Strani: 1

anon-52163 sporočil: 144
[#137061] 02.10.07 18:51
Odgovori   +    0
Hja, tudi v Mobitelu so pred kratkim vsi delavci dobili odpoved, novo pogodbo o zaposlitvi pa ne vsi...
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137066] 02.10.07 19:03
Odgovori   +    0
A to ste zdaj začeli s serijo člankov, s katerimi se plaši slovenaćki narod pred tujci?

Pozicija: v Telekomu je po ocenah EBRD izpred desetih let več kot 1/3 preveč zaposlenih.
andrejcc sporočil: 2.665
[#137198] 03.10.07 07:03 · odgovor na: anon-91864 (#137159)
Odgovori   +    0
:))
romy89 sporočil: 502
[#137275] 03.10.07 08:39 · odgovor na: anon-91864 (#137159)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Pred seboj imate dobeseden transkript seje, zato se za nekoliko konfuzen a navdihujoč govor tovariša Tita opravičujem:

Mi smo more propagande plasirali, more tinte naših FDV drugova potrošili i na tisuće operativnih radnji napravili, da smo reimplementirali socijalizam u Sloveniji, da smo puno naših drugova u državnu upravu zaposljili, da smo, ovaj...kako da kažem, dobro, u redu neki kažu, oni vele, da smo ovaj.. pa dobro Maribor je malo zaostajao, ali mi smo u mnogim poduzećima imalji politiku , evo... tu smo zbog ovog, kako da kažem, ...mi smo u jendom Telekomu održali istu atmosferu kakva je tamo od pedesetih godina prošlog stoljeća.

Slovenija je danas jedan blistavi i veoma svijetli primjer, kako da kažem, ovaj... modernog socijalizma ilji kako da kažem, ako hoćete drugovi, onog pravog praktičnog komunizma, onog komunizma u kojem je ipak država najveći i pretežni kapitaljist i nema nam tu tudje čizme i medju 90% stanovništva, naših dragih proljetera, nema skoro nikakvih razljika u neto plaćama, a uspjelji smo, da se, ako već mora među ovim individualnim kapitalisitma, nađu više ilji manje samo drugovi poput druga Jankovića, koji volje, ovaj, kako da kažem, socialni kapital, za kojim su drugarice plakale, kad su ga potjerali ovi naši petokolonaši, koji ne razumiju, i u sprezi sa vanjskim neprijateljem rovare, kako su rovarili i prije u polu-prošloj prošlosti.

E pa drugovi, kazao sam ja nebrojeno puta, nije to tek tako, pa mi smo i u uvjetima, kada je Partija praktično sve određivala, takorekuć mračila i oblačila imali poteškoće postići to što su naši slovenački drugovi postiglji u uvjetima formalnog kapitaljizma, i, kako da kažem, sve to, ...gdje sam ono stao, a da, to sa tim višepartijskim sistemom, kako da kažem, sve je to netko trebao osmisliti i posložiti, dakle hoću reći, tu su nam slovenački drugovi pokazali kako se to radi.

Mi smo zahvaljujući trudbenicima u gospodarskoj zbornici, evo na primjer onaj drug Sova, oprostite, Ćuk i naravno zahvaljujući trudbenicima u Sindikatima, primjerice drug Semoljić, uspjelji takorekuć preobraziti dušu našeg neimara, našeg proletera, koji danas u Sloveniji lijepo i disciplinirnao prihvaća , kako da kažem, neki zlobnici je zovu uravnilovka, kao da smo u Rusiji bogamu, ma drug Kardelj bi sigurno koristio izraz jednakost, da je živ... E, kako da kažem, gdje sam ono stao...khm... mi smo more znoja proljilji, da smo našeg slovenačkog radnika oslobodili razmišljanja o nekim veljikim neto plaćama, pa bogamu nije to najvažnije.

Evo recimo, pogledajmo kako su drugovi na Telekomu radije zaposljili tisuću ljudi više i dalji svima nešto manji neto, alji ipak tisuću ljudi ima pljaću... Dobro, neki zlobnici vele pljaća je mala, pa dobro mala je, neka, alji ipak idu im ove godine za mirovinu, pa ...dobro.. neki kažu...oni velje, pa ne mogi mljadi kupiti stan, ...pa neka nije to najvažnije u životu i neki probljem. Pa ja sam sa drugovima bio u ćeliji od 4 kvadrata nas četiri, dva kreveta na sprat....

Ipak velim ja, bolje je sve to nego, da nam ovi vanjski neprijatelji, koji rovare iz inozemstva i hoće doći na ovaj naš tender za..ovo sa telefonima... da Telekom... pa neka oni dođu...mi to moramo... EU i to, ali ipak ja sam posve siguran, da će naši drugovi FDV diplomanti učinit sve, da našim kandidatima, ...evo ima ovaj Tuš, on je bogamu naš i mi smo iza njega, tu su drugovi sve osmislili, malo će Igor popaziti i ovaj kako da kažem ovaj Janša on je po tim pitanjima ipak pravilno usmjeren,...

... gdje sam ono stao, ...da naši će drugovi novinari sada u narednim tjednima maljo napisati sve što mogu nama ovi, pa dobro niej važno što ej raljno i što ne, ... kako da kažem, inozemni elementi, tu...oni hoće, kako da kažem oni obično i otpuštaju, i snizavaju pljaće i hoće ljude tjerati da rade prekovremeno i bogami kažu sad u Crnoj Gori, moji Crnogorci, "švaba udarijo!",... sada, tjeraju ljude, da rintaju po cijele dane u strašnom tempu od 8 do 2, ovaj ,kako da kažem, gdje sam ono stao, a da... naši će drugovi novinari, oni će sada maljo to sve napisati kako su ovi inozemni buržoazni elementi, pa dobro EU, pa bogamu, valjda znamo to napraviti i da pobijede naši i da se EU ovaj, kako da kažem, ne može buniti.

S tajne seje društva mrtvih pesnikov poročal,

El Comandante Broz S. Haman
 
Hehe, dragi moj el comandante, briljantno i urnebesno zabavno – ja se smijem, al samo izvana, iznutra suze mi liju. Eeee, od divljenja naravno, da se razumijemo.

Da ti kažem zašto –  zato jer ofcama u Butalama nema kraja, a one, kako se kaže, FDV pišunske, ovaj pardon, pisunske postrojbe trebaju da potamane još ono malo mozga, ako ta uopšte još postoji.

Hehe, sumnjam, nije neke velike šanse, jer bi to znaćilo, da drugarice i drugovi pišuni ne rade dobro, a to se obično kažnjava.  Recimo za njih nema mesa na roštiljanju kod Milana, i dobiju zic kraj Stanovnika, pijanog i usred priče o peti partizanski ofenzivi, pa da vidimo. Onaj ko to preživi, bogami sve mu se prašta, i može nasljediti Lucuja v Nedeljnom Komunistu. Ovaj, kako da ti kažem, glasine kažu, da sad i usred dana vidi bljele miši. Hehe, kakvi miševi, pacovi ako mene pitaš. Posle onakve kolicine rakije več ujutro i to godinama, nadam se da nisu kao veličine tiranozavra, hahahaha.
Khhmm, evo mene, opet brbljam, izvini.

Jebiga, vidim, da nisi još dobijo zapisnik poslednje sjednice. Bičeš presretan, kad ti kažem, da smo bili suglasni, da pišuni nastave sa radom – sada nam je glavna preokupacija potamaniti one amerikance glupe, koji hoče da zaraze našu herojsku zemlju sa svojim prljavim novcem.

E pa ne može. Direktiva, ravno iz glavnog štaba u Murglama je jasna, nema odstupanja: da se jim kaže »Nou tenkju, nosite svoje dolare kuči, zeleno nam ne stoji. Mi smo red, du ju anderstand, red. Ne kao oni vaši Indijanci, koje ste zarazili viskijem i kockom, nego pravi rdečkari, koji svoje ne damo, i tuđeg nečemo. Osim ako se ne radi o brdu novca, koje smo khhm, kako se kaže, prihvatili, ovaj, od naše domače stoke, ali to je več druga priča, nečemo sad o tome.«

Kada  pobijedimo Amere, onda slede oni dojčeinešto, koji oče, da nam dira tirove. Gamad, kao da ne znaju, da je švaba na ovim prostorima uvjek dobijo po p****, hehe.
 
Evo, ako nisi bio savim na liniji, sad si puno informiran. Do sledečeg sastanka celice, pozdravlja te,  Rom i 89 drugova i drugarica
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137528] 03.10.07 12:36 · odgovor na: anon-91864 (#137331)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Tudi jaz grohotom! Hvala ti za tole Romy. hi.hi.hi.

LP shaman

I nikome ništa.
Amen.
:-)))))))))))))))))

Strani: 1