Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Gostilna As - Ljubljana: O kraškem lisjaku

Strani: 1

anon-80042 sporočil: 293
[#794607] 03.05.10 09:39
Odgovori   +    0
Rubrika ni plačana.

:)
anon-91 sporočil: 755
[#892653] 13.08.10 16:02
Odgovori   +    0
Bila sva tukaj z ženo ta teden in voila, zanima izkušnja.
Na vratih je visela ponudba 3 degustacijskih morskih menujev za 28 eur in rekla sva da greva poskusit (ta članek je bil tudi dodaten razlog).
In teklo je takole:
- malce napihnjen šef strežbe naju je vprašal če sva že bila tukaj in če poznava razliko med lobbyjem in restavracijo (pač, jaz sem bil v kratkih hlačah in sandalih)
- povedal sem mu da že večkrat in nato nas je sputil k mizi in povedal kaj bi nama priporočil
- ker vem da se naročila po priporočilu končajo z zelo zasoljeno ceno (recimo 100 eur po osebi) sem rekel da bi vsak enega od tistih 3 menujev ki so zunaj
- razložil je, da tistega večinoma nimajo in prinesel jedilne liste
- v njih nobene sledi i menujih za 28eur, ampak taki za 60-90 eur in a la carte jedi v rangu 15-40 eur!!! (fuži z tartufi so bili 41 eur - še nikoli nisem videl testenim z tartufi niti približno tako dragih)
- ko sem mu razložil, da tako ne bo šlo se je začel izgovarjati in povedal da so menuji samo za skupine
- postal sem še malce bolj siten in začel pogledovati proti Popetu ki je pil pijačo z nekom v sosednjem lobyju (bežno ga poznam)
- končno se je natakar vdal in rekel da nam lahko ponudi malce drugačen menu za ta denar
In od tukaj je bila zgodba lepa, jedla sva odlično hrano za 28 eur po osebi. Zvela sva še par kozarčkov vina in račun je končal pri 80 eur, ampak stvar je bila ok in cena dobra.

Evo. Pri Popetu te očitno poskusijo najprej "nategniti" koliko se le da, če pa se znaš dovolj braniti pa se da zmagati in dobro jesti za normalen znesek! :)

Strani: 1