Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15715 sporočil: 6.084
[tstih]

Tako da - pomanjkanja ali presežka stanovanj ne bi utemeljaval z velikostjo gospodinjstev, ampak s ceno in dosegljivostjo stanovanj.

Ti si velikost gospodinjstev vključil v to debato in ne jaz.
[tstih]
Kaj pa če vi pozabljate na pojav drobitve gospodinjstev, ki so še pred tridesetimi leti štela 3.6 člana, danes pa le 2.1, kar pomeni bistveno višje povpraševanje po stanovanjih ob rasti prebivalstva zaradi priseljevanja tujcev in migraciji v mesta, ki draži stanovanja, ki jih je premalo.
Jaz bi samo dodal, da je povpraševanje po stanovanjih bilo bistveno višje pred 30imi leti, ko je povprečno gospodinjstvo štelo 3.6 člana, kot danes, ko šteje 2.1 člana.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 913101

Strani: 1

tstih sporočil: 5.199
Zadnja sprememba: tstih 03.09.2010 11:08
[Dudek]
> [tstih]
> Tako da - pomanjkanja ali presežka stanovanj ne bi utemeljaval z velikostjo gospodinjstev, ampak s ceno in dosegljivostjo stanovanj.
Ti si velikost gospodinjstev vključil v to debato in ne jaz.
Kot generator povpraševanja, ki viša ceno. Ne kot merilo ali je stanovanj zadosti ali ne. Gibanje cene stanovanj je tisto, kar kaže ali ponudba presega povpraševanje ali povpraševanje presega ponudbo.
>[tstih]
> Kaj pa če vi pozabljate na pojav drobitve gospodinjstev, ki so še pred tridesetimi leti štela 3.6 člana, danes pa le 2.1, kar pomeni bistveno višje povpraševanje po stanovanjih ob rasti prebivalstva zaradi priseljevanja tujcev in migraciji v mesta, ki draži stanovanja, ki jih je premalo.
Jaz bi samo dodal, da je povpraševanje po stanovanjih bilo bistveno višje pred 30imi leti, ko je povprečno gospodinjstvo štelo 3.6 člana, kot danes, ko šteje 2.1 člana.
Manjša gospodinjstva = več gospodinjstev. In še enkrat ponavljam - gibanje cene je tisto, kar kaže ali ponudba presega povpraševanje ali povpraševanje presega ponudbo. Strukturne težave pa lahko razberete iz dostopnosti stanovanj. Ne kakšni drugi kazalci - rodnost, prebivalstvo, itn. Ti posredno vplivajo na povpraševanje ali na ponudbo. Cena pa najlepše pokaže razmerje med vsemi temi dejavniki, ki nas zanima.

Lep pozdrav,
Tomaž
anon-106499 sporočil: 3.507
[Dudek]
> [tstih]
>
> Tako da - pomanjkanja ali presežka stanovanj ne bi utemeljaval z velikostjo gospodinjstev, ampak s ceno in dosegljivostjo stanovanj.
>


Ti si velikost gospodinjstev vključil v to debato in ne jaz.

>[tstih]
> Kaj pa če vi pozabljate na pojav drobitve gospodinjstev, ki so še pred tridesetimi leti štela 3.6 člana, danes pa le 2.1, kar pomeni bistveno višje povpraševanje po stanovanjih ob rasti prebivalstva zaradi priseljevanja tujcev in migraciji v mesta, ki draži stanovanja, ki jih je premalo.
Hm, kaj pa če je to le posledica manjšega števila otrok v zadnjem času ? Takrat ko je bilo 3,6 ni nujno da je takoj pritisk. Otroci morajo odrasti....
Jaz bi samo dodal, da je povpraševanje po stanovanjih bilo bistveno višje pred 30imi leti, ko je povprečno gospodinjstvo štelo 3.6 člana, kot danes, ko šteje 2.1 člana.

Strani: 1