Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-226379 sporočil: 6
Sotajkun Knuplež sedaj vodi podjetje, ki ga je izčrpal in kot solastnika Merfina bo tožil samega sebe??? V po njegovi krivdi izrčapanem podjetju, je pa kar naenkrat potrebno odstraniti rakaste celice - zaposlene (kako ji lahko tajkun sploh tako imenuje), ki so do sedaj pridno delali zanj. Še v bananarepubliki se nam smejijo!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 913647

Strani: 1

anon-3995 sporočil: 16
Predvidevam, da imaš v mislih tale komentar:

Naklo, 16. avgust - Spoštovani sodelavci!

Vsi učinkoviti vodje so povezani s celoto. V Merkurju od prvega dne srečujem ljudi, ki žal nimajo pojma o celoti, temveč delujejo kot posamezne rakaste celice v celoti, ki jo predstavlja naše podjetje. "S tem se moj oddelek ne ukvarja - pokličite kolega..." " Delam samo tisto, za kar sem plačan." "Žal mi je, za to je odgovoren nekdo drug." "Jaz ne morem odgovarjati za to, kar delajo drugi, lahko delam samo eno stvar hkrati!" Taki vodje niso povezani s celoto, nimajo občutka pripadnosti. V stikih z javnostjo delujejo samouničevalno in spodkopavajo učinkovitost podjetja. Ne razumejo, da moramo za preživetje biti, postati in ostati del celote.

Zavedati se moramo, da za resnično preobražene ljudi čas ni konstrukt in videti Merkur kot totalnost zunaj časa. Pravi vodje in njegovi zaposleni vedo, da bo stranka, do katere se bomo vedli odtujeno, vplivala na naše poslovanje še dneve, tedne in leta. Nezadovoljna stranka nam bo škodovala za vedno! Svojo neprijetno izkušnjo bo posredovala drugim, ki bodo tudi imeli negativen odnos do nas. Učinkovit vodja ve, da je stik med stranko in nami trenutek resnice. Sodelavcu, ki ne misli s svojo glavo, je vseeno, ali se bo stranka še kdaj vrnila. Njegovo stališče je:" Zanima me samo to, da bo tega dneva že enkrat konec in bom šel lahko domov, pa da redno dobivam plačo".

Poglejte kdaj na parkirišče pred poslovno stavbo po 15. uri, poslušajte nezadovoljne stranke, ki odhajajo iz naših centrov, in se vprašajte: "Sem del te celote? "Sem, bom in želim postati in ostati del Merkurja, ali pa delujem samouničevalno, oportunistično in s svojim ravnanjem pomenim rakasto tvorbo na zdravi celoti?"

Najdite iskrene in poštene odgovore na ta vprašanja, bodite pošteni do sebe in sodelavcev ter se odločite. Ste del celote ali rakasta tvorba, ki v teh težkih časih resno ogroža še tisto malo zdravega, kar je od Merkurja ostalo? Prav od poštenosti teh odgovorov in učinkovitih vodij je odvisno, ali nam bo uspelo rešiti Merkur.

Bojan Knuplež, predsednik uprave družbe Merkur, d. d.

---------------------------------------------- ------------------------------------------

No g.Knuplež, Vas pa moram pohvaliti za pogum, da si kaj takšnega sploh upate objaviti v teh časih in tej situaciji!
Vprašajte se zakaj vaši zaposleni komaj čakajo, da bo konec delovnega dneva in koliko ste k temu, preko oškodovanja Merkurja s strani Merfina, sami pripomogli. Koliko ljudi je zaradi Vas osebno ostalo na cesti, koliko izmed teh je na cesti, da je g.Kordež v Merkurju še vedno zaposlen kot ''Svetovalec z najvišjim tarifnim in plačilnim razredom''???
Naslednjič, ko boste iskali rakaste tvorbe na Merkurjevem tkivu, stopite do najbližjega ogledala in se dobro zazrite, pa celoten kolektiv Merfina povabite zraven!

Strani: 1