Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dobiček trgovca nerazporejen

Strani: 1

anon-191393 sporočil: 1.021
[#2262573] 06.11.13 22:57
Odgovori   +    0
Spomnimo, družba Engrotuš, ki zaposluje okoli tri tisoč ljudi, je lani ustvarila 566,38 milijona evrov poslovnih prihodkov, za osmino manj kot leto prej.
Včeraj sem opazil, da njihova trgovina v Postojni zunaj ni več osvetljena. Očitno varčujejo z elektriko. V trgovini je že nekaj časa kar nekaj izdelkov, ki imajo razpolovljene cene pred iztekom roka. Imajo pa celo dve ceni za ananas. Ena za tistega pri tehtnici in druga (tista iz kataloga) za tistega na zgornji polici. O tem kakšne neumnosti pišejo na račun je škoda zgubljati besede, saj še prodajalci ne vedo za kaj gre, mogoče je kdo drug tako pameten in razloži, kaj naj bi to pomenilo:
------------------------------------
SUP ER D*NAR 30 EUR, mesec november
1/3 dejavnosti
4.09/500 EUR
------------------------------------

S takimi ukrepi bodo nadaljevali začeti trend.
anon-220534 sporočil: 695
[#2262862] 07.11.13 10:20
Odgovori   +    0
Se vidi da bolj malo nakupuješ v trgovinah, ker če bi bi vedel zakaj se gre. Drugič rajše pošlji svojo ženo al pa punco, bo boljše. To je D*nar. Z mesečnimi nakupi lahko pridobiš 30 € D*nar-ja. Tebi se je izpisalo, koliko si že nakupil v Tušu v mesecu novembru. Greš na njihovo spletno stran, kjer vse lepo piše: www.dnar.si/ To je to, zlo simpl vse skupaj!
anon-191393 sporočil: 1.021
[#2264159] 08.11.13 22:34 · odgovor na: anon-220534 (#2262862)
Odgovori   +    0
[dinosep]
Se vidi da bolj malo nakupuješ v trgovinah, ker če bi bi vedel zakaj se gre. Drugič rajše pošlji svojo ženo al pa punco, bo boljše. To je D*nar. Z mesečnimi nakupi lahko pridobiš 30 € D*nar-ja. Tebi se je izpisalo, koliko si že nakupil v Tušu v mesecu novembru. Greš na njihovo spletno stran, kjer vse lepo piše: www.dnar.si/ To je to, zlo simpl vse skupaj!
Hvala za razlago, a mene zanima samo koliko moram na blagajni plačati. Komaj se prislilim, da grem v trgovino, kaj šele, da bi šel na net gledat kakšno akcijo so si ta mesec izmislili. Razne nalepke, točke, zvedice, pike, palčke, jajčki in podobna sranja so namenjena spodbujanju prodaje, saj ljudje potem kot majhni otroci to zbirajo in zaradi tega več zapravijo. Če prav razumem mi manjka samo še 495,97 do tega da bom prejel 30 eur in toliko naj bi zapravil v novembru. Verjetno je teh 30 eur v bonusu ali pa celo v minutah pogovora ali centih na pumpi, kot so imeli včasih finto.

Ko si ravno preštudiral sistem me zanima, kdo potem te bonuse javi davčni, saj gre verjetno za dohodek? A to stori trgovec, a moraš to kar sam prijaviti in imaš še s tem dodatno delo? Pred časom je bila celo reklama (če se ne motim za Mercator), da lahko dobiš do 300 eur, kar pomeni, da moraš potem zaradi tega, ker nasedaš promociji prodaje, še davkariji odšteti kakšnih 150 eur. Trgovec namreč ne plača nič akontacije zaradi tako nizkih zneskov.

Strani: 1