Strani: 1

philips sporočil: 6.715
[#266617] 17.06.08 15:48
Odgovori   +    1
Tole gre na ustavno sodišče, kjer bo padlo.
Kmalu bodo pa določali še tarifo avtošol...
feda sporočil: 103
[#266646] 17.06.08 16:21
Odgovori   +    1
Blagor ubogim na duhu... bi rekel moj ded. Res ne vedo, kaj delajo, kot ovce sledijo svojemu vodji. Minister in njegovi pripravljalci zakonov niti pribilžno ne poznajo odvetnikovo delo in funkcioniranje sodnega sistema. Žalostno.
anon-26398 sporočil: 186
[#266740] 17.06.08 18:58
Odgovori   +    0
: Poslanci so z 42 glasovi za in tremi proti sprejel tudi novelo zakona o javnih uslužbencih, ki ukinja strokovne izpite za državne in občinske uslužbence.

Kaj je sedaj tole? So bili Dolenjci, ki jih je ablast navlekla v državno upravo preneumni, da bi naredili tistih nekaj Virantovih izpitov?

Jaz bi vsakemu javnemu uslužbencu (ne samo novo zaposlenim) predpisal obvezno preverjanje znanja vsakih 5 let. Tile ga pa ukinjajo (pa Virant je bil - še pod prejšnjo vlado - tisti, ki je te izpite uvedel) ... Ojoj.
anon-131692 sporočil: 36
[#266807] 17.06.08 21:22 · odgovor na: philips (#266617)
Odgovori   +    0

philips je napisal(a):
Tole gre na ustavno sodišče, kjer bo padlo. Kmalu bodo pa določali še tarifo avtošol...
Kot sem obveščen, je zakon pustil odprto možnost bistveno boljšega success fee-ja. Zakaj pa ne? Zdaj je bilo maksimalno 15 % in je v določenih vikl - vakl zadevah za par jurčkov učinkovalo čisto destimulativno.

Je pa tako - nihče me ne more prisilit, da bom za koga delal po Šturmovi tarifi. Sem pa zasledil nekega junaka (sicer patentni zastopnik), ki si je svojo tarifo kar sam objavil v Ur.L. RS.

V celoti sprejemam oceno, da bo administrativni pristop ustavno sporen. Pa ne le to - verjetno je minister goden tudi za obravnavo pred Evropsko Komisijo, ker ovira konkurenco.

Strani: 1