Strani: 1

anon-166829 sporočil: 5.290
[#730437] 01.03.10 23:58
Odgovori   +    0
Ja, seveda, vsi bodo na prvem mestu na vseh iskalnikih sveta!

Koliko podjetje plača za tako reklamo?
anon-160297 sporočil: 4
[#730643] 02.03.10 09:26
Odgovori   +    1
Če je ime moje firme Đuro Spaskić s.p. bom ziher v 14 dneh na prvih straneh iskalnikov, tudi če si bom sam naredil stran v Wordu. Seveda za iskanje na ime "Đuro Spaskić". Druga pesem pa je, če hočem, da me najdejo pod npr. "gradbeništvo". Vsak profi ve, da je trditev v zgornjem članku zavajanje in laž, tisti ki pa temu podeljujejo nagrade za "Podjetniške ideje", pa so ali prijatelji od firme ali pa totalno nesposobni. To bi lahko bil kvečjemu "nateg leta". Firme, ki v osnovi ne ponujajo optimizacije za iskalnike, pa so tako zrele samo za zgodovino. Pa 20 do 30 strani s 50.000 obiskovalcev na mesec? V Sloveniji? Saj že osnovna logika govori, da bi potem vsak Slovenec moral obiskat vse te strani (poleg že obstoječih) vsaj 1x na leto. Pa jih ne bo nikoli, ker velika večina ljudi gre samo na tri strani, ki jih pozna. Sama demagogija!
anon-44666 sporočil: 78
[#730911] 02.03.10 12:12
Odgovori   +    0
Najpodjetniška ideja: Spletno stran plačate šele, ko je na prvi strani iskalnikov. ... a se hecate?

To najbolj debilna ideja, ne pa najpodjetniška. Kdo bo pa plačal "kredit", ki ga je podjetje vzelo za zagon podjetja, če ne bo stran na prvi strani. Jankovič, ... pardon, mestna občina Ljubljana, ... pardon, državljani Slovenije?

Če plačaš si pač na prvi strani... čene pa si prepuščen na t.i. "optimizacijo" iskalnika podjetja, ki pa ne garantira vedno, da bo neka spletna stran na prvi strani, sploh če se z neko dejavnostjo ukvarja veliko podjetij.
anon-130377 sporočil: 2
[#731760] 02.03.10 22:31
Odgovori   +    0
Spoštovani!
@Pia: bolj na iskalnikih je velik, kljub temu je lahko vsako podjetje pod določenimi ključnimi besedami (najbolj primernimi in iskanimi) na 1. strani.

@miksy3: "g. Spakić", jasno je, da nima smisla, da vašo stran optimiziramo za vaš priimek, smiselno bi bilo, da jo optimiziramo za vašo dejavnost. Stranke zanimajo vaše dejavnosti, to je logično. Še odgovor na drugi del: ljudje ponavadi uporabljajo več strani in ne samo ene na mesec.

@rokjak: ni res, da si prepuščen "optimizaciji" iskalnika kot vi temu pravite, marsikaj se da popraviti/spremeniti, predvsem pri vsebini in tehnični izvedbi.

Kot sem rekel, stranke ponavadi ne poznajo optimizacije in imajo zato mnogo dvomov.
Zato sem za vsa vprašanja in pomisleke na voljo na emailu uros.okorn@dominatus.si.
anon-44666 sporočil: 78
[#732249] 03.03.10 10:06 · odgovor na: anon-130377 (#731760)
Odgovori   +    0
uokoron: To da ni res, pravite vi; jaz mislim, da je res. V bistvu si popolnoma prepuščen iskalniku in programom zadaj; samo njihovi algoritmi garantirajo, da bo neka stran na prvi strani, razen v primeru, da kdo ne plača za to. Se pa lahko prilagodi stran in njeno vsebino, da se bo vsake toliko časa pojavila na prvi strani; sploh ko se neko podjetje ukvarja z dejavnostjo, kjer je izredna konkurenca.

Kaj pa mislite s pojmom "tehnično izvedbo"?

Se pa strinjam, z vsebino se da mnogo narediti, vendar v kolikor je v neki dejavnosti veliko podjetij, dvomim, da vam bo ratalo spraviti stran na prvo stran; včasih se bo pojavila, včasih ne, ... odvisno od lune.

Pomisleke je dobro razpravljati tukaj... kjer niso samo stranke, ampak tudi navadni ljudje, podjetniki, konkurenti, programerji in šolski ministri.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#732294] 03.03.10 10:24
Odgovori   +    0
Spletno stran lahko tudi optimizirajo za iskalnike (SEO), da bo pri iskanju po izbranih ključnih besedah, denimo na Najdi.si ali Googlu , uvrščena med zadetke, prikazane na prvi strani.
Katerega jezika so izbrane kljucne besede? Slovenske? Angleske? Mongolske? Kako specificne besede?
blink sporočil: 3.523
[#732306] 03.03.10 10:32 · odgovor na: anon-130377 (#731760)
Odgovori   +    0
[uokorn]
Spoštovani!
@Pia: bolj na iskalnikih je velik, kljub temu je lahko vsako podjetje pod določenimi ključnimi besedami (najbolj primernimi in iskanimi) na 1. strani.

@miksy3: "g. Spakić", jasno je, da nima smisla, da vašo stran optimiziramo za vaš priimek, smiselno bi bilo, da jo optimiziramo za vašo dejavnost. Stranke zanimajo vaše dejavnosti, to je logično. Še odgovor na drugi del: ljudje ponavadi uporabljajo več strani in ne samo ene na mesec.

@rokjak: ni res, da si prepuščen "optimizaciji" iskalnika kot vi temu pravite, marsikaj se da popraviti/spremeniti, predvsem pri vsebini in tehnični izvedbi.

Kot sem rekel, stranke ponavadi ne poznajo optimizacije in imajo zato mnogo dvomov.
Zato sem za vsa vprašanja in pomisleke na voljo na emailu uros.okorn@dominatus.si.
Kdor hoče biti prikazan na prvem mestu bo za to plačal npr. Googlu (po tem ko bo oddal najvišjo ponudbo napram ostalim bidderjem za nek keyword). SEO je OK pri specifičnih imenih ali besednih zvezah, pri bolj splošnih je pa zadeva precej ohlapna. Kot je že Pia rekla, vsi bi bili radi na prvem mestu :)
anon-45743 sporočil: 15
[#733237] 03.03.10 20:30
Odgovori   +    1
hahahaha, na prvi strani ja.

Ok, imam firmo za spletno optimiziranje, zdaj pa mi naredite stran, ki bo na prvi strani www.google.com za "SEO optimization"...

Še za "Potem pa svizec zavije čokolado" ne...

Strani: 1