Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tako bogati, da bergle mečemo stran

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2355475] 23.03.14 22:35
Odgovori   +    40
Še nekaj o berglah. V pogovoru, ki je dne 13.1.2014 objavljen na Planetu, je Branko Šestan, šef ortopedske klinike iz Hrvaškega Lovrana veliko zanimivega povedal. Po nekaj mesecih vodenja bolnišnice je prejel telefonski klic, v katerem ga je nekdo vprašal, zakaj je merilo pri razpisu za nabavo toaletnega papirja to, da je ta papir zavit v modre škatle. V nabavni službi so mu povedali, da je res tako. Po preveritvi vseh razpisov iz zadnjih let so ugotovitve bile zastrašujoče. Razpisi so bili namreč sestavljeni tako, da so bili preprosto napisani za zgolj in samo enega dobavitelja. Spremenil je prakso in so prihranki bili ogromni. Nekatere medicinske pripomočke, ki so jih pred sedmimi leti plačevali po 2.500 evrov, danes takšne kupujejo za približno 700 evrov. Še nekaj, preden je postal direktor, je imela bolnišnica 270 zaposlenih, danes jih ima 220. Število zaposlenih na posteljo je tako 2,2, zasedenost postelj je 90-odstotna, najpomembnejše pa je, da z manjšim številom zaposlenih in nižjimi stroški opravijo bistveno več operacij. Dobaviteljem je prepovedal vstop v bolnišnico, prepovedal je donacije dobaviteljev bolnišnici, prepovedal je odhode svojih zdravnikov na kongrese in izlete, ki jih financirajo dobavitelji....
Več na:
www.siol.net/novice/...estan.aspx
www.jutarnji.hr/bran...o/1151859/
hansi sporočil: 862
[#2355482] 23.03.14 22:51
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: hansi 23.03.2014 22:53
No za izposojo bergel ne rabiš ravno dodatnega kadra, če imaš na razpolago vsaj enega sposobnega ekonomista.
Za izposojo je treba organizirati "outsourcing" naj to delajo prodajalci teh pripomočkov, za npr polovico nabavne cene UKC. Če stranka želi, lahko doplača tiste 4 € (ali pa 17), pa so bergle njene, na računu ZZZS pa ostane 17€.

Če nekaj nočeš, se vedno najde razlog, da se ne da! In v SLO je veliko takšnih....
bc123a sporočil: 48.253
[#2355507] 24.03.14 00:28
Odgovori   +    10
par jih stane 8,3 evra
No, tule bi se pa z UKC strinjal: bergel za 8.3 EUR se res ne splaca cistiti, zamenjevati podlozk in organizirati izposoje zanje. Tule novinarji malo pretiravate.
sopranos sporočil: 11.404
[#2355513] 24.03.14 00:52 · odgovor na: bc123a (#2355507)
Odgovori   +    21
PO dveh tednih se verjetno niti ne pozna da so bile bergle rabljene. Če se jih odda samo še 1x, je prihranek 50%!!!!

Tukaj je brez veze varčevati, ker gre za 8 EUR, tam je brez veze varčevati ker gre samo za 50 EUR itd. Potem pa to sešteješ, pa prideš do številke nekaj 10 milijonov EUR, verjetno celo pridemo čez številko 100 milijonov EUR. Če bi še malo reorganizirali delo zdravnikov ter racioanlizirali mrežo bolnišnic, bi pa prihranili še dodatnih več kot 100 milijonov EUR.

Ampak lažje je delati z levo roko, pa malo sebi in svojim prijateljem v žep. Račun bomo izstavili pa davkoplačevalcem. Tako nekako to gre v vsem javnem sektorju.
bc123a sporočil: 48.253
[#2355530] 24.03.14 06:45 · odgovor na: sopranos (#2355513)
Odgovori   +    5
[sopranos]
PO dveh tednih se verjetno niti ne pozna da so bile bergle rabljene. Če se jih odda samo še 1x, je prihranek 50%!!!!
Ma kaki 50%, treba jih je cistiti in razkuziti, veljajo namrec za medicinski pripomocek, poleg tega pa jih vecina ljudi verjetno vseeno uporablja vec kot dva tedna.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2355630] 24.03.14 09:05 · odgovor na: bc123a (#2355530)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-49383 24.03.2014 09:08
[bc123a]
> [sopranos]
> PO dveh tednih se verjetno niti ne pozna da so bile bergle rabljene. Če se jih odda samo še 1x, je prihranek 50%!!!!

Ma kaki 50%, treba jih je cistiti in razkuziti, veljajo namrec za medicinski pripomocek, poleg tega pa jih vecina ljudi verjetno vseeno uporablja vec kot dva tedna.

Ko nekdo vrne bergle (tam kjer jih je dobil), se opravi triaža. Če je treba menjat gumico, se bergla reciklira (najbrž so iz neke kovine), če ne jo razkužijo in to je to. Če lahko reciliramo jogurtove lončke, zakaj ne bi medicinskih pripomočkov. Zgleda, da so Angleži bedasti.

Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.

Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.

Važen je odnos
sopranos sporočil: 11.404
[#2355762] 24.03.14 10:42 · odgovor na: bc123a (#2355530)
Odgovori   +    3
www.24ur.com/pogodbo...stili.html

Evo, še ena zgodba o tem kako se v Sloveniji v zdravstvu razmetava z denarjem.
Za vzdrževanje ene fu***g mize se da na leto toliko kot stane en majhen nov avto. Pa jasno je, da s takim odnosom zdravstvo ne more imeti plusa, pa če imajo milijardo EUR več denarja na leto.

In v tej luči so te bergle več kot zgovorne. Če bi tukaj samo malo prihranili, bi pri operacijskih mizah lahko prihranili milijone.
0219Ma15 sporočil: 363
[#2355802] 24.03.14 11:14
Odgovori   +    7
Pa ne samo to, dedek je dobil nek poseben trapez , ki je stal cca 500 eur za dviganje z postelje, ko je preminil po pol leta , smo vse očistili ( ni bilo kaj) in zapakirali nazaj in hoteli vrniti v Sočo, so me tam grdo nadrli, da oni starih stvari ne jemljejo nazaj, da naj stran vržem, prodam ali pa šenkam komu ki rabi. Je tega že 15 let, samo sem se počutil skrajno norega in se spraševal, SMO RES TAKO BOGATA DRUŽBA ? 500 eur skoraj vse novo pa naj zavržem :(
bc123a sporočil: 48.253
[#2355888] 24.03.14 12:45 · odgovor na: anon-49383 (#2355630)
Odgovori   +    1
[janeztomazic]
Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.

Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.

Važen je odnos
Gotovo. Tudi metanje zdravil na recept v smeti je grozljiva razvada Slovencev.

Ampak vseeno, gledano iz smeri skupne vrece so pa bergle zanemarljiv problem. V mojem fohu se stvari lotis tako, da najprej optimiziras tiste stvari, ki najvec prispevajo k skupni vsoti in potem gres proti manjsim, v skladu s teorijo mejnih padajocih donosov. Glede na to, da bergle dobijo kar se mene tice noro poceni (8.3 EUR, le kdo jih izdela tako poceni?) je bistveno vec vecjih lukenj v sistemu, kot te bergle.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2355931] 24.03.14 13:08 · odgovor na: bc123a (#2355888)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [janeztomazic]
> Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.
>
> Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.
>
> Važen je odnos

Gotovo. Tudi metanje zdravil na recept v smeti je grozljiva razvada Slovencev.

Ampak vseeno, gledano iz smeri skupne vrece so pa bergle zanemarljiv problem. V mojem fohu se stvari lotis tako, da najprej optimiziras tiste stvari, ki najvec prispevajo k skupni vsoti in potem gres proti manjsim, v skladu s teorijo mejnih padajocih donosov. Glede na to, da bergle dobijo kar se mene tice noro poceni (8.3 EUR, le kdo jih izdela tako poceni?) je bistveno vec vecjih lukenj v sistemu, kot te bergle.

Popolnoma se strinjam s tabo, pač stvari na katere naletimo pišemo o njih. Na žlost nimamo dostopa do informacijskeg sistema zdravstvene zavarovalnice kjer bi po metodi ABC pregledali največje stroške.

Mi gre pa na živce, če kdo reče, da se ne da bergle reciklirat.

Doma v garaži imam en par, gumica je čist OK, dezinficiral bi jih tudi tik tak. Ne vem, zakaj iz tega delat znanost. Verjetno se bi jih vrnilo cca 30% ali nekaj takega.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2355986] 24.03.14 13:49 · odgovor na: bc123a (#2355888)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [janeztomazic]
> Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.
>
> Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.
>
> Važen je odnos

Gotovo. Tudi metanje zdravil na recept v smeti je grozljiva razvada Slovencev.

Ampak vseeno, gledano iz smeri skupne vrece so pa bergle zanemarljiv problem. V mojem fohu se stvari lotis tako, da najprej optimiziras tiste stvari, ki najvec prispevajo k skupni vsoti in potem gres proti manjsim, v skladu s teorijo mejnih padajocih donosov. Glede na to, da bergle dobijo kar se mene tice noro poceni (8.3 EUR, le kdo jih izdela tako poceni?) je bistveno vec vecjih lukenj v sistemu, kot te bergle.
www.gutefrage.net/fr...eckbringen

Če ti berglo predpiše zdravnik, recimo da si starejši in pač sam ne moreš hodit je tvoja, če pa ti jo posodi iz zdravniškega fonda, jo moraš vrnit.

Verjetno zdravnik oceni ali jo boš rabil pet dni ali do konca življenja.

Neverjetno, Nemcem se ne zdi za malo vzet bergle nazaj.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2356039] 24.03.14 15:02 · odgovor na: anon-49383 (#2355986)
Odgovori   +    1
[janeztomazic]
> [bc123a]
> > [janeztomazic]
> > Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.
> >
> > Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.
> >
> > Važen je odnos
>
> Gotovo. Tudi metanje zdravil na recept v smeti je grozljiva razvada Slovencev.
>
> Ampak vseeno, gledano iz smeri skupne vrece so pa bergle zanemarljiv problem. V mojem fohu se stvari lotis tako, da najprej optimiziras tiste stvari, ki najvec prispevajo k skupni vsoti in potem gres proti manjsim, v skladu s teorijo mejnih padajocih donosov. Glede na to, da bergle dobijo kar se mene tice noro poceni (8.3 EUR, le kdo jih izdela tako poceni?) je bistveno vec vecjih lukenj v sistemu, kot te bergle.

www.gutefrage.net/fr...eckbringen

Če ti berglo predpiše zdravnik, recimo da si starejši in pač sam ne moreš hodit je tvoja, če pa ti jo posodi iz zdravniškega fonda, jo moraš vrnit.

Verjetno zdravnik oceni ali jo boš rabil pet dni ali do konca življenja.

Neverjetno, Nemcem se ne zdi za malo vzet bergle nazaj.
V Avstriji dobis bergle, ce je rabis le za kratek cas na posodo, ce pa jih hoces obdrzati, jih pa moras placati (pred 8 leti so stale 9.- evrov). Jaz jih imam se sedaj, ker sem jih takrat placal. Sem jih se jeseni 2013 uporabil in jih nisem vzel v nasi bolnisnici.

Tisti, ki pa jih rabijo daljsi cas, pa jih tudi v Avstriji dobijo na bolnisko.
FIN-231786 sporočil: 43
[#2356046] 24.03.14 15:11 · odgovor na: hansi (#2355482)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: FIN-231786 24.03.2014 15:18
hansi 23.03.2014 22:53
No za izposojo bergel ne rabiš ravno dodatnega kadra, če imaš na razpolago vsaj enega sposobnega ekonomista.
Za izposojo je treba organizirati "outsourcing" naj to delajo prodajalci teh pripomočkov, za npr polovico nabavne cene UKC. Če stranka želi, lahko doplača tiste 4 € (ali pa 17), pa so bergle njene, na računu ZZZS pa ostane 17€.

Hansi
Priporočam, da odpreš poslovalnico oz. da čimprej postaneš dobavitelj in izposojevalec bergel in ostalih pripomočkov ZZZS-ju, da boš tudi ti deležen ogromnega zaslužka.
Pišeš o nečem na kar se niti malo ne spoznaš!
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2356094] 24.03.14 16:06 · odgovor na: anon-202494 (#2356039)
Odgovori   +    0
[Breiva]
> [janeztomazic]
> > [bc123a]
> > > [janeztomazic]
> > > Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.
> > >
> > > Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.
> > >
> > > Važen je odnos
> >
> > Gotovo. Tudi metanje zdravil na recept v smeti je grozljiva razvada Slovencev.
> >
> > Ampak vseeno, gledano iz smeri skupne vrece so pa bergle zanemarljiv problem. V mojem fohu se stvari lotis tako, da najprej optimiziras tiste stvari, ki najvec prispevajo k skupni vsoti in potem gres proti manjsim, v skladu s teorijo mejnih padajocih donosov. Glede na to, da bergle dobijo kar se mene tice noro poceni (8.3 EUR, le kdo jih izdela tako poceni?) je bistveno vec vecjih lukenj v sistemu, kot te bergle.
>
> www.gutefrage.net/fr...eckbringen
>
> Če ti berglo predpiše zdravnik, recimo da si starejši in pač sam ne moreš hodit je tvoja, če pa ti jo posodi iz zdravniškega fonda, jo moraš vrnit.
>
> Verjetno zdravnik oceni ali jo boš rabil pet dni ali do konca življenja.
>
> Neverjetno, Nemcem se ne zdi za malo vzet bergle nazaj.

V Avstriji dobis bergle, ce je rabis le za kratek cas na posodo, ce pa jih hoces obdrzati, jih pa moras placati (pred 8 leti so stale 9.- evrov). Jaz jih imam se sedaj, ker sem jih takrat placal. Sem jih se jeseni 2013 uporabil in jih nisem vzel v nasi bolnisnici.

Tisti, ki pa jih rabijo daljsi cas, pa jih tudi v Avstriji dobijo na bolnisko.
Neverjetno. Kako pa to delajjo Avstrijci? Ali pri njih niso gumice obrabljene? Pa dezinfekcija?

Kavcija osem evrov bi tu naredila čudeže.
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2356113] 24.03.14 16:32
Odgovori   +    0
Za to bi namreč morali imeti 24 ur na dan:, ta je pa vrhusko bosa. Bergle, ali karkoli bi se lahko vračale recimo, vsak torek od 8-10h. Izdajati jih morajo pa itak (na urgenci) 24 ur na dan.
hansi sporočil: 862
[#2356208] 24.03.14 18:33 · odgovor na: FIN-231786 (#2356046)
Odgovori   +    0
[FIN-231786]
hansi 23.03.2014 22:53
No za izposojo bergel ne rabiš ravno dodatnega kadra, če imaš na razpolago vsaj enega sposobnega ekonomista.
Za izposojo je treba organizirati "outsourcing" naj to delajo prodajalci teh pripomočkov, za npr polovico nabavne cene UKC. Če stranka želi, lahko doplača tiste 4 € (ali pa 17), pa so bergle njene, na računu ZZZS pa ostane 17€.

Hansi
Priporočam, da odpreš poslovalnico oz. da čimprej postaneš dobavitelj in izposojevalec bergel in ostalih pripomočkov ZZZS-ju, da boš tudi ti deležen ogromnega zaslužka.
Pišeš o nečem na kar se niti malo ne spoznaš!
Spoštovani,
Nisem tako butast, da bi pričakoval, da bi od izposoje bergel lahko nekdo živel. Oba pa dobro veva, da dobavitelji prodajajo tudi druge pripomočke, skupno pa ne živijo prav slabo.
Pišem pa o nečem, kar velike multinacionalke dejansko počnejo. pri velikih količinah se pri izdelku za 8€ da veliko zalužiti.
Marsikdo je tako kot tudi jaz želel bergle vrniti, ker jih ne rabim več, pa ni bilo mogoče. Marsikdo bi doplačal in jih vzel v trajno last....
Pa da ne razpredam preveč o berglah, ki so pljunec v morje proti ostalemu razmetavanju z denarjem v zdravstvu.

Strani: 1