Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nasvet: Na kateri podiplomski program se vpisati

Strani: 1

anon-28345 sporočil: 399
[#1166801] 08.04.11 06:39
Odgovori   +    1
In sedaj bo delo za vsakega samo da konča faks.
anon-185448 sporočil: 88
[#1167062] 08.04.11 09:06
Odgovori   +    7
"Posamezniki, ki so končali študij na univerzitetnem programu po starem, imajo po zdajšnjem sistemu sedmo raven izobrazbe, glede na novi predlog bi imeli osmo. "

ma seveda... dejte jim kar 10. ali 11. ...
anon-123944 sporočil: 140
[#1167083] 08.04.11 09:16
Odgovori   +    5
fax je kr neki...meni je žal za izgubljena leta, saj sem ze od srednje sole bil zanjdljiv in deloven. Drzava pa samo gleda kako pobrati 2500eur/leto neumnim studentom ali pa da jim cimprej natisne diplomo od katere spet mastno pokasira...dela jim tako ali tako ne bo zagotovila.
Ce nimas vez,ti nic ne pomaga. Kaj sele rosni studentje druzbenih ved-bolje da ze takoj po faxu razmisljajo o 5 letni socialni podpori, o zivotarjenju za 300eur/mes... GLASUJEM PROTI NA REFERENDUMU.
BojanRi sporočil: 5.518
[#1167198] 08.04.11 10:02
Odgovori   +    8
Meni je tudi žal, da sem študiral, pa sem študiral na tehničnem faksu. 5 let je vrženih stran. Če bi se zaposlil pri 18 letih bi zaslužil več, da vloženega truda ne omenjam. Še posebej v Sloveniji kjer je poklic inženirja popolnoma razvrednoten. In mi bi se naj šli ev
anon-171153 sporočil: 4.257
[#1167254] 08.04.11 10:19
Odgovori   +    5
Dijaki ne vpisujte se na tehnične študije in ne nasedajte fakultetam in podjetjem o t. i. deficitarnosti tehničnih poklicev.
anon-248322 sporočil: 1.501
[#1167260] 08.04.11 10:22
Odgovori   +    3
Na noben podiplomski študij, ker to na napačni poziciji samo ovira pri delu. Ali te fakultete sproducirano interno znanje, ki ga imajo samo one in ga potem ekskluzivno podajajo naprej svojim študentom? Ne. Večina znanja s področja ekonomije je tako ali tako v knjigah ali dostopno na blogosferi, tako da vsak normalen tehnično izobražen kader je sposoben to znanje absolvirati tekom svojega dela in za bolj učinkovito delo ne potrebuje podiplomskega študija. Na žalost pa tega večina ne ve.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#1167268] 08.04.11 10:26 · odgovor na: BojanRi (#1167198)
Odgovori   +    1
[BojanRi]
Meni je tudi žal, da sem študiral, pa sem študiral na tehničnem faksu. 5 let je vrženih stran.
Tudi jaz ti izrekam sožalje. Svetuj mladim, naj se ne odločajo za študij tehnike. In glej, da boš na referendumu gllasoval pravilno, dragi inženir.
anon-227003 sporočil: 369
[#1167291] 08.04.11 10:43
Odgovori   +    2
... pri 18 od doma, se trudit, da uresničiš svoje cilje in pri 25 je vse OK ... vse ostalo pomeni le, da imamo čustveno in duhovno "pohabljene" državljane, ki ne zmorejo odrasti niti pri 40-tih ... hodijo iz faxa na fax, od delodajalca k delodajalcu ... Je pa res, da je vse to v interesu države, saj na takšen način povsem spasivizirajo ljudi, ki so pri 40 čustvene razvaline, ki se bedarijam elit več ne zmorejo upirati ... In elite so zmagale!
anon-22702 sporočil: 10
[#1168159] 08.04.11 21:16
Odgovori   +    1
Dejstvo je da se vrh na Gaussove krivulje na 7 stopnji, potem gre samo navzdol; pada inovativnost ipd; izgubljen čas za nepomembne izpite, naloge...; pač za piflarje, ne prinaša dodane vrednosti; so izjeme; tako na 7- kot 7+?

Ampak če k meni pride "dohtar" pri 30+ in reče vzami me v službo, ker sem "dr. sci...", ga jemljem, kot s sredješolsko izobrazbo...
bc123a sporočil: 48.253
[#1168163] 08.04.11 21:22 · odgovor na: anon-171153 (#1167254)
Odgovori   +    4
[jazorit]
Dijaki ne vpisujte se na tehnične študije in ne nasedajte fakultetam in podjetjem o t. i. deficitarnosti tehničnih poklicev.
Ni to malo konfuzen nasvet?

Ce nasedas pravljicam o deficitarnosti, se bos vpisal na tehnicne fakultete... se pravi, ce "ne nasedas", potem vpises nekaj drugega.

Moj nasvet je:

- ce niste dovolj dobri za studij, se ne spravljajte studirat. tudi s srednjo solo se da ziveti, ce si res toliko sposoben in deloven, kot vecina ljudi zase misli.

- ce vas nic ne zanima, se ne spravljajte studirat, oziroma se obrnite na drage starse, ki vam v 18 letih zivljenja niso uspeli vzpodbuditi zanimanja ama bas za nic.
bc123a sporočil: 48.253
[#1168167] 08.04.11 21:24 · odgovor na: anon-248322 (#1167260)
Odgovori   +    3
[rodrigues]
Na noben podiplomski študij, ker to na napačni poziciji samo ovira pri delu.
Ce prav vem, so edini "podiplomski studiji" sedaj doktorati, na 3. stopnji bolonjskega studija. Razen ce se ne vpisujete na FDV, kjer na 400 mest za doktorate dobijo "samo" 185 vpisanih (kar s sabo prinasa implicitno obljubo da je studij pickin dim in da boste ze nekako naredili) se zavedajte da je doktorat se vedno jeba, trdo delo in zajeban studij. Pa se velik financni rizik ima, ce sprejmete financiranje (npr. kot mladi raziskovalec).

Ce pa vam kdo govori da doktorat ni ne jeba, ne trdo delo in ne zajeban, pa ni nic vreden. In se spet ni tja za vpisati.
bc123a sporočil: 48.253
[#1168559] 09.04.11 14:24 · odgovor na: (#1168226)
Odgovori   +    2
[minuteman]
In kako boš delodajalca (ki se v tvoj morebitni doktorat seveda nima časa poglabljat) prepričal, da je tvoj doktorat nekaj vreden?
V sloveniji se ze diplomirance zaposluje samo zaradi tega, ker imajo papir. Malokje v gospodarstvu sploh rabijo kader, ki bi imel izobrazbo na nivoju resne diplome. To se prenasa kot povratna zanka nazaj na studije, ki potem proizvajajo vedno bolj debilne diplomante.
Kje sploh je kakšen razpis za delovno mesto v gospodarstvu, kjer je zahtevan doktorat? Jaz ga še nisem videl, tudi na tujih borzah ne...
Gotovo se splaca tam, kjer misli firma cediti kaksen razvojni denar od drzave, ker ti bo naceloma nekdo, ki je vsaj ene 3 leta prezivel v akademskem okolju pac lazje pripravljal projekte, porocila, in podobno. Ce pa gre za kaksne evropske denarje, pa se bolj, ampak tudi tisti, ki ga zaposlis more biti poleg doktorata se malo bolj sposoben, ali pa imeti kaksno izkusnjo s tem. Ce firma to namerava poceti, bo zelela doktorja znanosti in taksnih firm je kar nekaj in tudi doktorje znanosti so v preteklosti zaposlovale brez predsodkov.

Koliko firm pa rabi doktorje znanosti za "resen" razvoj? Ne vem. Po moje ne prav dosti.

V tujini seveda zaposljujejo (tudi v sloveniji doktorirane) doktorje znanosti po raziskovalnih skupinah. Ampak tam ni vec nasega cozy socializma, delo bos dobil, ce si dober, in ga bos dobil za dolocen cas trajanja projekta (npr. 2 leti), potem pa odvisno... se bos morda moral seliti spet (nekaj) 1000 km dalec.

Brez skrbi, iz slovenije je odslo kar nekaj doktorjev znanosti v tujino na tak nacin. Moras pa biti za to pac posebna vrsta cloveka, dober, mobilen po celem svetu, brez predsodkov. Na zivljenje tipa 2 otroka + pes + hisa v predmestju slovenije + popoldne na njivi/vinogradu/sadovnjaku lahko kar pozabis. Verjetno partnerja ne bos imel, razen ce se odpove sluzbi in potuje s tabo ter ga financiras.
Se splača podiplomski študij?
Odvisno. Glej zgoraj.

Aja, pa se to zgoraj velja absolutno samo za dobre doktorske studije, pozabimo kaksen FDV in podobna jajca.
Giom sporočil: 201
[#1169666] 10.04.11 23:19
Odgovori   +    0
Lahko nekdo pojasni kakšna je razlika med univerzitenim študijem (starim) in bolonjskim 2. stopnje? Kaj bi univ. dipl. inž. pridobil (na znanju), če bi postal mag. inž.?

Poleg tega, kot je bilo že prej omenjeno, zakaj slovenska industrija sploh potrebuje toliko tega kadra? Koliko podjetij lahko to znanje trži?
bc123a sporočil: 48.253
[#1169673] 10.04.11 23:26 · odgovor na: Giom (#1169666)
Odgovori   +    2
[Giom]
Lahko nekdo pojasni kakšna je razlika med univerzitenim študijem (starim) in bolonjskim 2. stopnje? Kaj bi univ. dipl. inž. pridobil (na znanju), če bi postal mag. inž.?
Odvisno od faksa, ampak ze iz narave izobrazevanja v sloveniji sledi, da je naceloma razlik zelo malo. Univerzitetne studije so malo podaljsali in razdelili v dva dela.

Bolonjska reforma je itak bila v bistvu politicna prisila, ne pa nek naravni proces.

Efektivno je se razlika, da bi naj bil studij na bolonjcu bolj sproten (torej ne stejejo samo izpiti, ampak tudi domace naloge, seminarske in podobno), ampak to bo pa cisto odvisno od studentov, kako dosledno bodo to uveljavljali tudi vnaprej.
Poleg tega, kot je bilo že prej omenjeno, zakaj slovenska industrija sploh potrebuje toliko tega kadra? Koliko podjetij lahko to znanje trži?
Odvisno od smeri, ampak pomislek je upravicen, slovenska industrija izobrazenega kadra sploh ne rabi in tudi placati ni pripravljena.

Strani: 1