Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Bolgarska policija ima 213 tisoč bitcoinov

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[#2688007] 11.12.17 12:04
Odgovori   +    8
zvisajte place bolgarski policiji iz 250 na 300 evrov
anon-408740 sporočil: 232
[#2688033] 11.12.17 13:06 · odgovor na: (#2688031)
Odgovori   +    3
[jezdec666]
Bitcoin in ostale kripte se prepoznajo kot to, kar dejansko so (Ponzi) in s tem avtomatično zapadejo pod nezakonito premoženje, ki se ga v skladu s kazenskimi predpisi odvzame. Nič slabega ne bi bilo v tem, javne finance pa rešene v dobro vseh državljanov.
Nimam coinov niti jim ne zaupam iz socialnih in tehnoloških vidikov, ampak trditev, da gre za ponzi shemo preprosto ne drži. Oziroma, če so kojni ponzi, je borza tudi.

Gre preprosto za lakomnost. Kojne poganja popolnoma isto, kot pets.com. Greed is good press. To je psihološki pojav. Boš zaplenil tudi delnice, če bodo spet poletele? Ker princip je isti.

Problem kojnov je drug - nemogoče jih je vrednotiti. Verjento imajo neko inherentno vrednost, a kakšno? In če ne veš, kakšna ta vrednost je, potem je popolnoma nemogoče oceniti, ali si jih kupil poceni ali drago. Če špekuliraš te to niti ne zanima, če investiraš, te pa.
murje sporočil: 5.120
[#2688038] 11.12.17 13:17 · odgovor na: (#2688035)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: murje 11.12.2017 13:18
2018

Pri Saxo bank pravijo, so napisali 1o najbolj provokativnih napovedi za leto 2018 in da bo Bitcoin poletel vse do $60.000...
www.rtvslo.si/gospod...lom/440067

Za nov' let' ne vèm, perneslo kaj bo –
ga mislim pregledat', ob letu povèdat: kak dobro je b'lo.
Valentin Vodnik: Voščenje novega leta
bigl sporočil: 18.363
[#2688040] 11.12.17 13:22
Odgovori   +    6
Me zanima koliko neplačanih davkov pri nas je skritih v bitkoinih? Bolgari verjetno niso edini švercerji na tem svetu. Lep dan
anon-408740 sporočil: 232
[#2688043] 11.12.17 13:26 · odgovor na: (#2688039)
Odgovori   +    2
[jezdec666]
Zakaj aretirat, če nekaj prepoveš pač odrediš zaplembo teh kriptonovcev pa še kakšno zabeljeno denarno kazen.
Good luck with that.
anon-408740 sporočil: 232
[#2688049] 11.12.17 13:38 · odgovor na: (#2688044)
Odgovori   +    4
[rename]
> [bigl]
> Me zanima koliko neplačanih davkov pri nas je skritih v bitkoinih? Bolgari verjetno niso edini švercerji na tem svetu. Lep dan

Ajde davcni strokovnjak, zdaj pa mi povej kako se lahko v btc skrivajo neplacani davki?
Ponekod je že dobiček od prodaje valut obdavčen. Torej če ne prijaviš ustvarjenega dobička, gre za davčno utajo.

Drugo je pa, da v coinih lahko skrivaš na črnem trgu ustvarjen dobiček. Celo od kriminalnih dejavnosti. Hec je v tem, da pa je prav to edino, kar dajo neko inherentno vrednost bitcoinu.
anon-408740 sporočil: 232
[#2688051] 11.12.17 13:40 · odgovor na: (#2688046)
Odgovori   +    1
[BigBrother13]
To je verjetno tudi eden od razlogov zakaj presežek povpraševanja, idealen pristan oz. idealen pralni stroj za nelegalne zaslužke, teh pa nikoli ne zmanjka. Pa tudi riziko izgube lažje akceptirajo kriminalci, to jim je pač del posla.
Dokler države ne začenjajo blokirati dostopa do bitcoin borz, ali pa kar celotnega mining protokola... Ja, cat and mouse, in čisto preprečiti ne moreš, lahko pa precej otežiš celo zadevo...
anon-408740 sporočil: 232
[#2688060] 11.12.17 14:03 · odgovor na: (#2688059)
Odgovori   +    1
[rename]
No povej, kako bi ti opral milijon eurov ki jih imas v cashu?
Verjento ni prav dosti bralcev financ s tem problemom, tisti ki pa so, bodo pa o njihovih trikih tiho :-)

Si pa predstavljam, da obstaja podzemlje, ki ti denar opere za primerno ceno. Ta si pa sped predstavljam, da je odvisna od narave keša. Če gre samo za davčni prekršek, potem mora biti ceneje od plačila davka. Če gre za umazan denar, je verjetno cena lahko višja. Vsaj tako mi pravi zdrava pamet, nimam teh problemov :-)
crt sporočil: 27.235
[#2688061] 11.12.17 14:07 · odgovor na: (#2688042)
Odgovori   +    9
[rename]
Vidim da si cistokrvni totalitarec z idejami, ki se jih se Orwell ne bi sramoval.
ves, ko tako berem ideje, koga in kaj vse je treba prepovedati, kaznovati ali se najraje zapreti...

to je ta problem s predstavo, da je juga bila jeca ljudstva, ki je hrepenelo po svobodi. ma kurac, janez novak, je hrepenel po tem, da se on dobi svoj krog biti diktator. in je zameril diktatorju to, da ne da enega kroga, ne pa to, da je diktator.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2688065] 11.12.17 14:44 · odgovor na: bigl (#2688040)
Odgovori   +    1
[bigl]
Me zanima koliko neplačanih davkov pri nas je skritih v bitkoinih? Bolgari verjetno niso edini švercerji na tem svetu. Lep dan
Tako!

Sprejeti zakonodajo in vse zaplenit! Nobenega dobička, davkov, taks, provizij, prihodkov od teh BTC.... samo eno navijanje!

Podrejence so oskubili, naj pa še digitalce! :))

Tako nobene koristi od njih! :)

Zaplenit vsak BTC, ki ga najdejo. :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2688068] 11.12.17 14:52 · odgovor na: (#2688037)
Odgovori   +    1
[rename]
Najvecja Ponzi shema je penzijski fond.
Hm, če pogledam kronološko, bi rekel, da je Ponzi preučil takrat že 30+ let star Bismarckov penzijski sistem in osnovno idejo piramide zlorabil za svoje sleparske rabote.
en.wikipedia.org/wik..._(Germany)
www.ssa.gov/history/ottob.html
www.theatlantic.com/...ed/381802/
Sem za zaplembo btc ce ukinejo ZPIZ.
Sem za zaplembo kriptovalut (nimam nobene), če s tem rešijo obstoj ZPIZ (in moje penzije). :-)

Da nisi ti v resnici tisti angleški doktor-politik, ki je pred dvema mesecema dvignil prah z izjavo o Ponzijevi shemi
Justice Minister Phillip Lee, a former GP, said the welfare state was a "Ponzi scheme" that was "about to collapse".
By the time working people reached the age where they had to rely on them, these services may no longer exist, he told a Tory conference fringe meeting. He said a better funding model may be to tax assets rather than work.
www.bbc.com/news/uk-...s-41463400
in ne bere oz. ne verjame Economistu?
Not Ponzis, but pyramids
www.economist.com/bl...6/pensions
Pensions, Ponzis and pyramids, The retired are always supported by their children
www.economist.com/no...e/21530106
zoran13 sporočil: 2.420
[#2688069] 11.12.17 14:59
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 11.12.2017 15:01
ROVERETO - TRENTINO

V tem kraju na severu Italije sprejemajo njihove trgovine Bitcoin kot plačilno sredstvo, tudi samo za capuccino in so vsi zadovoljni, ker vse poteka hitro in brez stroškov...prav tako, domačini pa želijo, da jim plače nakazujejo v Bitcoinih!
www.visitrovereto.it...i-culture/
www.ildolomiti.it/so...dipendenti
pobalin sporočil: 14.456
[#2688074] 11.12.17 15:06 · odgovor na: crt (#2688061)
Odgovori   +    7
[crt]
ves, ko tako berem ideje, koga in kaj vse je treba prepovedati, kaznovati ali se najraje zapreti...
Je tudi kul, kako in kam je debata zavila od tiste glavne poante, hudičeve dileme bolgarskih oblasti. Danes imajo zaplenjeno neko kripto bogastvo, ki lahko že jutri izpuhti.

Če nimajo še 110% vaserdiht upravičene in prisojene zaplembe, virtualnih konjev ne morejo prodati zdaj, ko bi lahko za 3+ GEUR zmanjšali javni dolg.

Če prodajo danes, čez X let pa neko über-sodišče razsodi, da zaplemba ni bila zakonita, vrednost kripto konjev pa se podeseteri, morajo vrnit 30 GEUR, so nepopisno epohalno zaj€bal.

Če počakajo na vaserdiht razsodbo, lahko prej naredi puf in ti kripto konji postanejo luft ali dim. Na naslednjih volitvah bi se to moralo poznati.

In v tako trilersko dramatični situaciji se tlele deželni komentariat prereka, kako in zakaj bi/ne bi obdavčili, zaplenili... Džizs!
najobj sporočil: 31.933
[#2688129] 12.12.17 09:42 · odgovor na: pobalin (#2688074)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.12.2017 09:45
[pobalin]
> [crt]
> ves, ko tako berem ideje, koga in kaj vse je treba prepovedati, kaznovati ali se najraje zapreti...
Je tudi kul, kako in kam je debata zavila od tiste glavne poante, hudičeve dileme bolgarskih oblasti. Danes imajo zaplenjeno neko kripto bogastvo, ki lahko že jutri izpuhti.

Če nimajo še 110% vaserdiht upravičene in prisojene zaplembe, virtualnih konjev ne morejo prodati zdaj, ko bi lahko za 3+ GEUR zmanjšali javni dolg.

Če prodajo danes, čez X let pa neko über-sodišče razsodi, da zaplemba ni bila zakonita, vrednost kripto konjev pa se podeseteri, morajo vrnit 30 GEUR, so nepopisno epohalno zaj€bal.

Če počakajo na vaserdiht razsodbo, lahko prej naredi puf in ti kripto konji postanejo luft ali dim. Na naslednjih volitvah bi se to moralo poznati.

In v tako trilersko dramatični situaciji se tlele deželni komentariat prereka, kako in zakaj bi/ne bi obdavčili, zaplenili... Džizs!
... čuj, jaz sicer nimam pojma, kakšna je procedura prodaje (= vnovčenja) bitcoinov, ampak na navadnih borzah je tako, da mora delnice po aktualnem tečaju nekdo dejansko kupit, da bo prodajalec res toliko zaslužil, kar za Bolgare pomeni, da mora za tote bitcoine nekdo v kešu izkašljat 3,6 milijarde dolarjev ... alzo, ne glede na vaserdiht razsodbo imajo Bolgari totih 3,6 milijarde dolarjev zgolj virtualno, če mene kaj vprašaš ...

P.S.: res me zanima, kakšna je globina trga oziroma s kakšnim deležem vseh bitcoinov se dejansko trguje (= pumpa) po aktualnih tečajih, ker namreč pri trgovanju z delnicami na navadnih borzah - mogoče ima kdo na totem forumu ta podatek - ta delež ni glih pretirano velik ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2688140] 12.12.17 10:33 · odgovor na: (#2688133)
Odgovori   +    0
[rename]
250.000 BTC od skupnih 16,725.000 = 1,5% in takšna prodaja bi samo za par dni (morda) zanihala tečaj navzdol. Promet v zadnjih 24 urah je znašal skoraj 14 milijard $, torej te bolgarske 3 predstavljajo slabo petino dnevnega prometa BTC.
Kje gledas ta promet? Katera borza?
najobj sporočil: 31.933
[#2688141] 12.12.17 10:40 · odgovor na: bc123a (#2688140)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [rename]
> 250.000 BTC od skupnih 16,725.000 = 1,5% in takšna prodaja bi samo za par dni (morda) zanihala tečaj navzdol. Promet v zadnjih 24 urah je znašal skoraj 14 milijard $, torej te bolgarske 3 predstavljajo slabo petino dnevnega prometa BTC.
Kje gledas ta promet? Katera borza?
... čuj, če sva midva dovolj velika in se zmeniva, da med sabo kupujeva in prodajava, lahko narediva za 100 milijard dolarjev prometa, pa nisva porabila takorekoč niti dolarja oziroma sva porabila nekaj drobiža, da sva pobrala zalutale padalce ...

P.S.: 100.000.000.000 X 1 = 1 X 100.000.000.000 ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2688221] 12.12.17 17:20 · odgovor na: (#2688142)
Odgovori   +    3
[rename]
> [bc123a]
> > [rename]
> > 250.000 BTC od skupnih 16,725.000 = 1,5% in takšna prodaja bi samo za par dni (morda) zanihala tečaj navzdol. Promet v zadnjih 24 urah je znašal skoraj 14 milijard $, torej te bolgarske 3 predstavljajo slabo petino dnevnega prometa BTC.
>
> Kje gledas ta promet? Katera borza?

coinmarketcap.com/
A pa je cifra ki si jo navedel res promet ki gre med bitcoini in fiat denarjem? Ker meni to zgleda samo stevilka znotraj bitcoin sveta.

Tako da promet borz (menjave v fiat valute) je po moje zelo majhen drobec tega. Tako da z monopoly money lahko prikazes poljuben promet, ne pomeni pa to da bos lahko za 3 miljarde $$$ BTC prodal brez padca v globino.
bc123a sporočil: 48.253
[#2688228] 12.12.17 18:49 · odgovor na: (#2688222)
Odgovori   +    1
[rename]
Ne vem, koliko je medkovancnega trgovanja.
No, za to je na mestu opozorilo da bi market sell order za 200.000 BTC lahko zbil ceno BTC v nulo. Ker ne ves koliko miljard fiat valut na drugi strani sploh caka da bi slo v BTC (sploh ce bi ta padal). Globina trga neznana.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2688232] 12.12.17 18:58 · odgovor na: crt (#2688061)
Odgovori   +    4
[crt]
> [rename]
> Vidim da si cistokrvni totalitarec z idejami, ki se jih se Orwell ne bi sramoval.

ves, ko tako berem ideje, koga in kaj vse je treba prepovedati, kaznovati ali se najraje zapreti...

to je ta problem s predstavo, da je juga bila jeca ljudstva, ki je hrepenelo po svobodi. ma kurac, janez novak, je hrepenel po tem, da se on dobi svoj krog biti diktator. in je zameril diktatorju to, da ne da enega kroga, ne pa to, da je diktator.
Če parafraziram Mrkaića, si je Janez Novak svobodo predstavljal predvsem tako, da lahko po mili volji hodi v Trst kupovat kavbojke. Ko mu to ni več bilo omogočeno, je začel sanjati o svobodi.
crt sporočil: 27.235
[#2688235] 12.12.17 19:09 · odgovor na: anon-204390 (#2688232)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 12.12.2017 19:21
[vickibedi]
Če parafraziram Mrkaića, si je Janez Novak svobodo predstavljal predvsem tako, da lahko po mili volji hodi v Trst kupovat kavbojke
ja, to pa je tudi vse.

(in ce bi sosed slucajno dobil boljse kavbojke, bi v istem momentu bil za to, da se nakupi kavbojk prepovejo in kaznujejo z zaporom :)

prehod slovenije v "trg" in "svobodo" je zgodil v bistvu zaradi snobizma.

- prvic zato, ker se je takrat na vzhodu na veliko to pocelo in slovenija, nobl kot je, pac ni mogla zaostajati;

- drugic zato, ker v ostalih delih juge pa se ni bilo toliko akcije in je s tem bil dosezen dvojni snobisticni bonus: smo v trendu in povrhu se se razlikujemo od unih zulukafrcev tam dol, knede.

ce vzamemo proc ta element snobizma, lahko samo ugotovimo, da je povsem bizarno jemat socializem proc populaciji, ki se ji tako cudovito prilega.

(morda po 25+ letih kdo se vedno misli, da je tako samo zato, ker je ubogo ljudstvo prisiljeno tako razmisljati. meni se je ta teza vedno zdela vprasljiva in se mi danes nic manj. je pa to ponavadi osnovna teza mnozice, ki sebe imenuje desnica, tako da mi je jasno, da kdor se tu ne strinja, se pac ne.)
crt sporočil: 27.235
[#2688239] 12.12.17 19:22 · odgovor na: crt (#2688235)
Odgovori   +    3
[crt]
> [vickibedi]
> Če parafraziram Mrkaića, si je Janez Novak svobodo predstavljal predvsem tako, da lahko po mili volji hodi v Trst kupovat kavbojke

ja, to pa je tudi vse.

(in ce bi sosed slucajno dobil boljse kavbojke, bi v istem momentu bil za to, da se nakupi kavbojk prepovejo in kaznujejo z zaporom :)

prehod slovenije v "trg" in "svobodo" je zgodil v bistvu zaradi snobizma.

- prvic zato, ker se je takrat na vzhodu na veliko to pocelo in slovenija, nobl kot je, pac ni mogla zaostajati;

- drugic zato, ker v ostalih delih juge pa se ni bilo toliko akcije in je s tem bil dosezen dvojni snobisticni bonus: smo v trendu in povrhu se se razlikujemo od unih zulukafrcev tam dol, knede.

ce vzamemo proc ta element snobizma, lahko samo ugotovimo, da je povsem bizarno jemat socializem proc populaciji, ki se ji tako cudovito prilega.

(morda po 25+ letih kdo se vedno misli, da je tako samo zato, ker je ubogo ljudstvo prisiljeno tako razmisljati. meni se je ta teza vedno zdela vprasljiva in se mi danes nic manj. je pa to ponavadi osnovna teza mnozice, ki sebe imenuje desnica, tako da mi je jasno, da kdor se tu ne strinja, se pac ne.)
tako, mislim, da smo zdaj uspesno do konca zabluzili bitcoinovske teme :)))
bc123a sporočil: 48.253
[#2688241] 12.12.17 19:43 · odgovor na: (#2688233)
Odgovori   +    0
[rename]
ni nujno, saj lahko kupis tudi z drugimi kriptokovanci, odvisno od parov, ki jih posamezna borza omogoca.
To je bolj vprasanje za likvidnost borz-menjalnic kot pa neposredni vpliv na kotacijo....
Jah kurc, na nek nacin hoces reci, da ce cena ne gre nikamor ker enostavno partnerjev na drugi strani ni, in ni poslov, da je to dokaz da cena ne pade :)

Saj to je fakin point. Bolgari dajo market sell order (v eure/dolarje) za 200.000 BTC in vse kar je likvidnosti bo slo v to narocilo. In to pomeni da vsak nov denar, ki bo prisel v menjalnice, bo sel v izpolnjevanje tega market orderja.

Kam bo sla cena je hudo odvisno od globine trga in oblike ponudbe tam za horizontom, o kateri ne jaz in ne ti ne veva nic, nima pa kaj dosti ne s kapitalizacijo ne z volumnom poslov na btc borzah.

Da pokazem skrajni limitni primer: recimo da jaz dam narocilo za prodajo 10 BTC. Ali lahko cena BTC s tem narocilom skanta na 1000 EUR/BTC? Seveda lahko, noben od naju ne ve, kaj prezi ZA (torej odzadaj) ravnovesne trzne cene.
crt sporočil: 27.235
[#2688242] 12.12.17 19:49 · odgovor na: bc123a (#2688241)
Odgovori   +    1
ce gre bolgarska policija prodat 213 K btc in bogvedi kako pride do tega, da neka instanca razsodi, da jih je treba vrniti prejsnjemu imetniku, je to 213 K btc shorta... na trgu, kakrsen zdaj je, moras biti priblizno enako [vstavi pridevnik po okusu], da si not na eni ali drugi strani :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2688330] 13.12.17 12:17 · odgovor na: crt (#2688235)
Odgovori   +    1
[crt]
prehod slovenije v "trg" in "svobodo" je zgodil v bistvu zaradi snobizma.
- prvic zato, ker se je takrat na vzhodu na veliko to pocelo in slovenija, nobl kot je, pac ni mogla zaostajati;
- drugic zato, ker v ostalih delih juge pa se ni bilo toliko akcije in je s tem bil dosezen dvojni snobisticni bonus: smo v trendu in povrhu se se razlikujemo od unih zulukafrcev tam dol, knede.
10/10

Dodal bi še, da smo najprej dolga leta dokazovali, da nimamo politične in participativne in argumentacijske kulture za produktivno uporabo samoupravljanja, potem smo pa zdrveli "v Trst" po demokracijo, ker to je pa čisto nekaj drugega, boljšega.
ce vzamemo proc ta element snobizma, lahko samo ugotovimo, da je povsem bizarno jemat socializem proc populaciji, ki se ji tako cudovito prilega.
Ker se določena stopnja "socializma" ali kolektivizma po mojem mnenju prilega majhnosti in relativni perifernosti naroda. Predpostavljam, da glavni švicarski trgovci niso brez zveze zadruge in da skandinavci niso brez zveze posvojili socialnih manter ipd. Zato se jaz ne sprašujem, koliko je ta narod a priori "pokvečen" s socializmom, ampak koliko je pokvečen z idejnim fevdalizmom in komunikacijsko zaprtostjo. Mediji in civilna družba enako fino pašejo v ta razmislek kot npr. cerkev ali sile kontinuitete (komunizma).
pobalin sporočil: 14.456
[#2688334] 13.12.17 12:33 · odgovor na: (#2688142)
Odgovori   +    0
[rename]
coinmarketcap.com/
Čudenju finančno razsvetljenih ljudi na forumu finančno razvetljenskega medija o slovenskem počivanju na 17 mrtvih milijardah bi tukaj dodal samo en medklic z druge, mračno zaostale strani populacije. Čudi me, kako lahko nekdo slepo zaupa nekemu kripto portalu o kripto financah, o katerem se lahko izve samo, da se skriva pod panamsko krinko anonimnosti.

Strani: 1