Strani: 1

anon-185492 sporočil: 545
[#1939411] 28.12.12 16:59
Odgovori   +    5
Spoštovana profesorja, ali se vama ne zdi nenavadno, da je najbolj nadarjen računalničar na svetu dobesedno hermetično zaprt v Mariboru; nekdo, ki "lahko zruši ameriško gospodarstvo" ima zagotovo najvišje kompetence na področju o katerem debatirata.
Še bolj nenavadno pa je, da je gospodarstvo, ki mu zvesto in brezprizivno sledi veliko "sledilcev", tako ranljivo, da ga lahko zruši en sam talentiran mladenič.
Dokler so taki talenti v zaporu mi ne govorite o silicijevi dolini; lahko govorite o slovenskem Guantanamu in nezaslišanemu terorju na naših tleh.
Bosta kaj storila glede tega škandala?
anon-171153 sporočil: 4.257
[#1939454] 28.12.12 17:53
Odgovori   +    5
Zakaj naši raziskovalci samo čakajo na proračunska sredstva? Zakaj se ne usmerijo na uporabno znanost, zakaj se ne vključijo v raziskave v podjetjih, ki imajo za cilj razviti nekaj uporabnega? Od člankov v mednarodnih revijah in pridobljenih točk Slovenija nima kaj dosti.
Vsi raziskovalci pa bi delali samo za dva državna inštituta in tarnali, kako jih država ne podpira dovolj. Za stanje v slovenski znanosti, so soodgovorni tudi raziskovalci sami.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#1939558] 28.12.12 20:08 · odgovor na: anon-185492 (#1939411)
Odgovori   +    1
[fantod]
Spoštovana profesorja, ali se vama ne zdi nenavadno, da je najbolj nadarjen računalničar na svetu dobesedno hermetično zaprt v Mariboru; nekdo, ki "lahko zruši ameriško gospodarstvo" ima zagotovo najvišje kompetence na področju o katerem debatirata.
Še bolj nenavadno pa je, da je gospodarstvo, ki mu zvesto in brezprizivno sledi veliko "sledilcev", tako ranljivo, da ga lahko zruši en sam talentiran mladenič.
Dokler so taki talenti v zaporu mi ne govorite o silicijevi dolini; lahko govorite o slovenskem Guantanamu in nezaslišanemu terorju na naših tleh.
Bosta kaj storila glede tega škandala?
Ne vem sicer o kom govoriš, ampak za cyber teroriste je najbolje da so lepo pod ključem ali pa vsaj brez dostopa do interneta.
anon-293545 sporočil: 1.093
[#1939569] 28.12.12 20:16
Odgovori   +    4
"Da dodam še nekaj optimističnega o kadrih bi povedal, da sem mi zdi bistveno, da odklenemo in sprostimo naše potenciale"

Odlična ideja, prav škoda, da to presega naše zmožnosti. Kaj pa če o tem zgoj pišemo, bo to zadoščalo?

Brez heca, ali se vam to zdi enostavno? Odklepanje in sproščanje potencialov pomeni odpovedati se nepotizmu, zvezam, korupciji ter preiti na sistem meritokracije. Kdo bo naše politike v to prisilil in kako? Nihče in nikakor.
anon-200437 sporočil: 231
[#1939595] 28.12.12 20:55 · odgovor na: anon-204390 (#1939558)
Odgovori   +    1
ubistvu je bolje če se cyber kriminalce nesramno visoko plača, da razvijajo nek zapleten produkt. To so največji računalnški geniji današnjega časa in hekajo ker niso dovolj plačani drugje in tako zaslužijo več. Sicer tudi jaz ne vem o kom govori, ampak mislim da je to, da so najboljši zaprti v zaporih neumnost, škoda talenta. Največji talenti morajo biti tudi daleč najbolje plačani, ker lahko ustvarijo največ dobrega. Je pa res, da imamo v sloveniji drugo miselnost, vsi isto plačani ne glede na produktivnost... Država brez napredka!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#1939604] 28.12.12 21:12 · odgovor na: anon-200437 (#1939595)
Odgovori   +    1
[cvt2]
ubistvu je bolje če se cyber kriminalce nesramno visoko plača, da razvijajo nek zapleten produkt. To so največji računalnški geniji današnjega časa in hekajo ker niso dovolj plačani drugje in tako zaslužijo več. Sicer tudi jaz ne vem o kom govori, ampak mislim da je to, da so najboljši zaprti v zaporih neumnost, škoda talenta. Največji talenti morajo biti tudi daleč najbolje plačani, ker lahko ustvarijo največ dobrega. Je pa res, da imamo v sloveniji drugo miselnost, vsi isto plačani ne glede na produktivnost... Država brez napredka!
Halo, kriminalca ki vdre v banko in ukrade denar bi dal pa vzapor ? To da je nekdo sposoben naredit nekaj nezakonitega mu ne daje pravico da to tudi naredi. Če tip odsluži kazen, oziroma se mu jo zmanjša, ker je v zaporu dokazal da se je spreobrnil, potem ne vidim nič slabega v tem, da se družbi odkupi tako, da pomaga pri odkrivanju tovrstnih kriminalcev. Najprej seveda brezplačno (dokler je na služenju kazni), potem lahko tudi kot zaposlen v kakšni organizaciji, ki se s tem ukvraja. Seveda pa ne za neko ekstra nagrado, saj je treba vsem potencialnim posnemovalcim poslati sporočilo, da do vrhunske plače ne vodi kriminal.
bozga sporočil: 6.303
[#1939926] 29.12.12 13:37
Odgovori   +    0
Odklenitev potencialov po mojem pomeni, da bo velika večina kar je vrednega in sposobnega v kratkem imigriralo v države, kjer so to že zdavnaj naredili in lahko sedaj te potenciale plačajo vsaj dvakrat do trikrat več, kot jih bomo lahko plačali v Sloveniji. Če v ekonomiji kaj veljajo teorije o racionalnem obnašanju posameznika se drugače skoraj ne more zgoditi.
pomurski sporočil: 1.856
[#2305308] 05.01.14 14:47 · odgovor na: anon-200437 (#1939595)
Odgovori   +    0
[cvt2]
ubistvu je bolje če se cyber kriminalce nesramno visoko plača, da razvijajo nek zapleten produkt. To so največji računalnški geniji današnjega časa in hekajo ker niso dovolj plačani drugje in tako zaslužijo več. Sicer tudi jaz ne vem o kom govori, ampak mislim da je to, da so najboljši zaprti v zaporih neumnost, škoda talenta. Največji talenti morajo biti tudi daleč najbolje plačani, ker lahko ustvarijo največ dobrega. Je pa res, da imamo v sloveniji drugo miselnost, vsi isto plačani ne glede na produktivnost... Država brez napredka!
To se bere kot da so najbolj genialni bogati ljudje.

V resnici pa so med tistimi, ki se pehajo za denarjem, predvsem finančni genialci, ki z izumljanjem novih in novih kazino produktov delajo vsem (razen sebi) predvsem veliko škode.

Po drugi strani ni večjega bogastva kot so genialni možgani, zato genij denarja niti ne potrebuje oziroma ga celo zavrača:

en.wikipedia.org/wik...athematics

Strani: 1