Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

klemenstp sporočil: 2.568
Dodal je, da ga sprašuje zato, ker se kaznivo dejanje preganja na predlog oškodovanca in da gre pri vprašanju za "običajno prakso".


To enostavno ni res, ali so pa pri podobnem primeru pri meni kršili "običajno prakso" (tukaj je bolj verjetno, da je šlo za navodila policistu, daj vprašaj, pa ako prođe onda prođe).
Jaz sem šel v mojem primeru do konca in tudi uspel.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 958576

Strani: 1

anon-103481 sporočil: 162
Res je, da pokličejo in vprašajo v primeru, da se ti je storilec opravičil - vsaj pri meni je bilo tako in to že 20. let nazaj. Me je še kot študentko udaril kolega voznika, ki sta me zaradi pijanosti skoraj zbila (tudi študenta) in ko sem jih prijavila policiji (na osnovi registrske tablice), me je najprej kar neposredno poklicala mama voznika in me povabila na razgovor (fant, ki je bil poleg njenega sina je bil nek sorodnik in zgagar), nato pa me je poklical še sin - jaz sem namreč prijavila lastnika vozila - in se mi v imenu obeh opravičil (pravzaprav se papek, ki me je pa dejansko udaril, edini ni neposredno opravičil). Torej - po tem so me klicali tudi na policijo in me vprašali ali bom podala kazensko ovadbo ali ne, pa sem se takrat potem odločila, da ne. Sem pa sicer pogruntala, da je policaj mislil, da je šlo za prepir med prijatelji - what ever.

Torej ja, res te po opravičilu pokličejo in vprašajo ali si zadovoljen ali pa gre kazenska ovadba naprej - gre samo za to, da prihranijo čas in denar, če bi se prijavitelj odločil, da v tem primeru (opravičilu) pa ne bo tožbe 'teral' dalje.

Strani: 1