Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj skulirati policaja, ki laja!

Strani: 1 2

anon-238577 sporočil: 14.015
[#2531836] 02.07.15 23:40
Odgovori   +    32
Kot je bilo za pričakovati, s policijske komande sami prazni izgovori. Hrvaška šengenska meja je dolga in je najmanjši problem enega neprilagojenega in nesocializiranega maj_una prestaviti na kakšen neobljuden del, kjer hodijo preko meje samo medvedi. Z njimi bo lažje.

PS
Glede na statistiko je sistem pritožb na policijsko delo čista farsa in izguba časa. Gre za simptome fašističnega režima, ki ima vedno prav in neomejeno oblast.
koperoktober sporočil: 104
[#2531857] 03.07.15 07:27
Odgovori   +    6
Lepo, da gospa prizna, da je drugod še huje, najbolj neprijetno je pa ravno v Italiji, kjer te ob kontroli prometa in dokumentov obstopijo štirje karabinjerji z šmajserji okoli vratu, ki ne samo, da so dobro vidni - nemogoče jih je spregledati. Otroci so bili čisto preplašeni in so potem še dolgo spraševali, če nas bodo zaprli. Pogovarjati se z njimi pa tudi ne moreš prav dosti. Če je kaj narobe, plačilo na licu mesta, v kešu, če nimaš se pa sam znajdi, pa tudi če je zunaj že trda tema, in to za bagatelo ker nimaš v kompletu ene žarnice. Druga varijanta je prenočitev družine na njihovi postaji. Oblast je oblast.

Po drugi strani pa policiste razumem, sej kam pa pridejo če se bojo z vsakim pogovarjali a lahko to , a lahko ono, itd, pa še nikoli ne vejo koga pravzaprav ustavijo, normalno družino ali pa prekupčevalce z belim blagom ali "potencialne" teroriste. Gospa bi se lahko malo zamislila in pred odhodom sama preverila veljavnost dokumentov svojih strank, sej je menda plačana zato da brezhibno organizira potovanje. Pa ne bo neprijetnosti ne pri nas ne v Bosni ali kjerkoli drugje.
Najlaže je po drugem bruhat, pol pa govorit kako smrdi.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2531860] 03.07.15 07:45
Odgovori   +    2
Ha, kdo se oglaša!
Italijani so bili na meji vedno najhujši.
Ničkolikokrat smo obračali, individualno ali skupinsko.
Pa ker na zeleni karti ni pisalo v srbščini, pa ker po njihovem nismo imeli dovolj denarja, ali jim le kakšna malenkost ni bila všeč... Bolj je bil zapečen, bolj je bil zatežen.

Naši policaji pa res vse prevečkrat ponujajo pridigo z dolgimi litanijami.

Z bosanskimi, hrvaškimi in srbskimi imam skoraj same dobre izkušnje. So za razred bolj profesionalni od slovenskih.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2531867] 03.07.15 08:15 · odgovor na: anon-180464 (#2531860)
Odgovori   +    2
[kekez]
Z bosanskimi, hrvaškimi in srbskimi imam skoraj same dobre izkušnje. So za razred bolj profesionalni od slovenskih.
Jaz bi tudi dol padel, pa nisem, ker sem sedel v avtu, ko so mi na hrvaško-srbski meji na obeh straneh zaželeli sretan put?!
anon-275629 sporočil: 1.493
[#2531881] 03.07.15 08:51
Odgovori   +    1
Jaz pa lahko rečem, da še nisem imel - hvalabogu! - slabe izkušnje z našimi policisti (pa ne pravim, da sem super vzoren državljan)! Kar se pa tiče ravnanja policista pa menim, da takega policista ni treba takoj odpustiti, ker ima vsak lahko tako napako (ki po vsebini ni ravno kaznivo dejanje) na kakšen dan in da tukaj res zadostuje kakšno opozorilo ali opomin! Če pa se to ponavlja, potem je pa seveda treba drugače reagirati.
anon-239836 sporočil: 996
[#2531886] 03.07.15 09:01 · odgovor na: koperoktober (#2531857)
Odgovori   +    12
[koperoktober]
Lepo, da gospa prizna, da je drugod še huje, najbolj neprijetno je pa ravno v Italiji, kjer te ob kontroli prometa in dokumentov obstopijo štirje karabinjerji z šmajserji okoli vratu, ki ne samo, da so dobro vidni - nemogoče jih je spregledati. Otroci so bili čisto preplašeni in so potem še dolgo spraševali, če nas bodo zaprli. Pogovarjati se z njimi pa tudi ne moreš prav dosti. Če je kaj narobe, plačilo na licu mesta, v kešu, če nimaš se pa sam znajdi, pa tudi če je zunaj že trda tema, in to za bagatelo ker nimaš v kompletu ene žarnice. Druga varijanta je prenočitev družine na njihovi postaji. Oblast je oblast.

Po drugi strani pa policiste razumem, sej kam pa pridejo če se bojo z vsakim pogovarjali a lahko to , a lahko ono, itd, pa še nikoli ne vejo koga pravzaprav ustavijo, normalno družino ali pa prekupčevalce z belim blagom ali "potencialne" teroriste. Gospa bi se lahko malo zamislila in pred odhodom sama preverila veljavnost dokumentov svojih strank, sej je menda plačana zato da brezhibno organizira potovanje. Pa ne bo neprijetnosti ne pri nas ne v Bosni ali kjerkoli drugje.
Najlaže je po drugem bruhat, pol pa govorit kako smrdi.
Imam občutek,da si tudi ti eden izmed takih policajev,ki v tej službi nimajo kaj iskati.
anon-239836 sporočil: 996
[#2531889] 03.07.15 09:07 · odgovor na: anon-275629 (#2531881)
Odgovori   +    17
[september70]
Jaz pa lahko rečem, da še nisem imel - hvalabogu! - slabe izkušnje z našimi policisti (pa ne pravim, da sem super vzoren državljan)! Kar se pa tiče ravnanja policista pa menim, da takega policista ni treba takoj odpustiti, ker ima vsak lahko tako napako (ki po vsebini ni ravno kaznivo dejanje) na kakšen dan in da tukaj res zadostuje kakšno opozorilo ali opomin! Če pa se to ponavlja, potem je pa seveda treba drugače reagirati.
Če bi dobro prečital,bi videl,da je dotični policaj "povratnik",se pravi,da to ni njegova prva taka nesramnost,ali pa neumnost(kakor hočeš) in bi ga bilo treba nemudoma odsloviti,ali ga kazensko prestaviti na kraj,kjer z turisti ne bi imel stika.Taki ljudje delajo škodo že tako načetemu ugledu Slovenije(ga že politiki in sodstvo dobro uničujejo)
koperoktober sporočil: 104
[#2531893] 03.07.15 09:16 · odgovor na: anon-239836 (#2531886)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: koperoktober 03.07.2015 09:21
Slab občutek imaš, nisem policaj.
Si preveč črnogled. Svet je lep in ni črnobel, ampak se sveti v vseh mogočih barvah.
Take care & keep in peace.
Trenutne delovne zadolžitve: moneyprinter.

LP
kokodar05 sporočil: 131
[#2531937] 03.07.15 10:31 · odgovor na: koperoktober (#2531857)
Odgovori   +    10
čas vnosa: 03.07.15 09:02
[koperoktober]
Lepo, da gospa prizna, da je drugod še huje, najbolj neprijetno je pa ravno v Italiji, kjer te ob kontroli prometa in dokumentov obstopijo štirje karabinjerji z šmajserji okoli vratu, ki ne samo, da so dobro vidni - nemogoče jih je spregledati. Otroci so bili čisto preplašeni in so potem še dolgo spraševali, če nas bodo zaprli. Pogovarjati se z njimi pa tudi ne moreš prav dosti. Če je kaj narobe, plačilo na licu mesta, v kešu, če nimaš se pa sam znajdi, pa tudi če je zunaj že trda tema, in to za bagatelo ker nimaš v kompletu ene žarnice. Druga varijanta je prenočitev družine na njihovi postaji. Oblast je oblast.

Po drugi strani pa policiste razumem, sej kam pa pridejo če se bojo z vsakim pogovarjali a lahko to , a lahko ono, itd, pa še nikoli ne vejo koga pravzaprav ustavijo, normalno družino ali pa prekupčevalce z belim blagom ali "potencialne" teroriste. Gospa bi se lahko malo zamislila in pred odhodom sama preverila veljavnost dokumentov svojih strank, sej je menda plačana zato da brezhibno organizira potovanje. Pa ne bo neprijetnosti ne pri nas ne v Bosni ali kjerkoli drugje.
Najlaže je po drugem bruhat, pol pa govorit kako smrdi.
Glede "šmajserjev" v It. res ni prav nič prijetno, toda to nekako izvira še iz časa "Rdečih brigad" in atentatorskih izkušenj tamkajšnje policije. Treba je priznati, da smo v primerjavi z zah. sosedi še vedno "oaza miru" (se pa na žalost tudi v Slo. slabša). Če bi ustavili npr. zmešanega tipa trije s "šmajsarji", predvidevam, ne bi bil pred kratkim policist ustreljen v glavo in mrtev. Vodnikova naloga ni, da osebno preverja dokumente! Saj vodi odrasle ljudi, ki jih lahko samo opozori. Kdor nima veljavnega dokumenta (en sam!), ne more prestopiti meje in pika. Skupina gre nemoteno dalje, z uradnim zaznamkom na seznamu, da je eden manj. Omenjeni policist s takim obnašanjem vsekakor nima kaj početi na meji!
(Pa tistega o manjkajoči žarnici v kompletu tudi ne verjamem - niso mi jih, in tudi slišal nisem, da bi jih "šteli")
anon-367782 sporočil: 3
[#2531939] 03.07.15 10:31
Odgovori   +    12
čas vnosa: 03.07.15 08:58
ko te ustavijo orožniki v Italiji te lepo pozdravijo in prosijo za dokumente,imajo na sebi vso uniformo tudi kapo.Ko pa te ustavijo slo.policaji jim vedno manjka en del uniforme besedo prosim pa večina sploh ne pozna...res je da so na mejnih prehodih ogledalo države kot je bilo napisano niso vsi slabi bi pa morali modele ki so rak rana enostavno vržt iz službe...in će bi 1-ali 2 vrgli iz službe bi se ostali začeli obnašat drugače.zanima me zakaj jim država kupuje kape če jih ne nosijo,njihovi kolegi po evropi imajo na sebi vso uniformo,pri nas imaš občutek da se sprehajajo manekeni ...lp
sopranos sporočil: 11.404
[#2531948] 03.07.15 10:35 · odgovor na: anon-239836 (#2531886)
Odgovori   +    11
To, da italijanski policaji z brzostrelkami okoli vratu ustavljajo avtomobile sem doživel na lastni koži. In je res kar neprijetna izkušnja.

Vseeno bi tega policista morali sankcionirati, ker se je tako obnašal. Če se drugi obnašajo kot živali, ni treba, da jih mi pri tem posnemamo.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2531957] 03.07.15 10:59 · odgovor na: kokodar05 (#2531937)
Odgovori   +    7
[kokodar05]
(Pa tistega o manjkajoči žarnici v kompletu tudi ne verjamem - niso mi jih, in tudi slišal nisem, da bi jih "šteli")
Meni so jih že in so me zakasirali.
Naletel sem na sitnežna, ki še ni imel izpolnjene norme. Na vsak očitek nepravilnosti sem imel zadovoljivo pojasnilo, zato se je na koncu spravil na žarnice, kjer mi je ena manjkala.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#2531963] 03.07.15 11:04
Odgovori   +    3
"Prvič: so slabi in dobri policisti, verjamemo, da je veliko več prijaznih."

Tu je point. Dokler si družba in odgovorni ne bodo priznali, da je velika večina tukajšnjih policistov (milo rečeno) neprijaznih, bo stanje tako, kot je.
anon-256011 sporočil: 3.436
[#2531978] 03.07.15 11:29
Odgovori   +    5
Močni sindikati = neustrašni javni uslužbenci!
anon-26115 sporočil: 87
[#2531991] 03.07.15 11:55 · odgovor na: koperoktober (#2531857)
Odgovori   +    9
[koperoktober]
Lepo, da gospa prizna, da je drugod še huje, najbolj neprijetno je pa ravno v Italiji, kjer te ob kontroli prometa in dokumentov obstopijo štirje karabinjerji z šmajserji okoli vratu, ki ne samo, da so dobro vidni - nemogoče jih je spregledati. Otroci so bili čisto preplašeni in so potem še dolgo spraševali, če nas bodo zaprli. Pogovarjati se z njimi pa tudi ne moreš prav dosti. Če je kaj narobe, plačilo na licu mesta, v kešu, če nimaš se pa sam znajdi, pa tudi če je zunaj že trda tema, in to za bagatelo ker nimaš v kompletu ene žarnice. Druga varijanta je prenočitev družine na njihovi postaji. Oblast je oblast.

Po drugi strani pa policiste razumem, sej kam pa pridejo če se bojo z vsakim pogovarjali a lahko to , a lahko ono, itd, pa še nikoli ne vejo koga pravzaprav ustavijo, normalno družino ali pa prekupčevalce z belim blagom ali "potencialne" teroriste. Gospa bi se lahko malo zamislila in pred odhodom sama preverila veljavnost dokumentov svojih strank, sej je menda plačana zato da brezhibno organizira potovanje. Pa ne bo neprijetnosti ne pri nas ne v Bosni ali kjerkoli drugje.
Najlaže je po drugem bruhat, pol pa govorit kako smrdi.
Vrečko, si to ti?
pobalin sporočil: 14.456
[#2531992] 03.07.15 11:58
Odgovori   +    1
Petek, 18. maja (2012), ni bil njegov srečen dan.
Takrat sem »pobegnila« na avtobus in odpotovala proti Portorožu. To se je dogajalo 31. maja okoli 13. ure.
Glejte, rešitev je preprosta. Gospod Vrečko ima na višku vsake pomladi očitno manjše osebnostne težave. Naj ga šefi in šefice takrat pošljejo na obvezen dopust pa bo mogoče manj težav. Pa še lepo spočil se bo pred turistično sezono. :-)
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2531994] 03.07.15 12:03
Odgovori   +    16
Slovenci zahtevajo trdo roko in politične ukaze z vrha navzdol. To tudi (skoraj) vsake 4 leta potrdijo na volitvah. Ko se bodo odločili za normalnejšo državo se bodo morali naučiti obkrožati kaj drugega kot rdečo v različnih odtenkih. To pa bo težko saj izobraževalne ustanove vestno in neomajno vzgajajo nove pionirje :)
koperoktober sporočil: 104
[#2532006] 03.07.15 12:46 · odgovor na: anon-26115 (#2531991)
Odgovori   +    0
Njop, sej sem že zgoraj povedal da nisem policaj.

Lep vikend
ognjenorezilo sporočil: 2.049
[#2532017] 03.07.15 13:01 · odgovor na: anon-367782 (#2531939)
Odgovori   +    7
čas vnosa: 03.07.15 12:00
[KhjklhDmfss]
ko te ustavijo orožniki v Italiji te lepo pozdravijo in prosijo za dokumente,imajo na sebi vso uniformo tudi kapo.Ko pa te ustavijo slo.policaji jim vedno manjka en del uniforme besedo prosim pa večina sploh ne pozna...res je da so na mejnih prehodih ogledalo države kot je bilo napisano niso vsi slabi bi pa morali modele ki so rak rana enostavno vržt iz službe...in će bi 1-ali 2 vrgli iz službe bi se ostali začeli obnašat drugače.zanima me zakaj jim država kupuje kape če jih ne nosijo,njihovi kolegi po evropi imajo na sebi vso uniformo,pri nas imaš občutek da se sprehajajo manekeni ...lp
Res je.
Tisti, ki tukaj komentirajo italijasnko policijo in neprijetne občutke, naj se odpravijo v svetovne prestolnice, pojdite po letališčih, žel. postajah, metrojih,... boste videli tam čelade neprebojne in avtomatske.
Point je v kulturi, tiste boste lahko spotaknili pa bodo še vedno prijazni in vljudni, te južnjake v Italiji, ki niso po mentaliteti in kulturi nič drugačni od zbalkaniziranih slovencelnov v vlogi šerifov, pa ni za dojemat spoštljivo in na primernem razumskem nivoju.

Zato tudi norijo z avtomobili in hodijo v odpetih srajcah. Brezvezniki s stalno plačo, brez odgovornosti in sfrizirano pametjo.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2532040] 03.07.15 13:35
Odgovori   +    4
Pravega pointa tega članka ni nihče opazil. Tu gre očitno za sistemski problem, ki se ga ne rešuje pri zadnjem policaju, pač pa riba smrdi pri glavi. Tisti ki so plačani za dobro in pravilno delovanje sistema, se po zgoraj napisanem "neuradno" izgovarjajo, da ga ne morejo rešiti brez denarja. Kar z drugimi besedami pomeni brez podkupnine tistemu, ki dela škodo, da se bo za plačilo sam umaknil in ne delal škode in sramote. V skorumpirani državi torej tisti, ki bi se morali prvi boriti proti njej, vidijo rešitev problema v podkupnini.
To je pravi point in najbolj žalostno sporočilo tega članka.
simona2 sporočil: 2.204
[#2532042] 03.07.15 13:41 · odgovor na: anon-238577 (#2532040)
Odgovori   +    2
pa, kakšna podkupnina, džizs... sorry, a si ti kdaj imel za sestaviti ekipo? kaj je boljše, da takoj nekomu, ki ni pravi za službo, ki jo opravlja, rečeš - dear, ne gre, dajva se zmeniti - kompromis zate in zame - odškodnina in čas da si najdeš novo službo -- ali je bolje, da ti dam šest opominov in se oba zafrkavava še dve leti in še po sodniji? problem imaš za rešiti, ne pa, da nastane še deset novih... in suprise, surprise - polno problemov reši denar :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2532052] 03.07.15 14:06 · odgovor na: simona2 (#2532042)
Odgovori   +    2
[simona2]
... in suprise, surprise - polno problemov reši denar :)
Da Da.

Zato ga tako veselo tiskajo in tako veselo kroži. :))
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2532053] 03.07.15 14:06 · odgovor na: simona2 (#2532042)
Odgovori   +    4
Za moje pojme je to neodgovorno zapravljanje javnega denarja, sistem mora znati izločiti nesposobne ali neprimerne in ker javna služba ni večna in absolutna pravica ne more iti na škodo in strošek davkoplačevalcev. Je pa tak način seveda najbolj nobel, nihče se nikomur ne zameri, tisti ki bodo plačali pa itak tega ne vedo, mi pa tudi nsmo tako bogati, da bi si lahko privoščili tak luksuz. Res pa je da so se v javni upravi odgovorni temu najbolj upirali takrat, ko so se tudi sami počutili ogroženi in potem solidarnost zmaga, ampak to je lažna solidarnost. Šefi, ki problema ne znajo rešiti, niso opravili svojega dela in ga tudi nihče namesto njih ne more.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2532062] 03.07.15 14:24 · odgovor na: anon-333107 (#2532052)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [simona2]
> ... in suprise, surprise - polno problemov reši denar :)

Da Da.

Zato ga tako veselo tiskajo in tako veselo kroži. :))
To je čisti in čisto pravi mafijski način razmišljanja: vsak problem se da rešiti z denarjem, če ne gre z malo, pa se ga da rešiti z veliko denarja.
Ali je že mafija oblekla uniforme?
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2532081] 03.07.15 15:12
Odgovori   +    8
Zabavno branje, tako članek kot komentarji.
Tisto z itlijansko policijo je sploh zabavno. Eni opisujejo 30 let stare izkušnje, ko so še kofe švercali, drugim pa se še sanja kako so v Italiji organizerane sile za red in zaščito v državi.
Najbolj pa sem se zabal ob izjavi o dobro plačanih delovnih mestih v našem turizmu in gostinstvu. Ta je bila res bosa.
Lep vikend vsem skupaj in ne jezite se na delavce v turizmu in gostinstvu, poizkusite jih razumeti in si preberite raje kakšno kolektivno pogodbo je podpisal
Semoličev sindikat, da lahko naši socialno čuteči levičarski lastniki čim bolj izčrpavajo podjetja. Policstov vsa odpuščajo ne, če jih že slabo plačajo.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2532082] 03.07.15 15:17
Odgovori   +    4
Ta policaj je odličen in bi mu treba dati odlikovanje!

Namesto, da bi šel poln avtobus ljudi zapravljat na Hrvaško, jih je poslal lepo nazaj v Portorož.
anon-318613 sporočil: 664
[#2532094] 03.07.15 15:39
Odgovori   +    4
Vrečkotu dajte vrečko, pa naj odhodka. Jebeš opomine, ki veljajo eno leto, neodpustljivi so napisali in so načitani v svojo korist. "Mali bogovi" so itak prikrojili zakone, podzakonske akte, pravilnike, v "vam bomo dali pit tinto!"
anon-221939 sporočil: 356
[#2532097] 03.07.15 15:52
Odgovori   +    2
Novinarji Financ bi morali poznati zakonodajo in osnovne predpise - pravilnike, ki policistom omogoča, DA NAM UKAZUJEJO! Finance naj daj pobudo za spremembo zakona. Preseneča pa prav zares, da novinarji Financ nimajo pojma!
anon-318613 sporočil: 664
[#2532103] 03.07.15 16:09 · odgovor na: anon-318613 (#2532094)
Odgovori   +    3
[s5m]
Vrečkotu dajte vrečko, pa naj odhodka. Jebeš opomine, ki veljajo eno leto, neodpustljivi so napisali in so načitani v svojo korist. "Mali bogovi" so itak prikrojili zakone, podzakonske akte, pravilnike, v "vam bomo dali pit tinto!"
Pa še druga plat medalije. Naposlušal sem se uniformirancev v stilu, " nič ne moremo, tudi če ukrepamo sodišče oprosti, glavo nosimo v torbi, plače so slabe, ..." Vse je res, res je pa tudi, sami ste doprinesli, da je tako. Ali ste se med sabo in v sindikatu zmenili, da:
-ne obrnit glavo stran, ko se poraja vprašanje, koliko obrazcev izpolniti, mi bo politično nastavljen šef opral glavo, mudi se mi domov, saj za ta denar ni vredno, ...
-ste se odločili kaj prinese kredibilnost, loviti kurje tatove in male prekrškarje jim citirati regule ali z enako vnemo in brez napak v procesu te iste regule citirat tudi "nedotakljivim",
-ali ste že končno skontali, da je za 4000€ po glavi Slovenca, ki smo jih nalopatali v banke, tudi vi - uniformiranci ste jih plačali, nima epiloga. Kdo pa je organ preiskave in pregona? ...
-...

Ne jamrat o pogojih, opremi, slabih plačah, delat je treba! Glede na kupe gnoja lahko dejanje "Vrečkarjev" čisto razumem kot protest sistemu ali po Darvinu v smislu preživetja vrst, kot evolucijski razvoj.
anon-329690 sporočil: 305
[#2532112] 03.07.15 16:38 · odgovor na: (#2532099)
Odgovori   +    3
[rename]
> [simona2]
> pa, kakšna podkupnina, džizs... sorry, a si ti kdaj imel za sestaviti ekipo? kaj je boljše, da takoj nekomu, ki ni pravi za službo, ki jo opravlja, rečeš - dear, ne gre, dajva se zmeniti - kompromis zate in zame - odškodnina in čas da si najdeš novo službo -- ali je bolje, da ti dam šest opominov in se oba zafrkavava še dve leti in še po sodniji? problem imaš za rešiti, ne pa, da nastane še deset novih... in suprise, surprise - polno problemov reši denar :)

Pozabila si na pripombo, da to deluje samo v teoriji in v zasebnem sektorju ;-)
V javnem gre drugače - po odpravnini se gre na delovno sodišče in potem iztožijo vrnitev nazaj v službo. Odpravnino seveda obdržijo.
Ali pa primer Voduškove, prepozno ji je bila vročena odpoved, zato se smatra, da je bila zaposlena, in bo dobila za nazaj izplačane plače za delo, ki ga sploh ni opravila.

Strani: 1 2