Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako polizati med s poljsko-nemške žlice

Strani: 1

bmertelj sporočil: 48
[#1726305] 14.06.12 11:58
Odgovori   +    1
Pri širjenju na Poljsko ali Nemčijo je treba predvsem treba vedeti, da gre za odprte, globalizirane trge, in da so strahovi odveč. Je kar treba iti in začeti :)

Pač živimo v zelo zaprti družbi in ne vemo, da je npr. poljski način razmišljanja čisto drugačen. Pri njih gre za to, da obratno od nas prav hočejo sodelovanje, hočejo čimveč tujcev – ker vidijo v tem opportunity zase, možnost dobička, evo grobo rečeno, gledajo kako bodo s tabo zaslužili, ne kaj jim boš ti vzel. Ne vem no, vsaj na nas nikdar gledali kot na neke intruderje, ki so jim prišli krasti denar (in ženske). Tudi drugi Slovenci povejo enako. Se da zelo fino delat z njimi.

Tako da ja, Go Poland definitvno. Še malo reklame – omogočiti uspešno širitev na nove trge je tudi glavno poslanstvo našega podjetja, in Poljska je ta trenutek dejansko rastoča, odprta ekonomija. Ravno v teh dneh sklepamo nova partnerstva s Poljaki, ki bodo pomagali pri nadaljni rasti aktivnosti... Če vas zanima, kako pomagamo širiti pri širjenju na Poljsko: tinyurl.com/siritev-poljska
anon-79735 sporočil: 16.531
[#1727183] 14.06.12 22:55 · odgovor na: bmertelj (#1726305)
Odgovori   +    0
Sem mislil, da Poljsko dobro poznam, ker sem se v zadnjih dvajsetih naučil govoriti po njihovo kar na občasnih obiskih, ki jih je bilo ogromno, pa mi je anketa pokazala samo 40%.
Seveda sem odgovarjal na pamet, brez pomoči interneta in se sprašujem, kakšen rezultat bi na enak način odgovarjanja na anketna vprašanja dosegel povprečen slovenski podjetnik danes.

Strani: 1