Strani: 1

anon-334995 sporočil: 1
[#2523734] 30.05.15 08:53
Odgovori   +    6
čas vnosa: 30.05.15 07:30
Točno vaša spletna stran je pred kakim mesecem ali dvema naredila pregled, kje v naši okolici so kurbice najcenejše. Vsaj dosledni bodite!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2523781] 30.05.15 16:51
Odgovori   +    2
Sodniki s porotniki nasedejo trditvam, da so žrtve privolile v izkoriščanje, neprepričljivo pravi vrhovna tožibaba. Nič ne nasedejo, na delu je sodniška lenoba in seveda tiha diskriminacija ciganske populacije. Če smo že preimenovali Cigana v Roma, ne pomeni, da smo spremenili odnos do teh ljudi. Enkrat sem čakal pred blagajno v samopostrežbi, bil sem peti ali šesti v vrsti, na blagajni je Romkinja z manjšim otrokom delala težave blagajničarki, ker ni imela dovolj denarja, če ga je sploh kaj imela...minuto – dve sem poslušal, plačal Romkinjin račun in tedaj se je od drugih čakajočih usulo po meni, češ zakaj sem plačal, saj Romi tako in tako dobijo veliko socialne pomoči, nočejo delati in zaradi takšnih kot sem jaz nikoli ne bodo delali in vse v tem stilu...Če bi plačal račun namesto »civila« verjetno tega verbalnega napada ne bi bilo.
vrac sporočil: 11.068
[#2523791] 30.05.15 19:44
Odgovori   +    3
Pri nas je kaznivo že zvodništvo, tudi če žrtev pristane na izkoriščanje. Ne razumem, kako morejo na sodišču takšne obtožbe pasti. Mislim, da bi v Sloveniji morali legalizirati prostitucijo, jo regulirati, pobrati davke in uvesti zdravstveni nadzor nad to dejavnostjo. Če bi bila v Sloveniji volja, v 2 dneh zaprejo vsa kurbišča z zvodniki vred. Pa seveda ni interesa, ker tisti,ki bi to morali narediti, imajo očitno od te dejavnosti korist. Drugače si ne znam predstavljati, da je na tem področju status kvo in se ne naredi ničesar. Ali legalizirati ali pa prostitucijo dosledno preganjati.
anon-218358 sporočil: 10
[#2523794] 30.05.15 20:24
Odgovori   +    2
Čudovit članek, polen resnice in priznan, da so vse inšpekcijske službe,policija, tožilstvo in sodstvo popolnoma nesposobni. Vprašanje je tudi zakaj se dopušča zakonodaja, katera vse to omogoča. Državna uprava v republiki Sloveniji je popolnoma nesposobna za vodenje postopkov svojega obstoja kaj šele za kaj drugega. Kako je mogoče, da se na tak lahek in neodgovoren način odpirajo slamnata podjetja? To je velika težava že od same osamosvojitve pa do danes ni nobenih sprememb na tem področju! Kako je mogoče, da razni d.o.o.ji poslujejo na nezakonite načine, saj imajo nad seboj en kup kontrolnih državnih in strokovnih služb? Pa smo spet pri istih težavah - JAVNA UPRAVA, DRŽAVNE SLUŽBE !!! inšpekcije, policija, sodstvo,nadzorni sveti, revizijske hiše, en cel kup državnih agencij, institucij v financah, sodstvu, inšpektoratih, katere bi morale pod kazensko zaprisego delovati neoporečno, ampak te samo vlečejo plače in debelo bulijo v članke kot je ta. Pri nas se je z lahkoto pognati v kontrolo za malimi podjetniki, kateri sigurno skrivajo miljarde in jih ne prikažejo, zato pa jim je potrebno namestiti davčne blagajne! Zelo dobro je, da jih kar naprej preganjamo z razno sivo ekonomijo, da ja ne bodo kaj ukradli državi! Kaj pa naj ji ukradejo, kaj pa sploh je njeno? Seveda se bojijo da bo zmanjkalo za plače, to je problem to! Kdaj se bo to nehalo in bomo nehali odkrivati toplo vodo??? Nemški, Avstrijski, Švicarski, Švedski sistemi v vseh navedenih subjektih očitno delujejo brezhibno, saj tam takih bedarij v gospodarstvu in take bede na finančnem področju ne poznajo. Mi pa gremo svojo pot ponosa, bede in obupa Slovenčekov!!!?? Imamo najbolj gnilo zakonodajo v celi Evropi, najbolj nesposobne politike in največje maharje v brezzakonodajalstvu, BRAVO!

Strani: 1