Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Javno pismo Borutu Pahorju

Strani: 1 2 3

anon-35163 sporočil: 30.643
[#1967457] 17.01.13 22:48
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-35163 17.01.2013 22:57
Opozoriti je treba, da mlade generacije zgodovinskega ozadja ne razumejo, povečini pa jim zanj niti ni mar.
Tudi starim generacijam zgodovinsko ozadje visi dol. Zgodovina služi izključno za politično obračunavanje tukaj in zdaj. Barbara rov je uporaben za marsikaj:

* Obsodba komunizma, češ pobijali so komunisti, kdorkoli naj bi že "komunist" bil. Danes "komunist" pomeni isto kot "nevernik".

* Obsodba krščanstva, češ pobijali so krščansko vzgojeni fantje, v skladu z "vse pobit pa naj jih bog presortira"

* Liberalizacija zakonodaje glede orožja. Ali pa še bolje, da se pravica do posedovanja orožja po ameriškem zgledu zapiše v ustavo.

Sam se strinjam edino z zadnjo postavko. Dušebrižništvo množičnih pobojev ne more preprečiti, ponavadi je ravno obratno. Prepreči jih lahko kvečjemu puška pri vsaki hiši. Puška, ne pištola, pištola ni nič. Po možnosti pa še breztrzajni top v garaži.
zoran13 sporočil: 2.420
[#1967480] 17.01.13 23:04
Odgovori   +    30
KO SEM SE ZAČEL IMETI RAD

Ko sem se začel resnično imeti rad,
sem spoznal, da sem vedno in ob vsaki priložnosti
na pravem mestu in v pravem času,
in da je vse kar se dogaja pravilno –
od takrat dalje sem lahko miren.
Danes vem, da se to imenuje ZAUPANJE.

Ko sem sem začel resnično imeti rad,
sem lahko spoznal, da so čustvena bolečina in trpljenje
za mene samo opozorila, da živim v nasprotju z lastno resnico.
Danes vem, da se to imenuje BITI VERODOSTOJEN.

Ko sem se začel resnično imeti rad,
sem prenehal hrepeneti za nekim drugim življenjem
in lahko sem videl, da je bilo vse okoli mene poziv za rast.
Danes vem, da se to imenuje ZRELOST.

Ko sem se začel resnično imeti rad,
sem si prenehal krasti prosti čas,
in prenehal sem ustvarjati mogočne projekte za prihodnost.
Danes počnem samo to, kar ustvarja zadovoljstvo in radost,
tisto, kar ljubim in kar ustvarja smeh v mojem srcu,
na moj lasten način in v mojem osebnem ritmu.
Danes vem, da se to imenuje POŠTENOST.

Ko sem se resnično začel imeti rad,
sem se osvobodil vsega, kar ni bilo zdravo zame,
od jedi, ljudi, stvari, situacij
in od vsega, kar me je vedno ponovno povleklo nižje, proč od samega sebe.
Na začetku sem to imenoval „zdravi egoizem“,
a danes vem, da je to LJUBEZEN DO SAMEGA SEBE.

Ko sem se resnično začel imeti rad,
sem prenehal imeti vedno prav,
tako sem bil manj v zmoti.
Danes sem spoznal, da se to imenuje PONIŽNOST.

Ko sem se resnično začel imeti rad,
sem se odrekel življenju v preteklosti,
in da skrbim glede prihodnosti.
Sedaj živim samo v tem trenutku, v katerem se vse začenja.
Tako živim danes in to imenujem ZAVEDANJE.

Ko sem se resnično začel imeti rad,
sem spoznal, da lahko od svojih misli zbolim in da sem lahko slaboumen.
Ko pa sem spet našel moči svojega srca,
je razum dobil pomembnega partnerja.
To vez danes imenujem MODROST SRCA.

Ni potrebe, da se še naprej bojimo razprav,
konfliktov in problemov s samim seboj in drugimi,
ker tudi zvezde sem ter tja trčijo med seboj
in nastanejo novi svetovi.
Danes vem: TO JE ŽIVLJENJE.

Charlie Chaplin, sebi, za 70. rojstni dan.
(prevedel in obelodanil – Janez Kozamernik)
anon-293311 sporočil: 177
[#1967487] 17.01.13 23:09
Odgovori   +    32
Izredno dobri nasveti. Nekateri so skoraj odveč, ker je Pahor že pokazal, da bo vsaj skušal dajati videz nepristranskosti, če mu ne bo upelo biti popolnoma nepristranski. Najbolj pa mu bo koristilo, če bo prisluhnil najpomembnejšima nasvetoma, citiram:

Ko boste imenovali svoje svetovalce, na ta mesta ne imenujte zgolj starih prijateljev, ker boste potrebovali tudi strokovnjake, ki ne pripadajo nobeni stranki, zato nikar ne oklevajte, če uvidite, da je to za državo najboljše.

Na področju mednarodnih odnosov ta čas ni veliko stvari, v katere bi se morala Slovenija dejavno vključevati (ali pa so te že urejene), zato vas še enkrat iskreno pozivam, da se osredotočite na enotnost in si ustvarjajte prijatelje, ne pa sovražnikov. Naj vas ne premamijo razkošna potovanja v tujino. Ostajajte raje doma, v stiku z ljudmi in njihovimi težavami.

Namreč, edini spodrsljaj, ki se mu je od inavguracije pripetil, je bil neposrečeni intervju mednarodno uveljavljenemu časopisu.
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1967543] 17.01.13 23:35
Odgovori   +    35
gospod miles, pahor ni predsednik vlade(kar je sicer že bil,pa ni storil nič!!! ) ampak reprezantivni predsednik republike slovenije z zelo omejenimi pooblastili

in če bo karkoli od svetovanega poizkusil forsirati preko medijev ga bo doletela nekakšna KPK v bogve kakšni obliki...tako je to pri nas...in pri vas tudi,mar ne?
anon-233233 sporočil: 2.146
[#1967572] 17.01.13 23:50
Odgovori   +    3
Ha ha ha, ali ne bi bilo bolje, če bi poslal to pismo božičku ali nemara celo dedku mrazu? Pahor je namreč v svojem svetu.
anon-293110 sporočil: 173
[#1967626] 18.01.13 00:42
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-293110 18.01.2013 00:50
Kot prvo je predsednik ne tako davno izjavil, nekako takole v svobodnem prevodu
Ne morem preživeti s 3000 evrov...
(mogoče je zato kandidiral za predsednika, upal je na večjo plačo...?!)

istočasno pa država Slovenija, ki jo vodi g. Pahor določa, da 3 članska družina lahko IN MORA PREŽIVETI z okoli 592 evra na mesec....?! oz. za prvega odraslega vzdrževanega člana g. Pahor dovoljuje le 260 evrov na mesec, za drugega odraslega člana družine pa le 160 (beri in piši stošezdeset) evrov NA MESEC ...
Ej g. predsednik, z 160 evrov ne moreš plačati samo elektrike in telefonijo, pa še za mleko in kruh mogoče bo do konca meseca.... oz.
kako g. predsednik, ki NAJ BI ZDRUŽEVAL vse državljane Slovenije, sebi dodeli več kot 3000 EVROV na MESEC, ker SAM baje "NE MORE PREŽIVETI" z manj, za 3 (tri) člansko družino pa meni, da je dovolj le manj kot 600 evrov....
in tako meni da bo združeval državljane, NIJE NEGO...
Kot drugo, človek, ki naj bi bil predsednik vseh slovencev izjavi nekaj tako notorično neumnega, "da ta vlada nima alternative".....
Bog ne odpusti mu, ker VE kaj dela....
"3. Spodbujajte varčevanje" ..... s čem oz. kako, ko pa ljudi nimajo več kaj jesti... Kaj naj varčujejo g. Keith, svoja črevesa....

"5. Ne opuščajte ali prelagajte privatizacije zgolj zaradi težkih časov "
V tem grmu tiči zajec g. Keitha, z drugimi besedami, dajte vse zastonj tujcem, potem pa pridno delajte 24 ur za vaše hlapčevsko preživetje in za tujčeve koristi....
a to je mislil g. svetovalec....

"Kar največ pa se ukvarjajte s shemami samopomoči in dobrodelništvom, ki v kriznih časih ljudi še posebej združuje. "
a s takim "dobrodelništvom", ki se je ukvarjal mister Salisuludivanmen, sodelavec BBC, ki je nemoteno več kot 50 let pod krinko "dobrodelništva" posiljeval tako otroke in mladoletnike (moške in ženske, nije bitno šta je samo da je rupa...) ter duševno bolne otroke, v njegovi "DEMOKRATIČNI, SVOBODNI in NAPREDNI in kaj še.... pravični????) domovini....in je zato dobival celo odlikovanja kraljice in vseh najvidnih inštitucij....pa ni bil sam pri teh grozodejstvih je sodelovalo, še veliko "priznanih, poznanih ter "častnih"" državljanov.... IN O TEM SO ZNALI VSI ali skoraj VSI na otoku, pa nobeden ni bil toliko pošten, pravičen, demokratičen in predvsem NORMALEN, da prepreči ta HUDIČEVA GROZODEJSTVA teh BLAZNIH PERVERZNEŽEV, ki jih je OGROMNO v tako imenovanem "ZAHODNEM DEMOKRATIČNEM" HUDIČEVEM sistemu.... ALELUJA
BULL SHIT ......
Mogoče zato svetovalec svetuje predsedniku še:
"Mislite tudi na to, da predstavljate tudi marginalizirane družbene skupine, kot sona primer manjšine ali pa duševno bolni. "
BOG NE ODPUSTI JIM, TEMVEČ JIH KAZNUJ, KER DOBRO VEDO KAJ DELAJO...
anon-293110 sporočil: 173
[#1967643] 18.01.13 01:01 · odgovor na: zoran13 (#1967480)
Odgovori   +    5
BRAVO ZA PESEM....
ČUDOVITO....
NE MOREM VERJETI da je to napisal Charlie Chaplin....
Bravo Charlie
anon-293110 sporočil: 173
[#1967645] 18.01.13 01:10 · odgovor na: (#1967621)
Odgovori   +    4
Ej "janezPIZDEK" si pa res PIZDA in to v duši....
zato te treba JEBATI V RITI, da se take PIZDE NE BI VEČ RAZMNOŽEVALE....
ej PIZDEK, kakorkoli se obrneš ti je RIT vedno ODZADI, to boš spoznal, ko ti strici iz OZADJA zadihajo za ovratnik ODPOZADI....
PIZDEK pa fajn se imej....
anon-58010 sporočil: 1.849
[#1967668] 18.01.13 03:19
Odgovori   +    23
Prizadevajte si za vračanje strokovnjakov v domovino ter jih spodbujajte, naj pomagajo oblikovati slovensko prihodnost. Sedaj namreč vlada ozračje, ki je tovrstnim pobudam precej nenaklonjeno, četudi ali ravno zato, ker so njihove izkušnje večje in boljše od domačih.
________________________________________ ______________________________

to je misija nemogoče saj je doma zaposlenih preveč diplomantov in doktorandov s plagijati diplom in nazivov da bi to dopustili!

Celo v parlamentu jih sedi cel kup !
anon-187668 sporočil: 5.835
[#1967700] 18.01.13 06:23 · odgovor na: zoran13 (#1967480)
Odgovori   +    9
[zoran13]
Ko sem se začel resnično imeti rad, sem spoznal, da ....
Charlie Chaplin
Tri modre misli, ki jih je izrekel Charles Chaplin:

“You'll never find a rainbow if you're looking down”

“A day without laughter is a day wasted.”

“We think too much and feel too little.”
anon-274621 sporočil: 664
[#1967713] 18.01.13 06:53
Odgovori   +    18
Verjamem, da je pismo napisano dobronamerno in tudi verjamem da ga bo Borut prebral. Kaj več od tega pa si ne obetam. g.Pahor je v spletu okoliščin prišel do svoje sanjske službe. V tej vlogi bo ohranil pokončno držo telesa, urejen zunanji izgled in lepe besede za javnost.
anon-49373 sporočil: 5.712
[#1967733] 18.01.13 07:17
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-49373 18.01.2013 07:19
"Dolžnost in služenje" je nakaj kar na balkanu ni vsakdanje !
Spisek "želja" je pa ljubitelj peresa tako napisal kot bi rad bil njegov svetovljanski svetovalec ? Pa kaj ne ve, da razen fikusa zalivat predsednik nima drugih pristojnosti ?

Karkoli več bo naredil bo to takoj napad na drugače misleče !

Če postane svetovalec sledi takoj obisk pri njegovi šefici www.youtube.com/watc...aeNMhlf5PU ?
anon-215576 sporočil: 1.073
[#1967739] 18.01.13 07:19
Odgovori   +    20
..pa lepo prosim, če napiše eno pismo še Kučanu & njegovi bandi, ki meče vsem- ne le Pahorju- polena pod noge.
pa kakšno pisemce še Lukšiču, da ne bo več tako smešen in videti malo trčen, kot je bil včeraj na Pogledih.
Hvala, gospod keith
anon-123060 sporočil: 7.025
[#1967755] 18.01.13 07:26
Odgovori   +    5
Dobri nasveti, vprašanje pa je, koliko jih Pahor razume in še bolj vprašljivo, če jih bo upošteval?!
anon-86926 sporočil: 4.065
[#1967759] 18.01.13 07:32
Odgovori   +    3
G Miles ko pravite
"Poskušajte zmanjšati davke pri gospodarskem poslovanju in delu, da boste tako spodbudili razvoj"

Ne razumem kateri vladi ste svetoval da se sedaj s tem obračate na Pahorja?
Saj Janševa vlada sprejema ukrepe za sprostitev podjetništva in eden od teh je da so vse finančne storitve (ne bančne transferje kot priporoča EU) obdavčili z 6,5% davkom. Tako bodo npr. samostojni zavarovalniski agenti po novem plačevali 6.5 % od prihodkov, dodatno pa še Zavarovalnice za katerere delajo)Torej dvojno obdavčenje. ite da bo Pahor posredoval ali se posral?
Pahor ob takih dejanjih lahko le kaj reče ali pa molči. Ali mislite da se bo posredoval ali se posral, kot že večkrat prej.
In če bi posredoval, bi ga verjetno etiketirali da razdvaja narod tako kor ste navedli zgoraj za bivšega Predsednika Turka.
anon-252387 sporočil: 29
[#1967778] 18.01.13 07:49
Odgovori   +    1
Privatizacija v Sloveniji ni tako enostavna, saj glede na pomanjkanje sredstev v državi pomeni razprodajo premoženja. Ni res, da privatno podjetje nujno dela bolje kot državno. To je odvisno predvsem od menagiranja tega podjetja. V kolikor pa politika v taka podjetja nastavlja poslušne ljudi so ti po pravilu slabi managerji, saj morajo služiti trenutni politični oblasti, vmes pa izmaknejo še kaj zase. Lep primer je Luka KOper, kjer se je pod direktorovanjem gospoda Časarja pokazala vsa beda vtikovanja politike v gospodarstvo. Iz 200 milijonov plusa pred njegovim direktorovanjem, je zdrsnila Luka na 200 milijonov minusa, Interevropa z Lovšinom pa je dodala še 100 milijonov čiste izgube. V socializmu so si upali nastavljati dobre direktorje,tudi če niso bili v ZK, dober primer je gospod Osole, ki je iz nič ustvaril podjetje Unior, ki še danes deluje v glavnem v istem obsegu. Danes kaj takega nismo sposobni, med tem, ko je lahko zraslo v socializmu kar nekaj dobrih podjetij od Gorenja, Krke, Leka, Tomosa, Tama, Železarn, Litostroja, Droge, Petrola, Elana Istrabenza... so sedaj podjetja, ki naj bi jih zgradil kapitalizem redka kot voda v puščavi. Mi pa zadolženi do vratu. Treba je spremenit miselnost in neodvisno omogočit dobrim managerjem da upravljajo podjetja neodvisno in s suportom države in ne z zavorami države.Denar delijo tisti, ki ga ne zaslužijo, lastnina bi se morala preko dela prelivati v množico delovnih ljudi, če bi bili vsi lastniki glede vložen na prispevek, bi bil položaj države dosti boljši, saj bi prevladal skupni interes. Saj smo družba ljudi ne dveh kast bogate in revne.
anon-63844 sporočil: 4
[#1967824] 18.01.13 08:19
Odgovori   +    5
Odlično!
anon-72388 sporočil: 425
[#1967868] 18.01.13 08:46
Odgovori   +    2
Javno vprašanje predsedniku republike!
Predsednik gospod Borut Pahor, ali premier demokratične države lahko, celo po vaše, odgovarja zgolj svoji stranki, "državi SDS", in ne predvsem Državnemu zboru Republike Slovenije?
Imamo državo republiko Slovenijo ali le »državo SDS« in podobnih?
Ali je torej DZ RS res tudi za vas odveč?
Pozdrav
Franc Mihič
anon-72388 sporočil: 425
[#1967871] 18.01.13 08:47
Odgovori   +    3
“Nepriljubljenost Janeza Janše žal ne izvira iz njegove načelnosti, temveč predvsem iz pomanjkanja politične higiene.”
Še kako to drži, saj je desnica zaradi tega izgubila dobljene volitve in je zmagala Jankovićeva PS.
Načelnosti?
Kdo je do zadnjega tudi podpiral menedžerske prevzeme?
Kdo je do zadnjega skupaj z NSi podpiral najbolj sramotno kratenje lastninskih pravic delavcev, zaposlenih, neplačevanje socialnih prispevkov, -prikrito krajo dela plače-, in še sedaj to ne obžaluje?
Vse to, kar je sicer zastavila neoliberalna kabinetna levica, je podpirala tudi desnica, to je predvsem SDS in NSi.
www.casnik.si/index....ment-38669
anon-72388 sporočil: 425
[#1967874] 18.01.13 08:48
Odgovori   +    4
Kdo ogroža slovensko demokracijo, razvoj države prava?
O tej grožnji se mnogi, celo »ugledni in poklicani«, javno zelo sprašujejo. Že dolgo.
Mogoče pa to ogrožajo kar s pomočjo partitokracije, ne pa po volji ljudstva, vedno doslej izvoljeni poslanci in takšna oblast sama ? Menim, da!
Strankokracija, partitokracija, ki je potomka oblasti komunistične partije, ogroža demokracijo.
Edino korektno in zrelo je, da se menjajo politične elite po demokratični poti , ne pa z utopično revolucijo na cesti. Zato pa je potrebno zamenjati način izbora politične elite. Sprejeti nov volilni sistem s preferenčnim glasom, kot volimo evropske poslance, če ne celo večinski volilni sistem.
Skrajni in pravi čas je za to demokratično spremembo, da dobimo končno pravo demokratično oblast po izbiri ljudstva.
Čas je, da preneha neustavna oblast strankokracije, saj Ustava veleva,oblast ima ljudstvo, ne pa partitokracija, ne samo stranke.
Strankokracija, partitokracija je potomka oblasti partije, kot opozarja tudi dr. France Bučar.
Čas je, da se tudi v Sloveniji partitokracija končno odplavi na smetišče zgodovine!
Večina parlamentarnih strank, zadnje dve leti, javno ugotavlja in obeta, spremenili bomo način izbire političnih elit, volilni sistem za DZ RS. Pred kratkim, je ravno Janez Janša to zelo javno izpostavil kot rešitev za blokade delovanja vlade, politike, države. Ali so vsi to počeli s figo v žepu? Upam, da ne!?
Na potezi je vsa aktualna politika, tudi SDS in Janez Janša!
Slovenija je vredna demokracije in volitev po meri ljudstva, koraka do države prava!
anon-72388 sporočil: 425
[#1967878] 18.01.13 08:49
Odgovori   +    2
Kdo pa trenutno najbolj ignorira in zlorablja pravo, pravičnost in DZ RS kot Janez Janša ?
Po zaupnico gre kar samo v svojo stranko SDS, namesto v DZ RS, ki mu je odobril mandat, kar je bistvo demokracije, ki je sicer več ni!
anon-245582 sporočil: 5.963
[#1967892] 18.01.13 08:55
Odgovori   +    6
Dodal bi samo še
7. vitek in učinkovit oziroma kvaliteten javni sektor se pa z ostalim strinjam. Lepo napisano.
anon-191162 sporočil: 182
[#1967903] 18.01.13 09:01
Odgovori   +    0
Je pa pameten za dva, tale Keith. Me zanima koliko premoženja je ustvaril, koliko njegovih fabrik uspešno dela in daje kruh dobrim delavcem? Pa prav razumite, ustvaril in ne nakradel!
anon-5355 sporočil: 3.129
[#1967918] 18.01.13 09:05
Odgovori   +    2
Dobro.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#1967921] 18.01.13 09:06 · odgovor na: anon-293110 (#1967626)
Odgovori   +    4
No, zdaj pa še razloži, kje si dobil tistih 562 € za 3-člansko družino?
Konasnica sporočil: 1.741
[#1967925] 18.01.13 09:07
Odgovori   +    6
Nekaj je pozabil, kar je Pahorju zelo blizu - populizem. To je edino kar obvlada, je pa skrajno škodljivo in iz zgodovine dokazano nevarno.
anon-288303 sporočil: 5.457
[#1967946] 18.01.13 09:15
Odgovori   +    11
Igre 'stare garniture' so Slovenijo osramotile in zdi se mi, da ste to končno tudi spoznali, zato občudujem vaš pogum.


Tako nas vidi EU
In tako nas vidi tudi ob konstruktu KPK
katerega avtorji se nahajajo v prvem stavku

Gospod Keith čestitke za jasno in odkrito pismo
Tega Slovenskim novinarjem, ki se bojijo za svoje ritke manjka
anon-137481 sporočil: 652
[#1967964] 18.01.13 09:20
Odgovori   +    5
..auuuuuuuuuuuuuuu..tole si ga pa zadel - v glavo
anon-6446 sporočil: 354
[#1967982] 18.01.13 09:26
Odgovori   +    1
Potem naj pač pozove Janšo k odstopu.
anon-166923 sporočil: 753
[#1968005] 18.01.13 09:35
Odgovori   +    5
Modro!

Strani: 1 2 3