Strani: 1

uel123 sporočil: 19
[#2278380] 26.11.13 09:36
Odgovori   +    1
Jaz osebno nisem navdušen nad podaljšanjem roka. Mislim namreč, da je nekdo (?), ki je dovolj močan, to stvar zlobiral sebi v korist.

Pa poglejmo:
- Razpis je izšel mislim da 25.10, prvi rok za oddajo je bil 25.11. 30 dni mora biti dovolj za pripravo dokumentacije, vsaj pri nas je bilo. Da bi ujel rok, sem dokumentacijo celo osebno nesel na SPIRIT, in to ravno prejšnji petek. Ker moje podjetje ni iz Ljubljane ampak bolj iz periferije naše ljube domovine (pomislite, tudi kaj talega je mogoče!), sem seveda zapravil kar nekaj ur časa, da sem šel v Ljubljano in nazaj zaradi tega. Šele ko sem popoldne prišel nazaj v pisarno, pa sem na internetni strani od SPIRIT-a zagleddal spremembo pogojev razpisa! Zanimivo, da tudi referentke, ki so sprejemale prijavo (v petek, 22.11.2013, malo pred 13:00), niso nič vedele o spremembah razpisa! Lahko si mislite, kako sem bil jezen, saj sem zastonj izgubil pol dneva.

- Razpis je bil v osnovi dokaj enostaven, jaz njegov namen razumem kot podporo podjetjem, ki bi rada razvila nove produkte z lastnimi silami in znanjem. Tudi izpolnitev razpisne dokumentacije je (bila) dokaj enostavna, načeloma ni bilo treba najemati zunanjih izvajalcev za prijavo na razpis (meni osebno je sicer smešno, da se je pri nas razvila prava "industrija" izdelovalcev prijav na razpise, namesto da bi rasla in cvetela podjetja, ki bi razvijala izdelke za normalen trg...)

- No, da povem bistvo: sprememba razpisa je takšna, da bistveno poslabša možnosti malim običajnim podjetjem, da bi kaj dobila na tem razpisu. Po zadnji spremembi je namreč tako, da se na razpis lahko sedaj prijavijo tudi "razvojno - raziskovalne organizacije", ki pa bodo definitivno imele bolje ocenjene projekte, kot mi, navadne gospodarske organizacije. Pri tem me boli predvsem to, de se na razpis, ki je v osnovi bil (vsaj po moji oceni) namenjem "običajnim" gospodarskim družbam, sedaj lahko prijavijo tudi raziskovalne organizacije, ki pa imajo na razpolago precej drugih zastonjskih (državnih) virov, kot pa mi, poleg tega pa so močno zverzirana za zmagovanje na razpisih.

- pa še moje mišljenje o državnih subvencijah podjetjem: jaz sem seveda proti, to je načelamo samo potuha lenuhom. Zakaj sem se torej vseeno prijavil na razpis? Zato, ker je to izgleda nacionalna folklora. Če grem pogledat na supervizorja naše podjetje, me je kar sram, kako zelo smo neuspešni pri pridobivanju sredstev iz državnega sektorja, še posebej, če pogledam primerjave z nekaterimi podjetji, ki so zelo znana (npr. po inovativnosti, razvoju, nasinih nagradah, oh in sploh...) ali pa so njihovi lastniki (bivši) ministri... . Ko to gledam, se počutim totalno nesposobnega in zabitega kmetavza, ki sploh ne ve, za kaj se v tej naši ljubi domovini sploh gre...

- da "pospravim" sedaj ves ta razliti žolč: seveda se bomo ponovno javili na razpis. Najprej bom moral še enkrat potovati v Ljubljano in nazaj, da po "posebnem postopku" dvignem že oddano dokumentacijo. Nato bom moral ponovno izpolniti nove obrazce, ter vse skupaj ponovna vračati,..., seveda z grenkim priokusom, da iz vsega tega nič ne bo, saj bodo spet vso smetano pobrali razno razni "centri odličnosti", "razvojni centri" in podobna navlaka...

Pa lep pozdrav iz slovenske periferije!

Strani: 1