Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Proizvodnja ovc

Strani: 1

anon-197765 sporočil: 6.444
[#1191706] 28.04.11 19:10
Odgovori   +    3
Kakšna je razlika med ovco in volilcem? Ovco strižemo vsako leto, volilca pa vsakih 4.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1191794] 28.04.11 21:15
Odgovori   +    3
Ali gre za globalno poneumljanje ljudi?
Da. In to že od uvedbe obveznega šolstva dalje. Dokumentarec, vreden ogleda:

metanoia-films.org/h...online.php

Osnovno načelo snovalcev šolskega sistema je, da nihče nima pravice do svobodne volje, neodvisnega razmišljanja in ustvarjanja mnenja. Osnovna naloga sistem je, da vse to zatre v kali.


Za tiste, ki se jim ne ljubi gledat, pa samo kratek citat:

"In our dreams, people yield themselves with perfect docility to our molding hands. The present eduction conventions of intellectual and character education fade from their minds, and, unhampered by tradition, we work our own good will upon a grateful and responsive folk. We shall not try to make these people, or any of their children, into philosophers, or men of science. We have not to raise up from them authors, educators, poets or men of letters. We shall not search for great artists, painters, musicians nor lawyers, doctors, preachers, politicians, statesmen - of whom we have an ample supply. The task is simple. We will organize children and teach them in a perfect way the things their fathers and mothers are doing in an imperfect way."

- John D. Rockefeller, General Education Board (1906)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1191795] 28.04.11 21:16 · odgovor na: anon-197765 (#1191706)
Odgovori   +    6
[Jackk]
Kakšna je razlika med ovco in volilcem? Ovco strižemo vsako leto, volilca pa vsakih 4.
In rešitev je seveda prosvetljena diktatura. Bi bil takoj za stvar, če bi bil diktator jaz, ki sem najbolj prosvetljen.
anon-252420 sporočil: 2.086
[#1191798] 28.04.11 21:24 · odgovor na: anon-35163 (#1191795)
Odgovori   +    2
[mataj]
> [Jackk]
> Kakšna je razlika med ovco in volilcem? Ovco strižemo vsako leto, volilca pa vsakih 4.

In rešitev je seveda prosvetljena diktatura. Bi bil takoj za stvar, če bi bil diktator jaz, ki sem najbolj prosvetljen.
do tistga trenutka ko bi te odstranu en še mal bolj prosvetljen diktator:)....npr,jaz
anon-195447 sporočil: 2.753
[#1191802] 28.04.11 21:30
Odgovori   +    10
Ali gre za globalno poneumljanje ljudi? V čigavem interesu je to? Je zadaj kapital, ki z nevednostjo lepo služi? Prepričan sem, da tudi to drži. Multinacionalkam je v interesu, da so ljudje v povprečju nevedni. Tako kupujejo njihove izdelke, ki jih ob večjem znanju mogoče ne bi ali pa bi bili pri tem vsaj bolj racionalni.
ja matjaž, sure, vsega so krive multinacionalke, pri nas pa sploh.
mcdonalds skrivaj prepričuje učitelje, da učence silijo brati hlapca jerneja in ga razumevati kot heroja, da si povečajo možnosti za razbijanje in zažiganje njihovih restavracij.
najobj sporočil: 31.920
[#1191810] 28.04.11 21:42
Odgovori   +    5
... "Recimo znanja, da je paramecij pražival, ki se hrani z bakterijami, nisem uporabil še nikoli." ... evo, Matjaž, vse je enkrat prvič ... a zdaj vidiš, da se je splačalo ...
anon-127452 sporočil: 2.567
[#1192348] 29.04.11 11:47 · odgovor na: anon-35163 (#1191795)
Odgovori   +    2
[mataj]
> [Jackk]
> Kakšna je razlika med ovco in volilcem? Ovco strižemo vsako leto, volilca pa vsakih 4.

In rešitev je seveda prosvetljena diktatura. Bi bil takoj za stvar, če bi bil diktator jaz, ki sem najbolj prosvetljen.
Večina ljudi ne bi imela nič proti varni diktaturi z zastonj šolstvom in zdravstvom.

Kaj misliš, da je naključje, da toliko ljudi v Sloveniji še vedno joče za Titom?

Ljudje v resnici nočejo svobode, bojijo se je. Svoboda je največje breme. Za povprečnega zemljana je najboljša diktatura.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1192368] 29.04.11 12:02 · odgovor na: anon-127452 (#1192348)
Odgovori   +    3
Mah, čez čas itak postane vse isto sranje. Diktatura je dejansko oligarhija, diktator pa samo faca za piar. Svoboda se vedno konča kot plutokracija. Že Plutarh je ugotovil, da je neravnotežje med bogatimi in revnimi najstarejša in najusodnejša bolezen vsake republike. Edino učinkovito zdravilo je predlagal Jefferson: Drevo svobode je potrebno vsake toliko časa zaliti s krvjo domoljubov in tiranov. Ampak če pogledam, kakšni so ti naši domoljubi, razni OPS-i, pa Hervardi... se mi nekako dozdeva, da bodo stranski učinki te arcnije dosti hujši od bolezni.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#1192387] 29.04.11 12:17 · odgovor na: anon-35163 (#1192368)
Odgovori   +    1
Sej, kaj pomaga enemu slovenskemu revežu, da lahko teoretično prepotuje pol sveta brez vize, če pa itak nima denarja, da bi sploh kam šel.
anon-195447 sporočil: 2.753
[#1193870] 01.05.11 10:20 · odgovor na: (#1193201)
Odgovori   +    8
[dob]
Poskušam ujeti Vroči stol s Stanovnikom, Makabrovičko, Pirjebecem, Poličem. Zato večkrat preklopim med kanali in - hopla, končno ujamem zadnji del operete! Ne verjamem kar slišim, medtem ko poslušam, kar ne verjamem da vidim. Mencam si levo uho, pa desno, a do izboljšanja slike in tona ne pride. Slika je črnobela, kot kaka prikazen dnevnika iz šestdesetih, voditelj oddaje pa potnik skozi čas, ki sodelujoče ne opozori, dragi moji, vaš čas je potekel, spizdite mi petdeset let nazaj in da se mi ne prikažete več sem, niti če vas kdo kot demone preteklosti povabi s klicanjem duhov na oddajo. Golazen smrdljiva.

Mislm... da je možno prikazovati take idiote na LCD ali plasmi v real-time-u!
gledal in priporočam vsem, da vidijo vzorec razmišljanja najbolj pokvarjenih rdečesrajčnikov.

ne vem, a jim je vodušek naštimal echo efekt ali so se v svoji ihti in tresavosti res tako drli, ampak vse skupaj je delovalo kot gromovniški govori domačih komunističnih zločincev v letih po drugi svetovni vojni.

kakšno stališče naj človek do tega zavzame? predvsem me zanima, a so gledalci to dojeli kot vrhunec blesavosti neke popolnoma izprijene klike, ki ji je edino pravo mesto park marxa in engelsa, z iztegnjeno dlanjo "a mate kak evro zame, gospod?", ali se večina gledalcev poistoveti s tem sovražnim govorom in z vrnitvijo v stalinizem res pričakujejo izboljšanje stanja v državi?
anon-17087 sporočil: 1.583
[#1193878] 01.05.11 10:33 · odgovor na: anon-35163 (#1191795)
Odgovori   +    1
Zakaj danes vsakemu otroku nabavijo pesek,da koplje po njem?

Da se navadi,da mu bodo celo življenje metali pesek v oči.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#1193888] 01.05.11 10:41 · odgovor na: anon-195447 (#1193870)
Odgovori   +    9
[Lidbarsky]
> [dob]
> Poskušam ujeti Vroči stol s Stanovnikom, Makabrovičko, Pirjebecem, Poličem. Zato večkrat preklopim med kanali in - hopla, končno ujamem zadnji del operete! Ne verjamem kar slišim, medtem ko poslušam, kar ne verjamem da vidim. Mencam si levo uho, pa desno, a do izboljšanja slike in tona ne pride. Slika je črnobela, kot kaka prikazen dnevnika iz šestdesetih, voditelj oddaje pa potnik skozi čas, ki sodelujoče ne opozori, dragi moji, vaš čas je potekel, spizdite mi petdeset let nazaj in da se mi ne prikažete več sem, niti če vas kdo kot demone preteklosti povabi s klicanjem duhov na oddajo. Golazen smrdljiva.
>
> Mislm... da je možno prikazovati take idiote na LCD ali plasmi v real-time-u!

gledal in priporočam vsem, da vidijo vzorec razmišljanja najbolj pokvarjenih rdečesrajčnikov.

ne vem, a jim je vodušek naštimal echo efekt ali so se v svoji ihti in tresavosti res tako drli, ampak vse skupaj je delovalo kot gromovniški govori domačih komunističnih zločincev v letih po drugi svetovni vojni.

kakšno stališče naj človek do tega zavzame? predvsem me zanima, a so gledalci to dojeli kot vrhunec blesavosti neke popolnoma izprijene klike, ki ji je edino pravo mesto park marxa in engelsa, z iztegnjeno dlanjo "a mate kak evro zame, gospod?", ali se večina gledalcev poistoveti s tem sovražnim govorom in z vrnitvijo v stalinizem res pričakujejo izboljšanje stanja v državi?
Bogi so. Huda zona strahu jih davi. Ni pa to nič takega, tako "lajanje v komunistično luno" v živo. Je popolnoma enako lajanje Levaniča, Frangeža, Pečanove, Rožeja etc... v parlamentu...
anon-102514 sporočil: 6.114
[#1193898] 01.05.11 10:51
Odgovori   +    9
"Ali gre za globalno poneumljanje ljudi?"

Poneumljanje ljudi, to je enako, kot bi rekel, da greš v dežju zalivati vrt.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#1193899] 01.05.11 10:53 · odgovor na: (#1193890)
Odgovori   +    6
[dob]
> [Lidbarsky]
> gledal in priporočam vsem, da vidijo vzorec razmišljanja najbolj pokvarjenih rdečesrajčnikov.
>
> ne vem, a jim je vodušek naštimal echo efekt ali so se v svoji ihti in tresavosti res tako drli, ampak vse skupaj je delovalo kot gromovniški govori domačih komunističnih zločincev v letih po drugi svetovni vojni.
>
> kakšno stališče naj človek do tega zavzame? predvsem me zanima, a so gledalci to dojeli kot vrhunec blesavosti neke popolnoma izprijene klike, ki ji je edino pravo mesto park marxa in engelsa, z iztegnjeno dlanjo "a mate kak evro zame, gospod?", ali se večina gledalcev poistoveti s tem sovražnim govorom in z vrnitvijo v stalinizem res pričakujejo izboljšanje stanja v državi?

Iz francoske revolucije so nam znane štrikarice, ženske ki so štrkale nogavice med čakanjem na obglavljanje pod giljotino.

No, ta Vroči stol je bil en tak pletilni stroj, ki so ga sestavljali oče naroda, zgodovinar, sodnik, kulturnica in novinarka. In so pletli rdeč pulover za nekoga, ki ni imel glasu na tem srečanju, iz volne tistih ovac, ki dovolijo tem stvorom, da se lahko tako brezbrižno menijo o ovčji usodi. Brezbrižno pravim zato, ker tu nihče ni dosti dal na volitve in demokracijo in lastno voljo. Fašizem je prišel na oblast z demokracijo, a ne?! Kaj bi torej z demokracijo, saj ta ne zagotavlja poštene družbe!

Tako en fašizem o drugem fažizmu! Po moje bomo videli še kar nekaj takih štrikarskih oddaj v prihodnjih mesecih. Leve stranke so vse zadolžene in nimajo denarja za volitve takoj zdele, kenede, zato ne bo predčasnih volitev. Bo treba mal počakat, da se keš natanka v puš'co, je pa zato štrikanje po tv oddajah poceni in medije mi kontroliramo, pa vam ga bomo tam občasno ukulturili u tazadno, da ne boste pozabili kdo je na slovenskem gospodar.
*****

Strani: 1