Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tstih sporočil: 5.199
Zadnja sprememba: tstih 03.09.2010 13:56
Seveda so taki ukrepi lahko samo diktatorski, ker slovenska volilna baza kaj takega ne bi nikoli sprejela.
Mislim, da ni problem volilna baza, ampak centri moči. Old boysi (ta pravi t.j. Zemljo & co in ne pawni kot M. Kučan) so zainvestirani v nepremičnine. To je poleg NLB njihova najbolj nevralgična točka. Če bi leta 2005 izvedli reforme, privatizirali NLB in sprostili nepremičninski trg bi s tem bolj temeljito razbili njihovo mrežo, kot z vojno. Npr. Jankovič svoje obljube o 1800 evrih / m2 ni izpolnil iz zelo preprostega razloga - ker je trenutno predvsem nepremičninski tajkun. Nepremičninski trg in NLB sta njihovi zadnji obrambni liniji. Zato se pojavlja to hujskanje proti pozidavi preko proxy-ja: naivnih kmetov, ki pač v zemlji vidijo vrednost in jih je najlažje zmanipulirati. Upam, da temu ne bodo nasedli in da razumejo, da maloštevilne mlade družine in stanovanja (ne glede na to, koliko jih je) nikoli ne bodo predstavljala nevarnosti za kmetovanje. Na gozdovih lahko to nadomestijo brez konflikta, še bolje pa je če mlade podprejo in aktivno podpirajo stanovanjsko gradnjo. Stanovanja niso golf igrišča.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 913442

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[tstih]
> Seveda so taki ukrepi lahko samo diktatorski, ker slovenska volilna baza kaj takega ne bi nikoli sprejela.

Mislim, da ni problem volilna baza, ampak centri moči.
E, vidiš, pa sva prišla do osebne svetovnonazorske točke, ki je razlog, da se ti daješ, jaz pa gledam nase.

Vsak center moči v sloveniji izvira iz tega plemena, in ima karakteristike tega plemena. In to pleme ni državotvorno, pač pa je pleme - kot vsa ostala. In njegovi centri moči ne morejo biti drugačni. Zato je moj vzdevek Tujec, ti pa se podpisuješ - nedvomno tudi jaz nisem anonimen, če se nekomu tako zljubi - ampak izražam pač, kaj hočem biti, in kako se počutim.

Si super človek, ampak šele sprijaznjenje z resnično človekovo naravo daje dokončno jasnost pogleda.

Tukaj imate libertarci isti problem kot pravi, srčni komunisti: mislite da je člvoek nekaj, kar v resnici ni. In tukaj vas obojne šišnejo tako RKC, kot SD, in SDS. Dobro vedo, kaka golazen je njihov volivec, in ga obravnavajo skladno s tem vedenjem.

Strani: 1