Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#2544715] 31.08.15 12:48
Odgovori   +    48
Jasno je, da so bile zadaj mučke. Po drugi strani pa je po mojem nemogoče dokazati, da se po 10 letih vrednost nepremičnine ni dvignila. Sploh ker so v tem času nepremičnine rasle in rasle. Sploh je smešno, da se sedaj, v kriznih časih ocenjuje vrednost, ki naj bi veljala v času gospodarske rasti in evforije. Ker če na zadeve začnemo gledati tako, potem bi morali zapreti čisto vse bančnike. Hkrati pa bi s takim delovanjem dosegli samo to, da se v Sloveniji res nihče več ne bi upal poslovati.

Moja ocena je, da se tožilstvo tukaj spet smeši in se bo s tako potezo spet ustrelilo v koleno. Kot je rekla Zdenka Cerar, vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje. In je imela prav. Čeprav tega nekateri nočete slišati.
anon-217218 sporočil: 74
[#2544719] 31.08.15 12:55
Odgovori   +    22
Quote: ''Se na zemljišču lahko gradi? Cenilka se pri tem sklicuje na pojasnila občine Bovec, kjer pravijo, da je možno graditi gospodarsko poslopje ali stanovanjsko stavbo. »Ker to ni točno opredeljeno po sedanjem prostorskem planu je namenska raba druga zemljišča,« je v cenitvi zapisala Zorkova.''

Torej je zemljišče ocenila kot nezazidljivo?
7175S sporočil: 2.561
[#2544722] 31.08.15 12:58
Odgovori   +    68
Zadnja sprememba: 7175S 31.08.2015 13:00
Če pustimo politične argumente ob strani, potem je neglede na to, da gre za JJ, ki tudi meni ni kaj prida simpatičen, ta članek nekaj, kar niti pod razno ne sodi v častnik "Finance", bi se pa krasno "ulegel" n "Mladinao". Da "Finance" pišejo tako plehke članke o vrednosti nepremičnin, v katerem niso upoštevana niti osnovna pravila delovanja trga ponudbe in povpraševanja in še posebno vrednosti podjetij v stečaju, je pa že od sile. Sedaj samo še čakam, da bo nekdo v "Finance" napisal še kakšen "strokovni" članek, kako je "Telekom" dejansko vreden 3x več, kot je njegova trnutna cena na borzi, saj je bil nekoč na borzi vreden že veliko več in so torej lopovi vsi, ki nočejo plačati "polne" cene za to delnico, ki jo je določila KPS. Če bo šel slučajno "Telekom" v stečaj, bo po takšnih "strokovnih" argumentih tudi takrat njegova stečajna vrednost menda takšna kot je bila na borzi leta 2007, pa take pa to.
anon-331761 sporočil: 173
[#2544731] 31.08.15 13:09
Odgovori   +    80
ko sem se poročila, sem tehtala 52 kg. Po rojstvu drugega otroka- sem imela več kot 30 kg več.
Danes jih imam 58.
Me bodo zaprli, ker moji kilogrami varirajo gor in dol, ne da bi država to dovolila?!
vrac sporočil: 11.068
[#2544736] 31.08.15 13:13 · odgovor na: sopranos (#2544715)
Odgovori   +    25
[sopranos]
Jasno je, da so bile zadaj mučke. Po drugi strani pa je po mojem nemogoče dokazati, da se po 10 letih vrednost nepremičnine ni dvignila. Sploh ker so v tem času nepremičnine rasle in rasle. Sploh je smešno, da se sedaj, v kriznih časih ocenjuje vrednost, ki naj bi veljala v času gospodarske rasti in evforije. Ker če na zadeve začnemo gledati tako, potem bi morali zapreti čisto vse bančnike. Hkrati pa bi s takim delovanjem dosegli samo to, da se v Sloveniji res nihče več ne bi upal poslovati.

Moja ocena je, da se tožilstvo tukaj spet smeši in se bo s tako potezo spet ustrelilo v koleno. Kot je rekla Zdenka Cerar, vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje. In je imela prav. Čeprav tega nekateri nočete slišati.
Dejstvo je, da je to zemljišče lahko prodal Imosu samo politik, ki je imel moč vplivati na pridobivanje posla z državo, ne pozabit, JJ je bil takrat PV! Sicer bi Imos tega zemljišča ne bi hotel niti, če bi mu ga Janša, seveda, če bi bil navaden državljan, tudi šenkal. Le zakaj bi ga pa imel? Tvoja primerjava tega s sumom korupcije obremenjenega nakupa ničvrednega zemljišča v Trenti je pa malo mimo. Seveda je potrebno preganjati korupcijo, le za kaj je ne bi?

Jaz mislim naprotno od tebe in Zdenke Cerar. Dosledno je treba sankcionirati vsako svinjarijo, še posebej, če jo naredi politik.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2544741] 31.08.15 13:31 · odgovor na: 7175S (#2544722)
Odgovori   +    8
Prepričan sem,da bodo Finance budne.Sledile bodo kdo je na dražbi kupil, za koliko je kupil,ali je kasneje naprej prodal ali se je sam lotil urejanja.Mogoče kakšen njegov sorodnik ali povezan na drug način.
novica sporočil: 5.397
[#2544742] 31.08.15 13:34 · odgovor na: anon-149637 (#2544741)
Odgovori   +    21
[rosom]
Prepričan sem,da bodo Finance budne.Sledile bodo kdo je na dražbi kupil, za koliko je kupil,ali je kasneje naprej prodal ali se je sam lotil urejanja.Mogoče kakšen njegov sorodnik ali povezan na drug način.
mislim, da je to idealna poslovna priložnost za konzorcij petan-isajlović-damjan janković ;-)
novica
purinoli sporočil: 8.690
[#2544743] 31.08.15 13:34
Odgovori   +    49
Pred nekaj desetletji sem plačal za 100 g kave enega Titeta (5000 YUD). Zdaj jo pa dobim za klinchev 1 €.

Nedavno smo davkoplačevalci vplačali 3.000.000.000 € v NLB, da sploh lahko posluje, vredna je pa tudi samo 1 €. Vse te svinjarije se nam dogajajo odkar imamo neoliberalni trg namesto Državne Direkcije za Določanje Cen (DDDC). Izraženo v rimskih številkah : 500500500100.
anon-242146 sporočil: 414
[#2544756] 31.08.15 13:52
Odgovori   +    9
Saj je vseeno, kaj se dogaja. Važno, da je naš in da so za vse krivi komunisti.

Vmes vas pa eni in drugi prav lepo lupijo.
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2544762] 31.08.15 14:03 · odgovor na: purinoli (#2544743)
Odgovori   +    9
[purinoli]

Welcome back!

Sem te pogrešal kar nekaj časa (let), pa vidim da občasno le še brcaš.
Nekoč si bil bolj dejaven, tvoji umotvori so me vedno spravili v dobro voljo.
Pogosto si moje misli profesionalno ubesedil (čeprav se ne poznava).



Lp....
simona2 sporočil: 2.204
[#2544765] 31.08.15 14:06 · odgovor na: 7175S (#2544722)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: simona2 31.08.2015 14:11
uradno cenitev nepremičnine je v skladu s stroko in zakonodajo naredila cenilka Breda Zorko, narejena je za potrebe stečajnega postopka, cenitev ima torej tržno in likvidacijsko vrednost - ena je 17 druga pa 13k. Jaz imam sicer polno pripomb na delo cenilcev - na splošno in v stečajnih postopkih - vendar pa sta bili tako stečajna kot cenilka tu še posebej skrbni in pozorni zaradi narave stvari.
Vi pa trdite, da je Breda Zorko svoje delo opravila v nasprotju s stroko in zakonodajo. Hkrati pa trdite, da je tudi stečajna upraviteljica Branka Remškar malomarno opravila svoje delo, ko je sprejela takšno nestrokovno cenitev. Upam, da imate za svoje trditve dokaze in da ste stvar že prijavili policiji oz podali ovadbe zoper cenilko in stečajno upraviteljico, ne pa da ste ostali pri zapisih na forumu. seveda pa imata tudi obe omenjeni priložnost, da ukrepata.
simona2 sporočil: 2.204
[#2544766] 31.08.15 14:07 · odgovor na: anon-217218 (#2544719)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: simona2 31.08.2015 14:28
[Fejk]
Quote: ''Se na zemljišču lahko gradi? Cenilka se pri tem sklicuje na pojasnila občine Bovec, kjer pravijo, da je možno graditi gospodarsko poslopje ali stanovanjsko stavbo. »Ker to ni točno opredeljeno po sedanjem prostorskem planu je namenska raba druga zemljišča,« je v cenitvi zapisala Zorkova.''

Torej je zemljišče ocenila kot nezazidljivo?
ne - po mojem je to razpršena gradnja... lahko bajto - lahko hlev...
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2544769] 31.08.15 14:21
Odgovori   +    6
Jasno je, da lahko tam gradiš, če je kmetija nekoč že stala, nosi pa to s seboj kup omejitev. Zemlja ni najbrž uporabna za nič drugega kot za pašnik.

Dostop s tovornjakom nemogoč z avtom omejen (vegasta brv), o vodovodu ne duha ne sluha, širokopasovni internet samo prek satelitskega krožnika, elektirka je stran od parcel in je najbrž švoh.

Najbolje bi bilo, če pride deset dražiteljev, pa se usakajo in bomo videli.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2544773] 31.08.15 14:27 · odgovor na: anon-331761 (#2544731)
Odgovori   +    13
Čestitke k ohranitvi dobre postave.
Komentar je pa tudi pravilen.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2544790] 31.08.15 14:53 · odgovor na: vrac (#2544736)
Odgovori   +    13
[vrac]
> [sopranos]
> Jasno je, da so bile zadaj mučke. Po drugi strani pa je po mojem nemogoče dokazati, da se po 10 letih vrednost nepremičnine ni dvignila. Sploh ker so v tem času nepremičnine rasle in rasle. Sploh je smešno, da se sedaj, v kriznih časih ocenjuje vrednost, ki naj bi veljala v času gospodarske rasti in evforije. Ker če na zadeve začnemo gledati tako, potem bi morali zapreti čisto vse bančnike. Hkrati pa bi s takim delovanjem dosegli samo to, da se v Sloveniji res nihče več ne bi upal poslovati.
>
> Moja ocena je, da se tožilstvo tukaj spet smeši in se bo s tako potezo spet ustrelilo v koleno. Kot je rekla Zdenka Cerar, vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje. In je imela prav. Čeprav tega nekateri nočete slišati.

Dejstvo je, da je to zemljišče lahko prodal Imosu samo politik, ki je imel moč vplivati na pridobivanje posla z državo, ne pozabit, JJ je bil takrat PV! Sicer bi Imos tega zemljišča ne bi hotel niti, če bi mu ga Janša, seveda, če bi bil navaden državljan, tudi šenkal. Le zakaj bi ga pa imel? Tvoja primerjava tega s sumom korupcije obremenjenega nakupa ničvrednega zemljišča v Trenti je pa malo mimo. Seveda je potrebno preganjati korupcijo, le za kaj je ne bi?

Jaz mislim naprotno od tebe in Zdenke Cerar. Dosledno je treba sankcionirati vsako svinjarijo, še posebej, če jo naredi politik.
Verjamem in prepričan sem, da je Janša nekaj mučkal. Je pa res, da ga hočejo na vse načine zašraufat, medtem ko ostalih mnogo hujših večinoma ne.
Je pa tudi Imos Janši drago prodal. Tako da če vzamemo današnjo realno vrednost posla na obeh straneh bi bila korist Janše nekaj 10k, ne pa 100k.
anon-317948 sporočil: 21
[#2544819] 31.08.15 15:28
Odgovori   +    6
čas vnosa: 31.08.15 14:27
...viš ti...kako pa je ocenjeval sodni cenilec v sodni preiskavi..je pa težko povprašati in objaviti..
sopranos sporočil: 11.404
[#2544825] 31.08.15 15:46 · odgovor na: vrac (#2544736)
Odgovori   +    46
[vrac]
> [sopranos]
> Jasno je, da so bile zadaj mučke. Po drugi strani pa je po mojem nemogoče dokazati, da se po 10 letih vrednost nepremičnine ni dvignila. Sploh ker so v tem času nepremičnine rasle in rasle. Sploh je smešno, da se sedaj, v kriznih časih ocenjuje vrednost, ki naj bi veljala v času gospodarske rasti in evforije. Ker če na zadeve začnemo gledati tako, potem bi morali zapreti čisto vse bančnike. Hkrati pa bi s takim delovanjem dosegli samo to, da se v Sloveniji res nihče več ne bi upal poslovati.
>
> Moja ocena je, da se tožilstvo tukaj spet smeši in se bo s tako potezo spet ustrelilo v koleno. Kot je rekla Zdenka Cerar, vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje. In je imela prav. Čeprav tega nekateri nočete slišati.

Dejstvo je, da je to zemljišče lahko prodal Imosu samo politik, ki je imel moč vplivati na pridobivanje posla z državo, ne pozabit, JJ je bil takrat PV! Sicer bi Imos tega zemljišča ne bi hotel niti, če bi mu ga Janša, seveda, če bi bil navaden državljan, tudi šenkal. Le zakaj bi ga pa imel? Tvoja primerjava tega s sumom korupcije obremenjenega nakupa ničvrednega zemljišča v Trenti je pa malo mimo. Seveda je potrebno preganjati korupcijo, le za kaj je ne bi?

Jaz mislim naprotno od tebe in Zdenke Cerar. Dosledno je treba sankcionirati vsako svinjarijo, še posebej, če jo naredi politik.
Jaz vseskozi pravim, da je potrebno imeti enaka pravila za vse. Lahko se torej odločimo in za nazaj rečemo, da so bile take zadeve nezakonite. Je v zakonodaji več kot dovolj podlage, da se to tako interpretira.

Kar mene motipri takih zahtevah je, da se za potrebe enega primera to začne tolmačiti na tak način, medtem ko se za veliko večino ostalih potem tolmači na drugačen način.

Tako kot sem zapisal. Preprodaje zemljišč so bile do leta 2008 velik biznis, ki so se ga šli vsi. Predvsem pa bančniki, politiki in s politiko povezani ljudje. Ne poznam primera, da bi koga za to že obsodili.

Sploh je pa tako, da če se je zemljišče prodalo po 8 EUR/za kvadrat, medtem ko so se nekje drugje tudi po 600 EUR/kvadrat, je to pač težko reči, da je šlo za neko korupcijo. Seveda je šlo za veliko razliko v lokaciji, pa vseeno.

Je pa v Sloveniji tako, da nobena firma, ki posluje tudi z državo ne bo upala reči ne oz. se bo strinjala, če bo dobila na mizo predlog, da kupi kaj od pomembnega politika. Recimo ministra ali predsednika vlade.

Nekaj podobnega je tudi na občinski ravni.

Zaradi tega pač pravim, da je dokazovanje takih zadev kar precej težko. In ko se policija in tožilstvo lotevata takih zadev, pač morata paziti tudi na to, da ustvarjata videz nepristranskoti in enake obravnave vseh.

Če recimo preganjajo 3 desne, morajo zraven še 7 levih. Meni ni poznano, da bi tožilstvo vložilo kakšno obtožnico zoper recimo Golobiča, Anderliča, Ropa, šaleški lobi itd. Pa so bili to ljudje, ki so zaslužni za milijardno oškodovanje Republike Slovenije.

Jaz vem, da Janša ni noben jagenček. Bi ga bilo potrebno zapreti. Samo če na drugi strani ne zaprejo kot sem že omenil, Golobiča, Anderliča itd. Potem je zgodba čisto drugačna. Zakaj? Zato ker pomeni, da se pri nas pravo uporablja tako, da se odstrani konkurenco, ki ogroža vladajočo oligarhijo. In to zame predstavlja problem.

Če 30 ali 40% prebivalstva verjame v to, da policija in tožilstvo delujeta pristransko, potem to je problem, ki ga nobena država ne more pomesti pod preprogo. Takšna delitev povzroča hude težave celotni družbi.

In vse to se lahko v Sloveniji lepo vidi.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2544827] 31.08.15 15:50 · odgovor na: anon-49383 (#2544769)
Odgovori   +    15
[janeztomazic]
Jasno je, da lahko tam gradiš, če je kmetija nekoč že stala, nosi pa to s seboj kup omejitev. Zemlja ni najbrž uporabna za nič drugega kot za pašnik.

Dostop s tovornjakom nemogoč z avtom omejen (vegasta brv),
To ni lepo, ampak če lahko le pridem z avtom, je prebavljivo
o vodovodu ne duha ne sluha,
To je ključna težava. Ali ni možno napeljati vode s sosednje parcele, kjer je avtocamp?
širokopasovni internet samo prek satelitskega krožnika,
Če GMS normalno vleče, je to prebavljivo. A žica iz avtocampa ni opcija?
elektirka je stran od parcel in je najbrž švoh.
Hm. Švoh elektrika? A to pomeni omejitev max moči na npr. 2 kW? Tega ne razumem, zato me ne gane :)

Skratka, če mi rešite težavo z vodo, se vidimo na dražbi. Samo kapnica ali dovažanje s cisterno ni sprejemljiva rešitev. (Res bom hvaležen, če to nekoliko raziščete, ker sam nimam časa, da bi se ukvarjal s tem.)

Konec koncev je to le obala Soče, Trenta in samo evro na kvadrat!

P.S.: Kupil bi za nadaljnjo prodajo, meni se ne da lotevati gradbenih projektov, vikenda v Trenti pa nočem.
Najbolje bi bilo, če pride deset dražiteljev, pa se usakajo in bomo videli.
Drži.
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2544830] 31.08.15 16:13
Odgovori   +    27
Telekom je bil leta 2005 tudi €400 za delnico, sedaj pa bomo počasi morali plačat, če ga bo kdo hotel.
anon-245058 sporočil: 771
[#2544833] 31.08.15 16:32
Odgovori   +    55
Nivo članka je sramota za Finance. Nič tudi ne napiše koliko je Janša plačal za m2 novega stanovanja - Samo skupna vrednost, brez navedbe m2.
Če se zemljišče vrednoti po današnji vrednosti, bi se moralo tudi kupljeno stanovanje ovrenotiti po današnjih cenah
Pa saj dejstva niso pomembna - važno, da je JJ kriv

Kaj pa ko je Janković kupil zemljišče, pa ga nato takoj zastavil za kredit po nekaj destkratno višji vrednosti. (
Razlika je v tem, da Janković je " NAŠ" JJ pa ni.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2544867] 31.08.15 18:54 · odgovor na: simona2 (#2544765)
Odgovori   +    23
[simona2]
uradno cenitev nepremičnine je v skladu s stroko in zakonodajo naredila cenilka Breda Zorko, narejena je za potrebe stečajnega postopka, cenitev ima torej tržno in likvidacijsko vrednost - ena je 17 druga pa 13k. Jaz imam sicer polno pripomb na delo cenilcev - na splošno in v stečajnih postopkih - vendar pa sta bili tako stečajna kot cenilka tu še posebej skrbni in pozorni zaradi narave stvari.
Vi pa trdite, da je Breda Zorko svoje delo opravila v nasprotju s stroko in zakonodajo. Hkrati pa trdite, da je tudi stečajna upraviteljica Branka Remškar malomarno opravila svoje delo, ko je sprejela takšno nestrokovno cenitev. Upam, da imate za svoje trditve dokaze in da ste stvar že prijavili policiji oz podali ovadbe zoper cenilko in stečajno upraviteljico, ne pa da ste ostali pri zapisih na forumu. seveda pa imata tudi obe omenjeni priložnost, da ukrepata.
Si pa navalila s tem grozilnim stilom! Mogoče boš kar ti vložila tožbo proti "anonimnemu" forumašu? Narekovaji zato, ker poznaš najmanj e-mail in IP te osebe.

Vseeno pohvala za pogumno potezo: Pravkar si javno, kot Simona Toplak, odgovorna urednica Financ, skoraj direktno zastavila svojo besedo za kakovost izvedene ocene:
"Vendar pa sta bili tako stečajna kot cenilka tu še posebej skrbni in pozorni"
Če se zgodi, da bo na dražbi parcela prodana za manj, kot je ocenjeno, me spomni, da se opravičim in ti čestitam (tipično se na dražbah nepremičnine prodajajo bistveno pod ocenjeno tržno vrednostjo).

V primeru, da bo dosežena občutno višja cena, seveda ne pričakujem tvojega posipanja s pepelom,
lukamiha sporočil: 673
[#2544871] 31.08.15 19:19
Odgovori   +    24
M2 te parcele lahko ovrednotiš le s pomočjo prodaje M2 podobnih parcel v dolini Trentav času takratne prodaje ! Drugo je le nakladanje neumnosti!
anon-331761 sporočil: 173
[#2544876] 31.08.15 19:27 · odgovor na: simona2 (#2544765)
Odgovori   +    38
hahaha, simona, sama dobro veš, da t. i. ''stroka'' piha točno tako, kot se od njih pričakuje.
T. i. je v SLO naredila že toliko škode, da se je ne bo dalo popraviti niti v naslednjih 1000 letih.
PS
Misliš, da vlada ni strokovna?! Da premier NI stroka?
Pa poglej, kakšne norosti počnejo.
TOliko o tem, kako se je treba klanjat pred stroko.
anon-330984 sporočil: 476
[#2544910] 31.08.15 22:49 · odgovor na: FIN-368181 (#2544830)
Odgovori   +    4
[FIN-368181]
Telekom je bil leta 2005 tudi €400 za delnico, sedaj pa bomo počasi morali plačat, če ga bo kdo hotel.
Aha, Janša je torej spretni nepremičninar?
anon-231101 sporočil: 147
[#2544912] 31.08.15 23:03
Odgovori   +    31
Pravzaprav mi je popolnoma vseeno, koliko je vredna Janševa parcela in kaj bo pokazal trg. Bolj zanimivo je to, da je počitnic (šolskih in parlamentarnih ) konec, čas kislih kumaric je mimo, treba je povečati branost medijev in tema,ki vedno vleče, je vse, kar je povezano z J.Janšo.
P.S.: Zanima me le, če bodo preiskovali tudi prodaje nepremičnin nekaterih znanih osebnosti, ki so jih dobili skoraj zastonj po Jazbinškovem ( ali kakšnem drugem zakonu) in potem prodali po x-krat višji ceni.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2544957] 01.09.15 08:59 · odgovor na: anon-231101 (#2544912)
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: anon-278805 01.09.2015 09:09
Ja, po Jazbinškovem zakonu so mnogi odkupili družbena stanovanja - poceni, na 20 let odplačevanja. Čez nekaj let pa jih prodali za nekajkratno višjo ceno. Poznam enih par lenuhov, ki so od takrat "šefi", samo zaradi te mahinacije!!
Glede uboge Janševe parcele pa samo tole: enih par Vegradovih nepremičnin so stečajniki prodali letos za desetino realne vrednosti. En privatnik je presrečen, ker si je nepričakovano, tik pred pričetkom gradnje prihranil gradnjo in vsaj 100 k čukov.
Naj se na koncu posta še pridušam: ob tem že četrt stoletja blatenju in uničevanju JJja naj že enkrat narod prepozna in spozna, kakšna kuga in opustošenje je za našo deželo socializem, kije še v mnogih slovenskih glavah! In pa, gospodarska rast je veliko premalo, da bi se nehali potapljati, to je toniti v dolgu in prenehali razvojno nazadovati!
anon-201600 sporočil: 514
[#2545054] 01.09.15 12:02
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-201600 01.09.2015 12:03
Meni je zanimivo tudi to, da so te cene tako usklajene s ocenami KPK o vrednosti zemljišča. Ali ni bila ta cena že s strani Financ, potem popolnoma ovržena.
anon-306175 sporočil: 19
[#2545163] 01.09.15 15:53
Odgovori   +    4
Finance , kdo je vaš lastnik. Prosim spremenite ime na Komunist, saj si ne zaslužite, da pišete o financah.
anon-201600 sporočil: 514
[#2545179] 01.09.15 17:00
Odgovori   +    3
Dobro, bi bilo, da preberete še to !
prva.sds.si/News/Details/2257
anon-201600 sporočil: 514
[#2545182] 01.09.15 17:02 · odgovor na: (#2545180)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-201600 01.09.2015 17:03
prva.sds.si/News/Details/2257
Tu je pojasnilo, samo naši mediji ga ne bodo objavili !

Strani: 1 2