Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Ministrstvo želi oceno vrednosti logističnih podjetij

Strani: 1

anon-1670 sporočil: 14.712
[#106680] 20.07.07 14:04
Odgovori   +    0
Pri nas moramo pa vedno komplicirati.
A ni škoda denarja in časa za kaj takega.

Enostavno naj se naredi velik mednarodni razpis za prodajo nato pa se povabi 10 najvišjih ponudnikov na dražbo in proda po najvišji ceni. Amen.
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#106689] 20.07.07 14:18 · odgovor na: anon-1670 (#106680)
Odgovori   +    0
Tisti, ki bo dal za IEKG več kot 30 €, dela karierni samomor (govorim seveda o podjetjih, slovenski investitorji tudi pri 50 pravijo, da moral biti 100 € vredna), tako da si vsi vlagatelji lahko želijo le, da se ugotovitve za Telekom in ostala podjetja objavijo čim kasneje. Ali pa bodo spet vlagatelji zamahnili z roko, da so analize slabo in pristransko narejene*?
anon-1670 sporočil: 14.712
[#106692] 20.07.07 14:24 · odgovor na: poopmezajebava (#106689)
Odgovori   +    0
Intereurope pod 105€ ne prodam!
Pa še to se mi zdi malo za tako perpektivno podjetje.
anon-72274 sporočil: 45
[#106693] 20.07.07 14:25
Odgovori   +    0
pa bo deset ponudnikov?
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#106697] 20.07.07 14:30 · odgovor na: anon-72274 (#106693)
Odgovori   +    0
Noben pa ne komentira govoric o tem, da Interevropa prevzema črnogorsko firmo Zetatrans... Guruji borze, je to dobro za delnico IEKG ali slabo?
crt sporočil: 27.194
[#106700] 20.07.07 14:40 · odgovor na: poopmezajebava (#106689)
Odgovori   +    0

poopmezajebava je napisal(a):
Tisti, ki bo dal za IEKG več kot 30 €, dela karierni samomor   
ne nujno, postal bo znan kot zelo ustrezljiv in prijazen narocnikom :)
anon-101968 sporočil: 150
[#106724] 20.07.07 16:03
Odgovori   +    0
Čudno je, kako je enim Intereuropa pri skoraj 50 EUR/delnico trn v peti(domnevam, da so zamudili z nakupom) med tem pa so recimo Petrol, Istrabenz in Luka Koper podjetja,ki so daleč bolj precenjenja od Intereurope. Ob tem ne pozabimo na potencial: poglejte samo kako in kam se širi Intereuropa in kaj delajo ostala omenjena podjetja - razen tega, da se igračkajo z lastništvi na preutesnjenem slovenskem trgu. In ja, delnica IEKG je v mojem portfelju in to z razlogom.
anon-77273 sporočil: 416
[#106733] 20.07.07 16:27 · odgovor na: anon-72274 (#106693)
Odgovori   +    0
če dodajo še kej zraven ja, če ne pa bolj loše kaže
bc123a sporočil: 48.253
[#106740] 20.07.07 16:33 · odgovor na: anon-101968 (#106724)
Odgovori   +    0

pep111 je napisal(a):
Čudno je, kako je enim Intereuropa pri skoraj 50 EUR/delnico trn v peti(domnevam, da so zamudili z nakupom) med tem pa so recimo Petrol, Istrabenz in Luka Koper podjetja,ki so daleč bolj precenjenja od Intereurope
Dobro fantje, na cem pa temeljijo vase ocene?

Kaj se je z krko, intereuropo ali petrolom zgodilo bistvenega od 3 let nazaj, ko so bile bistveno cenejse? Na kaj se opirate, ko pravite, da je ali draga ali poceni?
crt sporočil: 27.194
[#106742] 20.07.07 16:43 · odgovor na: anon-101968 (#106724)
Odgovori   +    0

pep111 je napisal(a):
Čudno je, kako je enim Intereuropa pri skoraj 50 EUR/delnico trn v peti(domnevam, da so zamudili z nakupom)
a lahko malo podrobneje razlozis, kako prides do te domneve. kajti ze en cas me zanima, zakaj tocno naj bi iz tega, da mislis, da je nekaj drago, sledilo, da si hotel to kupiti. pa si ravno prav prisel, da razlozis. hvala.
anon-101968 sporočil: 150
[#106764] 20.07.07 18:34 · odgovor na: bc123a (#106740)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Dobro fantje, na cem pa temeljijo vase ocene?

Kaj se je z krko, intereuropo ali petrolom zgodilo bistvenega od 3 let nazaj, ko so bile bistveno cenejse? Na kaj se opirate, ko pravite, da je ali draga ali poceni?


Sledeče je moje mnenje:
Intereuropa se mi zdi perspektivna predvsem zaradi razvejanosti in širjenja svoje mreže. Ne gre prezreti, da nameravajo postati glavni logist med Srednjo in Jugovzhodno Evropo. Ampak bistveno ni to, da nameravajo, ampak da dejansko delajo na tem. So zastopnik UPS-a za SLO, CRO, BIH itd. Intereuropa se trenutno pospešeno širi tudi na Vzhod: Rusijo in Ukrajino. V letu 2007 je predviden znesek samo za investicije ocenjen na 101 mio EUR, kar predstavlja pri današnji ceni delnice več kot četrtino tržne kapitalizacije Intereurope. Rast prihodkov v 2007 je ocenjena na nekaj več kot 11%.
Ampak moj prejšnji komentar v tej temi se ni bistveno nanašal na strategije družb, pač pa na (tako jaz opažam) negativno nastrojenost nekaterih forumašev proti IEKG. Če gledamo samo lanske ekonomske kazalce, je IEKG po mnenju nekaterih močno močno precenjena, vendar pozabljajo, da je bil dobiček družbe iz poslovanja v 2006 enkratno slab. Poleg tega je IEKG eno redkih podjetij, ki naj bi z vstopom SLO v EU izgubilo, vendar me močno veseli, da se niso omejili samo na recimo klestenje stroškov, ampak se (tudi) precej širijo, kar kaže na motiviranost vodstva. (Lastništvo Lovšina je še en dodaten plus.) Sicer pa je bila izdelana ocena, ki je ceno IEKG postavljala do 62 EUR/delnico. Jaz mislim, da bi se morala IEKG prodajati šele čez kaka tri leta, morda pet, ko se bo trenutno načrtovana faza širitve zaključila in bo Intereuropa zadihala s polnimi pljuči.
Glede drugih podjetij, ki sem jih omenil pa tole:
Luka Koper je dobra in perspektivna firma, vendar daleč od tega, kakor jo trenutno ceni trg. Najbolj ozko grlo (drugi tir, dodatni pomol) so začeli odpravljati prepozno. Prehuda konkurenca je navzoča od Trsta in Reke. Poleg tega je država prepočasna z gradnjo infrastrukture (elektrifikacije proge po celi Sloveniji in gradna avtocest sploh po celi Sloveniji, predvsem pa proti vzhodu.)
Istrabenz: v poslovanje in strategijo se nisem poglobil, vendar naj mi nekdo pove s kakim trikom se je Istrabenz upravičeno podražil za trikrat v zadnjem letu. Mislim, vse v zvezi z Istrabenzom je čista špekulacija in kupčkanje in bojim se, da bodo mali delničarji potegnili kratko, veliki pa pravočasno izstopili. Zgovoren dokaz za to, na kako trhlih nogah je trenutna cena ITBG, je nedavni padec za -17% v enem dnevu. Predstavljajte si, ko potem ne bo več raslo, ampak se bo to ponovilo še vsaj enkrat. Naj na tem mestu opomnim, da privoščim vsem, ki so s špekulacijo dobro zaslužili, a če se pogovarjamo o vsaj polrealnih vrednostih podjetij, je ITBG zelo zelo zelo precenjen.
Petrolu pa v glavnem zamerim, da se ne usmerja v goriva prihodnosti, biodizel, vodik, plin. Zdaj ko bi še lahko vodili svojo strategijo, preden jih nekdo kupi in bodo le še copate, bi lahko delali za prihodnost. Imam občutek, da jim je lepo in hočejo da bo tako, a ne gledajo naprej. Kmalu bodo zamudili zadnji vlak za nova goriva. Lahko bi si kupili že nekaj zemlje, postavili tovarno, raziskovalni center - sredstev jim ravno ne primanjkuje, a oni bodo raje počakali, da jim nekdo ponudi to, kar bi lahko imeli sami - in ravno to se počne: drugi bodo imeli polja repice, drugi jim bodo dali tehnologijo. Lahko bi že imeli biodizel in plin na vsaki pumpi. (Spet opomba: vem, da biodizel nikoli ne bi nadomestek nafte, vendar bi morali vzeti primat za vsaj tisti 10% tržni delež, ki ga bo biodizel zagotovo imel.)
KRKG pa je trenutno v malce čudni situaciji zaradi specifičnosti SLO trga. Izredno dobro podjetje, perspektivno in dobro vodeno, vendar so očitno SLO kupci našli nove paradne konje in pozabili na starega zmagovalca. Slab nakup za špekulante, dober za dolgoroćne investitorje.
Pa še o tem, kaj se je spremenilo v treh letih: v poslovanju podjetij nič bistvenega do zdaj ne more biti vidnega - rezultati novih vodstev se bodo pokazali morda še čez tri leta. Rekel bi pa to: očitno svojih podjetij ne bomo prodajali poceni ali z "nekako-realno-ceno" pač pa z večodstotno premijo - pa recimo naj bo to zaradi perspektive, ki jo ima Slovenija (ali pa je nima) kot vodnik Balkanskih držav. Zato: če govorimo na SLO trgu o dragih/poceni delnicah je to mišljeno relativno - katera je bolj drga in katera je najbolj draga. Ker trenutnio so vse delnice na LJSE drage. Ok, ajde, trenutno se spomnim samo dveh izrazito podcenjenih: to sta TEAG in morda VLJG. Ampak kaj pa določa vrednost delnice od katere bo delničar dejansko nekaj imel? To ni niti realna vrednost podjetja niti knjižna pač pa le cena, ki jo postavi trg. In se spet lahko vprašamo, na podlagi česa sta pa zdaj TEAG in VLJG podcenjeni, kdo bo zanju plačal več in ali ni vse zgoraj napisano le bullshit, ker sta važna le ponudba in povpraševanje.
anon-101968 sporočil: 150
[#106765] 20.07.07 18:42 · odgovor na: crt (#106742)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

a lahko malo podrobneje razlozis, kako prides do te domneve. kajti ze en cas me zanima, zakaj tocno naj bi iz tega, da mislis, da je nekaj drago, sledilo, da si hotel to kupiti. pa si ravno prav prisel, da razlozis. hvala.

Govoril sem z mnogimi vlagatelji in ne vem, ali samo jaz naletim na take ali kaj je to, ampak folk kar brez razloga stavi na pretekle zmagovalce. Pol pa se hudujejo, bodisi ker zrase delnica, ki so jo imeli plan kupiti vendar niso bili prepričani pa so jo pustili še za nekaj časa, bodisi ker je njihov favorit nehal rasti, morda celo padel. In v zadnjih letih je na LJSE vse zraslo, zato odpade vse na prvi primer. vidiš, folk pa se mora nad nečim hudovat in to je razlog, da izpade tako, kot si napisal. Seveda pa jaz nisem tega trdil, postavil sem hudomušno domnevo.
Tako da, Črt, to je le moj občutek pri IEKG pa še posebej zato, ker to ni delnica, ki bi zadnje čase rasla procent za procentom, ampak skače, in je morda to šok za nekatere.
crt sporočil: 27.194
[#106768] 20.07.07 19:01 · odgovor na: anon-101968 (#106765)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 20.07.2007 19:04
hvala, ker si se potrudil in bolj razdelano zapisal, zdaj spada med bolj artikulirane izdelke v zadnjem casu :)

kaj pa vem. jaz se pri sedanjem stanju trga in tudi stanju mnozice vlagateljev, kot jo vidim (pravilno ali ne), pocutim kot alien na pasjih dirkah. vidim, da so (splosno) zelo razsirjene stvari, kot je recimo prepricanje, da ce je slo nekaj gor brez tebe, je to katastrofa in isto kot izguba in nisi pravi moski. v ta nacin razmisljanja se sploh ne morem vziveti, kot tudi ne v to, da se po X letih se vedno v forumu govori 95% o domacih delnicah s samo to razsiritvijo, da pod "domaci" spada za del publike se bivsa domovina.

ampak kot sem ze enkrat poskusil omeniti (in dobil kot demonstracijo teze brz opeko v glavo :), ocitno obstaja vec populacij vlagateljev, ki izhajajo iz tako razlicnih kontekstov in predpostavk, da so med sabo v bistvu nezmozne komunicirati in se potem vse izrodi samo v obkladanje in napizdevanje, ce sploh.

v vsakem primeru ti zelim veliko uspeha z iekg. to ti lahko napisem brez zadrzkov, ker je ena od meni nejasnih stvari tudi logika, po kateri je zame slabo, ce je zate dobro. no, pa pravzaprav je iekg zastopana v pbgs, ki je moja edina delno slovenska pozicija, torej imam tkoaltko en prst v tvojem colnu. tako da... good luck.
anon-9013 sporočil: 5.146
[#106775] 20.07.07 19:29 · odgovor na: anon-101968 (#106764)
Odgovori   +    0
pepi, vidim, da nimaš pojma. Nedavni 17 procentni padec ITBG je povsem tehnična, oziroma, matematična zadeva. Tudi indeksi se morajo spočiti, zlasti če hitro in veliko delajo. Takrat, ko počivajo, se indeksi namreč gredo korekcijo. Stvar je podobna kot pri fuku. Tudi, če je pička še tako dobra je ne moreš kar naprej fukati, ampak pride do korekcje erekcije, ko je pač za nov zagon kurca potrebno malo ali malo več počakati. In tako znova in znova, dokler punca po rugljevsko ne zahteva svojega politja z vedrom mrzle vode. Na borzi to politje ustreza veliki korekciji, ko kolapsirajo tečaji večine pomembnih delnic.
 
Sicer pa je ITBG dolgo, več let, 'počivala', zato ni čudno da sedaj raste in bo še rasla. Prava cena ITBG, ki vključuje dejanske vrednosti deležev v podjetjih in prave cene zemljišč, ki se za sedaj vrednotijo zgolj po simboličnih cenah, je namreč nekajkrat višja od sedanje tržne cene. Sicer pa pravilna uporaba TA vse to pokaže.

Enfrice.
bc123a sporočil: 48.253
[#106776] 20.07.07 19:33 · odgovor na: anon-101968 (#106764)
Odgovori   +    0

pep111 je napisal(a):


Sledeče je moje mnenje:

(snip)

Ok. Razumljivo napisano.

Ampak... ce pogledam tale graf je delnica zrasla za 100% v enem letu.

Perspektivnost gor ali dol, to je nora rast. A se je v enem letu spremenilo kaj od bistvenih stvari, ki si jih nastel ti?

A je potem bila eno leto nazaj blazno podcenjena?

Kaj pa petrol lani, ce bi te vprasal lani zanj, bi rekel da je precenjen ali podcenjen?

Kaj hocem reci, seveda je cisto mozno in verjetno da je IEKG perspektivno podjetje. Bolj od ostalih. Ampak, kaj ce je realna cena te perspektivnosti recimo 20%, a delnica je narasla 100%?

Torej, zanima me naslednje: razumem da je iekg zate perspektivna in dobro si utemeljil. Ampak nisi utemeljil cene. Meni se tako cez palec zdi da je podjetje lahko komot perspektivno IN hudo precenjeno obenem.
anon-101968 sporočil: 150
[#106777] 20.07.07 19:43 · odgovor na: bc123a (#106776)
Odgovori   +    0
IEKG je že pred tremi leti bila nad 30EUR in potem je padala iz meni neutemeljenih razlogov. (Recimo da bojazni pred EU, nejasno strategijo, ne vem.) Potem pa je prišel Lovšin in smer delnice se je obrnila. Zato na IEKG ne gledam kot na delnico, ki je zrasla  s "poštenih" 20EUR na 48, pač pa kot na delnico, za katero se je trg motil v letu 2005 in se je zgodila korekcija nazaj gor, in se zdaj nadaljuje pot. Saj ravno v tem je point, vidiš, ostale delnice so korakale gor nekako z enakim tempom in različno dolgimi koraki, med tem ko IEKG ne sledi temu vzorcu, oz. šele v letošnjem letu se je odločno pognala gor.
bc123a sporočil: 48.253
[#106779] 20.07.07 20:02 · odgovor na: anon-101968 (#106777)
Odgovori   +    0

pep111 je napisal(a):
IEKG je že pred tremi leti bila nad 30EUR in potem je padala iz meni neutemeljenih razlogov. (Recimo da bojazni pred EU, nejasno strategijo, ne vem.) Potem pa je prišel Lovšin in smer delnice se je obrnila. Zato na IEKG ne gledam kot na delnico, ki je zrasla s "poštenih" 20EUR na 48, pač pa kot na delnico, za katero se je trg motil v letu 2005 in se je zgodila korekcija nazaj gor, in se zdaj nadaljuje pot. Saj ravno v tem je point, vidiš, ostale delnice so korakale gor nekako z enakim tempom in različno dolgimi koraki, med tem ko IEKG ne sledi temu vzorcu, oz. šele v letošnjem letu se je odločno pognala gor.

Glede na to, da vlagatelji verjetno ne racunajo na omembe vredne dividende, ampak na povecanje vrednosti delnice, potem verjetno mislis da je poceni, ampak na dolgi rok... nekaj let..?
anon-101968 sporočil: 150
[#106781] 20.07.07 20:14 · odgovor na: anon-9013 (#106775)
Odgovori   +    0
Veš, enfrice, ni bistveno, da po tvojem mnenju nimam pojma, ampak sledeče: tvoje oklepanje TA je naravnost smešno. OK, ti imaš tvoj TA, nekateri imajo "čut", nekateri imajo svetovalce, nekateri pa igrajo na blef. Pomembno je, da vsi sodelujejo v igri, vsi vplivajo na tečaje, res je, da se vzorci ponavljajo, a ker ne poznaš vseh spremenljivk, niti ti z TA niti kdo drug, (ki ravno nima v lasti 90% vseh delnic) ne more napovedati gibanja tečaja. In ti kot osebek na forumu bi bil dosti bolj cenjen, če se ravno ne bi obrekoval in žalil druge osebke, ki imajo svoje mnenje, ampak jim podal proti argumente ali jim povedal kaj novega, ker kakor zgleda imaš le nekaj pojma o TA. A ne glede na vse, ga privlečeš vedno na plano, ko bi bile potrebne podrobnosti, zdaj pa zgleda, da se ga držiš brezglavo kot pijanec plota. No, vsekakor lepo, da verjameš v nekaj.
Dajva zdaj probat to: mislim, da si napovedal, da bo ITBG dosegel 260EUR, ok, tako kaže TA, meni pa nekaj pravi, da bo ITBG šel, recimo do 150-170, potem pa padec na 80 in stagnacija med 90 in 100.
Kakšni so scenariji: ti boš imel prav: spet aleluja TA in se boš počutil super. Ok, ni problema, jaz itak nimam pojma in priznam, feeling me je izdal.
Jaz imam prav: vau, feeling je bil pravi, ti pa se potuhneš, in ob naslednji priliki spet privlečeš na plano TA.
Nobeden nima prav: jaz itak že v štartu nisem mel pojma in mi je načeloma vseeno, ti se potuhneš in ob naslednji priliki zopet potegneš ven TA.
Point: oba nimava pojma, ti pa misliš da se TA moti le v 1% in imaš tako izgovor za vsak slučaj.
Še to: povej mi kaj kaže TA za IEKG in kaj bo recimo z KRKG čez 5 let (akoravno si reklel da je TA kazal na rast ITBG že nekaj let, torej moraš nekaj 'vedeti' tudi za KRKG, kar bomo ostali videli čez 5 let.)
Sicer pa ti želim še naprej uspešno uporabo TA, in daj piši malo več podrobnosti, ker je TA ena od zadev, ki je boljša od čudežnih krogel in je zanimivo brati predvidevanja, ki temeljijo na vzorcih, ker s tem pa se strinjam - v gibanju tečajev se pojavljajo in je s tem moč v določeni meri napovedati ceni. Odlično za špekulante. (Ampak še vedno trdim, da 17% padec ITBG ni posledica, ničesar drugega, kot le strahu vlagateljev in pokazatelj zrelosti slo trga.)
anon-101968 sporočil: 150
[#106786] 20.07.07 20:38 · odgovor na: bc123a (#106779)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Glede na to, da vlagatelji verjetno ne racunajo na omembe vredne dividende, ampak na povecanje vrednosti delnice, potem verjetno mislis da je poceni, ampak na dolgi rok... nekaj let..?

Razgledan vlagatelj, ki je na trdnih tleh mora biti več kot zadovoljen ob rasti s 30 na 48, ampak ob vsesplošnem optimizmu na ljse in primerjavah rasti delnic podjetij iz različnih panog, ki sploh niso povezane, je to v teh časih težje razumeti. V tem smislu sem govoril o tem, ne da je IEKG 'poceni', ampak da so druge delnice še bolj napihnjene. Če pogledamo samo zadnje leto: IEKG je na samem repu seznama tistih delnic, ki so zrasle čez 100%, pa čeprav je razvoj podjetja boljši od večine na seznamu.(Jasno niso vse delnice pred enim letom začele z enako precenjenostjo/podcenjenostjo, ampak IEKG je celo zaostajala v ceni, kakor danes.)
Na dolgi rok se mi zdi IEKG zanimiva ob pogoju, da ne bo prevzema. Država bi verjetno iztržila dosti več čez nekaj let. Ob zdajšnjih špekulacijah (trenutno so sicer govorice potihnile) pa se zna z IEKG zgoditi marsikaj. Pravtako z LKPG. Si pa predstavljam, da je državni interes v Luki močnejši in to je nekako izgovor za višino cene LKPG.
anon-101968 sporočil: 150
[#106787] 20.07.07 20:41
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-101968 20.07.2007 20:42
Naj ob vsem še dodam, da bo prav zanimivo videti, kakšne ocene bodo podali analitiki (če jih bodo) ali bodo vštete kakšne premije(navsezadnje gre za strateško pomembno področje) in kako se bo na ocene odzval trg.
anon-9013 sporočil: 5.146
[#106791] 20.07.07 21:21 · odgovor na: anon-101968 (#106786)
Odgovori   +    0
pepi, ta famozni 17 odstotni padec ITBG sem 'videl', preden se je zgodil. Takrat, 'dan prej', je bilo samo vprašanje ali iti v 'stvar' ali ne (niso dogodki tisti, ki 'stvar' poganjajo, ampak tehnika analize poganja dogodke), ali torej pobrati razliko padca in reskirati, da delnice kasneje ne dobiš po dobri ceni (ponovna rast po eventualnem padcu je bila več kot očitna), ali požreti izgubo (izrednega) dobička. Odločil sem se seveda po liniji najmanjšega odpora. Če bi bil broker, bi naredil drugače. Sicer pa velja razmerje 72.6 pofukanih na eno nepofukano (72,6 : 1).

Enfrice.
anon-3891 sporočil: 1.163
[#106809] 20.07.07 22:53 · odgovor na: anon-9013 (#106791)
Odgovori   +    0
Žal Enfrice ne sodiš v te forume,to pa preprosto zato ker za branje tvojih komentarjev potrebuješ nek nivo IQ-ja!
 Tukaj pa opažam,da je preveč bleferjev nakladačev....
Sam vrjamem v ceno 170-180 potlej pa ....


Lp
anon-101968 sporočil: 150
[#106810] 20.07.07 22:59 · odgovor na: anon-3891 (#106809)
Odgovori   +    0
Mater, to pa so bili argumenti. Ne vem za kaj se nekateri diskreditirate s takimi izjavami.
anon-116532 sporočil: 507
[#106826] 21.07.07 11:07 · odgovor na: anon-9013 (#106791)
Odgovori   +    0
Enfrice moram priznati če ne bi bilo tebe na forumu bi se verjetno usrov od strahu in bi ves ITBG prodal na poti navgor.Verjetno že pred 130 eur.Tako sem pa še celo tisto kar sem prodal kupil nazaj.Res si car da deliš svoja dognanja z nami.Če bom kdaj imel kaj pametnega za povedat bom tudi jaz to delil s tabo in seveda z vsemi  ki so tukaj na forumu.No ja sej imam že zdej (upam).Baje da zna MER usekat kar dost pod 300,ni pa sigurno.Če se bo to res zgodilo bo to seveda nakupna priložnost.Pa še neki a je kakšna  korekcija v igri pri ITBG rad bi si povečal zaloge.Pa lep vikend želim.
 
bc123a sporočil: 48.253
[#106853] 21.07.07 15:46 · odgovor na: anon-116532 (#106826)
Odgovori   +    0

nowever je napisal(a):
Enfrice moram priznati če ne bi bilo tebe na forumu bi se verjetno usrov od strahu in bi ves ITBG prodal na poti navgor.Verjetno že pred 130 eur.Tako sem pa še celo tisto kar sem prodal kupil nazaj.Res si car da deliš svoja dognanja z nami.
Svasta...
anon-1670 sporočil: 14.712
[#106879] 22.07.07 05:25 · odgovor na: anon-101968 (#106810)
Odgovori   +    0
Pep111 zaslužiš si petico, ker si končno nekdo, ki tudi nekaj napiše in ne samo naklada, kar je v zadnjih petih letih tu postala praksa.

Ta forum bi bil več kot odličen, če bi bilo več takih kot si ti saj pišeš boljše in tudi poveš več, od večine novinarjev, ki pišejo za Finance a v glavnem ne napišejo drugega kot govorice.

V IEKG verjamem tudi sam in jo imam v svojem portfelju skoraj 10% saj tudi sam menim, da je ta delnica še najmanj precenjena.
Po mojih izračunih bi morala biti delnica vredna vsaj 105€, da bi bila približno na enakem nivoju kot so Petrol, Istrabenz, Luka,...

Največja slabost Intereurope pa je to, da ima država v njej večinski delež in ko bo čez dobro leto Janša odletel se bo tudi Lovšinu precej slabše pisalo.
Lp

Strani: 1