Strani: 1

0114ZAVAR sporočil: 28
[#2557790] 21.10.15 07:43
Odgovori   +    34
Malo sem razmišljal v čem se ti ljudje, ki so opisani v članku razlikujejo od ostalih (Slovencev).
Morda v tem, da imajo voljo kaj narediti iz svojega življenja. Morda to, da niso stokali in jokali, da se nič ne da narediti in da so za njihove težave krivi vreme, promet ali politiki.
Morda to, da so jih starši v rani mladosti naučili vsaj osnovnih delovnih navad, jih pripravili na to, da bodo živeli od svojega dela in jim niso nosili zajtrka v posteljo in šolske torbe (od avta) do šole.
Morda so pa ljudje v Avstriji taki, da spodbujajo, spoštujejo (in dobro plačajo) dobro opravljeno delo, poštenje in kreativnost.
In morda je čas, da se pogledamo v ogledalo in si priznamo, da smo si sami krivi za stanje, ki je na tej strani meje.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2557810] 21.10.15 08:50
Odgovori   +    19
Uspeli so predstavljeni v članku,uspeli so tudi mnogi drugi. Nobeden izmed njih pa po mojem mnenju ni poslušal vzgojnih nasvetov :"uči se,študiraj,da ti ne bo treba garat celo življenje kot meni".

Zaradi takih nasvetov so fakultete za Bežigradom tako dobro zasedene,kasneje pa kavarnice in barčki v dopoldanskem času.
anon-36727 sporočil: 46
[#2557868] 21.10.15 11:03
Odgovori   +    4
Ne bi mogla napisati bolje!!! Se strinjam z obema zgoraj!
novica sporočil: 5.397
[#2557872] 21.10.15 11:10 · odgovor na: anon-149637 (#2557810)
Odgovori   +    8
[rosom]
Uspeli so predstavljeni v članku,uspeli so tudi mnogi drugi. Nobeden izmed njih pa po mojem mnenju ni poslušal vzgojnih nasvetov :"uči se,študiraj,da ti ne bo treba garat celo življenje kot meni".

Zaradi takih nasvetov so fakultete za Bežigradom tako dobro zasedene,kasneje pa kavarnice in barčki v dopoldanskem času.
kot diplomant ene od fakultet za bežigradom in kot avtor tega članka lahko povem, da sem tudi sam doma od staršev delavcev poslušal: sine, uči se, da ti bo dobro v življenju...sicer noben od mene ni pričakoval, da bom šel na faks, so me bolj videli s kako poklicno šolo al kaj takega...
se pa med slovenci na koroškem in med zamejskimi slovenci v italiji odlično počutim. enako med gastarbajterji kjerkoli, ti ljudje so mi všeč zaradi svoje pridnosti, prodornosti...taki fajn ljudje, fajterji so. lepo mi je med njimi.
novica
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2557939] 21.10.15 13:39 · odgovor na: 0114ZAVAR (#2557790)
Odgovori   +    2
[0114ZAVAR]
Morda so pa ljudje v Avstriji taki, da spodbujajo, spoštujejo (in dobro plačajo) dobro opravljeno delo, poštenje in kreativnost.
Tukaj je ponanta, ne pa pri nas ko plačujejo oni papir. (spričevalo, diplomo)
anon-231042 sporočil: 159
[#2566425] 02.12.15 23:28
Odgovori   +    0
Tudi Aleks Rutar in njegova žena Janja zelo rada delata, izdelujeta vrhunske harmonike Rutar, a ker njunega znanja in intelektualne lastnine v Sloveniji nihče ni znal zaščititi pred ponarejevalci, sta se bila prisiljena skupaj s svojim podjetjem preseliti v Žitaro vas na avstrijskem Koroškem. »Tu so naju takoj izjemno toplo sprejeli, postala sva prva častna občana v zgodovini občine, ker sva sklenila tu kupiti zapuščeno hišo in tu nadaljevati svoje delo. Občina in država nama stojita ob strani, ker vedo, da tu plačujeva davke. Država tu je dražja kot pri nas, ampak deluje. Ljudje cenijo delo, ni dela na črno in ni goljufanja z davki,« pripoveduje Aleks Rutar.

A ni škoda, da "pamet" odhaja čez mejo. Zakaj ne znamo uvozit njihovih dobrih praks? So res kratkovidni tisti, ki krojijo našo poslovno in bančno politiko?

Strani: 1