih se pljuva, delavca in davkoplačevalca se izkorišča, profitirajo pa lopovi, ki se nam vsem, ki jih zalagamo s svojim denarjem, še rogajo. Doklej bo še tako?
tasilo sporočil: 9.830
[#2578795] 30.01.16 19:29 · odgovor na: pobalin (#2578792)
Odgovori   +    9
V odgovor bom parafraziral velikega Winstona Churchilla:


"Polovica policajev je kretenov, pokvarjenih in nesposobnih prascev"

Taka izjava res ni korektna in predno bi mi kdo oponesel žaljivost, jo vzamem nazaj, se zanjo iskreno in globoko opravičim. Zavoljo korektnosti, v znak opravičila in obžalovanja jo moram popraviti:

"Polovica policajev ni kretenov, pokvarjenih in nesposobnih prascev"
anon-198668 sporočil: 2.998
[#2578808] 30.01.16 20:17
Odgovori   +    2
Dejansko je tako, čeprav gre za nezakonito delovanje policije in javne uprave. V zakonu o prometu so jasno opredeljeni nameni zakona, med njimi ni financiranja proračuna. Ni zapisano, ker ne sem biti zapisano ... To, kar policija počne je povsem nezakonito, neustavno in nelegitimno.
siap sporočil: 2.195
[#2578809] 30.01.16 20:22 · odgovor na: tasilo (#2578795)
Odgovori   +    1
Khmm,.. s tem-to drugo trditvijo, khmm,...

že v prvem delu si izrekel več kot polovično pohvalo,press
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2578848] 31.01.16 06:02 · odgovor na: (#2578816)
Odgovori   +    6
[alek14]
Očitno je v Ustavi več vrzeli. Ena od njih je gotovo ta, da so prihodki od kazni v proračunu.
To, da gredo policijske kazni v proračun je Napaka 1 reda.

Da gredo kazni občinskih redarjev v občinske proračune ja pa Napaka 2. reda (napaka na kvadrat).
anon-166469 sporočil: 8.684
[#2578853] 31.01.16 07:42
Odgovori   +    4
čas vnosa: 30.01.16 22:26
4d.rtvslo.si/arhiv/i.../174382689


Aleks Štakul razkril, kako je na RTV Slovenija kadroval Gregor Golobič






Gregor Golobič je kot generalni sekretar LDS leta 2001 od takratnega generalnega direktorja RTV Slovenija Aleksa Štakula zahteval, da za prokurista v javnem zavodu imenuje Igorja Jurija Pogačarja, pozneje znanega po aferi najema prostorov za NPU, ko je bila notranja ministrica Katarina Kresal. Na pogovor h Golobiču je Štakula pripeljal lobist Mile Šetinc, ki naj bi imel še danes velik vpliv na javno RTV. Štakul je bil generalni direktor javnega zavoda od 2001 do 2006, o nespodobni Golobičevi pobudi pa je na vprašanje novinarke Lidije Hren spregovoril v včerajšnji oddaji Intervju na TVS.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2578894] 31.01.16 12:09
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: tupamaros 31.01.2016 12:24
Zakaj iščete krivce za stanje kakršnega imamo v državi. Odkar imamo svobodne in demokratične volitve smo si sodbo pisali sami.Zdi se, da politiki in politični komentatorji in tisti, ki sami sebi pravijo neodvisni intelektualci, iz prebivalcev delajo bedake. To je žal resnićen odnos slovenske politike do državljanov. Navadni ljudje ne smemo biti naivni ali brezbrižni glede kvalitete življenja.Človek, ki se ne meni za politično upravo, pri nas velja za jalovega trota, je rekel Atenec Perikles, in komur ni nič mar, kdo je na oblasti, je sam odgovoren za to, da jo prevzemajo slabi ljudje, je rekel Sokrat. Udeležujem se portalov in forumo zato,ker ne morem biti tiho, ko negdo dela bedaka iz mene.

LP
Tupamaros
anon-394991 sporočil: 252
[#2579138] 01.02.16 22:15 · odgovor na: anon-43949 (#2578794)
Odgovori   +    0
Tukaj imaš prav, vendar je glavni krivec način dela po liniji najmnjšega odpora in to je pokopalo pravno državo. Glede policajev pa sem od vsega začetka malo bolj spremljal sindikat POLICAJEV in moram priznati, da se lahko v POLICIJI zahvalijo, da še niso nižje padli isključno UROŠEVIČU in to zato, ker je ob najtežjih trenutkih ustanovil sindiak,katerega so vsi pljuvali in sedaj je pokazal bedo na delovnem mestu POLICAJA. ZAto ni opravičila za kriminal med POLICAJi in tukaj menim, da je potrebno POLICAJA iz inkasanta postaviti v človeka v službo naroda in bo imel takoj ugled. Če gledamo malo okrog vidimo, da so si POLICAJI tudi izmišljali prekrške in celo ovirali dokazovanja v drugih posotpkih. TAko pa držijo svečo soistemski korupciji in organizioranemu kriminalu.
ZAto je potrebno pozapreti komandirje, k ipodpirajo takšno delo.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2579157] 02.02.16 03:34
Odgovori   +    2
Kar me izredno moti pri slovenskih miličnikih je njihova neizmerna lenoba: za vse prometne nesreče je kriva prevelika hitrost. Dokler se bo nadaljevalo s to lažjo bodo naše ceste nevarne!

Zakaj ne morejo objaviti jasne in pregledne statistike, kot npr.
www.azdot.gov/docs/d...f?sfvrsn=6

Mimogrede, na strani 31 so navedeni vzroki za prometno nesrečo: neprimerna hitrost je pri 17,17% vseh nesreč.

Lenoba, nesposobnost ter neučinkovitost - to so karakterisitke slovenske milice!

Strani: 1