Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Titojugend*

Strani: 1

anon-247964 sporočil: 6.948
[#2457334] 19.09.14 06:35
Odgovori   +    104
Kar smo te Titove "mladce" naučili, to nam prodajajo. Vzgojil jih je naš šolski sitem, mediji in starši, ki so od prodaje svojih laži udobno živeli. In "mladci" so ugotovili, da se jim tako razmišljanje splača in se jim bogato obrestuje. Mama država jim daje denar za njihove "rabote" in to ne malo. Ker našo državo v resnici vodijo starci, jim ti mladci dajejo dodatno moč. Na koncu so vsi zadovoljni. Živimo v dreku in nekaterim je celo lepo toplo, čeprav rahlo smrdi okrog njih. Vsi živijo v leži, kot je tista kako so se Titovi partizani borili proti Nemcem. Ko je izšla Bajtova knjiga, bogato podprta z relevantnimi viri (Bormanov dosje), so jo enostavno ignorirali, kot je ne bi bilo. Niti napadli je niso!
Zanimivo je, da večina prebivalcev Slovenije ne ve niti tega kako se letališče, ki so ga kupili grdi Nemci, imenuje. Tudi to je dosežek našega šolskega sistema medijev in starcev, čigar talci smo. Prav simptomatično je bilo včeraj, ko je Zveza borcev potrdila našo vlado in seveda našo Alenko za EU komisarko, nato so vse to formalno storili še v parlamentu. Res je bilo poučno. Žal ovce tega ne dojamejo, bojim se, da tudi pričujoči medij, kljub temu dobremu članku ne.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2457336] 19.09.14 06:51
Odgovori   +    43
Ne spada ravno pod temo prodaja letališča,je pa povezano z zgodbo o prepevanju pod čelado in mogoče preko tega tudi s pametjo nasprotnikov prodaje.

Ko sem sam imel "veliko čast" služiti domovini,takratni komunajzarski državi,smo morali vedno,ko smo se vračali s kakšnega dolgega pohoda,lačni in umazani (vedno smo poslušali ...tudi partizani)prepevati.Najprej je pričel kruliti eden,za to zadolžen,ostali pa v zboru za njim.Tekste večina,ki tole bere pozna. Ob nekem takem "pevskem nastopu" na vhodu v mesto je oficir vpil name zakaj ne pojem.Odgovoril sem,da ne znam teksta pesmi.Z jezo je zatulil name :a koju pjesmu znaš? Moj odgovor je bil :Lili Marlen. Veseli dogodki po prihodu v kasarno in naslednje dni, imajo mogoče res lahko nekaj povezave s tem kar se rojeva na Mladini in v mladini posredno.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2457345] 19.09.14 07:19
Odgovori   +    61
Titojungedi so v sedanjem slovenskem parlamentu, nosijo kape, titovke z rdečo zvezdo. Po Hayeku, država kje ima državni aparat veliki vpliv na življenje ljudi privlači posameznike z najslabšimi človeškimi lastnostmi, ki želijo na najbolj enostaven in hiter način priti do denarja, ki so ga ustvarili drugi. Slovenska komunistična oblast nikoli ni marala Hayeka, ker ji je ogledalo nastavil.
Kernest sporočil: 2.298
[#2457352] 19.09.14 07:45
Odgovori   +    34
Pa Mladina je itak odlagališče fosilov z druge polovice zadnjega stoletja v prejšnjem tisočletju. Živi muzej misli in idej. Za pozabo .... Nekaj med kislo-smešno in žalostno.
Pa še veliko bolj eminentne druščine imajo v dnevnem časnikarstvu katero se tudi ne more spraviti iz tistih časov ...... Učinek slednjih je mrcvarjenje države z strani enako "perspektivnih" politikov !
Kernest sporočil: 2.298
[#2457354] 19.09.14 07:52 · odgovor na: anon-247964 (#2457334)
Odgovori   +    10
[kugy]
Žal ovce tega ne dojamejo, bojim se, da tudi pričujoči medij, kljub temu dobremu članku ne.
Za slednje "dojemanje" bi rekel da je očiten trend od delno pozitivnega proti negativnemu oz. stapljanje z prevladujočo "drekasto" maso
anon-84313 sporočil: 633
[#2457365] 19.09.14 08:58 · odgovor na: (#2457317)
Odgovori   +    25
Ti nimajo ne ideologije, ne morale, imajo pa službice, ki so si jih želeli.
anon-96126 sporočil: 108
[#2457381] 19.09.14 09:31
Odgovori   +    9
Članka ne bom komentiral, z njim se strinjam. Opozarjam pa na napako glede verzov "Rod prastari svi smo, a Goti mi nismo, slavenstva smo drevnoga svijest; tko drukčije kaže, kleveće i laže, i osjetit našu će pest!". Ne gre za sovjetsko koračnico ampak za pesem izpod rok Vladimirja Nazorja in Oskarja Danona. Vsebina pa se nanaša na NDH in Gotsko teorijo o izvoru Hrvatov. en.wikipedia.org/wik...A1ala_Tita
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2457393] 19.09.14 09:46
Odgovori   +    34
Eden od prodornejših piscev v Mladini in borec proti kapitalizmu Marcel Štefančič, bo za svoje agitpropovsko delo prejel Rožančevo nagrado.
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2457396] 19.09.14 09:48
Odgovori   +    24
A je Tito jugend Janez Stanovnik pri devetdesetih, ali predstavnik ZL, ki ima karoserijo mladenica,vprezenega pa enega samega konja. Pa se ta je kljuse. Lepo ga je predstavil na parlamentarnem odboru za obrambo. Firnk mu je padel na oci, ko je slisal za NATO.
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2457439] 19.09.14 10:30
Odgovori   +    35
Že ob naslovu se mi je zdelo, da bo zanimiv članek. Malo sem sicer bila razočarana, ker sem upala, da bo bolj provokativen, a sporočilo je na mestu, dvomim pa, da ga bodo na Mladini upoštevali. Imajo drugačna navodila. Poneumljajo že tako neumni narod.
anon-284823 sporočil: 2.300
[#2457499] 19.09.14 11:57
Odgovori   +    28
čas vnosa: 19.09.14 08:47
Eh,moj gospod Frankl!
Dejstvo je pač kruto-za Slovence je edina rešitev ,da se jim državo vzame in da komando prevzamejo drugi,kajti mi enostavno nismo sposobni vladati samemu sebi,bodisi bi kradli ali uničevali,tožarili ,drug drugega j.... do onemoglosti idt.
Ne ,da so tujci boljši od nas-ampak so samo bolj racionalni in odgovorni do države in če bi delali red v Sloveniji ga nebi naredili zaradi Slovencev ampak poslovanja svojih,saj je pač če hočeš imeti normalno in uspešno državo pač trebanarediti red na vseh nivojih.
Dodaten problem Slovencev pa je Levaška levica in vsa rdeča ropotija in privilegiji zraven-oni imajo za sovražnika vsakogar ,ki dela red,jim zmanjšuje nezaslužene privilegije in rente ter manjša (neupravičeno prigrabljena korita) in oblast in spravlja državo v red in pravni red.
Ker kdor je prebral članek v hrvaškem tisku o dogajanjuv Rogu tudi hitro sklena ,kaj iz tega sledi da gre za hudodelstva in genocid ter da je to pregonljivo še danes.
Zato nakupi tujih resnih podjetij ,ki kupujejo slovenska niso sovražnik Slovencev(dostikrat so delavci tam dosti bolje in redno plačani kot v naših tajkunskih od F21 in še kje in bolj redno),so pa smrtni sovražnik levakov in njihove ideologije ,saj pri teh lastnikih prevladuje lastniška logika ne pa levaške ,veze ,rente ,kraja in politično kadriranje ter nepotrebno zaposlovanje lenuhov,strankarskih privržencev,sorodnikov itd.
Skratka Levaki ne moorejo preživeti ,če nimajo zunanjega in notranjega sovražnika-zunanji je ZDA notranji pa opozicija in tuje firme.
Seveda pa jje ob tem najbolj smešno to ,da pa sami hlapčujejo Putinu in mu ližejo pete in skušajo na vsak način narediti iz Slovenije Putinovo gubernijo ampak,očitno se jim računica nebo izšla ne finančno ne gospodarsko in obstaja vse večja nevarnost ,da bo država razpadla na dva dela,kajti SV se vse bolj hočeš-nočeš prisilno ekonomsko navezuje na Avstrijo oz.Steier mark,kjer jih tudi vse več dela in dokaj dostojno zasluži.
Sedaj vam je Frankl jasno zakaj so Nemci in Avstrijci sovražniki Levakov-RUŠIJO JIM AŽNIVE MITE in ljudem kažejo ,da le ni vse tako kot kaže levaška slovenska lažniva četica in hitro uvidijo ko dobijo službo tu ali tam kdo je dejansko grobar in sovražnik države.
anon-267471 sporočil: 27
[#2457559] 19.09.14 14:26
Odgovori   +    19
Te komunstični podmladki s pomočjo senior priviligirancev nas uničijejo in to bodo delali dokler si ne bodo uspeli vse prihvatizirat ! vmes pa bodo odganjali vse od Američanov do Nemcev pa Francozov vsi bodo buržuazni sovražniki dobrega rdečega LOPOVSTVA!!!
anon-1505 sporočil: 187
[#2457607] 19.09.14 15:48
Odgovori   +    5
V svojem komentarju pravi P.Frankl (PF), Citiram: »Prodaja ljubljanskega letališča je dobra stvar«. Moje mnenje: način, kako smo prodali ljubljansko letališče (LL), je skrajno slab. Argumenti za to oceno:
1.Fraport je pred nakupom LL že imel 10 letališč: 2 v Nemćiji, 3 na Kitajskem, po eno v Rusiji, Bolgariji, Turčiji,Indiji in v Peruju. Od letališč v drugih državah ima največji lastniški delež v letališčih Peruju(70%) in v Bolgariji (60%), v ostalih letališčih pa se njegov lastniški delež giblje med 10 in 50%. Vsaka od naštetih držav je pač upoštevala, da imajo zanjo letališča strateški pomen in jih zato niso bila pripravljena v celoti prepustiti v upravljanje Fraportu. Izjema je le Slovenija, ki se je soupravljanju svojega največjega in praktično edinega letališča v celoti odrekla. Gre za resno strateško napako, ki sta jo v največji meri zakrivila bivša premierka in njen finančni minister.
2.Prodaja LL je nekaterim našim sodržavljanom prineslaizjemne zaslužke, največ seveda tistim, ki so na potek prodaje neposredno vplivali. Zato vsaj sam ne bom presenečen, če bomo čez čas ugotavljali, da tudi v tem primeru ni šlo brez korupcije.
anon-51551 sporočil: 1.517
[#2457681] 19.09.14 19:56 · odgovor na: anon-267471 (#2457559)
Odgovori   +    20
[wapman]
Te komunstični podmladki s pomočjo senior priviligirancev nas uničijejo in to bodo delali dokler si ne bodo uspeli vse prihvatizirat ! vmes pa bodo odganjali vse od Američanov do Nemcev pa Francozov vsi bodo buržuazni sovražniki dobrega rdečega LOPOVSTVA!!!
Dejansko so NORI tile v ZL !! Vatovec je danes spet zahteval izstop iz NATA, ostali pa tudi iz EU.

Resnično hočejo iz SLO ustvariti hermetično zaprto državo sredi EU. Povezano edino z Rusijo in nerazvito Azijo ter razkrajajočimi državami Južne amerike. Take blodnje niso več nedolžne, ker jim rastejo krila. In to ne samo prepotentnemu ošabnemu Mescu.....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2457683] 19.09.14 19:58 · odgovor na: anon-1505 (#2457607)
Odgovori   +    1
[Cet]
V svojem komentarju pravi P.Frankl (PF), Citiram: »Prodaja ljubljanskega letališča je dobra stvar«. Moje mnenje: način, kako smo prodali ljubljansko letališče (LL), je skrajno slab. Argumenti za to oceno:
1.Fraport je pred nakupom LL že imel 10 letališč: 2 v Nemćiji, 3 na Kitajskem, po eno v Rusiji, Bolgariji, Turčiji,Indiji in v Peruju. Od letališč v drugih državah ima največji lastniški delež v letališčih Peruju(70%) in v Bolgariji (60%), v ostalih letališčih pa se njegov lastniški delež giblje med 10 in 50%. Vsaka od naštetih držav je pač upoštevala, da imajo zanjo letališča strateški pomen in jih zato niso bila pripravljena v celoti prepustiti v upravljanje Fraportu. Izjema je le Slovenija, ki se je soupravljanju svojega največjega in praktično edinega letališča v celoti odrekla. Gre za resno strateško napako, ki sta jo v največji meri zakrivila bivša premierka in njen finančni minister.
2.Prodaja LL je nekaterim našim sodržavljanom prineslaizjemne zaslužke, največ seveda tistim, ki so na potek prodaje neposredno vplivali. Zato vsaj sam ne bom presenečen, če bomo čez čas ugotavljali, da tudi v tem primeru ni šlo brez korupcije.
Peter,
si bom tale komentar izposodil za izhodiščno točko.
Ne samo, da ne omenja levakov in desnakov, tudi spominov na vojaško usposabljanje ne vsebuje. :-))

Mladina je bila vedno pač odraz časa, prostora in `nadobudne` mladinine. Tudi danes ni nič drugače.
Tudi meni so jo v vojski zaplenili, še preden sem jo dobil v roke. In prav mogoče je, da se to dogaja tudi danes. Saj nismo več v vojni z Nemčijo. :-)) Že dolgo ne. :-))

Navkljub vsem mnenjem, takim in drugačnim, se tudi meni zdi, da smo imeli s temle letališčem kar nekaj sreče. Saj ne rečem, da ne bi moglo biti bolje. Ni pa bilo tako zelo slabo.
Predvsem me veseli, da so stvari postale nekako jasne. Tudi zunanjim igralcem. Da pač ne morejo nastopati z nekimi šalebajzarskimi ponudbami. :-)) Slovenija Smo resna firma. :-)) Predvsem pa smo to naredili pred Zagrebom! Koliko bodo oni dobili zanj, bomo pa še videli.

1.Roko na srce, imamo še eno letališče, ki bi ga lahko razvijali, če bi le hoteli. To ni kot npr. luka koper.

2.Nekako se bo potrebno navaditi, tudi v razmišljanju; da s prodajo lahko vedno nekdo tudi dobro zasluži. Vse stvari imajo tudi ceno. Nekatere dobro, druge slabo.

Nekaj podobnega bi se morda moralo zgoditi tudi s slovenskimi železnicami. To je sedaj, ob ministrskih razglabljanjih morda še bolj očitno.

Drugače pa se mi prodaja letališč ne zdi tako pomembna tema. Veliko bolj pomembna se mi zdi prodaja Merkatorja. Na njega je vezano veliko več slovenskih delovnih mest. S tem se zadnje čase nihče ne ukvarja. In tudi pri prodaji najbljšega soseda so nekateri mastno zaslužili. Ali pa se vsaj izvili iz hudih škripcev.
Saj verjetno bomo o tem tudi še kaj brali. :-))
bozo666 sporočil: 3.026
[#2457718] 20.09.14 08:35 · odgovor na: anon-96126 (#2457381)
Odgovori   +    3
Ja, res je.........novinarji so res prevečkrat površni oz. imajo premalo širšega znanja in delajo po nepotrebnem razna sranja......ne mislim na to zmoto novinarja Frankla, ampak na druga zavajanja in čiste laži kot je bila tista v Reporterju, DRŽA MIHAJLOVIČ REŠEVAL ZAVEZNIŠKE PILOTE IN NE TITO.

No, ravno deset minut nazaj sem na TV gledal POSNETEK NOVIC, KJER JE BILO GOVORA O PROSLAVI NA PARTIZANSKEM LETALIŠČU V BELI KRAJINI.......gre za obletnico največje reševalne akcije zavezniških pilotov v okupirani Evropi iz nemškega taborišča pri MB......težka in krvava pot čez SLO na partizansko letališče.........in rešitev v Italijo.

Tujci so o tej spektakularni akciji že davno posneli oddajo oz film.......novozeladski pilot je napisal knjigo Vranov let v svobodo.......naši neuki ali zlonamerni propagandisti, ki se imajo za novinarje, pa napišejo, da partizani oz. Tito niso reševali zavezniških pilotov........rešili so jih čez dva tisoč.....od tega skoraj pol v SLO.

Še k sreči, da so mnogi tujci in tudi piloti, ki so bili rešeni, napisali knjige o tem.

Malo je pri nas širše razgledanih novinarjev in vse preveč površnih in kar je še hujše, zlonamernih manipulatorjev v službi neke politike.
anon-83881 sporočil: 46
[#2457871] 21.09.14 07:39
Odgovori   +    10
Ko vidiš tistega omejenega Repovža, ti je jasno kakšen inteligenčni in kreativni domet ima Mladina. Natanko tak kot pivski bratci, med katerimi je sedaj moderni, da si proti američanom, proti kapitalizmu itd. Vsi se zgražajo, da sodelujemo z njimi v Natu in bentijo itd. A bi se raje borili na strani Arabcev proti Američanom? Pot po noge!
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2457919] 21.09.14 13:26 · odgovor na: anon-96126 (#2457381)
Odgovori   +    2
[taraman]
Članka ne bom komentiral, z njim se strinjam. Opozarjam pa na napako glede verzov "Rod prastari svi smo, a Goti mi nismo, slavenstva smo drevnoga svijest; tko drukčije kaže, kleveće i laže, i osjetit našu će pest!". Ne gre za sovjetsko koračnico ampak za pesem izpod rok Vladimirja Nazorja in Oskarja Danona. Vsebina pa se nanaša na NDH in Gotsko teorijo o izvoru Hrvatov. en.wikipedia.org/wik...A1ala_Tita
To je potem bolj logično...
Takoj me je namreč zbodlo v oči, kako so v JLA in celo v Beogradu prepevali pesmi v hrvaščini. Če bi bila izvorno sovjetska, bi jo verjetno predelali v srbščino. V JLA se je namreč govorilo srbsko. Če je izvorno hrvaška, potem seveda je logično.
anon-103039 sporočil: 24
[#2458035] 22.09.14 07:08
Odgovori   +    0
Bravo, gospod Frankl... vedno in vsakič z največjim užitkom in veseljem prberem vaše članke. Danica Vidmar

Strani: 1