Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Med Slovenijo in Hrvaško vse bolj vroče

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2537531] 27.07.15 22:53
Odgovori   +    25
Svetovna erjavčevska grozota je dejala, da je »na daljavo dajal ustrezna navodila ministrstvu za zunanje zadeve, pripravili so tudi vsa navodila za slovenske veleposlanike, kaj naj povedo predstavnikom držav, v katerih službujejo. Za torek pa na ministrstvu po njegovih besedah načrtujejo brifing za vse veleposlanike, ki delujejo v Sloveniji...«. Erjavec je dajal navodila? Upajmo le, da Erjavec ni bolan.
Več na: www.demokracija.si/f...tudi-cerar
FIN-379669 sporočil: 7.981
[#2537533] 27.07.15 23:12
Odgovori   +    25
Erjavec je Erjavec, gotovo ni glavni krivec za nastal zaplet. Pač zaplet se je zgodil, ki je pravniško prej ali slej rešljiv, problem pa je, ker je na hrvaški strani zelo tanka linija med mednarodno pravno stroko in politiko. Tu je Hrvaška zelo podobna nekdanji Miloševičevi Srbiji (Čosić, Koštunica & Co.).

Trezni pravniki bodo ali bi znali ta zaplet takoj rešiti, in to arbitražno sodišče že dela, kakšen vpliv pa bo imela nacionalistično lobistična agitacija Hrvaške, pa bo znano v naslednjih mesecih.

Hrvatom se bo, dokler jih bo Amerika (in del prodane Evrope) ščitila, jeb... za mednarodno sodišče, razen za svoje, posvojeno meddržavno sodišče v Haagu, še zlasti za pomorske zadeve. Tam Vukas dobro pozna najmanj 50% svojih pivskih bratov.

Kaj čmo, njihova politika je vedno bila podmukla in ofenzivna, naša pa mevžasta. Upam, da bo Vlada RS sedaj kaj pametnih korakov naredila... Bomo videli.
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2537543] 28.07.15 06:49
Odgovori   +    48
Ali Hrvaška lahko enostransko odstopi od arbitražnega sporazuma s Slovenijo?

Lahko in to je tudi že storila. Slovenska politika s Cerarjem na čelu pa se z glavo v pesku slepi, da to ne more. Slovenski balkanizem nadmudrivanja funkcionira samo doma, čez mejo smo pa navadni loleki. Sicer pa roko na srce, to so nam na najprimitivnejši način zakuhali naši domačijski vrhunski "strokovnjaki".
Človek ima občutek, kot da državo načrtno uničujejo. Če ta škandal ni dovolj za
odstavitev ministra za zunanje zadeve, potem se lahko pripravimo na najhujše scenarije. Levica ravna z državo kot svinja z mehom.
mer333 sporočil: 890
[#2537552] 28.07.15 07:58 · odgovor na: FIN-379669 (#2537533)
Odgovori   +    5
[]
Erjavec je Erjavec, gotovo ni glavni krivec za nastal zaplet. Pač zaplet se je zgodil, ki je pravniško prej ali slej rešljiv, problem pa je, ker je na hrvaški strani zelo tanka linija med mednarodno pravno stroko in politiko. Tu je Hrvaška zelo podobna nekdanji Miloševičevi Srbiji (Čosić, Koštunica & Co.).

Trezni pravniki bodo ali bi znali ta zaplet takoj rešiti, in to arbitražno sodišče že dela, kakšen vpliv pa bo imela nacionalistično lobistična agitacija Hrvaške, pa bo znano v naslednjih mesecih.

Hrvatom se bo, dokler jih bo Amerika (in del prodane Evrope) ščitila, jeb... za mednarodno sodišče, razen za svoje, posvojeno meddržavno sodišče v Haagu, še zlasti za pomorske zadeve. Tam Vukas dobro pozna najmanj 50% svojih pivskih bratov.

Kaj čmo, njihova politika je vedno bila podmukla in ofenzivna, naša pa mevžasta. Upam, da bo Vlada RS sedaj kaj pametnih korakov naredila... Bomo videli.
Se v glavnem strinjam z napisanim zgoraj.
Mogoče še to: gre za spor okoli črte na papirju. Vse skupaj je nepotrebno napihnjeno s strani politike in medijev.
anon-35567 sporočil: 435
[#2537566] 28.07.15 08:47
Odgovori   +    9
Med Slovenijo in Hrvaško je vse bolj vroče samo v glavah tumastih politikov, ki v svoji nadutosti mislijo, da bomo tudi navadni ljudje mislili tako kot ti cepci....
anon-209985 sporočil: 92
[#2537584] 28.07.15 09:42 · odgovor na: anon-298799 (#2537543)
Odgovori   +    6
[Florenca]
Ali Hrvaška lahko enostransko odstopi od arbitražnega sporazuma s Slovenijo?

Lahko in to je tudi že storila. Slovenska politika s Cerarjem na čelu pa se z glavo v pesku slepi, da to ne more. Slovenski balkanizem nadmudrivanja funkcionira samo doma, čez mejo smo pa navadni loleki. Sicer pa roko na srce, to so nam na najprimitivnejši način zakuhali naši domačijski vrhunski "strokovnjaki".
Človek ima občutek, kot da državo načrtno uničujejo. Če ta škandal ni dovolj za
odstavitev ministra za zunanje zadeve, potem se lahko pripravimo na najhujše scenarije. Levica ravna z državo kot svinja z mehom.
Si morda pravnica, ali frizerka, ki se spozna na vse, kajti ni čisto tako kot trdiš!

Možnosti sta dve:

Umik arbitraže: v tem primeru se mora z ustavitvijo postopka strinjati tudi nasprotna stranka.

Odpoved arbitražnemu zahtevku: tu se ne sprašuje nasprotne stranke za soglasje. V tem primeru ni mogoče ponovno vložiti zahtevka razsodbe za isto zadevo.

Tudi Cerar, čeprav je eminentni slovenski pravnik, bi to moral vedeti.

PS:

Kadar nekdo tako slabo obvlada slovenski jezik kot ti, takoj pomislim, da drži s Hrvati, ker je pač njihov. Drugič raje igraj z odprtimi kartami, ker vsi Slovenci nismo tako butasti, da te ne bi spregledali.
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2537587] 28.07.15 10:02
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-258837 28.07.2015 10:05
Lovimo svoj rep in se prepiramo, kdo ima prav, konec koncev pa morebitna razsodba arbitraže (o kateri zdaj zgolj špekuliramo na podlagi tračev), ni tako ugodna za nas, kot izgleda na prvi pogled (po izjavi D.Ruplja), saj bi dobili manj kot pa po sporazumu Drnovšek-Račan. Hrvaška, če ne bo mogla izstopiti iz arbitraže, je ne bo priznala, tako kot je ni Argentina v arbitraži s Čilom, saj so to Hrvatje že napovedali. Verjetno so imeli že od začetka načrt vse sabotirati, kot to vedno počno, mi smo jim samo dali dodatno municijo z neumnostjo, nesposobnostjo ali pa celo sabotažo s strani posameznikov, nenavsezadnje smo Slovenci znani po izdajalcih v lastnih vrstah že iz zgodovine. Steinbuch je imel prav, ko je pisal,da nimamo zaveznikov, ker ne znamo voditi zunanje politike. Za začetek bi bilo potrebno odstaviti nesposobnega zunanjega ministra, na katerega se očitno nobeba afera ne prilepi, čeprav jih zakuha kar nekaj, ter za veleposlanike postaviti šolane diplomate, ne pa odslužene politične kadre.

Ne glede na to, kako bomo odigrali naslednjo partijo, smo v šah poziciji, iz katere se bomo težko rešili.
anon-243516 sporočil: 3.391
[#2537597] 28.07.15 10:33
Odgovori   +    13
Cerar, Erjavec, Kučan, Golobič, vsi medijski mavričarji-kdo vam je dal mandat uničevati Slovenijo in minimalizirati intelekt, znanje in sposobnosti poštenih Slovencev in Slovenk? Jaz vas plačujem, banda, plačujem za delo, ne za neznanje, laži, korupcijo, nesposobnosti, mavričarstvo in klovnovstvo.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2537602] 28.07.15 10:48
Odgovori   +    16
Hrvaškemu kolegu Zoranu Milanoviću je, ker v zadnjih dneh ni bilo mogoče drugače vzpostaviti stika, pisal premier Miro Cerar. Izrazil je obžalovanje ob zapletu, ki je nastal zaradi medijskih poročil o domnevnih pogovorih med slovenskim arbitrom in agentko.(MMC)<
Na eni strani ignoranca in agresiven nastop,na drugi strani obžalovanje,pričakovanje razumevanja dobre volje in upanje na dobre odnose.

Rešitev pa je tako enostavna.Krepka brca v rit nastopaškemu klovnu,trajen izgon iz politike,javnosti pa sporočilo,da so kontakti v takih zadevah splošno znani,zaradi nerodnosti,ki je povzročila zaplet so akterji odstranjeni.Pogoji za nadaljne delo so zagotovljeni,ker ni bila objavljena odločitev sodišča,bil je navaden gospodinjski klepet pri katerem se je slovenski arbiter osebno blamiral,hrvatje so naredili cirkus zaradi lastnih interesov.Sodišče v spremenjeni zasedbi lahko nemoteno dela naprej do končne odločitve.

Sicer pa kdor pozna dosedanje odnose hrvaške politike do Slovenije tudi ve,da Hrvatje nikoli ne bodo sprejeli odločitve,ki ne bi bila njim po volji.Našli in izvajali bi X možnih zapletov,ovir,nasprotovanj,vse skupaj podprto z vzbujanjem borbe za pravno rešitev in prijaznim (hinavskim) nasmehom.

V danem primeru pa zadevo RES bolj zaplete to,da je zunanji minister države v postopku med enim svojih klovnovskih nastopov klobasal o njemu znanih informacijah in se spet znova postaviti na mesto pomembne osebe,ki nekaj več ve od drugih.Popoln bedak,ki ni sposoben opravljati niti dela tajnika krajevne skupnosti.

Če sem v nekem drugem postu napisal,da odstop klovna ta trenutek ne bi bil najbolj primeren,enako menim tudi danes. Primeren pa bi bil IZGON. Izgon iz politike zaradi neurejenih razmer na njegovem ministrstvu.Da se to ne zgodi in se tudi ne bo zgodilo pa lahko iščemo v temelju slovenske politike,ki je postavljen tako,da se drugi iz nas lahko norčujejo. Tudi Rusi,če smo pri zadnjih aktualnih dogodkih.Oni dobro vedo zakaj so bili povabljeni na tem nivoju,ki ima z verskimi slovestnostmi mnogo manj skupnega kot s politično trgovino.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2537605] 28.07.15 10:56 · odgovor na: anon-209985 (#2537584)
Odgovori   +    6
Odpoved arbitražnemu zahtevku: tu se ne sprašuje nasprotne stranke za soglasje. V tem primeru ni mogoče ponovno vložiti zahtevka razsodbe za isto zadevo.<
In posledica?Status quo. Stanje,ki so ga z leti ustvarili Hrvatje in prevzeli polovico piranskega zaliva,ki je dobil naziv Savudrijska vala.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2537612] 28.07.15 11:12
Odgovori   +    14
Brez panike. Paniko in histerijo zganjajo hrvaški politiki ker niso prepričani, da jim bo uspel plan B, ki so ga imeli pripravljenega od samega začetka če jim pri arbitraži ne bo kazalo dobro. Clanom arbitraznega sodisca in nasim politikom so prisluskovali, zato da plan B pravocasno uresnicijo in ne iz radovednosti. Sporazumeti se s Hrvaško je misija nemogoče. Zgodovinsko znano. Naši nedržavotvorni politiki so brezpogojno dali zeleno luč Hrvaški za vsop v Eu. Pahor, ki se je kušval kot kakšen nadobudni študent v tivolskem parku s Kosorjevo na TV je pobudnik arb.sporazuma. No namesto, da bi Hrvatom za vsop v EU postavili ureditev mej, LB itd.... smo sedaj izgleda popušili.

LP
Tupamaros
anon-209985 sporočil: 92
[#2537620] 28.07.15 11:57 · odgovor na: anon-149637 (#2537605)
Odgovori   +    21
[rosom]
>Odpoved arbitražnemu zahtevku: tu se ne sprašuje nasprotne stranke za soglasje. V tem primeru ni mogoče ponovno vložiti zahtevka razsodbe za isto zadevo.

In posledica?Status quo. Stanje,ki so ga z leti ustvarili Hrvatje in prevzeli polovico piranskega zaliva,ki je dobil naziv Savudrijska vala.
Kaj moram razlagati? Res ne vidite keča?

Hrvati imajo problem, ker lahko izstopijo le s sporazumom z nami. Če tega sporazuma z naše strani ne bo, ne morejo iti na drugo sodišče, kar nameravajo, da razreši problem. Torej Hagg odpade. Zadeva se bo vlekla še nekaj let ali desetletij, dokler ne bomo na problem pozabili oziroma se nam ne bo zdelo potrebno z njim več ukvarjati. To bo samo v primeru, če se EU ohrani. V nasprotnem primeru bomo, kakršni Hrvati so, imeli še eno vojno, ali pa bomo Slovenci zopet molče požrli krivico.

Verica, jaz in še nekaj drugih smo imeli prav, Hrvaški bi morali preprečiti vstop v EU, dokler ne bi rešili problema. Razmišljam o državljanski nepokorščini, če garnitura levakov, ki je to zakuhala, ne leti s političnega prizorišča. Ne moremo dopustiti, da nas še naprej vodijo, kot da se ni nič zgodilo. Naložili so nam gore pufa, zapravili so slovensko ozemlje, a zdaj naj jih pa še plačujemo za to. Kje je odgovornost o kateri je stalno bluzil Pahor? Ni je. Nikoli in nikjer je tudi ni bilo. Najmanj kar lahko zahtevamo, je njihov odstop. Če so Belgijsi več let zdržali brez vlada, zmoremo tudi mi.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2537629] 28.07.15 13:08 · odgovor na: anon-209985 (#2537620)
Odgovori   +    7
[Ann3]
> [rosom]
> >Odpoved arbitražnemu zahtevku: tu se ne sprašuje nasprotne stranke za soglasje. V tem primeru ni mogoče ponovno vložiti zahtevka razsodbe za isto zadevo.
>
> In posledica?Status quo. Stanje,ki so ga z leti ustvarili Hrvatje in prevzeli polovico piranskega zaliva,ki je dobil naziv Savudrijska vala.

Kaj moram razlagati? Res ne vidite keča?

Hrvati imajo problem, ker lahko izstopijo le s sporazumom z nami. Če tega sporazuma z naše strani ne bo, ne morejo iti na drugo sodišče, kar nameravajo, da razreši problem. Torej Hagg odpade. Zadeva se bo vlekla še nekaj let ali desetletij, dokler ne bomo na problem pozabili oziroma se nam ne bo zdelo potrebno z njim več ukvarjati. To bo samo v primeru, če se EU ohrani. V nasprotnem primeru bomo, kakršni Hrvati so, imeli še eno vojno, ali pa bomo Slovenci zopet molče požrli krivico.

Verica, jaz in še nekaj drugih smo imeli prav, Hrvaški bi morali preprečiti vstop v EU, dokler ne bi rešili problema. Razmišljam o državljanski nepokorščini, če garnitura levakov, ki je to zakuhala, ne leti s političnega prizorišča. Ne moremo dopustiti, da nas še naprej vodijo, kot da se ni nič zgodilo. Naložili so nam gore pufa, zapravili so slovensko ozemlje, a zdaj naj jih pa še plačujemo za to. Kje je odgovornost o kateri je stalno bluzil Pahor? Ni je. Nikoli in nikjer je tudi ni bilo. Najmanj kar lahko zahtevamo, je njihov odstop. Če so Belgijsi več let zdržali brez vlada, zmoremo tudi mi.
Hvala za pojasnilo,ki veliko pove.Upam napovedati,da bomo požrli krivico,obenem pa želim,da se res čimprej zgodi organizirana državljanska nepokorščina.
najobj sporočil: 31.939
[#2537645] 28.07.15 14:00 · odgovor na: anon-149637 (#2537605)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 28.07.2015 14:04
[rosom]
>Odpoved arbitražnemu zahtevku: tu se ne sprašuje nasprotne stranke za soglasje. V tem primeru ni mogoče ponovno vložiti zahtevka razsodbe za isto zadevo.
In posledica?Status quo. Stanje,ki so ga z leti ustvarili Hrvatje in prevzeli polovico piranskega zaliva,ki je dobil naziv Savudrijska vala.
... OK, ampak čisto ista posledica oziroma status quo v obliki s fizično silo prevzete polovice Piranskega zaliva, ki je dobil naziv Savudrijska vala bi bila tudi v primeru, če do poskusa arbitraže ne bi prišlo ... khmm, da nasprotniki arbitraže zdaj ne bi bili preveč pametni, češ kako je arbitraža brezveze ...

P.S.: Hrvati so šli v arbitražo, da tudi "uradno" dobijo, kar so si "neuradno" že prisvojili, v nasprotnem pa je bil plan točno to, kar se je zgodilo ... khmm, čeprav ne vem, kaj se je zgodilo razen hrvaškega nezakonitega prisluškovanja amaterskim kuharjem iz Slovenije, ki namesto o vročini po telefonu čvekajo, češ da je treba imeti šunko in jajca, če hočeš speči šunko z jajci oziroma se slovenska amaterska kuharja nista pogovarjala o ničemer, kar bi glih zdaj lahko še vplivalo na izid arbitraže, ki je menda že znan in neugoden za Hrvate, zaradi česar so seveda Hrvati šli v svojo klasično igro "hvatanja na galamo", kjer na veliko galamijo, češ da je arbitražni postopek kontaminiran, ker se sodelujoči - kako nezaslišano - o njem med sabo pogovarjajo po telefonu, nič pa Hrvati ne povejo o očitno dolgotrajnem prisluškovanju svojim sosedom in "dobrim" prijateljem iz EU in NATO ... aja, zakaj si Piranski zaliv napisal z malo, Savudrijska vala pa z veliko začetnico ? ...
anon-344832 sporočil: 75
[#2537653] 28.07.15 14:20
Odgovori   +    5
Kardelj je davnega 60. leta prodal oz. zabarantal del Slovenske Istre, Erjavec pa je danes prodal Piranski zaliv! Zakon so si pa izmislili tak, da ne bo nihče od njih nikoli nič kriv, nič odgovarjal! Hvala lepa! Manj vas vidim, lepše mi je!
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2537655] 28.07.15 14:25 · odgovor na: najobj (#2537645)
Odgovori   +    4
... aja, zakaj si Piranski zaliv napisal z malo, Savudrijska vala pa z veliko začetnico ? ...<
Zato,ker sem pri pisanju pogosto precej šlampast in,če se mudi tudi ne pogledam svojih napak.Navadno jih vidim,ko je prepozno za popravo ali,če me opozorijo drugi.Samo zato in zame bo vedno samo Piranski zaliv,četudi ga Sloveniji ostane samo desetina.
V ostalem pa drži,"galama na galamo" je njihov stil.
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2537955] 29.07.15 16:20 · odgovor na: anon-209985 (#2537584)
Odgovori   +    3
Nisem frizerka, niti pravnica, pa tudi slavistka ne. Sem pa čistokrvna Slovenka in to kar nekaj rodov nazaj. Najprej pa te prosim za slovnični popravek mojega komentarja, da mi bo jasno, kako polomljena je po tvoje moja slovenščina.
Če prav razumem, so komentarji namenjeni lastnim pogledom in stališčem. Uradnih tolmačenj, kako moramo kaj razumeti, pa je v javnih občilih več kot preveč.
Kaj te torej moti? Moj jezik ali moje mnenje ali oboje?
anon-209985 sporočil: 92
[#2537997] 29.07.15 20:17 · odgovor na: anon-298799 (#2537955)
Odgovori   +    1
[Florenca]
Nisem frizerka, niti pravnica, pa tudi slavistka ne. Sem pa čistokrvna Slovenka in to kar nekaj rodov nazaj. Najprej pa te prosim za slovnični popravek mojega komentarja, da mi bo jasno, kako polomljena je po tvoje moja slovenščina.
Če prav razumem, so komentarji namenjeni lastnim pogledom in stališčem. Uradnih tolmačenj, kako moramo kaj razumeti, pa je v javnih občilih več kot preveč.
Kaj te torej moti? Moj jezik ali moje mnenje ali oboje?
Hočeš reči, da jaz nimam pravice do svojega lastnega mnenja, tako kot pišeš, da imaš to pravico ti?
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2538024] 30.07.15 00:53 · odgovor na: anon-209985 (#2537997)
Odgovori   +    0
Še vedno mi dolguješ jezikovne popravke.
anon-209985 sporočil: 92
[#2538125] 30.07.15 13:40 · odgovor na: anon-298799 (#2538024)
Odgovori   +    0
[Florenca]
Še vedno mi dolguješ jezikovne popravke.
Res?
Kdaj pa si mi jih posodila?
GV-0633 sporočil: 508
[#2541154] 15.08.15 15:39
Odgovori   +    1
Vsa ta čvekarija mi gre že na živce. Slovenija - njena vlada in člani projekta za podporo arbitraži na MZZ so vse to zakrivili na osnovi navadnih diletantskih čvekarij po lokalni televiziji in po neprofesionalni čvekariji po telefonu. Tudi če so te pogovore stokrat poslušali vsi na svetu, je bila to tako neposredno diletantska in podnasta čvekarija, da se bog usmili. In zato je nastavljen ta blesavi Korel, da vodi tako ekipo. Da ne govorimo o tem, da je kršitev zakona o tajnih podatkih dovolj velik vzrok za to, da Korla takoj brcnejo tja kamor spada - na Hrvaško v svojo bajto. ON je skladno z zakonom kot predstojnik odgovoren za varnost projekta oziroma za sistem v MZZ, ki bi moral to zagotavljati. V vseh drugih EU državah vi zunanji minister lahko kar ostal na dopustu do konca življenja, če bi se sprožila takšna afera. Pri nas pa pri tej brez jajčni, diletantski vladi, ni šans, da bi kdo prevzel odgovornost. Pri nas dejansko ne poznajo moralnega kodeksa, ker kršijo zavestno vso obstoječo zakonodajo. Nikjer nisem zasledil prijave Korla zaradi kršenja Zakona o varstvu tajnih podatkov. Eno samo jamranje nas je in to nas bo koštalo, zraven pa še izzivanje in Rusov in EU z organizacijo srečanja ob kapelici. Če mislijo ti kreteni na vladi, da so pri Rusih dobili pike, se motijo, ker debilov nihče ne spoštuje pač pa jih izkoristi in odvrže.
anon-184116 sporočil: 255
[#2541155] 15.08.15 15:50
Odgovori   +    0
Nehajte no nakladati; od koga je Cerar priznan pravnik? Od komunistov? A oni sploh še štejejo? V mednarodni javnosti že ne!

Če bi bil Cerar moralna in etična kapaciteta za kar se ima, bi že zdavnaj odstopil, še prej pa bi prijavil tista čvekača pristojnim, da ju kaznujejo za izdajanje državnih skrivnosti ter brcnil v rit Erjavca.

Strani: 1