Strani: 1

0430ABAKU sporočil: 1.782
[#2548853] 17.09.15 01:56
Odgovori   +    10
Zgodovinarji nad tem podatkom niso presenečeni, saj so češki kraji pred prvo svetovno vojno veljali za razvitejše od slovenskih.
In to je nek podatek? Menda je bila Češka v Avstroogrski razvitejša tudi od krajev današnje Avstrije, saj je predstavljala industrijski del AO. So zato vsaj tukaj presenečeni?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2548854] 17.09.15 02:00
Odgovori   +    38
Zadnja sprememba: anon-317028 17.09.2015 02:02
Hewlett-Packard (HP) zapira podružnico v Sloveniji...HP bo posodobil informacijsko tehnologijo Deutsche Bank ...HP bo za družbo Aruba odštel 2,7 milijarde dolarjev ...Najbogatejša v tehnološkem sektorju direktorica HP Meg Whitman...Hewlett-Packard zapušča Slovenijo, to je zelo zelo slabo znamenje za druge tuje vlagatelje...so članki, ki smo jih brali v zadnjih nekaj mesecev. Cerar in njegovi javnosektorski teroristi pa nič. Kdo j.b. nekakšen HP! Čehi so v 18 mesecih privabili 196 novih naložbenih projektov v skupni vrednosti približno štiri milijarde evrov, mi pa nič, niti Telekoma nismo uspeli prodati. Danes beremo v časopisih , da bo HP v okviru reorganizacije podjetja dodatno odpuščal. Brez dela bo ostalo še od 25.000 do 30.000 zaposlenih. Beremo, da je v Telekomu 12 sindikatov, po teh kriterijih bi jih v HP moralo biti 120!!! Sindikat kapitala ne more ustaviti. Tudi 70 slovenskih računalniških strokovnjakov bo ostalo brez dela s sindikatom ali brez. Zakaj? V HP trdijo, da odhajajo iz Slovenije zaradi previsokih stroškov dela. Cerarju in Mramorju odhod HP ne pomeni nič, kajti tadva imata posluh le za slovenski javni sektor. Kaj bi v Sloveniji naredil sindikat, če bi Renault odločil zapreti Revoz z argumentom, da so slovenske plače preobremenjene npr. v Maroku pa niso? Kapital je plaha ptica, ki v Slovenijo ne prileti pogosto, odleti pa zelo rad. Cerar in Mramor ter njihovi gospodarji iz javnega sektorja pravzaprav z vsako svojo potezo podijo kapital iz Slovenije. Kaj niso rekli, da bodo zvišali davek na dobiček?
FIN-250582 sporočil: 592
[#2548869] 17.09.15 07:47
Odgovori   +    37
Kje so bili Čehi in Slovaki leta 1989.V hotelu so mi ponudili aluminijast pribor, hrano pa tako, da nisem vedel ali bi jedel ali ne. Še slabše je bilo na Poljskem. In kje so eni in drugi danes? Moj Bog, kaj smo si mi naredili z tem, ko smo izvolili leta 1990 Kučana, Čehi pa Havla. Zaradi tega smo danes tu, kjer smo.
Zadnjič je na RTV novinarka pri pogovoru na temo ekonomske svobode, sogovornico vprašala, kje je razlika med Irsko in Slovenijo, da so Irci na 3 mestu pri ekonomski svobodi, mi pa na 141 med Nigerijo in Kitajsko. Pa ni bilo pravega odgovora. v resnici je pa zadeva enostavna. Irci so predsednika vlade, ki jih je neodgovorno zadolževal poslali za nekaj časa v zapor. Mi pa smo svojega, ki je ravnal povsem isto izvolili za predsednika države. za to si vsak misli, da je sposoben voditi državo in nima nobene samorefleksije, ali je to res sposoben. To je razlika, dragi moji.
anon-248278 sporočil: 3
[#2548884] 17.09.15 08:26
Odgovori   +    23
Vzrok je jasen. Komunisti. ...in to ne češki. Med tem, ko so jih oni zatrli, pri nas zmagujejo LDS, SD, DESUS, Zares, Pozitivna Slo., A.B., Miro Cerar (Milan Kučan, Danilo Turk, Borut Pahor, Tone ROP...)... - komunistične mutacije in nastavljenci; ..mnoge javne inštititucije vodijo rdeči nastavljenci, vključno s sodišči, mediji... "Kučanov klan" si je prilastninil velika družbena podjetja... kraja skozi banke, TEŠ, uničenje arhivov in morje drugih anomalij... itd. Drvimo v prepad. Slovenski volilec ni bil zrel za to državo. Uničili smo podarjeno.
P46000 sporočil: 299
[#2548967] 17.09.15 10:40 · odgovor na: anon-317028 (#2548854)
Odgovori   +    0
anon-382392 sporočil: 1
[#2549057] 17.09.15 13:32
Odgovori   +    1
čas vnosa: 17.09.15 10:49
Sistematično zavajujoč članek. Slovenija je pri deležu tujih naložb ravno toliko "na ravni Grčije, Italije, Francije in Madžarske", kot na ravni npr. Švice ali Nemčije, če gledamo relativno. Zakaj se izpostavlja ravno Češko? Kaj je pa npr. z blaginjo Bolgarije in tujimi naložbami? Ali pa npr. na drugi strani s Francijo? Tukaj pa ni korelacije? Poleg tega je kupna moč Čehov večja zaradi nižjih cen, povprečna plača je še vedno bistveno nižja. Kar pomeni, da je na ravni EU naša kupna moč še vedno večja.
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2549214] 17.09.15 17:35
Odgovori   +    11
Še enkrat. Z Sovjeti je Češkoslovaško, Poljsko, itd. zapustil tudi vir večine zla, komunizem. Na žalost v SLO te sreče nismo imeli. Imeli pa smo svobodne volitve in narod je z volilnim rezultatom in to vedno znova, tako na predsedniških, kot parlamentarnih volitvah, izražal svojo željo. In to kar si je narod želel je tudi dobil - z obrestmi.

Strani: 1