Strani: 1 2

anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045852] 02.01.11 13:01 · odgovor na: (#1045841)
Odgovori   +    5
[NavadniNimda]
Tamkajšnji izvozniki ob tem dodajajo, da se "utapljajo" v naročilih iz Evrospke unije (EU) in Severne Amerike.

To je zato, ker so se evropska in ameriška podjetja že zdavnaj potopila zaradi nenasitnosti države in komunajzarskih sindikatov.

Pohvale Banglasešu, tko se dela!
Ni res! Evropska in ameriška podjetja se niso potopila, samo prenesla so proizvodnjo tam, kjer je poceni (povprečni delavec v tekstilni ind. v Bangladešu ma cca 70€ plače/mesec - pa s tem, da so jim ravnokar precej povišali).
Pohvale? WTF, Nimda tm delajo 8 letni otroci, zato , da nosiš poceni superge in majice...
Jest bi reku prej graja ustvarjalcem NWO! Graja potrošnikom, ki se prodajo za par centov. Graja državi, ki neusmiljeno zajeda...
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045868] 02.01.11 13:14 · odgovor na: (#1045865)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
Mura ni nič prenesla, ampak je crknila. Ravno zaradi previsokih davkov in zaradi vampirskih zahtev sindikatov. Zaradi poskusov vsiljevanja socializma, sedaj delajo ljudje v državah, kjer ga ni, ali ga je manj. Zelo enostavno.

Otroškega dela tudi jaz ne podpiram! Ampak ne mi tule pridigati zaradi par robnih primerov, da Bangladeš nima dovolj odrasle delovne sile med 100 milijoni prebivalcev, ker je to neresno.
ne ti men "robni" primer Mure
Adidas, Puma, NIke, .... (sami "nerobni" primeri)
če ne verjameš, pejt v štacuno in poglej etikete na supergih (90% Bangladeš)
čarli sporočil: 13.178
[#1045882] 02.01.11 13:41 · odgovor na: anon-226010 (#1045852)
Odgovori   +    2
[jesterjay]
> [NavadniNimda]
> Tamkajšnji izvozniki ob tem dodajajo, da se "utapljajo" v naročilih iz Evrospke unije (EU) in Severne Amerike.
>
> To je zato, ker so se evropska in ameriška podjetja že zdavnaj potopila zaradi nenasitnosti države in komunajzarskih sindikatov.
>
> Pohvale Banglasešu, tko se dela!

Ni res! Evropska in ameriška podjetja se niso potopila, samo prenesla so proizvodnjo tam, kjer je poceni (povprečni delavec v tekstilni ind. v Bangladešu ma cca 70€ plače/mesec - pa s tem, da so jim ravnokar precej povišali).
Pohvale? WTF, Nimda tm delajo 8 letni otroci, zato , da nosiš poceni superge in majice...
Jest bi reku prej graja ustvarjalcem NWO! Graja potrošnikom, ki se prodajo za par centov. Graja državi, ki neusmiljeno zajeda...
Lej boljše je da delajo 8 letni otroci v fabrikah kot pa da se prostituirajo a ne;) Namreč to se je že zgodilo ko je ZDA pod to krinko uzakonila zakon (predlagal senator Harkin, ki je slovenskega porekla), da se ne sme uvažati stvari, kjer delajo otroci. Zgodilo se je pa to da so otroci izgubili delo in so se šli prostituirat.

PS: Ker vem, da si zagovornik carin, ti bi zastavil naslednje vprašanje (dobil idejo ko sem bral komentarje tukaj (ti predlagam da si prebereš tudi text): www.thefreemanonline...d-freedom/
En je namreč spraševal nekoga, ki je trdil da svobodna trgovina ne deluje, tole:
If protectionism was good for the US economy applied at the US borders, did the same mechanism operate for state borders? How about county borders, or city borders? Did the boroughs of New York benefit from border tariffs?

If not, why not? If protectionism is the dominant move from a game theoretic perspective, and everyone stands to become enriched by the control, monitoring and taxation of trade across geographic borders, why wasnt everybody doing it? Bastiat asked the question, and I dont think protectionists have answered it with any kind of rigor.

In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
anon-220881 sporočil: 6
[#1045884] 02.01.11 13:47
Odgovori   +    4
Podatek o gospodarski rasti je zame nepomemben. V državi s 164 milijoni prebivalcev je neuradno dovoljeno sužnjelastništvo in zaposlovanje otrok. Če bi tej državi uspelo vzpostaviti nadzor nad zaposlovanjem bi tudi pri nas v Evropi marsikatero tekstilno podjetje ostalo nad gladino.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045888] 02.01.11 13:56 · odgovor na: čarli (#1045882)
Odgovori   +    4
[čarli]

In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
ta je huda...seveda ne
Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse. Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.
čarli sporočil: 13.178
[#1045896] 02.01.11 14:15 · odgovor na: anon-226010 (#1045888)
Odgovori   +    3
[jesterjay]
> [čarli]
>
> In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?

ta je huda...seveda ne
Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse.
A ti to resno? Proizvajati moramo vse??? A ti to resno? Točno to so govorili v komunizmu.
A potem tudi zagovarjaš, da moramo vse sami pridelati?
Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.
Lej za PO vemo kje smo. Ti bom pa dal en video za pogledat od Blocka. Sicer PO omeni zelo na kratko in v drugem kontekstu, vendar drugače je pa video vreden ogleda, ker se boš iz njega marsikaj naučil:
www.youtube.com/watc...JY3fnhS5Bs
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045903] 02.01.11 14:28 · odgovor na: čarli (#1045896)
Odgovori   +    1
[čarli]
> [jesterjay]
> > [čarli]
> >
> > In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
>
> ta je huda...seveda ne
> Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse.

A ti to resno? Proizvajati moramo vse??? A ti to resno? Točno to so govorili v komunizmu.
A potem tudi zagovarjaš, da moramo vse sami pridelati?

Resno.


>Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.

Lej za PO vemo kje smo. Ti bom pa dal en video za pogledat od Blocka. Sicer PO omeni zelo na kratko in v drugem kontekstu, vendar drugače je pa video vreden ogleda, ker se boš iz njega marsikaj naučil:
www.youtube.com/watc...JY3fnhS5Bs

Hja, eni očitno ne vejo. (moje mnenje)
Pri tehničnih vprašanjih poiščem pomoč/odgovor pri nekomu, ki se s tem (zares) ukvarja. Teorija prenese vse. :)
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1045905] 02.01.11 14:32 · odgovor na: (#1045865)
Odgovori   +    5
[NavadniNimda]
Mura ni nič prenesla, ampak je crknila. Ravno zaradi previsokih davkov in zaradi vampirskih zahtev sindikatov. Zaradi poskusov vsiljevanja socializma, sedaj delajo ljudje v državah, kjer ga ni, ali ga je manj. Zelo enostavno.

Otroškega dela tudi jaz ne podpiram! Ampak ne mi tule pridigati zaradi par robnih primerov, da Bangladeš nima dovolj odrasle delovne sile med 100 milijoni prebivalcev, ker je to neresno.
jebeni fašist!!!


In 2002 - 03, the Bangladesh Bureau of Statistics (BBS) conducted the second National Child Labour Survey (NCLS) ( 1 ). This survey has been designed and conducted in the context of the commitments made by the Government of Bangladesh, following the ratification of the International Labour Organization (ILO) Worst Forms of Child Labour Convention (No. 182) 1999. According to the survey, there are 4.9 million working children ( 2 ) 14.2 per cent of the total 35.06 million children in the age group of 5-14 years. The total working child population between 5 and 17 years old is estimated at 7.9 million

teb in podobnim bi bli treba predstavt robne primere z gajžlo
čarli sporočil: 13.178
[#1045907] 02.01.11 14:39 · odgovor na: anon-226010 (#1045903)
Odgovori   +    1
[jesterjay]
> [čarli]
> > [jesterjay]
> > > [čarli]
> > >
> > > In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
> >
> > ta je huda...seveda ne
> > Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse.
>
> A ti to resno? Proizvajati moramo vse??? A ti to resno? Točno to so govorili v komunizmu.
> A potem tudi zagovarjaš, da moramo vse sami pridelati?


Resno.
Huh, se pravi praviš, da moramo npr banane pridelati ali pa jih sploh ne rabimo. Ti si se približal komunizmu. Resno ti svetujem, da se podučiš o mednarodni trgovini;)

>
> >Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.
>
> Lej za PO vemo kje smo. Ti bom pa dal en video za pogledat od Blocka. Sicer PO omeni zelo na kratko in v drugem kontekstu, vendar drugače je pa video vreden ogleda, ker se boš iz njega marsikaj naučil:
> www.youtube.com/watc...JY3fnhS5Bs


Hja, eni očitno ne vejo. (moje mnenje)
Pri tehničnih vprašanjih poiščem pomoč/odgovor pri nekomu, ki se s tem (zares) ukvarja. Teorija prenese vse. :)
Jah mogoče teorije res prenese vse, vendar nekatere teorije temeljijo na praksi. Takšna je npr avstrijska šola ekonomije;)
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1045908] 02.01.11 14:40 · odgovor na: čarli (#1045882)
Odgovori   +    6
[čarli]
> [jesterjay]
> > [NavadniNimda]
> > Tamkajšnji izvozniki ob tem dodajajo, da se "utapljajo" v naročilih iz Evrospke unije (EU) in Severne Amerike.
> >
> > To je zato, ker so se evropska in ameriška podjetja že zdavnaj potopila zaradi nenasitnosti države in komunajzarskih sindikatov.
> >
> > Pohvale Banglasešu, tko se dela!
>
> Ni res! Evropska in ameriška podjetja se niso potopila, samo prenesla so proizvodnjo tam, kjer je poceni (povprečni delavec v tekstilni ind. v Bangladešu ma cca 70€ plače/mesec - pa s tem, da so jim ravnokar precej povišali).
> Pohvale? WTF, Nimda tm delajo 8 letni otroci, zato , da nosiš poceni superge in majice...
> Jest bi reku prej graja ustvarjalcem NWO! Graja potrošnikom, ki se prodajo za par centov. Graja državi, ki neusmiljeno zajeda...

Lej boljše je da delajo 8 letni otroci v fabrikah kot pa da se prostituirajo a ne;) Namreč to se je že zgodilo ko je ZDA pod to krinko uzakonila zakon (predlagal senator Harkin, ki je slovenskega porekla), da se ne sme uvažati stvari, kjer delajo otroci. Zgodilo se je pa to da so otroci izgubili delo in so se šli prostituirat.

PS: Ker vem, da si zagovornik carin, ti bi zastavil naslednje vprašanje (dobil idejo ko sem bral komentarje tukaj (ti predlagam da si prebereš tudi text): www.thefreemanonline...d-freedom/
En je namreč spraševal nekoga, ki je trdil da svobodna trgovina ne deluje, tole:
If protectionism was good for the US economy applied at the US borders, did the same mechanism operate for state borders? How about county borders, or city borders? Did the boroughs of New York benefit from border tariffs?

If not, why not? If protectionism is the dominant move from a game theoretic perspective, and everyone stands to become enriched by the control, monitoring and taxation of trade across geographic borders, why wasnt everybody doing it? Bastiat asked the question, and I dont think protectionists have answered it with any kind of rigor.

In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
a ti tud?v fabrkah delajo skor zastojn,pa še jebejo jih...čist zastojn..in ja, v tistih krajih imajo še čist taprave sužnje

adidaske pa so še vseen po 100 ojrov,fak...in ti neb carin..
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045911] 02.01.11 14:45 · odgovor na: čarli (#1045907)
Odgovori   +    0
[čarli]
> [jesterjay]
> > [čarli]
> > > [jesterjay]
> > > > [čarli]
> > > >
> > > > In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
> > >
> > > ta je huda...seveda ne
> > > Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse.
> >
> > A ti to resno? Proizvajati moramo vse??? A ti to resno? Točno to so govorili v komunizmu.
> > A potem tudi zagovarjaš, da moramo vse sami pridelati?
>
>
> Resno.

Huh, se pravi praviš, da moramo npr banane pridelati ali pa jih sploh ne rabimo. Ti si se približal komunizmu. Resno ti svetujem, da se podučiš o mednarodni trgovini;)

No, kolega, daj ti meni razloži to trgovino...jest vidim (trenutno) tako, da zahodnjaki, namesto da bi delali, printamo papirčke in jih pošiljamo naokoli... Se pravi, dobro uporabno blago za papirčke... Zelo pošteno, ni kaj. :)


>
> >
> > >Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.
> >
> > Lej za PO vemo kje smo. Ti bom pa dal en video za pogledat od Blocka. Sicer PO omeni zelo na kratko in v drugem kontekstu, vendar drugače je pa video vreden ogleda, ker se boš iz njega marsikaj naučil:
> > www.youtube.com/watc...JY3fnhS5Bs
>
>
> Hja, eni očitno ne vejo. (moje mnenje)
> Pri tehničnih vprašanjih poiščem pomoč/odgovor pri nekomu, ki se s tem (zares) ukvarja. Teorija prenese vse. :)

Jah mogoče teorije res prenese vse, vendar nekatere teorije temeljijo na praksi. Takšna je npr avstrijska šola ekonomije;)

Zanimivo, spet možganska telovadba... Nisem vedel, da se je Ludvik ukvarjal s črpanjem črne župce. :)
čarli sporočil: 13.178
[#1045930] 02.01.11 15:19 · odgovor na: anon-202104 (#1045908)
Odgovori   +    6
Lej spet pametuješ o stvareh o katerih se ti dosti ne sanja. Isto kot o posledicah droge itd. Enostavne ti ne potegne da prepoved naredi več škode kot koristi (btw 2010 je bilo v mehiki umorjeno 25000 ljudi zaradi mamili). No pa da ne boš mi spet pametoval ti bom dal en izsek od Mrkaiča iz Mandžurijskih kandidatov(str 23):

Naj s primerom pokažem kako sporočilo anti-globalistov, kadar se pretvori v ekonomsko politiko, na perverzen način uničuje življenja tistih, ki naj bi jim pomagalo. Nasprotniki globalizacije imajo prav, ko pravijo, da je življenje ljudi v nerazvitih državah bedno. Delavci, včasih celo otroci, v teh državah nas oskrbujejo s proizvodi in za svoje delo dobijo plačo, ki je za naše pojme res mizerna. A kdor misli, da s protekcionizmom in demonstriranjem proti globalizaciji pomaga tem ljudem se moti. Leta 1993 je ameriška veriga trgovin Wal Mart za bedno plačo zaposlovala otroke v Bangladešu in od tam uvažala tako narejeno blago. Pod vplivom antiglobalistov je ameriški senator Tom Harkin predlagal zakon, ki prepoveduje uvoz blaga, izdelanega s pomočjo otroškega dela in tovarne v Bangladešu so zato prenehale zaposlovati otroke. A poprej zaposleni otroci niso šli v šole ali se vrnili domov, ampak so (vir Oxfam) končali na cestah kot berači ali prostitutke. Delavci v državah tretjega sveta zaslužijo malo, ker so njihova gospodarstva neproduktivna, nizko plačana delovna mesta pa so za te države edina, kot bi rekel Ricardo, primerjalna prednost. Ti delavci niso revni zaradi svobodne trgovine, revni so zaradi gospodarske neučinkovitosti svojih držav. Svobodna trgovina je za revne države najboljša možnost za manj bedno življenje in najboljša pot do dolgoročne gospodarske rasti - Singapur, Južna Koreja in Hong Kong so lep dokaz za uspeh te poti.
Nasprotniki globalizacije v svojim nastopih praviloma ne navajajo ekonomskih podatkov, ampak debatirajo bolj na splošno - pri iskanju zaveznikov in pri prepričevanju javnosti pogosto pravijo, da so stvari so šle predaleč. V tem se z njimi strinjam - kdor pokroviteljsko pravi, da delavci revnih držav ne vedo kaj delajo, ker sprejmejo slabo plačano delo, ki jim je ljubše kot beraštvo in prostitucija, ta je resnično šel predaleč.

PS: Teb sploh ne potegne da v bistvu zagovarjaš komunizem s prepovedmi. Pa toliko maš čez njega za povedat...
čarli sporočil: 13.178
[#1045934] 02.01.11 15:28 · odgovor na: anon-226010 (#1045911)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: čarli 02.01.2011 15:29
[jesterjay]
> [čarli]
> > [jesterjay]
> > > [čarli]
> > > > [jesterjay]
> > > > > [čarli]
> > > > >
> > > > > In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
> > > >
> > > > ta je huda...seveda ne
> > > > Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse.
> > >
> > > A ti to resno? Proizvajati moramo vse??? A ti to resno? Točno to so govorili v komunizmu.
> > > A potem tudi zagovarjaš, da moramo vse sami pridelati?
> >
> >
> > Resno.
>
> Huh, se pravi praviš, da moramo npr banane pridelati ali pa jih sploh ne rabimo. Ti si se približal komunizmu. Resno ti svetujem, da se podučiš o mednarodni trgovini;)


No, kolega, daj ti meni razloži to trgovino...jest vidim (trenutno) tako, da zahodnjaki, namesto da bi delali, printamo papirčke in jih pošiljamo naokoli... Se pravi, dobro uporabno blago za papirčke... Zelo pošteno, ni kaj. :)
Dokler verjamejo v te papirčke je to njihov problem;) Očitno si s temi papirčki še vedno lahko kaj kupijo. Kar se tiče pa mednarodne trgovine pa sem ti že dal en link. Če jih želiš več pa povej. Pa kakšno knjigo o tem ti lahko tudi predlagam če želiš;)

>
> >
> > >
> > > >Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.
> > >
> > > Lej za PO vemo kje smo. Ti bom pa dal en video za pogledat od Blocka. Sicer PO omeni zelo na kratko in v drugem kontekstu, vendar drugače je pa video vreden ogleda, ker se boš iz njega marsikaj naučil:
> > > www.youtube.com/watc...JY3fnhS5Bs
> >
> >
> > Hja, eni očitno ne vejo. (moje mnenje)
> > Pri tehničnih vprašanjih poiščem pomoč/odgovor pri nekomu, ki se s tem (zares) ukvarja. Teorija prenese vse. :)
>
> Jah mogoče teorije res prenese vse, vendar nekatere teorije temeljijo na praksi. Takšna je npr avstrijska šola ekonomije;)


Zanimivo, spet možganska telovadba... Nisem vedel, da se je Ludvik ukvarjal s črpanjem črne župce. :)
Kakšna možganska telovadba? A moraš biti naftar, da moraš vedeti kakšna bo cena nafte. Sem že doskrat povedal, da vsi ki verjamete v PO, mislite da je to edini energent in zato potem pišeš take stvari kot so pomanjkanje osnovnih dobrin itd. Pač ne verjameš v človeško iznajdlivost in misliš, da bo tehnologija ostala na isti ravni (čeprav to sam zanikaš). Pa tudi če se zgodi PO, to ne pomeni, da ne bomo za nafto odkrili substitut...
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1045936] 02.01.11 15:31 · odgovor na: (#1045865)
Odgovori   +    5
[NavadniNimda]
Otroškega dela tudi jaz ne podpiram!
Seveda ga podpiraš, ker je na globalnem prostem trgu dela najbolj konkurenčno.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045941] 02.01.11 15:36 · odgovor na: čarli (#1045934)
Odgovori   +    0
brez zamere kolega...
Iz tvojih postov se vidi, da si inteligenten, a kljub temu ne dojameš štosa. Omenjaš ceno? Nepomembno, a ti ni jasno? Cena ni pomembna (za črno župco).

Po eni strani se pridušaš na Ludvika in njegovo šolo, po drugi strani se strinjaš (in muzaš) z mednarodno trgovino v sedanji obliki... Psiho ocena: optimističen inteligentni hinavec. A ne razumeš, da nam sedanji model prinaša hude napetosti in na koncu (upam da ne) vojno.

Vseh stvari se na da ukalupljat v neke teorije in šole...
lp
čarli sporočil: 13.178
[#1045942] 02.01.11 15:37 · odgovor na: anon-35163 (#1045936)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: čarli 02.01.2011 15:39
[mataj]
> [NavadniNimda]
> Otroškega dela tudi jaz ne podpiram!

Seveda ga podpiraš, ker je na globalnem prostem trgu dela najbolj konkurenčno.
Kaj pa ti? A ti veš kdo je naredil stvari kar si kupil?

BTW a ni zanimivo, da se matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista) zelo približajo idejam od janija in jesterjeya?:)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045945] 02.01.11 15:43 · odgovor na: čarli (#1045942)
Odgovori   +    1
[čarli]
> [mataj]
> > [NavadniNimda]
> > Otroškega dela tudi jaz ne podpiram!
>
> Seveda ga podpiraš, ker je na globalnem prostem trgu dela najbolj konkurenčno.

Kaj pa ti? A ti veš kdo je naredil stvari kar si kupil?

BTW a ni zanimivo, da se matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista) zelo približajo idejam od janija in jesterjeya?:)
Poslušaj, ne moreš nekoga ožigosat za komija, na podlagi prepričanja, da otroško delo ne bi smelo bit dovoljeno...taka žigosanja smrdijo po fašizmu...
čarli sporočil: 13.178
[#1045954] 02.01.11 16:02 · odgovor na: anon-226010 (#1045941)
Odgovori   +    2
[jesterjay]
brez zamere kolega...
Iz tvojih postov se vidi, da si inteligenten, a kljub temu ne dojameš štosa. Omenjaš ceno? Nepomembno, a ti ni jasno? Cena ni pomembna (za črno župco).
ja seveda je pomembna. Saj zato pa je komunizem propadel, ker ni imel cenovnega signala. To je pa celotno bistvo. To pa zato če povpraševanje preseže ponudbo se začne cena višat. Kar se pa tiče eroi je res dejstvo da pada vendar cena kljub temu ne narašča pretirano. Ko bo, se bo začelo pospešeno razvijati dosti drugih alternativ. Sam vidim problem glede nafte v tem, da je proizvodnja nafte prihaja iz državnih firm . Zasledil sem podatek da naj bi bil ta delež okoli 80%. In tudi zaradi tega pada eroi hitreje kot bi sicer...
Po eni strani se pridušaš na Ludvika in njegovo šolo, po drugi strani se strinjaš (in muzaš) z mednarodno trgovino v sedanji obliki... Psiho ocena: optimističen inteligentni hinavec. A ne razumeš, da nam sedanji model prinaša hude napetosti in na koncu (upam da ne) vojno.
A veš kaj nam prinaša hude napetosti. Država pokojninska blagajna je prvo. Drugo je zadolženost držav, ki izhaja kot delna posledica državnih pokojnin (v prihodnosti bo dosti huje) ter nezaslužene ravni bivanja, kot jo imamo sedaj. Zdravstvo je pa itak že v k... in bo samo dražje.
Ni mi pa jasno kaj si hotel povedati glede avstrijske šole in mednarodne trgovine. Sploh pa kdo zagovarja mednarodno trgovino v sedanji obliki? Če bi bilo po moje, ne bi bilo nobenih carin...
Vseh stvari se na da ukalupljat v neke teorije in šole...
lp
Ja pa točno ti to počneš z PO a ne;)
LP
čarli sporočil: 13.178
[#1045958] 02.01.11 16:08 · odgovor na: anon-226010 (#1045945)
Odgovori   +    1
[jesterjay]
> [čarli]
> > [mataj]
> > > [NavadniNimda]
> > > Otroškega dela tudi jaz ne podpiram!
> >
> > Seveda ga podpiraš, ker je na globalnem prostem trgu dela najbolj konkurenčno.
>
> Kaj pa ti? A ti veš kdo je naredil stvari kar si kupil?
>
> BTW a ni zanimivo, da se matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista) zelo približajo idejam od janija in jesterjeya?:)

Poslušaj, ne moreš nekoga ožigosat za komija, na podlagi prepričanja, da otroško delo ne bi smelo bit dovoljeno...taka žigosanja smrdijo po fašizmu...
Lej, sam tudi ne zagovarjam otroškega dela. Ne vem kje to tebi. Če pa si prebral zgoraj kjer sem lepil text od MM boš videl, da prepoved naredi več škode kot koristi. Zdaj mi pa povej kaj je slabše. A da otrok dela ali pa da berači in se gre prostituirat?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1045980] 02.01.11 16:38 · odgovor na: čarli (#1045942)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-35163 02.01.2011 16:39
[čarli]
matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista)
Kwaaaaaa!?
čarli sporočil: 13.178
[#1045982] 02.01.11 16:41 · odgovor na: anon-35163 (#1045980)
Odgovori   +    1
[mataj]
> [čarli]
> matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista)

Kwaaaaaa!?
Hmmm, a sem kaj napačno zapisal? A nisi za komunizem? A ne zagovarjaš marxa?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1045996] 02.01.11 17:06 · odgovor na: čarli (#1045982)
Odgovori   +    2
[čarli]
> [mataj]
> > [čarli]
> > matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista)
>
> Kwaaaaaa!?

Hmmm, a sem kaj napačno zapisal? A nisi za komunizem?
V komunizmu sem zrasel gor, dobil izobrazbo (za kar bi se sicer moral prav nagravžno zapufat) dobil prvo službo, si kupil stanovanje in si ustvaril družino (nič od tega po partijski liniji).

Prepričevanje v to, da je komunizem nekakšno metafizično zlo, katerega bi se morali nagonsko bati ga sovražiti in popizditi ob njegovi omembi, me torej pušča hladnega. Komunizem je bil v zadnjem stadiju razkroja precejšnja sitnost (raznorazna pomanjkanja, depozit ipd), to pa je tudi vse. Če me kdo zaradi tega hoče imeti za komunista, komunajzarja, karkoli že, naj me pač ima. Raje vidim, da me taki tipi sovražijo zato ker sem proti njim kot zato, ker nisem z njimi.

[čarli]
A ne zagovarjaš marxa?
Od Marxa sem dosedaj prebral edino komunistični manifest, pred letom ali dvema, ker me je tule nek cepec prepričeval, da je Marx tam zapisal, da je treba farje poklat in cerkve požgat. In sem šel preverit in jasno ugotovil, da Marx ni zapisal nič takega.

Ima pa Marx par brihtnih idej, to mu je treba priznat. Osebno mi je najbolj všeč tista o družbeni eksistenci in družbeni zavesti. Šus v koleno vsem religijam in ideologijam tega sveta, vključno z marxizmom.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1046023] 02.01.11 17:49 · odgovor na: anon-202104 (#1045908)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-230542 02.01.2011 17:59
[jani639]
v fabrkah delajo skor zastojn,pa še jebejo jih...čist zastojn..in ja, v tistih krajih imajo še čist taprave sužnje

adidaske pa so še vseen po 100 ojrov,fak
V Nemčiji narejene bi stale pa vsaj še enkrat toliko... zanimivo kako se nekateri zgražajo nad nizkimi plačami azijskih delavcev, v isti sapi so jim pa še ceneni azijski izdelki predragi. To je svojevrstna hinavščina, ker so ravno potrošniki v največji meri krivi za selitev proizvodnje v države s cenejšo delovno silo... če bi imeli na izbiro še nižjo ceno izdelka narejenega nekje, kjer so plače še nižje, bi se večina brez obotavljanja odločila za to možnost.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1046030] 02.01.11 17:58 · odgovor na: anon-230542 (#1046023)
Odgovori   +    0
Zdej tko izpade, koker da bi npr. delavec v peku bil sposoben nares 2 para cevlov na dan, ce naj bi res stale 200 evrov. To so navadne buce, dejstvo je, da gre velik dnarja u nic pri nike in daslerj.
anon-46228 sporočil: 139
[#1046031] 02.01.11 18:02 · odgovor na: (#1045984)
Odgovori   +    1
Ravno globalizacija je s seboj prinesla tudi droge, prostitucijo, uboge pohlepne duše s "polnimi" denarnicami, ki hlastajo po moči in z užitkom izkoriščajo neuke domačine in jim vsiljujejo njihov pogled na lepši z materialom nafilan svet, ter hkrati uničujejo njihovo naravno okolje, katero jim je do prihoda le-teh zavoženih duš nudilo vse. Moč, materialne dobrine, udobje pa privlačijo, zelo privlačijo, zato tudi množična priseljevanja v mesta in sprejemanje "vsega". Dlje časa sprejemaš, težje se je vrniti. Narod tako postane odvisen od bilo kakšnega dela. Za tak način življenja, pa se ni potrebno ozreti prav daleč. Morda si to ti, ki imaš 500 eur plače ali pa 5000 eur plače, v bistvu višina plačila sploh ni važna.

Tržno gospodarstvo pa prinaša le menjavanje moči. Glede na to, da se kapital hiteje prilagaja in seli kot ljudje, se lahko pričakuje, da bodo pač bogati* revni in revni bogati in tako naprej v neskončnost
(*kot bogate štejem povprečne državljane bogate države ala Slovenija)(ultra bogati posamezniki, bodo še bolj ultra, in tudi običajno niso vezani le na eno državo).
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1046032] 02.01.11 18:02 · odgovor na: anon-232734 (#1046030)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-230542 02.01.2011 18:13
Povprečna plača delavca v Peku je vsaj desetkrat višja od delavca v Bangladešu. Po moje bi bile v Evropi ali ZDA narejene superge še več kot dvakrat dražje od tistih iz Bangladeša.
najobj sporočil: 31.920
[#1046055] 02.01.11 18:47
Odgovori   +    0
... ja, ampak to ni še nič, ker so pri plačah še boljši ... govori se, da so pri plačah dosegli celo stoprocentno rast ... khmm, iz ene šake riža na kar dve na dan ...


P.S.: niti predstavljati si ne znam, kako navdušen bi bil naš NavadniNimda nad tem uspehom, če bi seveda vedel zanj ...
čarli sporočil: 13.178
[#1046069] 02.01.11 19:00 · odgovor na: anon-35163 (#1045996)
Odgovori   +    0
[mataj]
V komunizmu sem zrasel gor, dobil izobrazbo (za kar bi se sicer moral prav nagravžno zapufat) dobil prvo službo, si kupil stanovanje in si ustvaril družino (nič od tega po partijski liniji).
Ja ok, vendar to ne pomeni, da so bili to deležni vsi. Eni so pristali npr na golem otoku...
Prepričevanje v to, da je komunizem nekakšno metafizično zlo, katerega bi se morali nagonsko bati ga sovražiti in popizditi ob njegovi omembi, me torej pušča hladnega. Komunizem je bil v zadnjem stadiju razkroja precejšnja sitnost (raznorazna pomanjkanja, depozit ipd), to pa je tudi vse. Če me kdo zaradi tega hoče imeti za komunista, komunajzarja, karkoli že, naj me pač ima. Raje vidim, da me taki tipi sovražijo zato ker sem proti njim kot zato, ker nisem z njimi.
Hja, komunizem se je izrodil. Se pravi, da takšen sistem ne daje rezultatov, čeprav naj bi baje bila teorija odlična;)

> [čarli]
> A ne zagovarjaš marxa?

Od Marxa sem dosedaj prebral edino komunistični manifest, pred letom ali dvema, ker me je tule nek cepec prepričeval, da je Marx tam zapisal, da je treba farje poklat in cerkve požgat. In sem šel preverit in jasno ugotovil, da Marx ni zapisal nič takega.
Jah, tam res ni nič kaj takšnega zapisal. Je pa baje zapisal v drugih stvareh oz je bil citiran, da je to izjavil;)
Ima pa Marx par brihtnih idej, to mu je treba priznat. Osebno mi je najbolj všeč tista o družbeni eksistenci in družbeni zavesti. Šus v koleno vsem religijam in ideologijam tega sveta, vključno z marxizmom.
No kakšne ideje je imel lahko najbolj vidimo iz komunističnega manifesta. Je pa zanimivo, da velikokrat omenjaš, da je kapitalizem slab itd in da je kapitalizem to kar vidimo v ZDA.
Tukaj imaš link, ki ti pokaže, da je ZDA globoko v komunizmu:
laissez-fairerepubli...lanks.html
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1046159] 02.01.11 20:50 · odgovor na: čarli (#1045930)
Odgovori   +    4
[čarli]
Lej spet pametuješ o stvareh o katerih se ti dosti ne sanja. Isto kot o posledicah droge itd. Enostavne ti ne potegne da prepoved naredi več škode kot koristi (btw 2010 je bilo v mehiki umorjeno 25000 ljudi zaradi mamili). No pa da ne boš mi spet pametoval ti bom dal en izsek od Mrkaiča iz Mandžurijskih kandidatov(str 23):

Naj s primerom pokažem kako sporočilo anti-globalistov, kadar se pretvori v ekonomsko politiko, na perverzen način uničuje življenja tistih, ki naj bi jim pomagalo. Nasprotniki globalizacije imajo prav, ko pravijo, da je življenje ljudi v nerazvitih državah bedno. Delavci, včasih celo otroci, v teh državah nas oskrbujejo s proizvodi in za svoje delo dobijo plačo, ki je za naše pojme res mizerna. A kdor misli, da s protekcionizmom in demonstriranjem proti globalizaciji pomaga tem ljudem se moti. Leta 1993 je ameriška veriga trgovin Wal Mart za bedno plačo zaposlovala otroke v Bangladešu in od tam uvažala tako narejeno blago. Pod vplivom antiglobalistov je ameriški senator Tom Harkin predlagal zakon, ki prepoveduje uvoz blaga, izdelanega s pomočjo otroškega dela in tovarne v Bangladešu so zato prenehale zaposlovati otroke. A poprej zaposleni otroci niso šli v šole ali se vrnili domov, ampak so (vir Oxfam) končali na cestah kot berači ali prostitutke. Delavci v državah tretjega sveta zaslužijo malo, ker so njihova gospodarstva neproduktivna, nizko plačana delovna mesta pa so za te države edina, kot bi rekel Ricardo, primerjalna prednost. Ti delavci niso revni zaradi svobodne trgovine, revni so zaradi gospodarske neučinkovitosti svojih držav. Svobodna trgovina je za revne države najboljša možnost za manj bedno življenje in najboljša pot do dolgoročne gospodarske rasti - Singapur, Južna Koreja in Hong Kong so lep dokaz za uspeh te poti.
Nasprotniki globalizacije v svojim nastopih praviloma ne navajajo ekonomskih podatkov, ampak debatirajo bolj na splošno - pri iskanju zaveznikov in pri prepričevanju javnosti pogosto pravijo, da so stvari so šle predaleč. V tem se z njimi strinjam - kdor pokroviteljsko pravi, da delavci revnih držav ne vedo kaj delajo, ker sprejmejo slabo plačano delo, ki jim je ljubše kot beraštvo in prostitucija, ta je resnično šel predaleč.

PS: Teb sploh ne potegne da v bistvu zagovarjaš komunizem s prepovedmi. Pa toliko maš čez njega za povedat...

če že navajaš stvari bod vsaj približno točn..dejansko koga v mehiki tud umorijo v povezavi z mamili,ampak to gre bolj za maščevanja kartelov,večina pa jih je umrlo radi bojev med policijo,vojsko in karteli..torej umor to lih ni...in boji niso zaradi malil(kot da bi se vojska in karteli tepl kdo se bo nafiksu) ampak zaradi profitov iz pridelovanja in trgovine z mamili..s tem da je končna cena neprimerljiva s tisto do meje ..

seveda je idiotizem največje vrste krivit harkina da so otroci končal na cesti..bangladeš je država,članica zn in je obvezana poskrberti da se to ne dogaja,kako,eee,to pa ni moja ne tvoja ne harkinova stvar!!!!če ne tega zmoreje naj se odrečejo državnosti in bojo kolonija,protektorat,bolimekurac kaj...pika!
ma kje ste se pobral,vi,kvaziliberalci...sej s podobnim sranjem so futral javnost tud sužnjelastniki in brezsrčni kapitalisti ko so angleški otroci rintal v rudnikih

pa je stvar preprosta,samo vprašat se je treba kaj je prav in kaj ni...in nikakor ni prav da telesno in duševno nerazvit človeček rinta v nemogočih delovnih pogojih po 16 ur..pika!!!
vsak ki misl da je to prav ne zasluži predznaka človek!!!
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1046170] 02.01.11 21:06 · odgovor na: anon-230542 (#1046023)
Odgovori   +    4
[entrepreneur]
> [jani639]
> v fabrkah delajo skor zastojn,pa še jebejo jih...čist zastojn..in ja, v tistih krajih imajo še čist taprave sužnje
>
> adidaske pa so še vseen po 100 ojrov,fak

V Nemčiji narejene bi stale pa vsaj še enkrat toliko... zanimivo kako se nekateri zgražajo nad nizkimi plačami azijskih delavcev, v isti sapi so jim pa še ceneni azijski izdelki predragi. To je svojevrstna hinavščina, ker so ravno potrošniki v največji meri krivi za selitev proizvodnje v države s cenejšo delovno silo... če bi imeli na izbiro še nižjo ceno izdelka narejenega nekje, kjer so plače še nižje, bi se večina brez obotavljanja odločila za to možnost.
na osnovi česa si upaš trdit to veleneumnost?pri 150 % marži in 20% ddvju????
+ transport..
ja,potrošniki s(m)o krivi,ne kapital..šur..niti marketing,niti športniki ki svoje umetlenosti prodajajo prav drago..pa ne na igrišču

jaz sem lep čas kupoval martenske,ko pa je šlo to v pakistan...jajca,lim ne drži,razpadajo, itd..pa še cena ni bla nič manjša

Strani: 1 2