Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Unikatni kaktus bo zbodel 500 Slovencev

Strani: 1

anon-1670 sporočil: 14.712
[#2449886] 28.08.14 15:35
Odgovori   +    2
Toliko govorjenja o zofi pa nobene slikce;)

Jaz iščem nek takle avto za mini avtodom.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2450133] 29.08.14 08:48 · odgovor na: (#2449819)
Odgovori   +    5
[dillinger]
>Kako narediti razmeroma poceni avto za množice, ki bo hkrati ponudil atraktivno obliko, tehnološke inovacije, prostornost, uporabnost ter nizke stroške obratovanja? Odgovor ponuja C4 cactus

>z začetno ceno 13.900 evrov za model z bencinskim trivaljnikom, 60 kilovati (82 KM) in prvo stopnjo opreme Live, osnovni e-HDi dizel z 68 kilovati (92 KM) pa stane 16.800 evrov. Najdražji 110-konjski bencinar stane 18.250 evrov, 100-konjski dizel pa 20.400 evrov. Trgovci ob tem ponujajo tisoč evrov popusta ter dodatnih 500 ob financiranju nakupa

tako na oko bi si upal trditi, da lahko za takšen denar dobiš tudi Peugeota 308 ali celo 308 SW, ki imata več prostora, pa tudi spuščanju zadnjih stranskih stekel, deljivi zadnji klopi ter razni drugi opremi se ne rabiš odpovedati. Za ceno Cactusa s 100-konjskim dizlom pa dobiš že Peugeota 5008...

www.peugeot.si/akcija-308/
www.peugeot.si/akcija-308-sw/
www.peugeot.si/akcija-5008/

P: nisem pežo trgovec, da ne bi slučajno kdo mislil :)
jaz sem pa Citroenov fan ze od malega, odkar pa sem "zrasel", mam zmeraj enega Citroena pri hisi! in vse kar lahko recem na tvoj post je: IGZEKTLI!

te marketinske fore o "C4" in "alternativi kompaktom" nej prodajajo komu drugemu... avto je narejen na podvozju od C3, ima motorje in menjalnike od C3, sirok je kot C3 in ne kej posebej daljsi od C3! v bistvu je, ce je C3 Pcasso monovolumenska verzija C3, je Cactus crossoverska verzija C3.... in, roko na srce, C3 Picasso nudi veliko vec vsega od kvalitete materialov, in izdelave, do opreme, prostora, prakticnosti in prilagodljivosti! in vse to, za manj denarja...

zato bodo, se posebej, ce vstejemo se tistih par res neumnih "posebnosti", kot so po globini nenastavljiv volan, neobstojeci obratomer, neobstojeci 6 stopenjski rocni menjalnik, nedeljiva zadnja klop (ki za na povrh se prav zoprno, debelostengasto in postrani strli v luft, ko jo podres) ter podobnih neumnostih, morali teh 1000eur popusta izdatno "podebljat", ker.... avto je, tak kakrsen je, preprosto za vsaj 3 jurje predrag!!! ...sicer je simpaticen ko vrag ampak, ko se pogovoarjamo o dnarju, simpaticnost pac ne steje kej dosti... se posebej ker se ze v njihovem lastnem salonu hitro pocutis neumo, ker zraven stoji boljsi, vecji, opremljenejsi in cenejsi model razreda, katerega ime nosi tudi Cactus... "hisno cenovno konkurenco" si ze ti nastel, tako da o modelih pravih konkurentov (Captur, Mokka itd) ne rabimo sploh razpravljat. so ze sami poskrbeli, da v bistvu ni treba!
drugmirko sporočil: 1.301
[#2450141] 29.08.14 08:57 · odgovor na: anon-1670 (#2449886)
Odgovori   +    2
[Maj]
Toliko govorjenja o zofi pa nobene slikce;)

Jaz iščem nek takle avto za mini avtodom.
iskreno, "preskoci"...
ce nisi prebral mojega prejsnjega posta pa, ceprav nimam pojma kaj v "avtodomu" rabis, lahko recem tole.... 4,16m zunanje dolzine tega ne omogoca, se sploh pa ne v Cactusu, ki samo zgleda kot "terencek", v bistvu je pa tudi v visino "mali mestni kompakt... od navadnega C3 je recimo nizji za skoraj 5cm ;). zato iskreno dvomim v smiselnost "konverzije"
anon-338836 sporočil: 2
[#2450185] 29.08.14 10:36
Odgovori   +    2
čas vnosa: 29.08.14 10:11
CARSKI AVTO! - sem ga vozil, in je res ql!
Tisto o primerljivih avtomobilih kot pišete je pa tako ali tako brez veze, avto si človek kupiš, ker ti je všeč, ker boš užival v vožnji, ker se boš zabaval,... ne pa zato ker ti je uporaben...
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2450236] 29.08.14 12:14 · odgovor na: drugmirko (#2450141)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
> [Maj]
> Toliko govorjenja o zofi pa nobene slikce;)
>
> Jaz iščem nek takle avto za mini avtodom.

iskreno, "preskoci"...
ce nisi prebral mojega prejsnjega posta pa, ceprav nimam pojma kaj v "avtodomu" rabis, lahko recem tole.... 4,16m zunanje dolzine tega ne omogoca, se sploh pa ne v Cactusu, ki samo zgleda kot "terencek", v bistvu je pa tudi v visino "mali mestni kompakt... od navadnega C3 je recimo nizji za skoraj 5cm ;). zato iskreno dvomim v smiselnost "konverzije"
Jaz v bistvu rabim samo eno zofo za enega ali dva kdaj prespat, ne rabim ne vem kaj samo malo več prostora kot ga je v cliotu, kjer je res tesno.

V bistvu bi se morala samo zadnja klop podreti nazaj tako kot nekoč v twingotu in imaš super posteljo za dva ;)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2450239] 29.08.14 12:18 · odgovor na: anon-338836 (#2450185)
Odgovori   +    1
[tofastafurdipasta]
CARSKI AVTO! - sem ga vozil, in je res ql!
Tisto o primerljivih avtomobilih kot pišete je pa tako ali tako brez veze, avto si človek kupiš, ker ti je všeč, ker boš užival v vožnji, ker se boš zabaval,... ne pa zato ker ti je uporaben...
Še nobenega avta nisem kupil zaradi užitka, samo zato ker bi mi bil lep, zabaven....

Vsak avto doslej sem še kupil zato, ker je bil uporaben za tisto kar ga rabim.

Tale kaktus se mi zdi kar uporaben-samo zadnja klop bi se morala podreti nazaj, da imaš mini posteljo, pa vlečno kljuko bi moral še namontirati...
drugmirko sporočil: 1.301
[#2450316] 29.08.14 15:19 · odgovor na: anon-1670 (#2450236)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 29.08.2014 15:20
[Maj]
> [drugmirko]
> > [Maj]
> > Toliko govorjenja o zofi pa nobene slikce;)
> >
> > Jaz iščem nek takle avto za mini avtodom.
>
> iskreno, "preskoci"...
> ce nisi prebral mojega prejsnjega posta pa, ceprav nimam pojma kaj v "avtodomu" rabis, lahko recem tole.... 4,16m zunanje dolzine tega ne omogoca, se sploh pa ne v Cactusu, ki samo zgleda kot "terencek", v bistvu je pa tudi v visino "mali mestni kompakt... od navadnega C3 je recimo nizji za skoraj 5cm ;). zato iskreno dvomim v smiselnost "konverzije"

Jaz v bistvu rabim samo eno zofo za enega ali dva kdaj prespat, ne rabim ne vem kaj samo malo več prostora kot ga je v cliotu, kjer je res tesno.

V bistvu bi se morala samo zadnja klop podreti nazaj tako kot nekoč v twingotu in imaš super posteljo za dva ;)
e, pol pa itak ne, ker se tega v Cactusu itak ne da...
sama "zofa" pa...sprednja vrsta sedezev v Cactusu z ETG menjalnikom sicer zgleda, kot zofa, vendar ni. sta v zofo namaskirana dva obicajna zica, ki ju med sedali povezuje fiksen in potapeciran sredinski del, med naslonjali pa "prekucni element, ki dvignjen malo glumi "enotno zofa naslonjalo" spuscen pa naslonjalo za roke...


@furdipasta
se strinjam, avto je izjemno cool in v osnovi lezerno-uzivaski na en tak... "ma bas me briga" nacin!
ampak, ljudi obicajno briga! in potem hitro trcijo v ene par res ocitnih nesmislov in za vsakdanjo uporabo izjemnih neprakticnosti... ki bi jih mogoce lahko pogoltnil, ampak - ne za tak dnar! za to (ali celo nizjo) ceno gres preprosto h konkurenci, ki podobnih blesarij nima
zgleda pa carsko, to pa ja... dokler ne pogruntas, da recimo, nimas kam odlozit telefona, denarnce in cikov tako, da bi ti blo "pr roki"! ... ker tisti velebni predal je predalec, policka nad kontrolami menjalnika je v velikosti ajfona, v tistem potapeciranem delu med prvimi zici jim pa tudi ni kapnlo naredit pokritega predala, ki bi lahko "pojedel marsikaj". in to cez cas zacne najedat... pa ma avto ene par se veliko bolj nesmiselnih, da ne recem glih zoprnih ;)

Strani: 1