Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reciklaža: Boštjan Aver

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2474674] 19.11.14 00:22
Odgovori   +    12
"Izziv bi mi bilo voditi Zavarovalnico Triglav, Kapitalsko družbo, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, Luko Koper ali Petrol."

To je enako kot bi užaljeno moledoval: "Hudiča, spustite me že vendar k ta-velikemu (para)državnemu koritu in mi ne odrivajte samo drobtinic. Hočem za ta-veliko mizo! V zahvalo vam bom lizal ritko kjerkoli in kadarkoli. Mimogrede si bom pa še malo žepe nabasal, ampak to je samo stranski pojav, anede."
tasilo sporočil: 9.830
[#2474720] 19.11.14 08:23 · odgovor na: tasilo (#2474674)
Odgovori   +    9
A ni to zanimivo: vsi taki "averji" bi radi direktorirali samo v državnih in paradržavnih kolhozih. Zakaj noben tak superduper "drug d'rektor" ni sposoben ustanoviti lastnega podjetja, kjer bo lahko pokazal vso svojo "menedžersko sposobnost"?! Pa da ga vidimo, junaka!
pobalin sporočil: 14.456
[#2474753] 19.11.14 09:51 · odgovor na: tasilo (#2474720)
Odgovori   +    5
[tasilo]
A ni to zanimivo: vsi taki "averji" bi radi direktorirali samo v državnih in paradržavnih kolhozih.
:-)
Zakaj noben tak superduper "drug d'rektor" ni sposoben ustanoviti lastnega podjetja, kjer bo lahko pokazal vso svojo "menedžersko sposobnost"?! Pa da ga vidimo, junaka!
Dragi Tasilo, tole je malo preveč radikalno. Meni bi bilo dovolj že to, da bi neomadeževani junak našega vzajemnega časa za začetek videl izziv v kakšni bolj privatni in/ali mednarodni firmi. Vodenje Gorenja, Cimosa, je zelo resen izziv. Ne zato, ker nimajo deželni oblastniki nobene besede, ampak ker sta na neusmiljenem svetovnem trgu. Aver je naštel same inertne sisteme, ki so znotraj Dežele precej zaščiteni pred hudim prepihom, močno pa izpostavljeni domačim spletkarjenjem.

Sicer pa ni njegova izjava nič posebnega. Po njo se podpišem tudi jaz. Voditi ZT, KAD, ZZZS ali Petrol bi bil izziv za slehernika. Vodenje Luke Koper pa bi bil blago rečeno izziv izziv. :-)
bigl sporočil: 18.363
[#2475110] 20.11.14 07:15 · odgovor na: tasilo (#2474674)
Odgovori   +    1
[tasilo]
"Izziv bi mi bilo voditi Zavarovalnico Triglav, Kapitalsko družbo, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, Luko Koper ali Petrol."

To je enako kot bi užaljeno moledoval: "Hudiča, spustite me že vendar k ta-velikemu (para)državnemu koritu in mi ne odrivajte samo drobtinic. Hočem za ta-veliko mizo! V zahvalo vam bom lizal ritko kjerkoli in kadarkoli. Mimogrede si bom pa še malo žepe nabasal, ampak to je samo stranski pojav, anede."
Strašni izzivi so to, kajti denarni tokovi v teh družbah so zagotovljeni. Lep dan.
anon-319005 sporočil: 295
[#2475111] 20.11.14 07:23 · odgovor na: tasilo (#2474720)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-319005 20.11.2014 07:23
ta tip je navaden drekač. Če take po hitrem postopku ne umaknejo se bom kot dober davkoplačevalec kmalu preselil v tujino.
tasilo sporočil: 9.830
[#2475200] 20.11.14 11:13 · odgovor na: pobalin (#2474753)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [tasilo]
> A ni to zanimivo: vsi taki "averji" bi radi direktorirali samo v državnih in paradržavnih kolhozih.

:-)

> Zakaj noben tak superduper "drug d'rektor" ni sposoben ustanoviti lastnega podjetja, kjer bo lahko pokazal vso svojo "menedžersko sposobnost"?! Pa da ga vidimo, junaka!

Dragi Tasilo, tole je malo preveč radikalno. Meni bi bilo dovolj že to, da bi neomadeževani junak našega vzajemnega časa za začetek videl izziv v kakšni bolj privatni in/ali mednarodni firmi. Vodenje Gorenja, Cimosa, je zelo resen izziv. Ne zato, ker nimajo deželni oblastniki nobene besede, ampak ker sta na neusmiljenem svetovnem trgu. Aver je naštel same inertne sisteme, ki so znotraj Dežele precej zaščiteni pred hudim prepihom, močno pa izpostavljeni domačim spletkarjenjem.
No ja ... Cimosu pa res ni težava "biti na svetovnem trgu", ko ga pa davkoplačevalci nenehno rešujejo (lani menda s 400.000.000€; namenoma sem napisal številko, da si ljudje laže predstavljajo, da si nič ne predtavljajo). Tako bi verjetno lahko naš neomadeževani junak našega vzajemnega časa res direktoriral tudi Cimosu.
Sicer pa ni njegova izjava nič posebnega. Po njo se podpišem tudi jaz. Voditi ZT, KAD, ZZZS ali Petrol bi bil izziv za slehernika. Vodenje Luke Koper pa bi bil blago rečeno izziv izziv. :-)
Dobra! :D
tasilo sporočil: 9.830
[#2475203] 20.11.14 11:19 · odgovor na: anon-319005 (#2475111)
Odgovori   +    0
[mmatt]
ta tip je navaden drekač. Če take po hitrem postopku ne umaknejo se bom kot dober davkoplačevalec kmalu preselil v tujino.
Lahko začneš kar pripravljati kovčke, kajti takih ne bodo umaknili, dokler je/bo še kje kaj v (para)državni lasti. Drekači tipa Aver so namreč abonirani na opletanje s tujim po koprivah.
pobalin sporočil: 14.456
[#2475269] 20.11.14 13:27 · odgovor na: tasilo (#2475200)
Odgovori   +    1
[tasilo]
No ja ... Cimosu pa res ni težava "biti na svetovnem trgu", ko ga pa davkoplačevalci nenehno rešujejo (lani menda s 400.000.000€; namenoma sem napisal številko, da si ljudje laže predstavljajo, da si nič ne predtavljajo).
Če se prav spomnim, je šlo pri tisti pomoči ali jamstvu za približno desetino navedenega zneska, kar pa ne spremeni kriminalnega poslovanja, ki je bistvo zadeve.
Tako bi verjetno lahko naš neomadeževani junak našega vzajemnega časa res direktoriral tudi Cimosu.
Seveda, tak bi tukaj lahko direktoroval čemurkoli. Vendar je bila moja poanta, kje je deklarirano videl svoje izzive. Na samih domačijskih fevdih z kakšnimi izrastki v smeri Balkana. Od Vardara pa do Triglavaaa... :-)

Strani: 1