Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Basen o Kučanu, Turnšku, Vebru in Golobu

Strani: 1

anon-112890 sporočil: 3.228
[#2515119] 16.04.15 12:09
Odgovori   +    53
Po deželi Butale lomastijo gromozanske zverine. Gobce za žretje imajo v Butalah, serjejo pa v davčnih oazah, tako so velike.
Vmes pa mali pujski poskakujejo in drobtince pobirajo.
gobim sporočil: 583
[#2515131] 16.04.15 13:06
Odgovori   +    18
Franklu se poslabšuje obratnosorazmerno s padanjem naklade Financ. Nekoč je imel časopis še ambicijo biti resen poslovni vir, danes je samo še rumeno neoliberalno trobilo. Za resne poslovne informacije, (resni komentarji so za to ekipo itak prezahtevni) jel treba iti kam drugam.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2515142] 16.04.15 13:45 · odgovor na: gobim (#2515131)
Odgovori   +    29
[gobim]
Franklu se poslabšuje obratnosorazmerno s padanjem naklade Financ. Nekoč je imel časopis še ambicijo biti resen poslovni vir, danes je samo še rumeno neoliberalno trobilo. Za resne poslovne informacije, (resni komentarji so za to ekipo itak prezahtevni) jel treba iti kam drugam.
Le kam drugam? Po moje je število resnih poslovnih informacij sorazmerno z resnimi poslovnimi dejanji.
Gustl sporočil: 13.629
[#2515151] 16.04.15 14:12 · odgovor na: gobim (#2515131)
Odgovori   +    43
[gobim]
Franklu se poslabšuje obratnosorazmerno s padanjem naklade Financ. Nekoč je imel časopis še ambicijo biti resen poslovni vir, danes je samo še rumeno neoliberalno trobilo. Za resne poslovne informacije, (resni komentarji so za to ekipo itak prezahtevni) jel treba iti kam drugam.
Za tiste, ki nastopate v basnih, najbrž v živalski vrt. Ki je, mimogrede, najbrž tudi nacionalni interes.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2515154] 16.04.15 14:28 · odgovor na: Gustl (#2515151)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [gobim]
> Franklu se poslabšuje obratnosorazmerno s padanjem naklade Financ. Nekoč je imel časopis še ambicijo biti resen poslovni vir, danes je samo še rumeno neoliberalno trobilo. Za resne poslovne informacije, (resni komentarji so za to ekipo itak prezahtevni) jel treba iti kam drugam.

Za tiste, ki nastopate v basnih, najbrž v živalski vrt. Ki je, mimogrede,
najbrž tudi nacionalni interes.
Nacionalni interes državljanov je lahko samo v tem, da kapital njihove družbe država, ki je v aktivi pokrit najmanj s teritorijem, ostane v njihovi enaki in neprenosljivi lasti in da je mesečna kontrolna dividenda iz davka na dobiček vseh podjetij, registriranih na teritoriju njihove države, čim višja.
Vsa ostala nakladanja po medijih in v politiki o nacionalnem interesu so prazne marnje.
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2515156] 16.04.15 14:37
Odgovori   +    33
Ja, nasmejani veper se je režal kot pečen maček, ko je korakal proti živalskemu tribunalu.
Ali se mi samo zdi, ali je res, da so nekateri v živalskem tribunalu čedalje bolj podobni tapravim prašičem?
najobj sporočil: 31.920
[#2515161] 16.04.15 14:44
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2015 14:45
... Finančna škoda, ki jo je povzročila pivovarska vojna, se meri v milijardah evrov. ...

... OK, zdaj pa jaz ne vem, ali imajo v Ljubljani drugačne milijarde kot v Mariboru ali pa je Frankl za tote svoje milijarde dobil navdih pri enem izmed junakov svoje basni kočevskem vepru Janku, ki pri Telekomu tudi ves čas z nekimi milijardami opleta, kot da ena milijarda ne bi imela tisoč milijonov ...

P.S.: če so tote ljubljanske milijarde evrov enake kot mariborske, bi bilo fajn, če bi jih pri finančni škodi, ki jo je povzročila pivovarska vojna, naš Pero vsaj malo specificiral, ker se to meni za pir zdi hudo dosti ...
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2515164] 16.04.15 14:52 · odgovor na: najobj (#2515161)
Odgovori   +    6
[najobj]
... Finančna škoda, ki jo je povzročila pivovarska vojna, se meri v milijardah evrov. ...

... OK, zdaj pa jaz ne vem, ali imajo v Ljubljani drugačne milijarde kot v Mariboru ali pa je Frankl za tote svoje milijarde dobil navdih pri enem izmed junakov svoje basni kočevskem vepru Janku, ki pri Telekomu tudi ves čas z nekimi milijardami opleta, kot da ena milijarda ne bi imela tisoč milijonov ...

P.S.: če so tote ljubljanske milijarde evrov enake kot mariborske, bi bilo fajn, če bi jih pri finančni škodi, ki jo je povzročila pivovarska vojna,
naš Pero vsaj malo specificiral, ker se to meni za pir zdi hudo dosti ...
Naš Pero bi moral svoje veliko odkritje zaključiti samo s stavkom, da bi politiki brez kontrole zapravili vsakršno kupnino od prodaje državnih podjetij, veliko ali majhno, je čisto vseeno ;)
anon-309034 sporočil: 730
[#2515178] 16.04.15 15:16
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-309034 16.04.2015 15:17
Res je, gospa Pamet še ni vzela Butal za svoje.
Večina butalcev ima zelooooo "dolgo lajtngo", kot bi rekli na Štajerskem.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2515185] 16.04.15 15:36
Odgovori   +    45
Basen o Kučanu, Turnšku, Vebru in Golobu
Sreča Mujo to "četvorko" in jim pove s seksom obarvano zelo kratko basen v kateri nastopajo oni, živali in celo njihove mame : "Naj vam vsem štirim jebe pes mater."
najobj sporočil: 31.920
[#2515187] 16.04.15 15:40 · odgovor na: anon-79735 (#2515164)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2015 15:42
[sstanislav]
> [najobj]
> ... Finančna škoda, ki jo je povzročila pivovarska vojna, se meri v milijardah evrov. ...
>
> ... OK, zdaj pa jaz ne vem, ali imajo v Ljubljani drugačne milijarde kot v Mariboru ali pa je Frankl za tote svoje milijarde dobil navdih pri enem izmed junakov svoje basni kočevskem vepru Janku, ki pri Telekomu tudi ves čas z nekimi milijardami opleta, kot da ena milijarda ne bi imela tisoč milijonov ...
>
> P.S.: če so tote ljubljanske milijarde evrov enake kot mariborske, bi bilo fajn, če bi jih pri finančni škodi, ki jo je povzročila pivovarska vojna,

> naš Pero vsaj malo specificiral, ker se to meni za pir zdi hudo dosti ...
Naš Pero bi moral svoje veliko odkritje zaključiti samo s stavkom, da bi politiki brez kontrole zapravili vsakršno kupnino od prodaje državnih podjetij, veliko ali majhno, je čisto vseeno ;)
... čuj, nacionalni interes in finančna škoda gor ali dol, ampak vsaj zrno tvoje soli Perotu sploh ne bi škodilo ...
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2515190] 16.04.15 15:50 · odgovor na: Gustl (#2515151)
Odgovori   +    9
[Gustl]
> [gobim]
> Franklu se poslabšuje obratnosorazmerno s padanjem naklade Financ. Nekoč je imel časopis še ambicijo biti resen poslovni vir, danes je samo še rumeno neoliberalno trobilo. Za resne poslovne informacije, (resni komentarji so za to ekipo itak prezahtevni) jel treba iti kam drugam.

Za tiste, ki nastopate v basnih, najbrž v živalski vrt. Ki je, mimogrede, najbrž tudi nacionalni interes.
Tako je. Kdor je obhajal tečaj ptičurščine in ve, da se te žvadi v glavnem menijo o vzgonskem vetru in kravjih prdcih aka lunaparku, pozna tudi prevod besdne zveze "resne poslovne informacije", ki v tem prelepem, že skoraj pozabljenem jeziku, pomeni pravzaprav "piča v Benetkah". Jaz častim benečanom 2 šleperja prvorazredne robe, samo da se znebim letečih podgan v lastni državi.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2515198] 16.04.15 16:44
Odgovori   +    31
Kaj če zmagamo na volitvah in ne bo državnih podjetjih za nameščanje pajdašev ter dobrih pogodb in služb za otroke, sosede in žlahto, strice? Telekom bo prodan, Triglav, Petrol, NLB...Slovenske železnice bodo v koncesiji, Dars ne bo naš...kam namestiti vse te ljudi? Kam naj Cerar spravi vse okrog SMC? Koliko odvetnikov se pase na železnicah? Potrebujemo le pogumnega politika z veliko osebne jeze in grenkobe v sebi, ki bo slovensko politiko osvobodil »pokvarjenega« državnega premoženja.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2515217] 16.04.15 18:32 · odgovor na: najobj (#2515187)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [sstanislav]
> > [najobj]
> > ... Finančna škoda, ki jo je povzročila pivovarska vojna, se meri v milijardah evrov. ...
> >
> > ... OK, zdaj pa jaz ne vem, ali imajo v Ljubljani drugačne milijarde kot v Mariboru ali pa je Frankl za tote svoje milijarde dobil navdih pri enem izmed junakov svoje basni kočevskem vepru Janku, ki pri Telekomu tudi ves čas z nekimi milijardami opleta, kot da ena milijarda ne bi imela tisoč milijonov ...
> >
> > P.S.: če so tote ljubljanske milijarde evrov enake kot mariborske, bi bilo fajn, če bi jih pri finančni škodi, ki jo je povzročila pivovarska vojna,
>
> > naš Pero vsaj malo specificiral, ker se to meni za pir zdi hudo dosti ...

> Naš Pero bi moral svoje veliko odkritje zaključiti samo s stavkom, da bi politiki brez kontrole zapravili vsakršno kupnino od prodaje državnih podjetij, veliko ali majhno, je čisto vseeno ;)
... čuj, nacionalni interes in finančna škoda gor ali dol, ampak vsaj zrno tvoje soli Perotu sploh ne bi škodilo ...
;)
anon-243516 sporočil: 3.391
[#2515277] 17.04.15 11:12
Odgovori   +    42
Prvi stavek sem prebral, potem pa ne več. Zakaj? Zato, ker imaš danes "jajca" pisariti o tem. Zakaj si dovolil, kot šef Financ, da se pasejo toplakove, ..in odslovil elikane? Napiši: Kučan in njegov Forum21, skupaj s Klubom571 so dosegli, da je Veber zrasel, da Golob gobca, da se Golobiča klicari na "okrogle mize kvadrature kroga", da Kučan sedi v prvi vrsti osamosvojiteljev, da NIMAMO LUSTRACIJE in demokracije. Kaj pa narod, tovariši in tovarišice, kaj pa narod? Izčrpali ste ga do konca, "fišerjevali in masleševali" tožilstvo in sodstvo ter "sfuk..." Slovenijo. Marš!!
tupamaros sporočil: 3.720
[#2515279] 17.04.15 11:16 · odgovor na: anon-149637 (#2515142)
Odgovori   +    21
[rosom]
> [gobim]
> Franklu se poslabšuje obratnosorazmerno s padanjem naklade Financ. Nekoč je imel časopis še ambicijo biti resen poslovni vir, danes je samo še rumeno neoliberalno trobilo. Za resne poslovne informacije, (resni komentarji so za to ekipo itak prezahtevni) jel treba iti kam drugam.

Le kam drugam? Po moje je število resnih poslovnih informacij sorazmerno z resnimi poslovnimi dejanji.
Menda ne v Mladino, Delo, Dnevnik, Večer. POPTV, A kanal in druge rumenjake. Tisti, ki znamo jezike beremo in gledamo o nas v tujih medijih.

LP
Tupamaros
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2515283] 17.04.15 11:31 · odgovor na: anon-79735 (#2515154)
Odgovori   +    9
[sstanislav]
Nacionalni interes državljanov je lahko samo v tem, da kapital njihove družbe država, ki je v aktivi pokrit najmanj s teritorijem, ostane v njihovi enaki in neprenosljivi lasti in da je mesečna kontrolna dividenda iz davka na dobiček vseh podjetij, registriranih na teritoriju njihove države, čim višja.
Vsa ostala nakladanja po medijih in v politiki o nacionalnem interesu so prazne marnje.
Kupila sva boben in lajno
in z nama je žoga bila.
Imava še boben in lajno,
a žogica nama je ušla.

Zdaj boben imava in lajno
in žogo sva zopet našla.
Nič več ne bo treba po svetu,
ostanemo rajši doma.

(Za tole sem z veseljem dal žeton.)
anon-170100 sporočil: 826
[#2515285] 17.04.15 11:40 · odgovor na: anon-317028 (#2515198)
Odgovori   +    7
kam namestiti vse te ljudi? Kam naj Cerar spravi vse okrog SMC?
Kaj pa dr.Radan? Ne bi bil uporaben?
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2515290] 17.04.15 11:52 · odgovor na: anon-45881 (#2515283)
Odgovori   +    0
[markoff]
> [sstanislav]
> Nacionalni interes državljanov je lahko samo v tem, da kapital njihove družbe država, ki je v aktivi pokrit najmanj s teritorijem, ostane v njihovi enaki in neprenosljivi lasti in da je mesečna kontrolna dividenda iz davka na dobiček vseh podjetij, registriranih na teritoriju njihove države, čim višja.
> Vsa ostala nakladanja po medijih in v politiki o nacionalnem interesu so prazne marnje.
Kupila sva boben in lajno
in z nama je žoga bila.
Imava še boben in lajno,
a žogica nama je ušla.

Zdaj boben imava in lajno
in žogo sva zopet našla.
Nič več ne bo treba po svetu,
ostanemo rajši doma.

(Za tole sem z veseljem dal žeton.)
Popravljam:
Vsa ostala nakladanja po medijih in v politiki o nacionalnem interesu so prazne lajne.
anon-291451 sporočil: 275
[#2515326] 17.04.15 14:11
Odgovori   +    13
Jao meni, za neke vrste prosti spis sem pokuril žeton. Svašta.
anon-180321 sporočil: 129
[#2515475] 18.04.15 16:14 · odgovor na: anon-243516 (#2515277)
Odgovori   +    8
[sloj]
Prvi stavek sem prebral, potem pa ne več. Zakaj? Zato, ker imaš danes "jajca" pisariti o tem. Zakaj si dovolil, kot šef Financ, da se pasejo toplakove, ..in odslovil elikane? Napiši: Kučan in njegov Forum21, skupaj s Klubom571 so dosegli, da je Veber zrasel, da Golob gobca, da se Golobiča klicari na "okrogle mize kvadrature kroga", da Kučan sedi v prvi vrsti osamosvojiteljev, da NIMAMO LUSTRACIJE in demokracije. Kaj pa narod, tovariši in tovarišice, kaj pa narod? Izčrpali ste ga do konca, "fišerjevali in masleševali" tožilstvo in sodstvo ter "sfuk..." Slovenijo. Marš!!
tam bi te popravil, ne "da so" ampak "ste dosegli...", saj Finance povsod zraven ministrirajo, od referendumov, do volitev,se vedno tik pred zdajci zavedo da so potomci in nasledniki Komunista.
mgr1945 sporočil: 138
[#2517321] 28.04.15 11:29
Odgovori   +    0
Sem mislil, da bom kaj resnega prebral v tem članku pa njegova vsebina bolj sodi
v nekdanjo Pavliho. Tam bi se to bralo in škoda da ga ni več, Pavlihe namreč, jih je pa nekaj med novinarji ki bi tam lahko delali ne pa v "resnih"Financah.
anon-178647 sporočil: 32
[#2520117] 14.05.15 08:23
Odgovori   +    0
Absolutno moraš to zadevo razširit še na druge pokrajine in prijavit za Kresnika leta 2016.

Bogdan

Strani: 1