Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nasvet: Kako motivirati prodajnike

Strani: 1

anon-157995 sporočil: 481
[#1500026] 21.12.11 05:11
Odgovori   +    0
tudi nas, ki ne delamo v prodaji se da motivirat finančno :)

Vedno, ko sem bil slabo plačan sem posvetil več časa iskanju nove službe kot delu...
anon-128631 sporočil: 2.624
[#1500139] 21.12.11 07:57
Odgovori   +    0
Roko na srce. Tukaj gre za filozfsko debato. NAmreč če je kupna moč slaba in ljudje kupujejotisto, kar nujno rabijo ne pomaga nikakršna svetovanja tega podjetja.

Ljudje bodo kupili tisto, kar rabijo najbolj. POdtikanja raznih nekvalitetnih izdelkov bo samo odgnalo še te kupce.
anon-28767 sporočil: 1.132
[#1500166] 21.12.11 08:21 · odgovor na: anon-157995 (#1500026)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-28767 21.12.2011 08:30
sama ne kupujem v Mercatorju, ob višjih cenah, kot pri ostalih ponudnikih, zelo neprijazen kader, kako, naj se jim dvignejo plače, ob takem pristopu. Bolje si postrežen v Hoferju, čeprav je trgovk očitno manj. Mogoče ima Mercator preveč zaposlenih in jih moti vsako obiskovalčevo vprašanje med njihovim klepetom. Zelo mi je žal, toda kaj pozitivnega o Vsaj našem Mercatorju ne morem napisati. Cene so precej višje od Interspara, ne govorim o slovenskih artiklih, temveč uvoženih artiklih in to za enak artikel, iste blagovne znamke. Najraje bi pa obiskovala male trgovine, katere je pred leti spodrinil Mercator.Ljudem iz okoliških krajev - vasi, sploh pa starejšim je povzročil kup težav. Mercator bi se moral najbolje zavedati kako poteka igrica človek ne jezi se. Male trgovinice so imele največ slovnskih artiklov. Kar se pa tiče slovenskih artiklov, zelenjave je v manjši meri slovenskega porekla. Zakaj se kmetje ne združijo odprejo v vsakem mestu prodajalne z samo slovenskimi artikli? sama vem, da bi jo z veseljem obiskovala. Tako se vozim v sosednje manjše mesto po nakup zelenjave, mede, sadja, sirov kjer ima trgovinico lastnik ekološke kmetije. Odkintam pač nekoliko več za same artikle, polek tega trošim še gorivo. zadovoljna bi bila če bi v naše mesto vrnili male trgovinice.

kar se pa tiče plač, marsikateri državljan v slo dela za nižjo plačo kot v Mercatorju in bistveno več dela. kar se pa tiče takega razmišljanja "Vedno, ko sem bil slabo plačan sem posvetil več časa iskanju nove službe kot delu" je čas, da ljudi na zavodu za zaposlovanje, kateri prejemajo nadomestila, se prične aktivno vključevati v javna dela primerna njihovi stopnji izobrazbe in eno nižje. Mogoče bodo ljudje pričeli drugače razmišljati....manj bo dela na črno ob prjemanju nadomestil, večja odgovornost v odnosu do dela, težnji k reševanju podjetja, ohranitev delovnega mesta. V tem kaosu kjer je mnogim brezposelnim bolje kot zaposlenim z nižjim plačami, pač ne moremo pričakovati boljšega odnosa do podjetij. Sem pristaš malih trgovinic. Predvidevam, da pri sadju in zelenjavi ni vprašljiv način pridelave, temveč tudi prevoz in skladiščenje, pač sadje se voska, zelenjavo šprica, da obstane. tako, da se mi poraja vprašanje, kako je z slovensko zelenjavo, katero taki grosisti odkupujejo od naših proizvajalcev v velikih količinah?
anon-28767 sporočil: 1.132
[#1500224] 21.12.11 08:48 · odgovor na: anon-28767 (#1500166)
Odgovori   +    0
Doadla bi še to, v kolikor je državi inters da podpre domačo slovensko pridelavo, proizvodnjo in prodajo hrane, naj omeji spremembe namembnosti zrmljišč iz kmetijskih v gradbena, saj bi se morala zavedat , da to postaja že strateško vprašanje. In če je že v taki težnji, da se podpre prodaja slovenskih artiklov, hrane, naj to izvede na tak način, da bo nasplošno interes prodajalcem na slovenskem trgu plasirati slovenske artikle!
anon-245836 sporočil: 892
[#1500922] 21.12.11 14:45
Odgovori   +    0
Marsikateri prodajnik dela napake. Strankam prodaja izdelek, ki ga ne rabijo, ali pa je v cenovnem razredu previsoko. Pa še nagrajen je. Kaj se s temi strankami zgodi čez čas je drugo vprašanje. Morda moramo biti zadovoljni z manjšimi koraki, ki čez leta prinašajo stabilno rast prodaje in lahko vključimo več sodelavcev prodajnikov. Nepravičnost je tu več kot očitna.

Strani: 1