Strani: 1 2

anon-230691 sporočil: 1.445
[#2327308] 07.02.14 15:54
Odgovori   +    23
To se lahko dogaja samo v "banana državi"
crt sporočil: 27.192
[#2327310] 07.02.14 16:00
Odgovori   +    15
lep naslov.

sem se pogovarjal s slovencem, ki je zdaj v penziji, je pa bil poslovno aktiven tako v sloveniji v casu juge kot (tedaj in kasneje) v tujini. vprasal sem ga, kako lahko primerja situacijo recimo obrtnika ali malega podjetja v casu juge ali danes.

pravi -- seveda je takrat bilo boljse.

seveda lahko kdo rece: no, clovek je zdaj malo starejsi in ga daje nostalgija.

pa on to razlozi:

- res je sicer (minus), da so bili privatniki teoreticno razredni sovraznik, cetudi toleriran v obsegu, v kakrsnem so obstajali;
- vendar (plus) ni bila vsaka podrobnost pri izvajanju dejavnosti v 3pm regulirana;
- in se (plus) ni ta mikrosraufarija povrhu vsakih 5 min spremenila;
- in (plus) bilo je manj konkurence (kar sicer malo spomni na prvo alinejo, ampak ajd, tako pac je)

tezko recem, da govori neumnosti. ne vlecem iz tega nekih monumentalnih sklepov, samo pravim.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2327313] 07.02.14 16:04 · odgovor na: crt (#2327310)
Odgovori   +    0
[crt]
lep naslov.

sem se pogovarjal s slovencem, ki je zdaj v penziji, je pa bil poslovno aktiven tako v sloveniji v casu juge kot (tedaj in kasneje) v tujini. vprasal sem ga, kako lahko primerja situacijo recimo obrtnika ali malega podjetja v casu juge ali danes.

pravi -- seveda je takrat bilo boljse.
zelo dobro se spominjam časov, ko je čisto vsak z kakšnim kamiončkom lahko bil velik gospod ...

da ne govorimo o tistih, ki so znali še kaj več.
slovenecnb1 sporočil: 5.623
[#2327314] 07.02.14 16:05
Odgovori   +    38
Ne moremo se primerjati s sistemi Nemčije in drugih EU držav če imamo od 230.000 delavcev v predelovalni industriji 150.000 delavcev na minimalcu 630 € + malco 60 € in prevoza cca 30 € . dal bi pa še ne vem kakšne davke in ukinl malco in vse ostalo. Dragi moji tako ne gre več al bo gospodarstvo prevzelo vajeti al pa bomo svetovni fenomen kjer bomo edina država zdravnikov, učiteljev, vojske, policije, inšpektorjev in politike brez gospodarstve. Kje mi živimo tak egoizem brez primere po sistemu zdrav bolnega ne more razumet, smo pa vsi bolni v glavah samo eni bolj.
crt sporočil: 27.192
[#2327321] 07.02.14 16:20 · odgovor na: anon-238577 (#2327313)
Odgovori   +    3
[fibonaci]
zelo dobro se spominjam časov, ko je čisto vsak z kakšnim kamiončkom lahko bil velik gospod ...
da ne govorimo o tistih, ki so znali še kaj več.
evo jaz sem kot srednjesolec v 80ih delal 3000 dem na mesec.
ne da danes pa zivim v revscini, but...
eh.
just eh, sapienti sat :)
anon-287213 sporočil: 447
[#2327326] 07.02.14 16:39
Odgovori   +    16
Oh pa prav Pavlinjeka ste morali spraševati...
Ko je bil predsednik OZS ga je helikopter vozil naokoli na račun članov OZS...

kar se silnega nakladanja o selitvi proizvodnje tiče pa poglejte kaj se dogaja v Bosni.
Pa niso niti v Srbiji, Makedoniji tako željni slovenskega kapitala; sploh od takih.. Tudi oni imajo evropske cene v trgovinah in bodo želeli tudi evropske plače.

Se pa strinjam v naši ljubi Sloveniji niti en zakon ne traja toliko, da bi firma
lahko planirala poslovanje v bodoče.
In to je največji šit!
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2327327] 07.02.14 16:39 · odgovor na: crt (#2327310)
Odgovori   +    10
[crt]
> sem se pogovarjal s slovencem, ki je zdaj v penziji, je pa bil poslovno aktiven tako v sloveniji v casu juge kot (tedaj in kasneje) v tujini. vprasal sem ga, kako lahko primerja situacijo recimo obrtnika ali malega podjetja v casu juge ali danes.
na samo za obrtnike, enako velja za večja podjetja;

jaz sem se pred kakimi 10 leti pogovarjal z direktorjem v tisti občini največje firme, ki je bil direktor že zadnjih 10 let Juge in je po potrebi moral posle z državo urejati pri beograjski birokraciji, in je bil človek poln zgodbic o njihovi birokratski naravi, pa kako so znali zavlačevati, komplicirati in iskati dlake v jajcu, pa kako se jih je kdaj dalo nadmudriti, itd ...
potem pa je po desetih letih bodenja z ljubljansko birokracijo ugotovil, da je ta še veliko slabša in manj življenjska od one tamo dole, ampak zdaj je minilo še deset let in naša regulacija je samo še napredovala.
anon-232922 sporočil: 1.429
[#2327335] 07.02.14 16:54 · odgovor na: anon-230691 (#2327308)
Odgovori   +    14
čas vnosa: 07.02.14 16:30
Gledam na 3. programu the naše opice poslanske, že 20 let vsak dan spreminjajo zakone, dodajajo Amandmaje, skratka vsak dan je nekaj drugače!!!!!!!!

Naj prevedejo nemške zakone oni pa naj gredo na plačan dopust, bo mann škode!!!!!!
Konasnica sporočil: 1.741
[#2327337] 07.02.14 16:54
Odgovori   +    20
Ali bo kdo z imenom in priimkom odgovarjal za pripravo neustavnega zakona. Če bi v gospodarstvu delali take kardinalne napake, bi nili že zdavnaj za rešetkami. Političnim uradnikom in birokratom pa se nikoli nič ne zgodi. Ker so pač "naši".
prerok sporočil: 3.248
[#2327349] 07.02.14 17:19 · odgovor na: crt (#2327310)
Odgovori   +    19
[crt]
lep naslov.

sem se pogovarjal s slovencem, ki je zdaj v penziji, je pa bil poslovno aktiven tako v sloveniji v casu juge kot (tedaj in kasneje) v tujini. vprasal sem ga, kako lahko primerja situacijo recimo obrtnika ali malega podjetja v casu juge ali danes.

pravi -- seveda je takrat bilo boljse.

seveda lahko kdo rece: no, clovek je zdaj malo starejsi in ga daje nostalgija.

pa on to razlozi:

- res je sicer (minus), da so bili privatniki teoreticno razredni sovraznik, cetudi toleriran v obsegu, v kakrsnem so obstajali;
- vendar (plus) ni bila vsaka podrobnost pri izvajanju dejavnosti v 3pm regulirana;
- in se (plus) ni ta mikrosraufarija povrhu vsakih 5 min spremenila;
- in (plus) bilo je manj konkurence (kar sicer malo spomni na prvo alinejo, ampak ajd, tako pac je)

tezko recem, da govori neumnosti. ne vlecem iz tega nekih monumentalnih sklepov, samo pravim.
Nevarnost gornjega zapisa je v spinu vzročne povezave, ki se pojavi pri večini ljudi: juga sistem je bil boljši. Čeprav je izjava samo "takrat je bilo boljše". Naj ilustriram spin s primerom, ki sem ga izkusil na lastni koži in mi je razjasnil logiko za celo življenje. V srednji šoli smo v kontrolki iz biologije dobili naslednjo nalogo:

1. Evglena ima klorofil.
2. Človek ni evglena.
Kaj sklepaš iz tega?
Jasno smo vsi vehemento zapisali, da človek nima klorofila. Kakopak smo buljili, ko smo dobili nazaj prečrtan odgovor in šele takrat doumeli, da iz gornjih izjav pač ni mogoče potegniti nobenega sklepa. In se naučili, da je wishfull thinking zelo nevaren.
anon-163619 sporočil: 1.991
[#2327380] 07.02.14 18:26 · odgovor na: anon-232922 (#2327335)
Odgovori   +    6
[infa]
Gledam na 3. programu the naše opice poslanske, že 20 let vsak dan spreminjajo zakone, dodajajo Amandmaje, skratka vsak dan je nekaj drugače!!!!!!!!

Naj prevedejo nemške zakone oni pa naj gredo na plačan dopust, bo mann škode!!!!!!
Zakaj spreminjajo zakone? Ker vidijo v tem svojo korist, ali pa so zato podmazani s strani ljudi, ki jim taka sprememba zakonov olajša pogoje poslovanja in omogoča legalizacijo dejanj, ki so pod moralnimi vrednotami ali celi izven veljavnih zakonov.

Nisem čisto prepričan, ampak mislim, da je kresalka sforsirala zakon, po katerem je (ko je letela kot ministrica) pridobila posel oz.svetovanje kot odvetnica!

Večina tega gnoja, ki da danes gledamo v parlamentu, je tam zaradi lastnih koristi in ne kot osebe, odgovorne za razvoj države!

p.s. ena dva iz tuzle, ker sami očitno nismo sposobni narediti reda!
anon-163619 sporočil: 1.991
[#2327391] 07.02.14 19:19
Odgovori   +    6
Mam eno tako hipotetično vprašanje: pogoji poslovanja s strani države so znani, uspešnost poslovanja naj bi bila taka, kakršna je sposobnosti kadra zaposlenega v podjetju.

Kaj podjetje zna ustvariti ?- v tem je- naj bi bila - razlika med uspešnimi podjetji (podjetja pod dežavno marelo po strokovnosti nimajo tu kaj iskati), ki jih lasna moč zaposlenih uvršča med tiste, ki se so sposobni upreti se recesije in zahtavam trga.

Zakaj se spreminjajo pogoji poslovanja? Da so pa vsi tisti menagerji pripravljeni prodati vse bližnje za pest drobiža, vse to nima nobene povezave s tem jaz tebi- ti meni!

Dragi moji, življenje je kurb... račun pa plačujemo tudi tisti, ki z jebanjem nimamo nič skupnega!
anon-224391 sporočil: 1.886
[#2327409] 07.02.14 20:06
Odgovori   +    9
primankljaj zaradi izpada prihodkov v državno blagajno naj do sprejetja/preklica zakona plačujejo tisti, ki so ta zmazek napisali in potrdili :P
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2327412] 07.02.14 20:12
Odgovori   +    13
Zelo nepremišljena »miličevska« izjava Sparovega direktorja o davkih. Bratuškova in Čufer bosta že ob prvi priložnosti uporabila Mervičevo izjavo za uvedbo novega npr. kriznega davka.
prerok sporočil: 3.248
[#2327424] 07.02.14 20:40 · odgovor na: anon-163619 (#2327380)
Odgovori   +    12
[nbrane]
> [infa]
> Gledam na 3. programu the naše opice poslanske, že 20 let vsak dan spreminjajo zakone, dodajajo Amandmaje, skratka vsak dan je nekaj drugače!!!!!!!!
>
> Naj prevedejo nemške zakone oni pa naj gredo na plačan dopust, bo mann škode!!!!!!

Zakaj spreminjajo zakone? Ker vidijo v tem svojo korist, ali pa so zato podmazani s strani ljudi, ki jim taka sprememba zakonov olajša pogoje poslovanja in omogoča legalizacijo dejanj, ki so pod moralnimi vrednotami ali celi izven veljavnih zakonov.

Nisem čisto prepričan, ampak mislim, da je kresalka sforsirala zakon, po katerem je (ko je letela kot ministrica) pridobila posel oz.svetovanje kot odvetnica!

Večina tega gnoja, ki da danes gledamo v parlamentu, je tam zaradi lastnih koristi in ne kot osebe, odgovorne za razvoj države!

p.s. ena dva iz tuzle, ker sami očitno nismo sposobni narediti reda!
Je, Kresalka je sforsirala mediacijo. Danes sta z njenim puršem Zalarjem prisesana na sodnijo, ki jima napootuje stranke na mediacijo.
prerok sporočil: 3.248
[#2327425] 07.02.14 20:41 · odgovor na: anon-163619 (#2327391)
Odgovori   +    1

Dragi moji, življenje je kurb... račun pa plačujemo tudi tisti, ki z jebanjem nimamo nič skupnega!
Kako ne? A te je… v rit, al ne? Te! Torej plači!
bozga sporočil: 6.303
[#2327474] 08.02.14 00:14
Odgovori   +    13
To leto bo za slovenske delavce, kmete in gospodarstvo izjemno težko: po žledu bodo prišle verjetno še poplave, nato morda suša in še kaj nepredvidenega. Dejstvo je, da na koncu leta marsikdo ki dela za 600 EUR in manj ne bo imel niti za burek, kaj šele za plačilo nepremičninskega davka in če ne prej bo počilo podobno kot v Bosni šele takrat ko bodo prišle položnice, denarja pa ne bo. S tem davkom tvegata koalicija in predvsem pozitivna Slovenija nemire in poraz na volitvah, premierka pa bo odšla v zgodovino kot najbolj nepopularen predsednik vlade. Če bi imeli kaj modrosti bi morali ta čudaški davek takoj razveljaviti oziroma ga lahko bolj elegantno eliminirajo kot neustavnega kar ustavni sodniki. Zakon je slab in njegov edini namen je polniti proračun in nič drugega.
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2327506] 08.02.14 07:16 · odgovor na: crt (#2327310)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-202357 08.02.2014 07:19
[crt]
lep naslov.

sem se pogovarjal s slovencem, ki je zdaj v penziji, je pa bil poslovno aktiven tako v sloveniji v casu juge kot (tedaj in kasneje) v tujini. vprasal sem ga, kako lahko primerja situacijo recimo obrtnika ali malega podjetja v casu juge ali danes.

pravi -- seveda je takrat bilo boljse.

seveda lahko kdo rece: no, clovek je zdaj malo starejsi in ga daje nostalgija.

pa on to razlozi:

- res je sicer (minus), da so bili privatniki teoreticno razredni sovraznik, cetudi toleriran v obsegu, v kakrsnem so obstajali;
- vendar (plus) ni bila vsaka podrobnost pri izvajanju dejavnosti v 3pm regulirana;
- in se (plus) ni ta mikrosraufarija povrhu vsakih 5 min spremenila;
- in (plus) bilo je manj konkurence (kar sicer malo spomni na prvo alinejo, ampak ajd, tako pac je)

tezko recem, da govori neumnosti. ne vlecem iz tega nekih monumentalnih sklepov, samo pravim.
Delati kakršnekoli primerjave, ki so vezane na "časovno" razliko je absurd.
Če delaš primerjave so smiselne za tekoče (istočasno) obdobje in še to v primerljivih okoljih.(naravnih, kulturnozgodovinskih,...)
In ker se rad primerjam samo z "boljšim", me zanima zakaj gre (recimo) Avstrijcem bolje kot nam??
Vse ostalo so spomini..Tudi jaz se iz JLA spomnim smo "lepih" dogodkov, pa sovražim "vojsko" iz vsega srca....Seveda pa obstajajo tudi "patologi", ki žrejo sebe in okolico samo s "slabim" in celo s tem nabirajo"politične" točke...
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2327507] 08.02.14 07:30 · odgovor na: crt (#2327321)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-202357 08.02.2014 07:32
[crt]
> [fibonaci]
> zelo dobro se spominjam časov, ko je čisto vsak z kakšnim kamiončkom lahko bil velik gospod ...
> da ne govorimo o tistih, ki so znali še kaj več.

evo jaz sem kot srednjesolec v 80ih delal 3000 dem na mesec.
ne da danes pa zivim v revscini, but...
eh.
just eh, sapienti sat :)
www.stat.si/publikac...ni_dan.asp

"Sloveniji za 20. rojstni dan – slovenski statistiki 1991 – 2011"

Kaj pa plača?
Večino dohodka za opravljeno delo dobimo izplačanega v
obliki plač. Povprečna mesečna neto plača, ki jo je prejel
zaposleni v letu 1991, je znašala 43 evrov, v letu 2010 pa
967 evrov; med letoma 1991 in 2010 se je torej povprečna
mesečna plača nominalno povečala za 2.144 odstotkov,
realno pa za 79 odstotkov.
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2327509] 08.02.14 07:44 · odgovor na: anon-163619 (#2327391)
Odgovori   +    1
[nbrane]
Mam eno tako hipotetično vprašanje: pogoji poslovanja s strani države so znani, uspešnost poslovanja naj bi bila taka, kakršna je sposobnosti kadra zaposlenega v podjetju.

Kaj podjetje zna ustvariti ?- v tem je- naj bi bila - razlika med uspešnimi podjetji (podjetja pod dežavno marelo po strokovnosti nimajo tu kaj iskati), ki jih lasna moč zaposlenih uvršča med tiste, ki se so sposobni upreti se recesije in zahtavam trga.

Zakaj se spreminjajo pogoji poslovanja? Da so pa vsi tisti menagerji pripravljeni prodati vse bližnje za pest drobiža, vse to nima nobene povezave s tem jaz tebi- ti meni!

Dragi moji, življenje je kurb... račun pa plačujemo tudi tisti, ki z jebanjem nimamo nič skupnega!
Resno te sprašujem:" kaj je hotel pesnik reči?"
anon-28767 sporočil: 1.132
[#2327523] 08.02.14 09:21
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (08.02.2014 09:22)
anon-163619 sporočil: 1.991
[#2327557] 08.02.14 10:51 · odgovor na: anon-202357 (#2327509)
Odgovori   +    2
[0611ISKRA]
Resno te sprašujem:" kaj je hotel pesnik reči?"
Pesniških duš ponavadi nihče ne jemlje resno, približno tako, kot vse nas, ki tulimo že nekaj časa, da politika zadnjih pet let ne pelje drugam, kot pa v prepad.(izjema 1 leto - ali pa tudi ne)

A veš, kaj je en noj frend rekel: "Če nimaš cilja in ne veš kaj hočeš, potem se tudi izgubiti ne moreš, vse je sprejemljivo!"

p.s. priznam, sem hotel povedati več, kar tolmačijo podnapisi tega komentarja, obljubim, da bom naslednjič bolj jasen
anon-115650 sporočil: 158
[#2327569] 08.02.14 11:18
Odgovori   +    9
Js pa raje imam nizke davke in stabilne pogoje poslovanja zato sem ze nekaj casa v tujini in kot zgleda bom se veliko casa tam ostal. Res je tezko zaceti se posebej ce se odpravis sam in nimam nobenih vez ali prijateljev v tujini ampak boljse ampak pocasi gre na boljse in tocno vem kaj lahko pricakujem cez 5-10 let v Sloveniji pa ne ves kaj pade na tvojo denarnico naslednji mesec da ne govorim o tem kako so z nepremicninskim zakonom spremenili in nacionalizirali vse privatne nepremicnine po leasehold principu in folk veselo gre naprej
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2327570] 08.02.14 11:21 · odgovor na: anon-163619 (#2327557)
Odgovori   +    0
[nbrane]
> [0611ISKRA]

> Resno te sprašujem:" kaj je hotel pesnik reči?"

Pesniških duš ponavadi nihče ne jemlje resno, približno tako, kot vse nas, ki tulimo že nekaj časa, da politika zadnjih pet let ne pelje drugam, kot pa v prepad.(izjema 1 leto - ali pa tudi ne)
No za razliko od tebe, jaz pravim, da nas politike zadnjih 20 in nekaj let ( se bom omejil na osamosvojitev) ne peljejo nikamor..

A veš, kaj je en noj frend rekel: "Če nimaš cilja in ne veš kaj hočeš, potem se tudi izgubiti ne moreš, vse je sprejemljivo!"
Pameten ta tvoj frend. Jaz bi dodal, da če ne veš kje si, boš pravtako težko prišel do cilja ( pa čeprav ti bo to "narisan").

p.s. priznam, sem hotel povedati več, kar tolmačijo podnapisi tega komentarja, obljubim, da bom naslednjič bolj jasen
O kakšnih "podnapisih" govoriš??
anon-131555 sporočil: 1.422
[#2327663] 08.02.14 14:27
Odgovori   +    6
Raje imam davek kot neprestano spreminjanje pogojev poslovanja


To je neprimerna, deplasirana izjava. Da davek povežeš s nečem, kar imaš rajši, je butasto. Ta gospod tej vladi dela brezplačno reklamo za visok davek.
anon-304369 sporočil: 788
[#2327712] 08.02.14 16:19
Odgovori   +    3
Ker ima gospod iz Spara tako rad davke, pa naj v trg. verigi napišejo nov slogan: zvestim kupcem na koncu leta povrnemo nepremičninski davek! Mislim, da bodo njihove trgovine polne, biznis je biznis.
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2327732] 08.02.14 17:10
Odgovori   +    8
In takšni brezhrbtenični butli so naši gospodarstveniki. Tipično hlapčevski stavek. Ali bo Slovencem sploh kdaj zrasla hrbtenica. Se čudim, da lahko ta narod hodi na dveh nogah.
Normalna izjava bi bila: z dvigom davka ste uničili trgovino in domače gospodarstvo, birokracija je pa zadnji žebelj v krsto tej nesposobni državi. Dokler Slovenci ne bodo znali jasno udariti sovražnika po nosu bomo hlapčevali za vedno nižji standard.
Pa jaz hudiča ne vem ali se ta narod res ne zaveda, da smo v demokraciji in imamo lahko državo točno takšno kot želimo. Če neka politika ne deluje se jo pač na volitvah nažene iz parlamenta. Na zadnji anketi pa je 53% ljudi reklo, da so razočarani nad politiko in na volitve ne bodo šli :) Ta narod res nima vseh koles v glavi.
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2327839] 08.02.14 22:26
Odgovori   +    3
'Raje imam davek kot neprestano spreminjanje pogojev poslovanja'

Jaz imam pa samo eno majčkeno željo: da končno že Slovenec po skoraj 25 letih jeb... dobi eno sposobno vlado, ki bo imela neko vizijo in bo vedela tudi , kako to vizijo realizirat. Saj vsakič potem se zbudim, ampak sanjat je pa tako lepo ...
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2327855] 09.02.14 00:11 · odgovor na: (#2327393)
Odgovori   +    1
[dob]
Raje imam davek kot neprestano spreminjanje pogojev poslovanja

Dobil boš in eno in drugo.
ja sej ja....
zato pa "naš" veliki vodja kr naprej vlaga referendume
če en stane cca 5mil€ je sam on(veliki vodja) skuru 50 mil.€

zakaj že...???????
zardi njihove totalne nesposobnosti...!!!
tolk o tvojem velikem demAkratu....
deblo sporočil: 3.339
[#2327986] 09.02.14 12:02
Odgovori   +    0
Vlada naj poskrbi za dosledno izterjavo obstoječih davkov in prispevkov, pa ni potredna nobena druga vrsta davka,oz. obdavčitev.So pa tudi številne državne subvencije nepotrebne, so samo za potuho pravemu gospodarjenju. Npr. kmetijske subvencije, dotacije za velike traktorje za male kmete, itd.!

Strani: 1 2