Strani: 1

poopmezajebava sporočil: 1.470
[#2373617] 18.04.14 10:29
Odgovori   +    1
"Skupina Laško je sicer tako zadolžena, da ne more preživeti, razen če proda vse. A do zdaj ji je od večjih naložb uspelo prodati le Fructal. Posebej neuspešna je pri prodajah medijskih hiš Delo in Večer, kjer se vrednost njene naložbe znižuje vsak dan."

kakšen populizem je pa to, da proda vse? to se je v financah že nekajkrat pojavilo, gre pa za puhlico brez argumentov? kaj mora prodati? po koliko bo prodala?

in še, kako se vrednost naložbe znižuje vsak dan? kako to veste? kaj, kuri delo denar vsak dan? neumnosti.

dajte malo pogledat assete, malo konsolidirano poslovanje, malo uporabite abakus in potem streljajte.
anon-2770 sporočil: 74
[#2373623] 18.04.14 10:46
Odgovori   +    1
za začetek mora čimprej prodati pivovarno Union, da bo konec monopola na trgu piva v Slovenistanu
gogi1 sporočil: 5.314
[#2373645] 18.04.14 11:31
Odgovori   +    4
Posebej neuspešna je pri prodajah medijskih hiš Delo in Večer, kjer se vrednost njene naložbe znižuje vsak dan.
Ne da se znižuje, nič več nista vredna. No future.

Sploh pa ne z novinarji samoupravljalci, borci proti dobičku. Tako podjetje lahko kupi samo umsko motena oseba ali pa človek, ki mu je denar padel z neba in ima kakšne politične cilje, ne pa običajnih poslovnih.

Kdorkoli bo kupil te razpadline, mu je treba gledati pod prste, ker verjetno nima najbolj poštenih namenov.

Le kdo bo po propadu zaposlil to krdelo kritičnih intelektualnih novinarjev, umsko na nivoju srednješolcev? Še za pometanje cest ne bodo dobri.

Videmšek s svojimi komentarji v normalni zahodni državi ne bi bil dober niti za osnovnošolsko glasilo, ker bi se že otroci posmehovali njegovi zblojenosti in popreproščenem dojemanju sveta.
pobalin sporočil: 14.456
[#2373653] 18.04.14 11:47 · odgovor na: poopmezajebava (#2373617)
Odgovori   +    2
[poopmezajebava]
dajte malo pogledat assete, malo konsolidirano poslovanje, malo uporabite abakus in potem streljajte.
Kroglice sem prerival sem ter tja in ugotovil, da imaš prav. Assetov je celo morje, večina jih je dobičkonosnih, eden največjih je Zorko. A tudi z abakusom nisem mogel najti odgovora na vprašanje, zakaj potem rabijo "pregleden proces dokapitalizacije". Edino, kar mi pride na misel, je teorija zarote; da se bo roparski ples nesposobnih pivskih izbrancev lahko nadaljeval.

Strani: 1