Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Franjo Bobinac bo moral pošteno pljuniti v roke

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PetraS sporočil: 2.368
sej članek si prebral do konca, a ne?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 912024

Strani: 1

anon-166923 sporočil: 753
[Glavni forum] Tema: Franjo Bobinac bo moral pošteno pljuniti v roke
[#912105] 02.09.10 11:40 · odgovor na: PetraS (#912024)
Odgovori   +    1
Sem. A mi ni jasno, kaj je sporočilo članka? Da jim v Gorenju ne bo uspelo? Da doslej niso nič naredili? Da je novo posojilo lahko le demoklejev meč?

Kot rečeno, manjkajo mi pozitivni poudarki. Ali pa sem naiven in morda zanje sploh ni razloga? Vsekakor sem jaz zaznal le poudarjanje trdih kreditnih pogojev. Moje izkušnje pa govorijo, da so taki pogoji čisto normalni, saj opredeljujejo merila uspešnosti finančne naložbe in zahtevana poročila za spremljanje poslovanja podjetja. Je morda IFC zaradi (še ne minule) krize zaostril klavzule v pogodbah, pojačal spremljanje svojih naložb?

Prav je, da se poudari taka določila. Celo izpostavi kot dobro prakso. Prav pa je tudi, da se vpraša o znižanju strškov financiranja poslovanja, o uravnoteženi ali neuravnoteženi sestavi dolžniškega kapitala, ... Pomeni morda tako psojilo jačanje temeljev družbe in daje dobro perspektivo za bodoče poslovanje? Morda so pa tudi v Gorenju nerodni in z izmikanjem odgovoru prilivajo olje na ogenj. Hja, se bojim, da v Sloveniji normalno poslovno in finančno okolje še vedno dojemamo kot nenormalno in strah zbujajoče.

Skratka, članka nisem dojel kot celovitega, pa sem na to opozoril.

Strani: 1