Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Balkan nam lahko zavida plače, cene malo manj

Strani: 1

klemenstp sporočil: 2.568
[#911532] 01.09.10 22:54
Odgovori   +    6
spet Jugoslavija, raje bi videl primerjavo s štirimi našimi neposrednimi sosedami. pa da vidimo kje smo.
anon-151541 sporočil: 2.144
[#911552] 01.09.10 23:11 · odgovor na: klemenstp (#911532)
Odgovori   +    8
[klemenstp]
spet Jugoslavija, raje bi videl primerjavo s štirimi našimi neposrednimi sosedami. pa da vidimo kje smo.
to je zorni kot, ki politiki zelo ustreza...pokazati človeku, kako nizko lahko še pade in potem smo spet vsi srečni in zadovoljnji v okvirjih, kamor nas je strpala politika.

Bolj zanimiv in primerljiv bi bil podatek oz. primerjava neto plač posameznih poklicev v regiji. Meni osebno je npr. kriminal to, da lahko vsaj kar se hrane tiče ugodneje živim v Nemčiji kot pa tukaj doma (velja za nemesne izdelke).
foore sporočil: 12.753
[#911567] 01.09.10 23:25
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: foore 01.09.2010 23:41
Ko bi se država oz. vlada prenehala ukvarjati s sama s sabo in poskrbela samo za dejstvo, ki ji po ustavi pripada. Čimbolj racionalno razdeliti proračun...

Vsako dodatno obdavčevanje, trošarine, taksa za vodo,davek na nepremičnine itd... , zadolževanje in predvsem diktiranje, kam, komu in koliko mora delodajalec plačevati v imenu delavca je nevzdržno in nepravilno, saj te pravice vlada in država nima, ampak si to pravico jemlje sama....

Kot za državo bi moralo enako veljati za občine.Čimbolj racionalno razdeliti proračun..

Odločno bi morali prepovedati obnašanje občin, da delujejo kot da so podjetja..dejansko imajo večjo moč in določena podjetja zaradi teh dejstev sploh ne morejo konkurirati in niso konkurenčna...prevelika je moč in prevečkrat nerazumljiva zapravljanja občin oz. županov...

Ustava tako vladi-državi in občinam jim takšno obnašanje prepoveduje in tu je osnovni greh, da gospodarstvo nazaduje...sodišča in parlament bi moral tu ukrepati in to odločno preprečevati....
klemenstp sporočil: 2.568
[#911569] 01.09.10 23:27 · odgovor na: anon-151541 (#911552)
Odgovori   +    3
[slovenc1]
> [klemenstp]
> spet Jugoslavija, raje bi videl primerjavo s štirimi našimi neposrednimi sosedami. pa da vidimo kje smo.

to je zorni kot, ki politiki zelo ustreza...pokazati človeku, kako nizko lahko še pade in potem smo spet vsi srečni in zadovoljnji v okvirjih, kamor nas je strpala politika.

Bolj zanimiv in primerljiv bi bil podatek oz. primerjava neto plač posameznih poklicev v regiji. Meni osebno je npr. kriminal to, da lahko vsaj kar se hrane tiče ugodneje živim v Nemčiji kot pa tukaj doma (velja za nemesne izdelke).
na začetku sem res pomislil, da je to reklamno sporočilo naše vlade, da bi ljudje bili mirni, da nam ne gre tako slabo.

Mogoče so pa res naročili zanalašč primerjavo z državami, kjer se je lahko pričakoval tak rezultat.
anon-50481 sporočil: 286
[#911670] 02.09.10 07:20
Odgovori   +    5
To je slovenski uspeh, včasih smo se primerjali z novimi članicami in bili najboljši, danes smo samo še za Balkan najboljši... če bo šlo tako naprej se bomo čez 5-10 let primerjali z Afriškimi državami in bomo spet boljši... Najboljša primerjava bi bila po kupni moči, tu bi pa verjetno že bili slabši od Hrvatov...
anon-19718 sporočil: 3.853
[#911703] 02.09.10 07:57
Odgovori   +    12
200€ več kot na Hrvaškem in to komentator primerja z zmago. Pa ta je bolj umsko zaostal kot Pahor ( za katerega smo izšli iz krize kot zmagovalci ). Jaz se sprašujem koliko je v Sloveniji sploh normalnih ljudi. Kako smo speljali teh samostojnih 20 let ( v ekonomskem smislu ) je ocena, precej slabo. Dohitela nas je takrat pol manj razvita Češka ter dohaja nas takrat trikrat manj razvita Slovaška. Nisem še zasledil primerjave naših plač z Švicarskimi, Avstrijskimi, S Italjanskimi, kar vse govori o omejenem intelektualnem potencialu slovenskih novinarjev in njihovo čustveno in režimsko navezanost na Balkanski prostor.
novica sporočil: 5.397
[#911836] 02.09.10 09:17 · odgovor na: anon-19718 (#911703)
Odgovori   +    6
[toka]
200€ več kot na Hrvaškem in to komentator primerja z zmago. Pa ta je bolj umsko zaostal kot Pahor ( za katerega smo izšli iz krize kot zmagovalci ). Jaz se sprašujem koliko je v Sloveniji sploh normalnih ljudi. Kako smo speljali teh samostojnih 20 let ( v ekonomskem smislu ) je ocena, precej slabo. Dohitela nas je takrat pol manj razvita Češka ter dohaja nas takrat trikrat manj razvita Slovaška. Nisem še zasledil primerjave naših plač z Švicarskimi, Avstrijskimi, S Italjanskimi, kar vse govori o omejenem intelektualnem potencialu slovenskih novinarjev in njihovo čustveno in režimsko navezanost na Balkanski prostor.
ah, vedno znova mi govorijo pametnejši in izkušenejši novinarji, da sarkazma povprečni bralec ne razume in naj se mu ogibam. in vedno znova me zanese. :( obljubim, ne bom več tako pisal.
novica
anon-148454 sporočil: 1.272
[#911945] 02.09.10 10:08
Odgovori   +    1
zkaj nas primerjate z balkanom, bodite realni in nas primerjajte z EU,ker Slovenci smo v EU, drgač smo pa od culukafrije še boljši kot od balkana.
pcs sporočil: 5.462
[#912000] 02.09.10 10:34
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pcs 02.09.2010 10:35
Dušan Rebolj, sindikalist: "Že dve leti hodim v >trgovino samo po hrano in ne hodim na izlete. Razen >najcenejšega dopusta, kratkega kampiranja, si ne >privoščim nič, omejil sem se na hrano in odplačevanje >posojil."
Saj Pahor tudi težko pride skozi mesec, kajne?

M
anon-19718 sporočil: 3.853
[#912518] 02.09.10 16:35 · odgovor na: novica (#911836)
Odgovori   +    2
Saj ne vem ali se pod vašim psevdonimom skriva avtor ? Naj rečem, da velikokrat iz malomarnosti oz. pomanjkanja časa članek samo preletim oz. celo preberem samo naslov. Tako mi razni sarkazmi hitro uidejo. Hkrati pa si z veseljem dam duška, da vedno znova ponavljam kaj je v Sloveniji narobe. Hkrati želim malenkost sprovocirati ljudi ( tudi če nimam kdaj prav, kar je redko :) da razmišljajo čim več s svojo glavo. Ljudje so v zadnjih leti to prakso začeli malenkost preizkušati. Jaz nisem mogel verjeti ko sem pred cca 10 leti ljudi malenkost spraševal kaj si mislijo o pisanju slovenskih časopisov ( Dnevnik, Delo...). 90% jih je odgovorilo, da je to vsekakor resnica, če tako resen časopis to piše. Takrat sem ugotovil kako učinkovito je komunizem Slovencem opral možgane, kar se na volitvah še vedno močno odraža. Zato si pač dajem duška s ponavljanjem svojega pogleda. V Sloveniji razen Financi tako ni nobenega medija, ki bi bil ekonomsko desno naravnan. Pa brez zamere.

Strani: 1