Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2372162] 16.04.14 10:37
Odgovori   +    0
..."kakšno kakovost storitev vam država zagotavlja v zameno za davke, ki vam jih pobere. "
Zgovoren naslov:
Tovarna konformizma "Фабрика конформизма": www.gazeta.ru/commen...3381.shtml

Podobnost se vedno najde. Zanimivo branje. Lep dan.
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2372258] 16.04.14 12:04
Odgovori   +    7
Kakšno kakovost storitve vam zagotavlja država

Čisto svež, današnji primer:

18.3.2014 sem po elektronskem naslovu Dermatološke klinike za naročanje prosila za termin pregleda pri dermatologu. Danes, 16. aprila sem dobila slabo printano obvestilo, da imam termin 5.6.2014. Na obvestilu imam tudi navodila o možnostih prenaročanja:

1. osebno
2. prečrtan elektronski naslov derma.narocanje@kclj.si
3. po navadni pošti

Njihovih uslug več ne rabim, ker sem pregled samoplačniško že opravila, ne bom pa jim tega hodila sporočat osebno, niti po pošti, po elektronski pošti, kar je zame najenostavnejše, pa tega ne morem storiti, ker so elektronski naslov enostavno ukinili, in mi je sporočilo bilo vrnjeno!

Takole zgleda rajanje zdravstva na naš račun!
anon-203614 sporočil: 790
[#2372744] 16.04.14 22:19
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-203614 16.04.2014 22:27
"Kakšno kakovost storitve vam zagotavlja država."
Predvsem nam zagotavlja neke storitve, za katere nismo prosili. V stilu: "Plačati moraš X EUR, v zameno pa boš dobil rumeno majico." "Ampak, jaz nočem rumene majice." "Hočeš ali nočeš, plačati moraš. Če ne, te bom pohodila."

Bullshit se je spraševati, kakšno kakovost storitve vam zagotavlja država v zameno za davke. Zakaj se ne sprašujete, zakaj nas sploh izsiljujejo z varščino (davki), zakaj nam ne pustijo, da sami gospodarimo s svojimi prihodki? Zato ker reket služi tudi za metanje drobtinic tistim, ki jih je ravno država z reketiranjem in prepovedmi in omejitvami in kaznimi spravila do tega, da so srečni, ker dobijo drobtinico ali dve? In ker temu nekateri pravijo sociala?

Kake storitve meni nudi država, ki jih ne bi mogli svobodni zasebniki na prostem trgu ponuditi tisočkrat bolje in ceneje?

Kaj to je nek prikriti etatistični PR? (Malo pošimfate državo in napletete, kako bi jo bilo treba malo poštimati, vse skupaj pa odzveni kot: brez države nam vendarle živeti ni?)

Strani: 1