Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Je čas za nakup stanovanja?

Strani: 1

anon-221237 sporočil: 3.746
[#2545752] 03.09.15 23:03
Odgovori   +    32
Koga vi drkate v glavo zadnjic ste pisali da cene rastejo zdaj pa cene padajo.....realno pa ni ne eno ne drugo oz. cene so skos iste.
bc123a sporočil: 48.253
[#2545906] 04.09.15 12:21 · odgovor na: (#2545902)
Odgovori   +    12
[FIN-482270]
Cene absolutno še naprej padajo in še bodo, tistih par Rusov bo pa tako ali tako tudi počasi izpuhtelo.
Vpogled v višine dejanskih prodajnih cen nepremičnin marsikomu odprejo oči:
prostor3.gov.si/ETN-JV/

Zgolj za info, tudi v Murglah so že bile letos transakcije za hišo za malo nad 200.000, pa v Črnučah tudi. Tako, da kdor investira v lasten research lahko veliko prihrani, samo čim manj je potrebno poslušati agente, ki jih zanima samo koliko lahko iztisnejo iz kupca in prodajalca.
kaj to pomaga, ce hoces zamenjati nepremicnino (recimo hoces eno sobo v stanovanju vec), pa so vsi prodajalci moroni. ce ti postavis razumno ceno, bos ono dodatno sobo krepko preplacal, ali pa lahko gres s kupnino v hotel cakat...

od kje imajo ljudje to hudicevo voljo nekaj let prodajat po cisto bebavih cenah eno in isto nepremicnino?
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2545975] 04.09.15 14:37
Odgovori   +    7
čas vnosa: 04.09.15 14:36
Ravnokar prodal in kupil svoje stanovanja. Izkušnja? Cene so že kako leto enake. malega stanovanja ni problem prodat. Ko kaj kupuješ ni pametne izbire. Vse kar je solidno, se hitro proda. Kako je z velikimi stanovanji, pa ne vem. Mala stanovanja glede na mojo izkušnjo ne morejo padati, ker se vse sproti proda, če se ne pretirava s ceno. Cene so cca 30% nižje od leta 2008. Če pa kdo hoče več, pa seveda ne proda.
anon-379388 sporočil: 44
[#2545996] 04.09.15 14:59
Odgovori   +    4
čas vnosa: 04.09.15 14:51
To lahko kupje samo tisti ki ima denarja ali ki ima dobro plačo saj z osnovno plačo ne dobiš posojila na nobeni banki čim imaš 500 evrov plače ti nobena banka ne da posojila pa niti z 200 evri ti ga ne dajo tako da je logično da za kupit stanovanje moraš imet denar ušparan ali plačo do 1000 evrov ali kaj več tako da ni mogočega časa za nakup stanovanja še posebej ne v kopru ki pa ga izpod 120.000 evrov ne dobiš nobenega stanovanja tako da če ni finančne dobre situacije tudi stanovanje ne moreš kupit tako je pač danes za stanovanje kupit res potrebno finančno dobro bit potprt če ne sploh nič ne kupiš saj nismo v čau Jugoslavije ko se je marsi kaj dalo smo v času SLOVENIJE ko se komaj kaj da če pa nimaš financ potem pa sploh težko da kaj lahko
sopranos sporočil: 11.405
[#2546062] 04.09.15 19:38
Odgovori   +    25
Zadnja sprememba: sopranos 04.09.2015 19:51
Bodo cene stanovanj v Sloveniji še naprej upadale? Je Zemlja okrogla in se vrti okoli Sonca?

Za odgovor na prvo vprašanje je potrebno samo pogledati grafe iz članka v Financah pred nekaj dnevi:
-Število upokojencev raste (glas za nadaljnji upad cen nepremičnin)
-Število delovno aktivnega prebivalstva se zmanjšuje (so razlike po letih, a trend je neizprosen; torej še en glas za upadanje cen nepremičnin)
-priseljevanje (neto pozicija je okoli nule, število Slovencev, ki se izseljujejo se postopno veča, medtem ko na drugi strani število tujcev, ki se v Slovenijo priseljujejo upada; še en glas za upad cen nepremičnin)
-plače v zasebnem sektorju počasi rastejo, a še vedno močno zaostajajo za plačami v javnem sektorju (glas za rast cen nepremičnin)
-stroški rastejo hitreje kot je rast plač (komunala, elektrika, zdravstvene storitve, davčne obremenitve plač, NUSZ - vse to niža razpoložljiv dohodek, napovedan je davek na nepremičnine; glas za nadaljnji upad cen nepremičnin)
-Slovenija ima gospodarsko rast, napoveduje se rast plač v javnem sektorju (glede na to, da je Slovenija v času krize večkratno povečala svoj dolg, da še vedno ni uravnotežila proračuna, da ne izvaja reform itd. je lahko povpraševanje iz tega naslova verjetno bolj kratkotrajnega značaja. Že sedaj so kupci stanovanj iz javnega sektorja tisti, ki nadpovprečno vzdržujejo kilavo likvidnost trga; tako da kratkoročna ocena je, da je to nevtralna zadeva, z slabimi dolgoročnimi obeti)
-vloge gospodinjstev se povečujejo, v zadnjih letih se je dolg številnih zmanjšal (ravno ljudje, ki imajo že rešen stanovanjski problem so tisti, ki si lahko v največji meri lahko privoščijo varčevanje, z negotovo družbeno in poslovno klimo, padajočimi obrestmi itd. je verjetnost, da bodo ti ljudje kupovali dodatna stanovanja še manjša; glas torej za najmanj nevtralni vpliv na cene stanovanj)

No, sedaj pa seštejmo vse skupaj. Kaj dobimo? Najpomembnejši trendi kažejo, da zaradi demografskih kazalcev in naraščajočih stroškov padajo tako razpoložljiv dohodek posameznikov, kot tudi število ljudi, ki sploh potrebujejo rešitev stanovanjskega vprašanja (mladi in delovno aktivni). Trend je torej zelo negativen. V Ljubljani in okolici, na Obali ter na Gorenjskem ter nekaterih delih Dolenjske, bo ta trend manj viden. Kajti iz neperspektivnih regij - Notranjska, Štajerska, Prekmurje, Bela krajina itd. se bo del prebivalstva selil v prej našteta območja. Tako, da bo v teh neperspektivnih regijah upad večji in tudi hitrejši. Ko bo država brez denarja se lahko na eni točki pričakuje še poseg v lokalno samoupravo in združevanje občin. Slednje so sploh na Vzhodu Slovenije postale zelo pomemben steber zaposlovanja ljudi. Zato se bo takrat trend upadanja prebivalstva na vzhodu šele zares začel.
anon-8865 sporočil: 3.125
[#2546098] 05.09.15 10:24 · odgovor na: anon-379388 (#2545996)
Odgovori   +    20
[veesika]
To lahko kupje samo tisti ki ima denarja ali ki ima dobro plačo saj z osnovno plačo ne dobiš posojila na nobeni banki čim imaš 500 evrov plače ti nobena banka ne da posojila pa niti z 200 evri ti ga ne dajo tako da je logično da za kupit stanovanje moraš imet denar ušparan ali plačo do 1000 evrov ali kaj več tako da ni mogočega časa za nakup stanovanja še posebej ne v kopru ki pa ga izpod 120.000 evrov ne dobiš nobenega stanovanja tako da če ni finančne dobre situacije tudi stanovanje ne moreš kupit tako je pač danes za stanovanje kupit res potrebno finančno dobro bit potprt če ne sploh nič ne kupiš saj nismo v čau Jugoslavije ko se je marsi kaj dalo smo v času SLOVENIJE ko se komaj kaj da če pa nimaš financ potem pa sploh težko da kaj lahko
Ti to vse v enem stavku? Uauuu! Škoda edino, ker s prihranjenimi vejicami, pikami in velikimi začetnicami ni mogoče kupit stanovanja...
Gustl sporočil: 13.629
[#2546100] 05.09.15 10:27 · odgovor na: anon-8865 (#2546098)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Gustl 05.09.2015 10:29
[0117Pl1]
> [veesika]
> To lahko kupje samo tisti ki ima denarja ali ki ima dobro plačo saj z osnovno plačo ne dobiš posojila na nobeni banki čim imaš 500 evrov plače ti nobena banka ne da posojila pa niti z 200 evri ti ga ne dajo tako da je logično da za kupit stanovanje moraš imet denar ušparan ali plačo do 1000 evrov ali kaj več tako da ni mogočega časa za nakup stanovanja še posebej ne v kopru ki pa ga izpod 120.000 evrov ne dobiš nobenega stanovanja tako da če ni finančne dobre situacije tudi stanovanje ne moreš kupit tako je pač danes za stanovanje kupit res potrebno finančno dobro bit potprt če ne sploh nič ne kupiš saj nismo v čau Jugoslavije ko se je marsi kaj dalo smo v času SLOVENIJE ko se komaj kaj da če pa nimaš financ potem pa sploh težko da kaj lahko

Ti to vse v enem stavku? Uauuu! Škoda edino, ker s prihranjenimi vejicami, pikami in velikimi začetnicami ni mogoče kupit stanovanja...
Kako da ne. James Joyce je kar dobro od tega zivel (no, bolj prezivel) :)
anon-379388 sporočil: 44
[#2546325] 06.09.15 17:45 · odgovor na: anon-8865 (#2546098)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 06.09.15 17:16
Kaj tebe skrbi 0117PI1 kako sem jaz napisala zadevo bolj kod pomen tega kar sem napisala ma mislim je bolj pomembno kaj sem napisala ne pa da nisem dajala ločil da nisem napisala z velikimi začetnicami in v eni sami črti brez tega da bi dodajala ničesar pomemben je pomen in tega kako jaz vidim članek torej da je večina ljudi takih ki živi kod podnajemniki in kod klošarji ker si ne morejo kupit strehe nad glavo saj zaposlitve ne morejo dobit ne glede na to kako se trudijo a da ne govorimo za kredit tako da bolj kod to kako sem napisala je pomembno kaj sem napisala OK


Kako da ne. James Joyce je kar dobro od tega zivel (no, bolj prezivel) :)
No moje mnenje je da ali si je to lahko privoščil ker je imel od kje ali pa kod se reče ni bil pošten saj kod pravi pregovor denar sveta vladar in samo baraba je lahko miljonar no vrnimo se na našo temo mora bit da ali si je lahko privoščil tako da je imel kake prihranke denimo kako dediščino ker glede na današnjo sitacijo ko se ljudje morajo borit za preživetje dvomim da lahko posnemajo Jamesa in si kupijo streho nad glavo kadar koli si to umislijo glede na to da samo ko vidiš kake so cene stanovanjem na obali recimo eno ki sem jaz gledala samo zato da vidim kake so cene 120.000 evrov za ga kupit a nimaš niti dovolj možnosti za kredit vzet in potem ti glej kaj naredit pa nimaš ne dediščine ne nobenega na koga se obrnit da ti pomaga ne nič pa glej kaj boš pa to ne govorim zase ampak nasplošno jaz sem gledala a to je polemika dosti ljudi dan danes da si ne more kupit stanovanja a vsi si ne morejo vzet kredite glede na to da imajo majhne plače ki komaj zadostujejo za preživetje a kje za vzet kredit ki ti ga banka na osnovno plačo ne da

Strani: 1