Strani: 1

zoran13 sporočil: 2.420
[#2571382] 29.12.15 23:40
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: zoran13 29.12.2015 23:40
LUIGINO D'ANGELO & 110.000 €

68 letni Luigino D'Angelo iz Civitavecchie v Italiji je zaradi ravnanja njegove banke Banca dell'Etruria, kjer je izgubil vse do takrat privarčevano premoženje za okoli 110.000 €,zaradi tega napravil samomor s posvetilom. Tožilstvo oziroma Alessandra D'Amore iz Civitavecchie je odredila preiskavo o tem primeru, saj gre za spodbujanje k samomoru ob tem da je šla njegova Banca dell'Etruria v stečaj. Prav tako so zasegli njegovo pismo v katerem je pojasnil razloge za svoje dejanje.

Njegov najboljši prijatelj je ob tem izjavil:"Absurdna tragedija. Ljubil je življenje". Bil je srečna in sončna oseba z milijonom konjičkov. Ljubil je življenje, nikoli si ne bi mislil, da bo prišlo do takšne tragedije. Spominja se:"da sta se srečala dva ali tri dni pred to tragedijo, ko sva bilka na sprehodu. Ustavili smo se in se pogovarjali, tako, kot vedno. On je bil športni navdušenec, kolesar, igral je tudi tenis, prav tako je rad plesal. Ko sva se srečala ni kazalo, da bi lahko prišlo do takšne tragedije, prav tako ni izrazil nobene problematike v takšnem smislu. Sedaj menim, da bo njegova tragedija prispevala k razjasnitvi vseh tistih, ki so pri bančnem ravnanju veliko izgubili!

Več potrošniških organizacij je predstavilo zahteve potrošnikov in zahtevalo ugotavljenje odgovornosti pristojnih. V Bruslju pa za to obsojajo vse zainteresirane banke, ki so del obstoječega reševalnega mehanizma.

Gospa Lidia, žena Luigina D'Angelo, ki je bila zelo prizadeta, na vprašanja novinarjev odgovarja: Če bom šla naprej,da. Če bom vzdržala, da! Obenem pa poudari,"Da ne more dajati nobenemu nasvetov, kvečjemu jih sedaj potrebuje ona!"

Drugi prijatelj, ki je bil zelo kritičen pravi, da je bilo pismo, ki ga je zapustil, prava tožba proti njegovi banki Banca dell'Etruria. Pravzaprav gre za dogodke in njihovo analizo od začetka do konca. Prav tako razlaga motivacijo, ki ga je privedla do takšnega ravnanja.
www.tgcom24.mediaset...502a.shtml
www.tgcom24.mediaset...502a.shtml

4 BANKE

Banca Etruria, Cassa Marche, CariFerrara in CariChieti.

Evropski komisar za finance Jonathan Hill je ob tem povedal, "da so štiri banke, ki so bile rešene s strani Italije, prodajale svojim komitentom, neprimerne finančne produkte?" Prav tako je opororil na direktivo za garancijo depozitov, pred napotitvijo na sodišče Evropske unije.

www.ilsole24ore.com/...d=ACJPXGrB
argomenti.ilsole24or...ruria.html
www.tgcom24.mediaset...502a.shtml
krimsport sporočil: 273
[#2571474] 30.12.15 13:56 · odgovor na: zoran13 (#2571382)
Odgovori   +    0
V zvezi s sanacijo štirih italijanskih bank bi dodal, da gre za majhne banke, ki skupaj prestavljajo komaj 1% tržni delež, torej v primerjavi s slovenskim bančnim sistemom toliko, kot ga je imela Probanka v letu 2014, tako da se ta sanacija ne more primerjati s sanacijo slovenskega bančnega sistema, ki je zajel veliko večino slovenskih, vključno s sistemskimi bankami.
0611DELOI sporočil: 35
[#2571479] 30.12.15 14:20
Odgovori   +    0
Nikjer v članku pa ni omenjenega sklada za reševanje bank?

www.bsi.si/sklad.asp...apaId=1758
bronhi7 sporočil: 346
[#2571480] 30.12.15 14:22
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bronhi7 30.12.2015 14:38
Hvala za odličen članek. Priporočan branje vsem , ki mislijo , da se zadeve izboljšujejo, a realnost je nekaj drugega. Mi smo v epicentru finančne krize, lahko rečemo sprožilci, (realpolitika - Avstrija, Italija, Slovenija, itd.). Državljani z depoziti v problematičnih državnim bankah, ukrepajte!
najobj sporočil: 31.920
[#2571499] 30.12.15 17:23
Odgovori   +    0
... kvantitativno sproščanje - po domače »zalivanje« finančnih trgov s sveže »natisnjenim« denarjem ...

... čuj, TadejK ... evo, za Božička sem sicer malo pozen, od Dedka Mraza pa si želim, da bi mi prinesel izpis vsaj za kakšen teden transakcij na totih "finančnih trgih", kjer bi se dalo prebrati, kdo je od koga kaj za koliko kupil, kje je za to dobil denar oziroma komu je kaj za koliko prodal, da je dobil denar ... khmm, in potem seveda enako za celo verigo na "finančnih trgih" sodelujočih finančnih investitorjev, ki krojijo usodo gospodarstvu celega sveta pa i šire ...

P.S.: obilo zdravja, sreče in dobre volje v letu 2016 ti želim najobjestnejši komunajzar totega foruma ...
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2571785] 04.01.16 13:54 · odgovor na: najobj (#2571499)
Odgovori   +    0
[najobj]
... od Dedka Mraza pa si želim, da bi mi prinesel izpis vsaj za kakšen teden transakcij na totih "finančnih trgih", kjer bi se dalo prebrati, kdo je od koga kaj za koliko kupil, kje je za to dobil denar oziroma komu je kaj za koliko prodal, da je dobil denar ...
Čuj najobj, tudi jaz že dolgo časa milo prosim, takole na forumih, če bi se me kdo usmilil in meni neuku razložil famozne finančne trge takole, bolj v osnove, pa ga še ni junaka. Evo, če bo Dedek mraz kaj primaknil...
najobj sporočil: 31.920
[#2571806] 04.01.16 15:30 · odgovor na: anon-106712 (#2571785)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.01.2016 15:34
[Smudlek]
> [najobj]
> ... od Dedka Mraza pa si želim, da bi mi prinesel izpis vsaj za kakšen teden transakcij na totih "finančnih trgih", kjer bi se dalo prebrati, kdo je od koga kaj za koliko kupil, kje je za to dobil denar oziroma komu je kaj za koliko prodal, da je dobil denar ...
Čuj najobj, tudi jaz že dolgo časa milo prosim, takole na forumih, če bi se me kdo usmilil in meni neuku razložil famozne finančne trge takole, bolj v osnove, pa ga še ni junaka. Evo, če bo Dedek mraz kaj primaknil...
... čuj, pred leti sem tukaj forum.finance.si/?m=...444&single malo za res malo za hec napisal, kaj bi na totih famoznih finančnih trgih jaz delal, če bi bil toti www.youtube.com/watc...6vi528gseA stric moj pravi stric in če bi jaz bil finančni investitor in če bi hotel neki tečaj napumpat v nebo ali pa ga spustit na dno, pa takrat mojih idej noben forumski finančni analitik ni hotel nič komentirat ...

P.S.: če bi mi TadejK povedal, kje naj transakcije finančnih investitorjev na finančnih trgih zguglam, Dedka Mraza sploh ne bi rabil, ker bi se z guglanjem sam potrudil ...

Strani: 1