Strani: 1

stutek sporočil: 503
[#1701248] 24.05.12 06:07
Odgovori   +    2
Pa kdaj boste pusti ljudem, da delajo? Zakaj tudi desničarji morajo nenehno deliti državni denar?

Porihtajte raje pravosodje in zakonodajo, delo na črno, sivo ekonomijo, birokracijo...

Zakonov je bistveno preveč in prekompleksni so, na našo srečo in žalost se izvavjajo samo "po potrebi".
www.youtube.com/watc...dq8FwIfw7w
anon-257936 sporočil: 1.306
[#1701421] 24.05.12 08:29 · odgovor na: stutek (#1701248)
Odgovori   +    2
Lej, sem bla na tem srečanju. In govorili smo prav o tem, kar naštevaš. Sedaj se pa postavi v vlogo tistega, ki dela red na področju zakonodaje - ali meniš, da se to, kar naštevaš, lahko čez noč uredi? Črna ekonomija, n.pr., in neplačniki. Tudi bistveno bolj urejene države imajo s tem probleme. Vsekakor je treba zakonodajno grmovje zredčiti, ampak to se ne more delati kar povprek, ampak res s premislekom. Predlagaj kaj pametnega in piši na Gospodarsko zbornico, tam še naprej zbirajo predloge "iz baze".
Jaz že berem gradivo, ki so nam ga včeraj dali, in potem bom na osnovi prebranega in slišanega ter na podlagi mojih 20-letnih izkušenj na področju malega gospodarstva napisala svoje predloge ter jih poslala tako na Gospodarsko zbornico kot tudi poslancu, ki ga osebno poznam. Ampak, če bom samo jaz, bo to manj kot pljunek v morje. Veliko nas mora biti takih. In včeraj na srečanju nas je bilo kar veliko.

P.S.: delitev državnega denarja ni bila v ospredju razprave. Največ govora je bilo o preobsežni zakonodaji. Zdaj bo zunaj prvi sveženj vladnih predlogov za vzpodbujanje gospodarstva. Predlagajmo, dokazujmo, argumentirajmo. Če bomo samo jamrali, bo vse po starem teklo. Saj tile ministri niso nikoli delali kot mali podjetniki, da bi jim bilo jasno, kaj nas žuli. Lep pozdrav!
Konasnica sporočil: 1.741
[#1701422] 24.05.12 08:29
Odgovori   +    0
So pa res veliko povedali!?
anon-79735 sporočil: 16.531
[#1701434] 24.05.12 08:35 · odgovor na: anon-257936 (#1701421)
Odgovori   +    0
[FIN-216611]
Predlagaj kaj pametnega in piši na Gospodarsko zbornico, tam še naprej zbirajo predloge "iz baze".
Ne se hecat, saj se nikogar nič ne prime.

forum.finance.si/?t=139239
anon-106528 sporočil: 298
[#1701809] 24.05.12 11:16
Odgovori   +    1
Za moje pojme naj najprej uredijo kreditiranje, ker banke ne kreditiranjo, tudi dobrih projektov ne!

V zadnjih tednih sem od večih podjetnikov dobil informacije, da se kredita ne da dobiti, kljub ustreznemu zavarovanju tudi z nepremičninami. Vem za primer, ko so šele po mukah dobili kredit, pa čeprav je bilo zavarovanje z nepremičnino (brez kakršne koli obremenitve) več kot 10 kratno. A je to normalno?

Firme in podjetniki imajo nove in nekončane projekte, ker jih ne morejo sfinancirati/končati in posledično prodaja pada. Samo prodaja oz. prihodki nas bodo rešili. Sedaj bi morali podpreti mala in srednja izvozna podjetja z vso silo, samo ta nas lahko potegnejo iz krize.

Pa ne spet sanjati o subvenicjah, naj se vsak igra s svojim denarjem, vlada pa naj omogoči kreditiranje,
podjetniki oz. podjetja pa naj nekaj za kredite zastavijo in pripravijo dobre projekte!

Strani: 1