Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Novembra skok slovenskega in nemškega izvoza

Strani: 1

BojanRi sporočil: 5.518
[#1525003] 09.01.12 11:14
Odgovori   +    3
To ni mogoče, če pa je ves svet v krizi in to v še večji kot je v Sloveniji. Še dobro, da imamo splet, da lahko človek preveri kaj se dejansko dogaja okrog nas.
purinoli sporočil: 8.690
[#1525053] 09.01.12 11:30
Odgovori   +    20
Že za velike je izvoz ključnega pomena. Za male kneževinice, kot Dementiostan, pa hamletovska to be or not to be. Izvoz per capita (pribl) :

1. Nemčija : 13.000 €
2. Japonska : 4.500 €
3. SLO : 10.400 €

SLO izvoz je večji od izvoza Hrvaške in Srbije skupaj. Kljub temu, da uspešno sesuvamo državo, smo v primerjavi z ex YU začuda še vedno perle. Toliko o YU nostalgiji. Že zdaj se je nateplo sem morje YU lopata inteligence, sindikalistov, prejemnkov zaslužnih penzij in podobne ekonomske in intelektualne elite, ki jim doma ni ljubo, nam pa solijo pamet, kako naj živimo.

Če parafraziram nekega Jeseničana izpred 30 let, ki je komentiral dvig prispevkov SLO v YU žakelj fonda "za nerazvijene" : pa dokle ćemo ovako, drugovi ??

He he, delno off topic, vendar ne povsem.
anon-266336 sporočil: 1.899
[#1525055] 09.01.12 11:31
Odgovori   +    0
do novembra 2011 je bila eur valuta na 14 mesečnem vrhu proti dolarju
anon-61944 sporočil: 1.284
[#1525058] 09.01.12 11:33 · odgovor na: BojanRi (#1525003)
Odgovori   +    18
Brkati Stanovnik, a vidite od kod vaša pokojnina in btezskrbna starost? Od tistih, ki so izgubili vojno, znajo pa delati in ustvarjajo trg tudi za nas, za razliko od vas, ki razen s silo in ustrahovanjem, lažjo, sprenevedanjem in potvarjanjem niste dosegli nič! Da nimamo takih partnerjev na drugi strani, bi domovina že prej padla ponovno v vaše roke. Tudi brez Amerike ne gre g. Stanovnik! Vi, Kučan in Bučar ste bili spoštovani, čeprav jih je veliko vedelo za vaša grozodejstva, pa ste rinili naprej, vsiljevali svojo lažno moralo in sedaj ste dobili: Slovenski državljani, ki imamo radi svojo domovino in vemo, da je svet povezan, smo del mednarodnega sveta, ne dovolimo, da bi nas trgali iz sredine, v katero smo vpeti in katera nam omogoča napredek in razvoj. Od vaših političnih shodov in mitingov se ne da živeti. Zato prenehajte smešiti vse Slovence in govorite le v svojem imenu in imenu udbovcev, pravih borcev po toliko letih skoraj ne more bit več živih, mar ne? Slovenci nismo hlapci, sama se zaenkrat počutim še svobodno in ne dovolim, da nas imenujete hlapce. Če bo prevladala vaša doktrina in udbovske metode, pa tako ne bomo niti hlapci, ampak brezpravno ljudstvo, ki bo podvrženo vaši turturi in pritlehnim metodam.
anon-175174 sporočil: 2.360
[#1525071] 09.01.12 11:38 · odgovor na: anon-266336 (#1525055)
Odgovori   +    9
[BuddhaBar]
do novembra 2011 je bila eur valuta na 14 mesečnem vrhu proti dolarju
Velika večina zunanje trgovine je znotraj EU. Močan evro proti dolarju pomeni, da za izvožene stvari v države, ki nam plačujejo z dolarji, dobimo manj evrov, kar nam zmanjšuje vrednost izvoza. Po drugi strani nam draga nafta napihuje vrednost uvoza, brez katere bi nam bilo bolje in torej zunanjetrgovinski primanjkljaj.
anon-195488 sporočil: 73
[#1525121] 09.01.12 11:55 · odgovor na: anon-61944 (#1525058)
Odgovori   +    14
[0127Heide]
Brkati Stanovnik, a vidite od kod vaša pokojnina in btezskrbna starost? Od tistih, ki so izgubili vojno, znajo pa delati in ustvarjajo trg tudi za nas, za razliko od vas, ki razen s silo in ustrahovanjem, lažjo, sprenevedanjem in potvarjanjem niste dosegli nič! Da nimamo takih partnerjev na drugi strani, bi domovina že prej padla ponovno v vaše roke. Tudi brez Amerike ne gre g. Stanovnik! Vi, Kučan in Bučar ste bili spoštovani, čeprav jih je veliko vedelo za vaša grozodejstva, pa ste rinili naprej, vsiljevali svojo lažno moralo in sedaj ste dobili: Slovenski državljani, ki imamo radi svojo domovino in vemo, da je svet povezan, smo del mednarodnega sveta, ne dovolimo, da bi nas trgali iz sredine, v katero smo vpeti in katera nam omogoča napredek in razvoj. Od vaših političnih shodov in mitingov se ne da živeti. Zato prenehajte smešiti vse Slovence in govorite le v svojem imenu in imenu udbovcev, pravih borcev po toliko letih skoraj ne more bit več živih, mar ne? Slovenci nismo hlapci, sama se zaenkrat počutim še svobodno in ne dovolim, da nas imenujete hlapce. Če bo prevladala vaša doktrina in udbovske metode, pa tako ne bomo niti hlapci, ampak brezpravno ljudstvo, ki bo podvrženo vaši turturi in pritlehnim metodam.

Tisti, ki so izgubili vojno niso zaslužni za nič, enostavno zato, ker niso obstali. Torej tudi ni njihovih potomcev, ker še vedno kljub vsej silni tehnologiji, mrtvi ne delajo otrok.
Tudi večina današnjih "ta črnih" so bolj kot ne potomci partizanov in ne vojskujočega se življa. K SDS-u in podobnim pa se je preselil drugorazredni kader od rdečih, ker pri rdečih zaradi preštevilne konkurence enostavno niso imeli možnosti uspeti.
Tistih, ki so se vrnili iz Argentine in Avstralije, da bi dobili svoje zemljiške in kapitalske rente, pa tudi ni toliko, da bi bili vredni resne omembe.

Shajamo dobro tudi brez domobranske elite(častniki plus duhovščina) in fanatičnih kmetavzarjev(kanon futr).

Slovenski problem je zelo preprost, sedanja ex komunistična elita omejuje običajno nekoritniško in ne VIP gospodarstvo, ker se boji(z razlogom), da bi izgubila svoje mesto, če bi dopustila gospodarstvu, da se okrepi(kapitalska moč je osnova za politično moč).
Pri tem si pomaga s številnim javnim sektorjem, čudno delujočo pravno državo,
zakostenelimi predpisi, nepotrebno birokracijo, nameščenci v državnih firmah,...
anon-61944 sporočil: 1.284
[#1525157] 09.01.12 12:07 · odgovor na: anon-195488 (#1525121)
Odgovori   +    4
Kako neskončno hvaležni smo otroci, ki nas naši starši niso obremenili ne s partizanstvom in ne domobranstvom. Zato lahko neobremenjeno govorimo, nekateri ste pa ali preparirani s komunizmom ali domobranstvom, ampak ko v tem trenutku, ko Stanovnik ponovno straši, premišljujem: Ali bi bila danes tudi jaz označena za domobranko zato, ker imam rada domovino? Če so domobranci tako ožigosani, se JIM DELA KRIVICA. Kaj so pa delali še po vojni udbovci vemo vsi, le svet si je zatiskal oči, dokler ni spoznal, kako nevaren kotel je Jugoslavija. Nemci so sposoben narod, Hitler je prišel na oblast z lažjo, zato se tudi mi sedaj bojimo, da bi ista laž zavladala nam Slovencem, kar bi pomenilo konec demokracije, laž in enoumje kot je vpeljal Hitler v Nemčiji. Če bi LDS namesto ameriškega modela izbral nemški model, Janez Stanovnik danes ne bi imel takih ponižujočih in sovražnih govorov in Slovenci bi bili ponosno, samozavestni in ekonomsko neodvisni, državna podjetja bi se popolnoma drugače vodila in o komunistih ne duha, ne sluha.
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1525166] 09.01.12 12:10
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-97761 09.01.2012 12:18
Slovenija je tik pred bankrotom bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla .........

histeriki & kom-trailerji so bili in bodo večni luzerji, navaden kramp v rokah njihovega furerja.
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1525176] 09.01.12 12:14 · odgovor na: anon-61944 (#1525157)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-97761 09.01.2012 12:16
[0127Heide]
Kako neskončno hvaležni smo otroci, ki nas naši starši niso obremenili ne s partizanstvom in ne domobranstvom. Zato lahko neobremenjeno govorimo, nekateri ste pa ali preparirani s komunizmom ali domobranstvom, ampak ko v tem trenutku, ko Stanovnik ponovno straši, premišljujem: Ali bi bila danes tudi jaz označena za domobranko zato, ker imam rada domovino? Če so domobranci tako ožigosani, se JIM DELA KRIVICA. Kaj so pa delali še po vojni udbovci vemo vsi, le svet si je zatiskal oči, dokler ni spoznal, kako nevaren kotel je Jugoslavija. Nemci so sposoben narod, Hitler je prišel na oblast z lažjo, zato se tudi mi sedaj bojimo, da bi ista laž zavladala nam Slovencem, kar bi pomenilo konec demokracije, laž in enoumje kot je vpeljal Hitler v Nemčiji. Če bi LDS namesto ameriškega modela izbral nemški model, Janez Stanovnik danes ne bi imel takih ponižujočih in sovražnih govorov in Slovenci bi bili ponosno, samozavestni in ekonomsko neodvisni, državna podjetja bi se popolnoma drugače vodila in o komunistih ne duha, ne sluha.
in ker hočeš mir, razpredaš o partizanih in domobrancih na temo "Novembra skok slovenskega in nemškega izvoza"? ma bejži idiot chemtrajlerski.
anon-222564 sporočil: 3.104
[#1525195] 09.01.12 12:25
Odgovori   +    2
Slovenija je do konca novembra lani izvozila za skoraj 700 milijonov evrov več kot v celem letu 2010

pa kaj jaz dobro vidim ???

A so tle zajeti odlivi na Cyper in Kajmane , pa zraven še Cekutova provizija za patrijo ????
anon-195488 sporočil: 73
[#1525196] 09.01.12 12:25 · odgovor na: anon-61944 (#1525157)
Odgovori   +    13
[0127Heide]
Kako neskončno hvaležni smo otroci, ki nas naši starši niso obremenili ne s partizanstvom in ne domobranstvom. Zato lahko neobremenjeno govorimo, nekateri ste pa ali preparirani s komunizmom ali domobranstvom, ampak ko v tem trenutku, ko Stanovnik ponovno straši, premišljujem: Ali bi bila danes tudi jaz označena za domobranko zato, ker imam rada domovino? Če so domobranci tako ožigosani, se JIM DELA KRIVICA. Kaj so pa delali še po vojni udbovci vemo vsi, le svet si je zatiskal oči, dokler ni spoznal, kako nevaren kotel je Jugoslavija. Nemci so sposoben narod, Hitler je prišel na oblast z lažjo, zato se tudi mi sedaj bojimo, da bi ista laž zavladala nam Slovencem, kar bi pomenilo konec demokracije, laž in enoumje kot je vpeljal Hitler v Nemčiji. Če bi LDS namesto ameriškega modela izbral nemški model, Janez Stanovnik danes ne bi imel takih ponižujočih in sovražnih govorov in Slovenci bi bili ponosno, samozavestni in ekonomsko neodvisni, državna podjetja bi se popolnoma drugače vodila in o komunistih ne duha, ne sluha.
Strašenje z domobranci nima osnove(sem že v prejšnjem postu razložil zakaj-ker niso obstali). Tudi to, da se jim dela krivica, se ne bi strinjal. Za oblast so bili pripravljeni prodati narod(vsaka podobnost s komunisti je zgolj namerna :) ).

Stanovnik mora strašiti z domobranci, odvračati pozornost od realnih problemov(visoka brezposelnost,...), saj ne želi, da bi jih odneslo z oblasti, ter da da bi izgubili položaj elite.

S tem ko pristajaš na dialog partizani vs. domobranci igraš njihovo igro, ki je narejena tako, da vedno zmagajo.

Bojijo se, da jih bo odneslo, zato omejujejo domače gospodarstvo, ovirajo dotok tujih investicij in seveda, ker je posledično manj kruha za plebs, organizirajo igre.
anon-61944 sporočil: 1.284
[#1525220] 09.01.12 12:36 · odgovor na: anon-97761 (#1525176)
Odgovori   +    3
Absolutno je moje pisanje v kontekstu Stanovnikovega blebetanja in moral bi se nam najprej Slovencem opravičiti, ker nas imenuje hlapce. Tudi Ameriki, ki jo napada in govori o veleposlaniku neresnice. Kacin je seveda ves pameten in je povedal, da se EU ne ukvarja s Slovenijo. Morda? Gospodarstveniki, ki imajo namen vlagati ali imajo naložbe v Sloveniji pa definitivno! Signali, ki jih dobivajo so napačni, kar lahko koristi samo določenim krogom, zbranim okoli Kučana. Zato me stari udbovc moti, da je ponovno v ospredju, kamor so se pririnili v trenutku, ko ima EU težave in se jim zdi dober, da se ponovno lansirajo. Ampak njihov čas je potekel, za njih ne bo čas nikoli več dober in naj ostanejo in uživajo v brezskrbni starosti, ki je večina slovenskih upokojencev ni deležna.
anon-153577 sporočil: 273
[#1525241] 09.01.12 12:47
Odgovori   +    4
Kako je to pod levičarji mogoče, Finance, odločno protestiram!
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1525337] 09.01.12 13:29 · odgovor na: anon-61944 (#1525220)
Odgovori   +    0
[0127Heide]
Absolutno je moje pisanje v kontekstu Stanovnikovega blebetanja in moral bi se nam najprej Slovencem opravičiti, ker nas imenuje hlapce. Tudi Ameriki, ki jo napada in govori o veleposlaniku neresnice. Kacin je seveda ves pameten in je povedal, da se EU ne ukvarja s Slovenijo. Morda? Gospodarstveniki, ki imajo namen vlagati ali imajo naložbe v Sloveniji pa definitivno! Signali, ki jih dobivajo so napačni, kar lahko koristi samo določenim krogom, zbranim okoli Kučana. Zato me stari udbovc moti, da je ponovno v ospredju, kamor so se pririnili v trenutku, ko ima EU težave in se jim zdi dober, da se ponovno lansirajo. Ampak njihov čas je potekel, za njih ne bo čas nikoli več dober in naj ostanejo in uživajo v brezskrbni starosti, ki je večina slovenskih upokojencev ni deležna.
ne pusti se zmesti, ne pusti se zavajati strahu. piše se 2012, uporabljaj razum, razišči, kako dejansko stoji Slovenija v svetu. ni tako ekscesno kot razlagajo razni demagogi, ki se igrajo z našimi čustvi in nas napeljujejo na tanek led.
anon-61944 sporočil: 1.284
[#1525455] 09.01.12 14:16 · odgovor na: anon-97761 (#1525337)
Odgovori   +    0
Veš kdo se igra z mojimi čustvi? Sama! Ne dovolim, da bi se slučajno politiki igrali z njimi! Ampak zavest mi veleva, da kljub temu, da je Stanovnik starec, ki mu gre na otročje in blebeta neumnosti, privablja okoli sebe ostale udbovce, ki pa še niso tako za odpis in se bojim, da se vrne čas, ko človek ni vedel, kdaj ga bodo prišli iskat, česa ga bodo obtožili in se ni mogel branit. Spomnim se tudi dvajset let nazaj, ko so nam donedavni prijazni sosedi grozili: Boste videli, kaj bo jutri, ko mi gremo, kaj bo z vami in sedaj mi bodo taisti ljudje, ki so se vrnili vladali. Ti ljudje moje domovine nimajo radi, oni imajo še eno domovino, katere državljanstvo so obdržali in zaradi zamer Udbovcev do Janše, naj nastrada cel narod? Očitno udbovci ne bodo JJ nikoli odpustili, da je bivši komunist nastopil proti organizaciji, jo izdal in delal za Slovenski narod in s s tem po njihovo povzročil razpad skupne države, ki ga udbovci še danes niso preboleli. Ampak hvala lepa za tako državo, da vojska, ki jo plačujejo državljani udari po njih, hvala lepa za sosede, ki bi te izdali za politično parolo, ki nočejo govoriti jezika moje države, ki so dvignili glave in na javnih mestih mirno govorijo svoj jezik. Potem imaš pa slovenske udbovce, ki Slovence 2012 ožigosajo za hlapce in mi naj bi sprejeli tako oblast za svojo?
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1525699] 09.01.12 15:59 · odgovor na: anon-61944 (#1525455)
Odgovori   +    2
[0127Heide]
Očitno udbovci ne bodo JJ nikoli odpustili, da je bivši komunist nastopil proti organizaciji, jo izdal in delal za Slovenski narod in s s tem po njihovo povzročil razpad skupne države, ki ga udbovci še danes niso preboleli.
udbovcev ni. niti komunistov. get over it. je samo balkanski človek, ki ŠE ni zrel za demokracijo. 30% slovencev je fevdalnega neizobraženega kmetavzarstva in so navadna intelektualna lastnina cerkve, njena kulturnodružbena posest. ta vitalen kos grunta RKC že stoletja skrbno obdeluje. za orodje trenutno uporablja maščevalnega JJja. strastni entuziast strateških iger JJ torej ni nič drugega kot navaden kramp za obdelovanje katoliške posesti.

ne glede ali vladajo komunisti ali fašisti ali srbi, cerkev ta grunt bolj ali manj uspešno obdeluje že od pamtiveka. ona je lastnica. oblast se pojavlja zgolj v vlogi managerja. in dokler bo tako, ne bomo nobena Švica ali Švedska ali kaj drugega severnega svobodnega (en.wikipedia.org/wik...ap_en.png) ampak bo atmosfera še naprej žal razklana, zadušujoča, zasičena z negativizmi, navkljub temu, da živimo v taki lepi idilični državici na sončni strani alp...

Strani: 1