Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Končno hibridni avto, ki ima smisel

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
[Glavni forum] Tema: Končno hibridni avto, ki ima smisel
[#912043] 02.09.10 10:55 · odgovor na: anon-72621 (#911727)
Odgovori   +    3
[0512Porsc]
Ali je kdo izračunal koliko so oni zasvinjali okolje zaradi baterije, koliko bo vseeno potrebno vzeti energije, ki jo proizvaja termoelektrarna Šoštanj?
Jaz sem nekaj takega racunal. Rezultat je bil, da z litrom benzina prevozis skoraj enkrat vec kilometrov, ce ga najprej v Sostanju spremenis v elektriko, kot pa da ga pokuris direkt v voziliu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 912043

Strani: 1

anon-24781 sporočil: 3.126
[Glavni forum] Tema: Končno hibridni avto, ki ima smisel
[#912213] 02.09.10 12:50 · odgovor na: anon-54454 (#912043)
Odgovori   +    1
[tmatej]
> [0512Porsc]
> Ali je kdo izračunal koliko so oni zasvinjali okolje zaradi baterije, koliko bo vseeno potrebno vzeti energije, ki jo proizvaja termoelektrarna Šoštanj?

Jaz sem nekaj takega racunal. Rezultat je bil, da z litrom benzina prevozis skoraj enkrat vec kilometrov, ce ga najprej v Sostanju spremenis v elektriko, kot pa da ga pokuris direkt v voziliu.
hočeš reči, da ima t.e. šoštanj toliko boljši izkoristek, kot recimo en kvaliteten turbo dizel (pustimo zdaj bencin, bo še kaj razneslo v šoštanju) ?

koliko pa si računal izgube zaradi el. omrežja, polnjenja in praznenja baterije?
bilo bi lepo, kar si zračunal, ampak ali je res?
in ne pozabimo, v dizelskem avtu se pozimi še greješ praktično za "iste pare", kaj pa v električnem, boš nosil pelcmontel?

Strani: 1