Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako adblockerji načenjajo spletni posel

Strani: 1

samos1111 sporočil: 182
[#2564307] 20.11.15 11:29
Odgovori   +    5
Stranem ki nudijo kakovostne vsebine in oglašujejo nevsiljivo blokiranje seveda rade volje izklopim.

Hehe, izpad dohodka... Bi lahko kdo izmeril tudi kolikšno krajo pozornosti, zakasnitev pri nalaganju, stroške prenosa podatkov (marsikdaj niso zastonj) itd oglasi povzročajo uporabnikom?

"Čeprav imajo na pametnih telefonih adblokerje le trije odstotki uporabnikov..." Kar je v veliki meri posledica tega da so še nedavno mobilne spletne strani upoštevale omejeno računsko zmogljivost in stroške mobilne povezave pri pametnih telefonih in jim mnogo manj težile z reklamami, pogosto je bi prenos podatkov z mobilne spletne strani desetkrat manjši kot z običajne, reklam pa sploh ni bilo ali so bile na relativno kulturnem nivoju. V zadnjem času se trend opazno slabša in kmalu bo blokiranje tudi na mobilcih postalo nuja.
Gustl sporočil: 13.629
[#2564402] 20.11.15 20:34 · odgovor na: samos1111 (#2564307)
Odgovori   +    3
[samos1111]
Bi lahko kdo izmeril tudi kolikšno krajo pozornosti, zakasnitev pri nalaganju, stroške prenosa podatkov (marsikdaj niso zastonj) itd oglasi povzročajo uporabnikom?

Nedolgo nazaj je ven prišla vest, da z mobilnim oglaševanjem več zaslužijo ponudniki mobilnih storitev (prenos podatkov) kot založniki (prodaja oglasnega prostora).
Gustl sporočil: 13.629
[#2564469] 21.11.15 16:19
Odgovori   +    1
Zadeva je za medije rešljiva, Bild.de pač ne spusti uporabnikov z ad blockerji do vsebine: the-digital-reader.c...d-website/


Ali se bodo sprijaznili s tem twitter.com/gustlovi...8627823616 , bomo pa še videli.
bc123a sporočil: 48.253
[#2565129] 26.11.15 07:15 · odgovor na: Gustl (#2564469)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 26.11.2015 07:18
[Gustl]
Zadeva je za medije rešljiva, Bild.de pač ne spusti uporabnikov z ad blockerji do vsebine: the-digital-reader.c...d-website/


Ali se bodo sprijaznili s tem twitter.com/gustlovi...8627823616 , bomo pa še videli.
Jaz sem sel po nekaj tednih prvic pogledat na Bild. Rabil sem 10 minut, da sem nasel resitev, jo instaliral (greasemonkey + greasemonkey script), in dela.

Kar je popolnoma prav, neumna raja naj gleda neumne reklame, mi struckoti pa jih ne bomo. To je naravno stanje stvari, jasno je da ce neumna raja ne bo zijala reklam, mi struckoti ne bomo imeli zastonj vsebin na razpolago, kar je slabo. Je res bilo malo noro da je lahko vsak bedak ze instaliral adblock :P

PS. Medtem je Bild adblock blocker spet izklopil. Morda so pa sami videli statistiko, kako hitro ljudje najdejo obvode in ga spet offline strikajo, da bo delal nekaj dni? To je vsekakor slabo za idejo "blokirajmo blockerje". ker prej ali slej bo nekdo naredil autoupdating plugin za browserje, ki bo hostan na Bermudi (izven jurisdikcije Springer Verlaga) in prakticno transparentno bil bitko proti blokiranju vsebin s strani zalozb, uporabnik sploh vedel ne bo, da mu nek greasemonkey premelje stran in spljuva stran reklame.
Gustl sporočil: 13.629
[#2565135] 26.11.15 08:38 · odgovor na: bc123a (#2565129)
Odgovori   +    0
[bc123a]
PS. Medtem je Bild adblock blocker spet izklopil. Morda so pa sami videli statistiko, kako hitro ljudje najdejo obvode in ga spet offline strikajo, da bo delal nekaj dni?
Ne vem, če jaz probam, dobim še vedno: Mit aktiviertem Adblocker können Sie BILD.de nicht mehr besuchen
To je vsekakor slabo za idejo "blokirajmo blockerje". ker prej ali slej bo nekdo naredil autoupdating plugin za browserje, ki bo hostan na Bermudi (izven jurisdikcije Springer Verlaga) in prakticno transparentno bil bitko proti blokiranju vsebin s strani zalozb, uporabnik sploh vedel ne bo, da mu nek greasemonkey premelje stran in spljuva stran reklame.
Meni se zdi vojna z adblockerji vnaprej izgubljena in zato nevredna bitke. Še posebej v luči tega, da to ni naša vojna, recimo od Financ, ampak vojna cele industrije. Če je rešitev, jo bodo že ta veliki fantje poiskal. Mi bomo pa pač capljali za njihovo potjo, kakršnakoli že bo, tako kot smo doslej.
bc123a sporočil: 48.253
[#2565140] 26.11.15 09:03 · odgovor na: Gustl (#2565135)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]
> PS. Medtem je Bild adblock blocker spet izklopil. Morda so pa sami videli statistiko, kako hitro ljudje najdejo obvode in ga spet offline strikajo, da bo delal nekaj dni?

Ne vem, če jaz probam, dobim še vedno: Mit aktiviertem Adblocker können Sie BILD.de nicht mehr besuchen
Sori. Zajebal. Imam dejansko resitev na tem racunalniku namesceno, sklepal sem da drugje. Rabis (za analizo press :))
> To je vsekakor slabo za idejo "blokirajmo blockerje". ker prej ali slej bo nekdo naredil autoupdating plugin za browserje, ki bo hostan na Bermudi (izven jurisdikcije Springer Verlaga) in prakticno transparentno bil bitko proti blokiranju vsebin s strani zalozb, uporabnik sploh vedel ne bo, da mu nek greasemonkey premelje stran in spljuva stran reklame.

Meni se zdi vojna z adblockerji vnaprej izgubljena in zato nevredna bitke.
Drzi. Poglej kako dolgo se fajtajo s torrent search engini pa se vedno lahko dobis kar hoces.
Gustl sporočil: 13.629
[#2565142] 26.11.15 09:09 · odgovor na: bc123a (#2565140)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> Meni se zdi vojna z adblockerji vnaprej izgubljena in zato nevredna bitke.

Drzi. Poglej kako dolgo se fajtajo s torrent search engini pa se vedno lahko dobis kar hoces.
In kljub temu biznis za razne Netflix, Hulu, Amazon Prime, Spotify itd... cveti. Folk je pripravljen plačat naročnino za dobro storitev.

Kar se bo treba sprijaznit, je to, da je to še vedno manjšina (vedno je bila) in da bo totalna polarizacija - big boys in niše. Vmes boš težko živel.

Strani: 1