Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mladinski film, ki podira rekorde

Strani: 1

anon-73026 sporočil: 830
[#992649] 18.11.10 00:06
Odgovori   +    8
Po podatkih Filmskega sklada Slovenije je bil v samostojni Sloveniji najbolj gledan film Nepopisan list iz leta 1998 režiserja Janeta Kavčiča, ki si ga je ogledalo 52.363 gledalcev.
no, če sta članek pisala kar 2 novinarja, bi lahko podatke iskala še kje drugje ;)

vsaj 2 slo filma sta bla bolj gledana kot navedeni:
- Petelinji zajtrk 183k +
- Kajmak in marmelada 155k +

tu je ena lestvica: www.rtvslo.si/kultur...009/157135

P.S.:
če je film Borat (106.534 gledalcev) posnel naš Borat Pahor, potem imamo pa že 3 :)
anon-239456 sporočil: 124
[#992691] 18.11.10 05:02 · odgovor na: anon-73026 (#992649)
Odgovori   +    3
Ej, pišejo o mladinskih filmih, vse ostalo je namenoma opuščeno.
anon-22931 sporočil: 470
[#992730] 18.11.10 07:47
Odgovori   +    0
Preurejanje levega pola na živo.
najobj sporočil: 31.920
[#992875] 18.11.10 09:13 · odgovor na: anon-73026 (#992649)
Odgovori   +    6
[peter20]
>Po podatkih Filmskega sklada Slovenije je bil v samostojni Sloveniji najbolj gledan film Nepopisan list iz leta 1998 režiserja Janeta Kavčiča, ki si ga je ogledalo 52.363 gledalcev.

no, če sta članek pisala kar 2 novinarja, bi lahko podatke iskala še kje drugje ;)

vsaj 2 slo filma sta bla bolj gledana kot navedeni:
- Petelinji zajtrk 183k +
- Kajmak in marmelada 155k +

tu je ena lestvica: www.rtvslo.si/kultur...009/157135

P.S.:
če je film Borat (106.534 gledalcev) posnel naš Borat Pahor, potem imamo pa že 3 :)

... ne, motiš se ... naš Borut ne igra v filmu, on gre "v živo" ...


P.S.: ja, če bi pa bil naš Borut res v filmu, bi pa definitivno presegel vse rekorde ... khmm, ker tragikomedije, ki ima dva milijona gledalcev, ki se ves čas filma jočejo in smejijo obenem, pri nas še nismo imeli ...
anon-73026 sporočil: 830
[#992979] 18.11.10 10:00 · odgovor na: anon-239456 (#992691)
Odgovori   +    3
[burda]
Ej, pišejo o mladinskih filmih, vse ostalo je namenoma opuščeno.
kaj je to "mladinski film"?
prvi film, ki so ga mene gnali gledat v tapravi kino (ne mislim kina Mojca) je bil 'Imperij vrača udarec' v kinu Šiška, sem mel 6 let. pomoje je bil to tipičen "mladinski film".

po katerem kriteriju torej Petelinji zajtrk, Kajmak in marmelada in Borat niso mladinski filmi? :)
bc123a sporočil: 48.253
[#993021] 18.11.10 10:24 · odgovor na: anon-73026 (#992979)
Odgovori   +    5
[peter20]
> [burda]
> Ej, pišejo o mladinskih filmih, vse ostalo je namenoma opuščeno.

kaj je to "mladinski film"?
prvi film, ki so ga mene gnali gledat v tapravi kino (ne mislim kina Mojca) je bil 'Imperij vrača udarec' v kinu Šiška, sem mel 6 let. pomoje je bil to tipičen "mladinski film".

po katerem kriteriju torej Petelinji zajtrk, Kajmak in marmelada in Borat niso mladinski filmi? :)
"mladinski film" je slovenska folklorna zvrst filma. Gre za filme, financirane v glavnem iz javnega denarja, kjer je glavni protagonist mulc, ali najstnik, ali pa se zgodba vrti okrot tropa otrok. bistvo je, da so taksni filmi negledljivi za normalno publiko - igralci so natursciki in pojma nimajo o igri, film je seveda posnet v sloveniji, po moznosti s strani ljubljanskih reziserjev, ki pojma nimajo o lokacijah kjer snemajo, da ne omenjamo da pojma nimajo o zivljenju ki ga poskusajo predstaviti.

No, zaradi tega oznaka "mladinski" omogoca da se skomandira v kino osnovnosolce in srednjesolce, seveda kot del pouka, ki potem napihnejo stevilke ogleda.

tipicni mladinski filmi:

- sreca na vrvici (butast, v njem se najdejo kvecjemu tipicni ljubljanski froci iz betonskih stolpnic, kar je na zalost cca 1-5% ciljne populacije)

- poletje v skoljki 1, 2, 3, 5 .. (ali koliko jih je ze bilo) - klasicen zaplet z disfunkcionalno familijo, zakompleksano materjo samohranilko, na to pa cepljen ljubljanski naglas, ceprav se zgodba dogaja na Obali. Aja, seveda se iz solin do pirana ne da kar priteci, razen ce si maratonec, pa se takrat ne v nekaj minutah.

itd.
chef sporočil: 2.986
[#993027] 18.11.10 10:29 · odgovor na: bc123a (#993021)
Odgovori   +    6
ljubljanska mularija je bila v Piranu na počitnicah. "hočem psa" pa tudi ni tako redka želja v blokih. pomoje s temi filmi ni nič tako hudo narobe, prej s kom drugim...
Vinci sporočil: 5.933
[#993052] 18.11.10 10:41 · odgovor na: bc123a (#993021)
Odgovori   +    1
[bc123a]
- poletje v skoljki 1, 2, 3, 5 .. Aja, seveda se iz solin do pirana ne da kar priteci, razen ce si maratonec, pa se takrat ne v nekaj minutah.

itd.
No ja. :)))) V nekaj minutah res ne, v 45-50 minutah pa se da. Včasih, ko še ni bilo računalnikov in smo na TV imeli 5 programov, so otroci lahko komot pretekli nekaj km. Od Sečoveljskih solin do Pirana je cca. 10 km. 10 km ni neka huda razdalja.
anon-76818 sporočil: 4.031
[#993063] 18.11.10 10:48 · odgovor na: bc123a (#993021)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> [peter20]
> > [burda]
> > Ej, pišejo o mladinskih filmih, vse ostalo je namenoma opuščeno.
>
> kaj je to "mladinski film"?
> prvi film, ki so ga mene gnali gledat v tapravi kino (ne mislim kina Mojca) je bil 'Imperij vrača udarec' v kinu Šiška, sem mel 6 let. pomoje je bil to tipičen "mladinski film".
>
> po katerem kriteriju torej Petelinji zajtrk, Kajmak in marmelada in Borat niso mladinski filmi? :)

"mladinski film" je slovenska folklorna zvrst filma. Gre za filme, financirane v glavnem iz javnega denarja, kjer je glavni protagonist mulc, ali najstnik, ali pa se zgodba vrti okrot tropa otrok. bistvo je, da so taksni filmi negledljivi za normalno publiko - igralci so natursciki in pojma nimajo o igri, film je seveda posnet v sloveniji, po moznosti s strani ljubljanskih reziserjev, ki pojma nimajo o lokacijah kjer snemajo, da ne omenjamo da pojma nimajo o zivljenju ki ga poskusajo predstaviti.

No, zaradi tega oznaka "mladinski" omogoca da se skomandira v kino osnovnosolce in srednjesolce, seveda kot del pouka, ki potem napihnejo stevilke ogleda.

tipicni mladinski filmi:

- sreca na vrvici (butast, v njem se najdejo kvecjemu tipicni ljubljanski froci iz betonskih stolpnic, kar je na zalost cca 1-5% ciljne populacije)

- poletje v skoljki 1, 2, 3, 5 .. (ali koliko jih je ze bilo) - klasicen zaplet z disfunkcionalno familijo, zakompleksano materjo samohranilko, na to pa cepljen ljubljanski naglas, ceprav se zgodba dogaja na Obali. Aja, seveda se iz solin do pirana ne da kar priteci, razen ce si maratonec, pa se takrat ne v nekaj minutah.

itd.
Exactly. Sam bi dodal le še legendo tihe komunajzarske mladinske indoktrinacije, Ne joči Peter :)

In seveda je tudi tam med glavnimi heroji zapovedana knjižna lublanščina, medtem ko je Štajercu/Prleku rasistično in stereotipno dodeljena vloga vaškega bebčka.

Prava klasika slovenskega (lublanskega ?) filma, v vsakem pomenu.

He, še tole sm se spomnil s tem v zvezi: včasih vidim, kako zanimivo znajo Hrvati sinhronizirat tuje animirane filme za smrkavce. Uporabijo najmanj 5 različnih naglasov, od dalmatinskega do zagorskega, od purgerskega do istrskega... Zadeva dobi čisto neko nadstandardno živahnost in zabavnost. Ali pa angloameriški originali: glavni junaki govorijo v vseh svetovnih dialektih angleščine, od irskega do škotskega, od avstralskega do cockneya, od jenkijščine do južnjaškega dixieja (southeastern American).

Kwa pa pr nas ? Standardna klena lublanščina na tisoč in en način (v najboljšem primeru varira od čefurske do manj čefurske). V jeziku, ki je od vseh slovanskih jezikov najbolj bogat z narečji, so slovenske filmske produkcije in sinhronizacije po pravilu omejene izključno na polomljen hibrid knjižne slovenščine in lublanščine, ki ga 80% slovenske populacije organsko ne prebavlja. Diskriminatorno, dolgocajtno in bedno.
najobj sporočil: 31.920
[#993148] 18.11.10 11:40 · odgovor na: anon-76818 (#993063)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 18.11.2010 11:49
[Miran77]
> [bc123a]
> > [peter20]
> > > [burda]
> > > Ej, pišejo o mladinskih filmih, vse ostalo je namenoma opuščeno.
> >
> > kaj je to "mladinski film"?
> > prvi film, ki so ga mene gnali gledat v tapravi kino (ne mislim kina Mojca) je bil 'Imperij vrača udarec' v kinu Šiška, sem mel 6 let. pomoje je bil to tipičen "mladinski film".
> >
> > po katerem kriteriju torej Petelinji zajtrk, Kajmak in marmelada in Borat niso mladinski filmi? :)
>
> "mladinski film" je slovenska folklorna zvrst filma. Gre za filme, financirane v glavnem iz javnega denarja, kjer je glavni protagonist mulc, ali najstnik, ali pa se zgodba vrti okrot tropa otrok. bistvo je, da so taksni filmi negledljivi za normalno publiko - igralci so natursciki in pojma nimajo o igri, film je seveda posnet v sloveniji, po moznosti s strani ljubljanskih reziserjev, ki pojma nimajo o lokacijah kjer snemajo, da ne omenjamo da pojma nimajo o zivljenju ki ga poskusajo predstaviti.
>
> No, zaradi tega oznaka "mladinski" omogoca da se skomandira v kino osnovnosolce in srednjesolce, seveda kot del pouka, ki potem napihnejo stevilke ogleda.
>
> tipicni mladinski filmi:
>
> - sreca na vrvici (butast, v njem se najdejo kvecjemu tipicni ljubljanski froci iz betonskih stolpnic, kar je na zalost cca 1-5% ciljne populacije)
>
> - poletje v skoljki 1, 2, 3, 5 .. (ali koliko jih je ze bilo) - klasicen zaplet z disfunkcionalno familijo, zakompleksano materjo samohranilko, na to pa cepljen ljubljanski naglas, ceprav se zgodba dogaja na Obali. Aja, seveda se iz solin do pirana ne da kar priteci, razen ce si maratonec, pa se takrat ne v nekaj minutah.
>
> itd.
Exactly. Sam bi dodal le še legendo tihe komunajzarske mladinske indoktrinacije, Ne joči Peter :)

In seveda je tudi tam med glavnimi heroji zapovedana knjižna lublanščina, medtem ko je Štajercu/Prleku rasistično in stereotipno dodeljena vloga vaškega bebčka.

Prava klasika slovenskega (lublanskega ?) filma, v vsakem pomenu.

He, še tole sm se spomnil s tem v zvezi: včasih vidim, kako zanimivo znajo Hrvati sinhronizirat tuje animirane filme za smrkavce. Uporabijo najmanj 5 različnih naglasov, od dalmatinskega do zagorskega, od purgerskega do istrskega... Zadeva dobi čisto neko nadstandardno živahnost in zabavnost. Ali pa angloameriški originali: glavni junaki govorijo v vseh svetovnih dialektih angleščine, od irskega do škotskega, od avstralskega do cockneya, od jenkijščine do južnjaškega dixieja (southeastern American).

Kwa pa pr nas ? Standardna klena lublanščina na tisoč in en način (v najboljšem primeru varira od čefurske do manj čefurske). V jeziku, ki je od vseh slovanskih jezikov najbolj bogat z narečji, so slovenske filmske produkcije in sinhronizacije po pravilu omejene izključno na polomljen hibrid knjižne slovenščine in lublanščine, ki ga 80% slovenske populacije organsko ne prebavlja. Diskriminatorno, dolgocajtno in bedno.


... čuj, in kdo pravzaprav tvojim domobrancem brani, da bi posneli še kaj svoje domobranske mladinske indoktrinacije, ha ? ...


P.S.: ja, prav imaš ... dolgocajtno in bedno je to tvoje protikomunajzarsko sranje čisto pri vsaki stvari, ki se dogaja oziroma se je kdajkoli zgodila na Slovenskem ...




... hahaha ... in sem spet fasal minus, še preden sem kliknil na Objava ... khmm, in to na neki čisto zalutali temi ... pizda, ne moreš verjet, kaki kontraindoktrinirani kreteni berejo Finance ... hahaha ...
bc123a sporočil: 48.253
[#993178] 18.11.10 11:55 · odgovor na: chef (#993027)
Odgovori   +    0
[chef]
ljubljanska mularija je bila v Piranu na počitnicah. "hočem psa" pa tudi ni tako redka želja v blokih. pomoje s temi filmi ni nič tako hudo narobe, prej s kom drugim...
nisem ljubljancan, nisem zivel v bloku. verjetno si je ljubljancanom, ki zivijo v blokih, tezko predstavljati, da je tovrstno okolje za 3/4 otrok bilo kot mars - totalno nepredstavljivo.
anon-233684 sporočil: 1.710
[#993190] 18.11.10 12:00 · odgovor na: najobj (#993148)
Odgovori   +    5
[najobj]

P.S.: ja, prav imaš ... dolgocajtno in bedno je to tvoje protikomunajzarsko sranje čisto pri vsaki stvari, ki se dogaja oziroma se je kdajkoli zgodila na Slovenskem ...
praktično vsaka slaba stvar od 1945 dalje je povezana s komunizmom

ker je komunistom v 45+20 letih uspelo vzgojiti idealne debile in hlapce, bodo lahko o krivdi komunizma za slabo v tej vukojebimi pisali tudi čez 50 let
najobj sporočil: 31.920
[#993198] 18.11.10 12:03 · odgovor na: anon-233684 (#993190)
Odgovori   +    2
[s9t]
> [najobj]
>
> P.S.: ja, prav imaš ... dolgocajtno in bedno je to tvoje protikomunajzarsko sranje čisto pri vsaki stvari, ki se dogaja oziroma se je kdajkoli zgodila na Slovenskem ...
praktično vsaka slaba stvar od 1945 dalje je povezana s komunizmom

ker je komunistom v 45+20 letih uspelo vzgojiti idealne debile in hlapce, bodo lahko o krivdi komunizma za slabo v tej vukojebimi pisali tudi čez 50 let

... ja, seveda ... sem danes tukaj prebral, da so Simiča tudi komunajzarski fuzbaleri odstavili ...
chef sporočil: 2.986
[#993216] 18.11.10 12:10 · odgovor na: bc123a (#993178)
Odgovori   +    0
ok, pač so bili filmi z ljubljanskimi mulci za ljubljanske mulce (in nekaj drugih, ki jim gre to še po 20 letih močno na živce). kaj bolj srečen?
anon-48472 sporočil: 994
[#993282] 18.11.10 12:48 · odgovor na: chef (#993216)
Odgovori   +    0
Ej, kaj pa Kekec (1,2,3 ...) tam ni bilo nobenih ljubljančanov (al sem jih pa jaz spregledal)
anon-73026 sporočil: 830
[#993294] 18.11.10 12:56
Odgovori   +    0
joj, pa kaj ste tud tu začeli še s komunajzarji...

jaz sem bil samo malo siten, ker bi prav rad šel pogledat ta 'mladinski film', samo ne morem, ker se nekako ne spodobi, ker sem že prestar, otroci so pa še premali, da bi jih gnal zraven. :)

priznam, tud jaz sem bil pri tabornikih, ne pri krščanskih skavtih. če je Zrnec za vodnika, je pa ziher zabavno. no, čestitam Hočevarju, tale je gotovo svetlobna leta boljši kot tisti bedasti 'Na planincah'.
chef sporočil: 2.986
[#993324] 18.11.10 13:11 · odgovor na: anon-48472 (#993282)
Odgovori   +    0
eden je bil zagotovo :)
anon-48472 sporočil: 994
[#993557] 18.11.10 14:52 · odgovor na: chef (#993324)
Odgovori   +    0
Ja, pa zavijal ni po "lublansko" !
anon-150754 sporočil: 13
[#993649] 18.11.10 15:30
Odgovori   +    0
lepo bi bilo, če bi Hočevarjev Miha posnel še jebiga 2...
pa lep dan
anon-48472 sporočil: 994
[#994412] 19.11.10 09:16 · odgovor na: anon-150754 (#993649)
Odgovori   +    0
To je bil pa res dober film, v današnjih časih z malo več reklame bi tudi podiral rekorde.

Strani: 1