Strani: 1

anon-183910 sporočil: 27
[#2574932] 17.01.16 23:27
Odgovori   +    8
Bla bla bla. Vse to bi lahko povedal tudi Pepi iz Sevnice. S spoštovanjem do njega, ki pozna programske sheme vseh radijskih postaj.
Vi pa samo poceni barske dialoge spreminjate v vseznalske nagovore. BV (brez veze).
Raje pejte malo na sprehod, pa parkrat globoko vdihnite. Saj bo :).
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2574937] 18.01.16 05:07
Odgovori   +    8
Imam resen dvom, da je ta članek gospa Skaza sama napisala. Pomoč svetovalskih profijev? Malo preveč učbeniški pristop.

Finance, a imate kak poseben PR-ovski dogovor s Plastiko Skaza? Preveč "argumentov" kar samih štrli iz članka... Stvar je že kar očitna.

Sicer pa berljiv članek, le priokus je takšen, kot sem ga opisal zgoraj.
anon-98881 sporočil: 19
[#2574958] 18.01.16 08:28
Odgovori   +    3
Zakaj pljuvanje po javnem sektorju? A gospa Skaza ne pozna zakonodajnih okvirjev delovanja javnih zavodov, ki jih je ustanovila na primer občina (ZUJF, ZJF in ZIPRS1415, ...)? Potem naj si pogleda nekatere anomalije (npr. na eni strani 75. člen ZIPRS, na drugi pa 49. člen Zakona o zavodih). To je vse sprejel parlament (kdorkoli je že to zlobiral, mogoče tudi slovenska podjetja?). Seveda ne podpiram anomalij, vendar menim, da je fakultetno in srednješolsko izobraževanje bilo (namerno?) uničeno s plačevanjem zavodov po številu dijakov/študentov.
Preostanek članka pa govori o povsem drugi temi, kjer Vam želim srečno roko pri izbiri kazalnikov in srca ter pameti pri vzgoji direktorjev.
anon-250104 sporočil: 42
[#2574981] 18.01.16 09:40
Odgovori   +    2
Nasveti so dobrodošli in upravičeni. Ni ji pa jasno, da visoko šolstvo (in tudi zdravstvo pa še kup drugih javnih institucij) potrebuje pred predlaganim izbiranjem direktorjev še vzpostavitev/spremembo celotnega sistema "upravljanja", kriterijev za izbor in strategijo razvoja. Vsega tega pa se še desetletja ne bodo lotili.
anon-369506 sporočil: 59
[#2574993] 18.01.16 10:10 · odgovor na: FIN-379669 (#2574937)
Odgovori   +    6
Ej neki časa so furali Boscarola, pa pol Akrapoviča, zdej je tale gospa, ki dela plastične lončke in posodice.... :) Drugo leto bo spet kaj drugega...
anon-2977 sporočil: 286
[#2575000] 18.01.16 10:40
Odgovori   +    6
en kup nakladanja ki ga lahko prebereš v vsaki knjigi in članku, ki se ukvarja s tematiko na temo "kako do dobre službe v 90-ih sekundah".
In potem greš skozi miljon enih testov in podobnega sranja, ponudijo ti plačo 1500€ za 24/7 anagažma in na koncu izveš da so kljub vsemu vzeli največjega klukca od vseh kandidatov.
anon-318613 sporočil: 664
[#2575020] 18.01.16 11:57
Odgovori   +    1
"Vedno ponavljam, da so ključ do uspeha ljudje, ampak v mislih nimam ravno zmogljivosti, kot to velja v javni upravi."

Ja res so ključ do uspeha ljudje. Tisti, ki izbirajo, morajo najprej vedeti kaj sploh hočejo (kar tudi SLO lastnikom ni čisto jasno). Definitivno, kar uporablja javna uprava (formalne nazive, servilnost, ...) je strel v koleno!



"Mislila sem, da smo večino dela že naredili, ampak sem zelo hitro ugotovila, da smo na začetku."

Ja, temu bi se reklo neizkušenost :)


"Veliko opazujem. Mimika telesa mi pove več kot tisoč besed. Uglajenost, izražanje ter bonton so pika na i. Jasno povem, da mi tudi te zadeve zelo veliko pomenijo."

Pa smo tam, kjer po eni strani je to zelo pomembno, po drugi stani, pa je to značilnost "dima", kot ste prej navedli, "Tudi sama sem že dostikrat padla na takšnem preizkusu. Ti ljudje znajo zelo lepo govoriti, imajo izoblikovan nastop in so zelo samozavestni. Kar navdušiš se pri njihovih pogovorih, ampak po šestih mesecih ugotoviš, da je to premalo."




"Potrebujete sanjača ali strukturiranega performerja, ki bo vsako sekundo vedel, kakšne številke predstavlja? Za dobre strateške oprijeme je potreben miks profilov."

He, he, Sanjača! Lepo vas prosim, strel v temo. Če hočete rezultate, rabite nekoga, ki stoji na tleh! Takšen, z vizijo kje ste lahko v bodočnosti (pa ne na osnovi sanj, temveč na osnovi analiz in dejstev) je kljukica! Kadrovska služba je lahko le minimalna opora (cross check).




"Najboljše vzgojimo", je najzaneslivejši recept. Dobre zaposlimo, je malce preveč igre na srečo :)



"Varen se lahko počuti samo tisti, ki je samoiniciativno pridobil znanje za poslovno rast podjetja v prihodnosti. Varen je lahko tisti, ki izpolnjuje obljubljeno."

Seveda pa kadrovska služba in lastnik monogokrat namerno preslišita "realno oceno izkušenega", ki se ne poklapa z "željami" in nasedeta sladorečju :)




"Vrtnarjenje." Kaj lastnici ni jasno? Je vrtnarjenje "blef in nateg", če to tako pojmujemo, tudi "plastika" nima prihodnosti :)




"Če se dva strinjata, imaš enega preveč na plačilni listi.« Pa še kako ima prav."

Brca v temo, ko se različni znalci in karakterji strinjajo, ste zadeli Jackpot. Važen je postopek in doseganje konsenza o možnostih združbe, katere rezultati so vam v interesu :)


"Vsak dan, vsako minuto, vsako sekundo se sprašujem samo eno." Verjamem. Veliko takšnih sem srečal. Redki še obstajajo. Srečal pa sem podobno število gospa in gospodov, ki so legende (korporacij, katerih rvn. presega SLO GDP), pa mi nikdar, nihče izmed njih, ni govoril o takšnih dilemah. Rešitve tovrstnih dilem so bile jasne "privzete"! Pogovarjali smo se o izzivih bodočnosti, logičnem gonilu napredka (create the market, cannibalize own products, ...)

Strani: 1